Ingvaras Butautas 2014 m. rugsėjo 8 d. 08:39 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Futbolas nugalėjo plaukimą

Lietuvos futbolo rinktinės strategas Igoris Pankratjevas neslepia – baigęs žaidėjo karjerą jis mokėsi gyventi iš naujo

I. Pankratjevas (antras iš dešinės) daug metų praleido „Žalgiryje"
Alfredo Pliadžio nuotr.
I. Pankratjevas (antras iš dešinės) daug metų praleido „Žalgiryje"
   
„Viskas prasidėjo prie Kauno 12-osios vidurinės mokyklos, kurioje tada mokiausi. Lankyti futbolo treniruotes pradėjau, kai man buvo apie 10 metų, trečioje klasėje. Mūsų mokykloje rinko grupę. Į ją aš ir patekau“, – pasakojo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Igoris Pankratjevas.

Futbolo specialistui, buvusiam legendinio Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjui, rugpjūčio 9 d. sukako 50 metų.

Svajojo žaisti „Inkare“

Pirmasis I. Pankratjevo treneris buvo dabartinis Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Techninio skyriaus direktorius Stasys Stankus.

„Galbūt yra žmonių, kurie jo ir nemėgsta, bet aš manau, kad jis buvo puikus vaikų treneris. Vien jau mūsų grupę išleido tikrai stiprią: Robertas Tautkus, Vladimiras Buzmakovas, Alvydas Koncevičius, Ričardas Mažeika, Rolandas Siniakovas“, – apie žmogų, supažindinusį su futbolu, pasakojo I. Pankratjevas.

Futbolas Igorį „nušvilpė“ iš plaukimo. I. Pankratjevas pirmiausia lankė baseiną ir ten jam gana neblogai sekėsi. Tad net pasirinkus futbolininko kelią, plaukimo treneris berniuką bandė įkalbėti grįžti.

Tiesa, anot dabartinio Lietuvos rinktinės stratego, futbolas plaukimą nugalėjo nesunkiai.

„Tais laikais juk futbolą žaidė beveik kiekvienas mano bendraamžis“, – prisiminė I. Pankratjevas.

Atrodytų, tais laikais kiekvienas jaunas futbolininkas turėjo svajoti patekti į Vilniaus „Žalgirį“, o iš tikrųjų – į tuometę Lietuvos rinktinę. Igorio svajonė tiek toli nesiekė. Jis norėjo bent jau prasimušti į vieną gimtojo miesto lyderių komandų.

„Viskas ėjo palaipsniui. Iš pradžių galvojau, kaip pakliūti į vieną Kauno komandų, žaidusių tuometėje Lietuvos aukščiausioje lygoje: „Inkarą“, „Kelininką“, „Bangą“. Ir kiekvienas mūsų turėjome savo mėgstamą komandą. Mano buvo „Inkaras“, R. Tautkaus – „Banga“, kito – „Kelininkas“. O su metais augo ir apetitas“, – kalbėjo I. Pankratjevas.

Kolektyvas buvo darnus

„Inkare“ jam sužaisti taip ir neteko. Keletą rungtynių sužaidęs „Kelininke“, 18-metis pateko tiesiai į „Žalgirį“. Nors prieš tai teko pasitreniruoti ir su Minsko „Dinamo“. Žaisdamas SSRS jaunių ir jaunimo rinktinėse, kaunietis buvo sulaukęs ne tik tuomečio Baltarusijos futbolo flagmano, bet ir Odesos „Čornomorec“ kvietimo. Iš „Žalgirio“ – dar ne. Tačiau po kelių treniruočių jaunuolis buvo iš „Dinamo“ išsiųstas į Vilnių – „Žalgirį“.

Lietuvos teritorija neoficialiai priklausė „Žalgirio“ klubui ir, nuviliojęs jauną talentą iš Lietuvos, kitos „broliškos respublikos“ klubas lyg ir laužydavo nerašytą susitarimą. Dėl I. Pankratjevo derėjosi dviejų respublikų sporto vadovybės ir nusprendė, kad jis priklauso Lietuvai.

„Komanda priėmė puikiai. Kartu su manimi atėjo dar ir Arminas Narbekovas. Kolektyvas buvo ir stiprus, ir darnus. Tokie veteranai, kaip Stanislovas Danisevičius, Algis Mackevičius, Rimas Turskis, Sigitas Jakubauskas, visada jaunus labai palaikydavo. S. Jakubauskas tada buvo didelė žvaigždė – rezultatyviausias komandos žaidėjas. Bet komandoje jis buvo ne žvaigždė, o tiesiog šaunus vyras. Nebuvo jokio neigiamo vyresniųjų spaudimo“, – kalbėjo vėliau septynerius metus „Žalgiriui“ atidavęs futbolininkas.

Debiutavo jis reprezentacinėje Lietuvos komandoje 1983-iaisiais SSRS aukščiausiosios lygos rungtynėse su Baku „Neftči“. Tai buvo ketvirtosios tų pirmenybių „Žalgirio“ rungtynės, per jas Vilniaus komanda laimėjo 1:0, iškovodama pirmą savo pergalę po sugrįžimo į aukščiausiąjį divizioną.194 cm ūgio futbolininkas, išsiskyręs stipriu smūgiu, liko „Žalgiryje“ iki 1990-ųjų. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, „Žalgiriui“ pasitraukus iš SSRS pirmenybių, o FIFA pritaikius sankcijas Lietuvos futbolui, šis buvo prie visiško žlugimo ribos. Visi geresni futbolininkai pasklido po įvairias šalis – kas kur galėjo prasimušti.

Vienas pirmųjų „Žalgirį“ paliko ir I. Pankratjevas. Iš pradžių jo keliai vedė į Vokietiją, čia jis žaidė žemesnių lygų Hernės „Westfalia“ bei Kaselio „Hessen“ komandose. Vėliau rungtyniavo Rusijos Maskvos „Dinamo“. 1992-asiais I. Pankratjevas grįžo į Lietuvą ir pusę metų praleido Vilniaus klube „Lietuvos Makabi“. Nuo 1992 m. iki karjeros pabaigos (su neilga pertraukėle Šiaulių „Sakale“), rungtyniavo Ukrainos komandose: Kijevo „Dynamo“, Myronivkos „Niva-Borysfen“, Luhansko „Zaria“, Chmelnyckio „Podilia“, Ternopilio „Nyva“ ir pagaliau – vėl „Zaria“, kur 1998-aisiais ir baigė profesionalaus futbolininko karjerą.

Buitis – visiška naujovė


„Treneriu tapau po poros metų pabaigęs futbolininko karjerą. Sunkus buvo man tas laikotarpis, baigus žaisti. Žinau, kiti tai išgyvena lengvai, bet tik ne aš.
Ir ne dėl to, kad nėra kas veikti, kad pasikeičia gyvenimo režimas. Visos buitinės smulkmenos man buvo siaubas ir visiška naujovė. Juk kai buvau žaidėjas, klubo administratoriai viską sutvarkydavo už mane. Aš net nežinojau, kaip sumokėti už butą, užsiregistruoti poliklinikoje… Kai tai atlikti teko pačiam, nežinojau ko griebtis, ką daryti...“ – pasakojo Lietuvos rinktinės treneris.

I. Pankratjevas tada jau buvo vedęs. „Pirmąją žmoną parsivežiau iš Luhansko. Lietuvoje ji buvo užsienietė. Nelabai daug ko čia galėjo imtis“, – prisiminė treneris.
Trenerio darbą I. Pankratjevas pradėjo nuo Kauno „Inkaro“. Po ketverių metų, praleistų šiame klube, treniravo Klaipėdos „Atlantą“, vėliau „Kauną“, Vilniaus „Žalgirį“, Lietuvos jaunimo rinktinę, Marijampolės „Sūduvą“, buvo Valdo Ivanausko asistentu Azerbaidžano Sumgaito „Standard“, po to vėl dirbo su „Žalgiriu“, Lietuvos nacionalinės rinktinės vyriausiojo trenerio Csabos László asistentu, ir jau metus – vyriausiuoju treneriu.

Dabar I. Pankratjevas turi kitą šeimą. Žmonai futbolas – ne priešas. I. Pankratjevo išvykas, stovyklas priima normaliai.

„Jeigu moteris gali ištverti, kai žaidi futbolą, tai tikrai gali ištverti, kai esi tik treneris. O keisčiausia, kad šeima nebuvo nė vienose rungtynėse. Namuose jaudinasi. Bet rezultatą visada žino. O jei pralaimim, stengiasi labai nekristi į akis... Nemeluosiu – rezultatas mano nuotaikai daro didelę įtaką. Vis dėlto jis yra tai, dėl ko žaidžiam. Taip, būna, kad ir po pralaimėtų rungtynių nuotaika normali. Tada, kai komanda iš tiesų gerai sužaidžia, bet teigiamo rezultato nepasiekia“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės strategas.

Geriausi prisiminimai – iš „Žalgirio“


„Aišku, vienareikšmiškai – iš „Žalgirio“. Juk geriausi mano metai jame ir praėjo. Ir pastovumas buvo. Nuo 1983 iki 1989 m. tame pačiame klube“, – sako I. Pankratjevas, paklaustas iš kurio klubo prisiminimai likę geriausi.

Dabar jam nė motais, kad neįgyvendino tos vaikystės svajonės – žaisti Kauno „Inkare“.

„Trumpalaikė ji buvo. Kai jau žaidžiau „Kelininke“, ji jau buvo praėjusi. Žaisti „Inkare“ nepavyko, tačiau teko būti jo treneriu“, – sako I. Pankratjevas.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas