Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. rugsėjo 28 d. 12:27 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Disko metimo talentus pagerbė legendos

Romo Ubarto taurės varžybas laimėjusį olimpinio čempiono auklėtinį Domantą Pošką sveikino ir jo tėvai, taip pat buvę disko metikai

R.Ubarto taurė.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
R.Ubarto taurė.
   
Po trejų metų atgaivintose pirmojo nepriklausomos Lietuvos olimpinio čempiono, 1986 m. Europos čempiono disko metiko Romo Ubarto taurės varžybose rungtyniavo jaunimas. Susirinko 10 talentų iš Vilniaus, Panevėžio ir Alytaus. 
 
Atgaivintų varžybų iniciatorė – Lengvosios atletikos asociacija ir jos viceprezidentas, valdybos narys, buvęs bėgikas Algirdas Maldūnas. Taurės varžybos rengtos kartu su metikų klubu „Heraklidas“. Organizuoti šias varžybas daug padėjo ir R. Ubartas, kuris sukvietė ir teisėjus, nors pats teigė, jog jo triūsas buvo minimalus. 
 
„Vingio“ stadione buvo galima pamatyti tris Lietuvos lengvosios atletikos legendas – olimpinius čempionus R.Ubartą ir Virgilijų Alekną bei pirmąją pasaulyje šuolininkę, į tolį nuskriejusią už 7 m ribos, Vilhelminą Bardauskienę, taip pat pirmąjį Lietuvos imtynininką pasaulio čempioną Rimantą Bagdoną. 
 
Jaunųjų disko metikų kovas stebėjo Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva. 

UŽMOJIS. LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas teigė, kad būtų kur kas įspūdingiau, jeigu į varžybas būtų susirinkę daugiau sportininkų, tačiau, kita vertus, varžybų programoje - tiktai viena disko metimo rungtis, tad tų sportininkų daug ir negalėjo būti. Kai kas pagerino savo asmeninius rezultatus, viltingas buvo nugalėtojo Domanto Poškos metimas – 59 m 20 cm. 

„Tokios varžybos turėtų būti rengiamos ne vienos, bet tam reikalingi pinigai. Jeigu iki Naujųjų metų pavyktų jų gauti, kitąmet vyks trejos taurės varžybos – Romo Ubarto, Virgilijaus Aleknos ir Vilhelminos Bardauskienės, kuri dabar visur labai aktyviai dalyvauja.  Mūsų pagrindinis tikslas – darbas su vaikais, paaugliais ir jaunimu, stengiamės juos atitraukti nuo žalingų įpročių ir ypač nuo pagrindinės rykštės – narkomanijos. Asociacija nesikiša į didįjį sportinį meistriškumą, nes negauna ir negaus tokių pinigų, todėl nesirengia niekam trukdyti. Tegul tik nebūna kaišiojami pagaliai į mūsų ratus. Suprantu tuos, kurie mums sveikai pavydi, pavyko suburti darbščią trijų žmonių komandą, kuri daro gerus darbus. Siekiant išgyventi, mums reikia 72 tūkst. Lt per metus, o kur dar varžybos“, - sakė A. Maldūnas. 
 
R.Ubarto taurės varžybos buvo surengtos rėmėjų lėšomis. Varžybų laimėtojų ir prizininkų laukė rankų darbo atminimo medaliai, „Gijos“ megztiniai, „Stiklitos“ prizai. Visi buvo vaišinami  „Rokiškio sūris“ produkcija, mineraliniu vandeniu „Hermis“,  „Vilniaus alus“ gira ir vaisvandeniais.

PRISIMINIMAI. Tarp svečių buvo ir Seimo narys Artūras Skardžius, kuris į renginį atskubėjo tiesiai iš triskart pasaulio baidarių irklavimo čempiono Artūro Vietos taurės varžybų Trakuose ir „Vingio“ stadione pasirodė pavėlavęs. 

A. Skardžius kartu su R. Ubartu mokėsi Panevėžio internatinėje sporto mokykloje ir, vadovaujant treneriams Juozui Šapalui ir Petrui Dromantui, bandė jėgas daugiakovėje, po to pasirinko šuolius į tolį.

„Tačiau gavau čiurnos traumą ir mano sportinė karjera baigėsi, kibau į mokslus.  Mūsų grupėje treniravosi ir Nijolė Bluškytė-Medvedeva. Su pavydu žiūrėdavau, kaip į tolį šokinėja Vilhelmina Bardauskienė.  Labai gražu, kad pagerbiamas Romas Ubartas, tiktai šią gražią jaunųjų metikų šventę reikėtų labiau populiarinti. Lengvoji atletika kažkaip nueina į antrąjį planą, o tai juk antikinė sporto šaka, sporto motina, visų sporto šakų pagrindas. Kada lankiau dziudo, karatė pratybas, visi man pavydėjo įvairiapusiško lengvaatlečio fizinio pasirengimo“, - sakė A. Skardžius.      
 
Per iškilmingą varžybų atidarymą jaunuosius sportininkus sveikino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras Algirdas Šešelgis, kuris sportininkams linkėjo, kad jų rankomis sviestas diskas skrietų toliausiai bet kada iki šiol. „Heraklidas“ klubo prezidentas Normantas Paliokas jaunimui linkėjo, kad jie taptų tokiomis tautos žvaigždėmis, kaip R. Ubartas bei V.Alekna, ir paskelbė varžybų pradžią. 

MOKINYS. Simboliška, kad R. Ubarto taurės varžybas jaunimo grupėje laimėjo jo mokinys D.Poška (59.20), kuris šiemet baigė Ozo vidurinę mokyklą ir dabar  Vilniaus Universiteto Ekonomikos fakulteto pirmame kurse studijuoja verslo vadybą ir administravimą. Su pergale jį pasveikino ir tėvai, taip pat buvę disko metikai, o dabar kosmetologė-verslininkė Jūratė ir kūno kultūros mokytojas Arvydas Poškos. 
 
Jų šeima labai sportiška: krepšinį Šarūno Marčiulionio akademijoje anksčiau žaidė ir Domanto broliai Aivaras (jam dabar 27-eri ) ir Vytautas (25-eri). 
 
„Abu sūnūs irgi bandė mėtyti diską, tačiau disko metimo sektoriuje ilgiau neužsibuvo. Liko tik jauniausias sūnus Domas. Mes labai džiaugiamės, kad jį treniruoja Romas Ubartas, abu puikiai sutaria, labai tinka vienas kitam“, - sakė nugalėtojo mama. 
 
Taurės laimėtojas aplenkė Luką Stanaitį (53.45) ir Joną Budvilą (47.42). Jaunių grupėje diską toliausiai nusviedė Saulius Tacionis (44.95), o merginų grupėje – Agnė Jonkutė (40.72). PATENKINTAS. Barselonos olimpinis čempionas R. Ubartas liko patenkintas savo taurės varžybomis: „Galėjo tiktai būti daugiau jaunųjų disko metikų. Tačiau jau sezono pabaiga, rugsėjo mėnuo, jaunimas jau įnikęs į mokslus, jie šeštadienį norėjo pailsėti. Malonu, jog varžybos visiems patiko, mačiau linksmus sportininkų veidus. Svarių rezultatų per šias varžybas buvo sunku tikėtis. Sportininkai sektoriuje rungtyniavo linksmai nusiteikę, draugiškai. Malonu, kad varžybas jaunimo grupėje laimėjo mano mokinys Domantas Poška, kuris galėjo numesti gal ir toliau, tačiau tokiu laikotarpiu tai ganėtinai sunku tą padaryti. Mokinys į pratybas stadione važinėja dviračiu iš Valakampių, išeikvoja nemažai jėgų. Ateityje į varžybų programą būtų galima įtraukti ir rutulio stūmimą, aš irgi stumdžiau rutulį, tada sportininkų stadione būtų daugiau.“
 
Dvimetrinis Domantas Poška – tavo didžiausia viltis. Kaip vertini jo šiemetinį sezoną?
Dvejopai. Jis pasiekė neblogą savo sezono rekordą (63.86), tačiau per pagrindines varžybas – pasaulio jaunių čempionatą Amerikoje - kvalifikacinėse varžybose gavo "riestainį". Tiesa, jo vienas bandymas buvo apie 60 metrų, bet diskas skriejo į šoną už ribos. Jeigu Domantas su tuo rezultatu būtų patekęs į finalines varžybas, būtų tapęs prizininku.

Kada dabar matei, kai rungtyniauja disko metikai, ar pačiam nesinori paimti diską į rankas?
Kartais norisi pamėtyti, bet kūnas neleidžia to daryti. Dabar mano jau kiti prioritetai: krepšinis, treniruojuosi dukart per savaitę, karts nuo karto pakilnoju ir štangą. Trejus metus dalyvavau Lietuvos veteranų krepšinio čempionate ir visus kartus tapau čempionu. Dabar vėl žadu dalyvauti čempionate ir žaisiu sportininkų grupėje, kuriems daugiau nei 50 metų.
 
Tad jau sveikata gera, atsigavai po ligos?
Prabėgo metai, pagal savo prigimtį negaliu namie ilgai sėdėti. Save prisižiūriu, nesistengiu daug šokinėti ir bėgioti kaip auklėtinis Domas, su kuriuo kartais pažaidžiu krepšinį „Vingio“ stadione. Kartais prie mūsų prisijungia ir Virgilijus Alekna, kiti. Pažaidžiame 2 prieš 2, 3 prieš 3. Reikia jaunimui perteikti patyrimą ir krepšinio aikštelėje (šypsosi ...).
 
Dabar jaučiuosi gana normaliai, tačiau ir toliau esu medikų priežiūroje, turiu tikrintis savo sveikatą.
 
Ar per varžybas matei talentingų metikų?
Patiko trys – Domantas Poška, Lukas Stanaitis ir Saulius Tacionis. 
 
Ar negalvoji kitais metais keisti savo varžybų datos?
Kalbėjausi su daugeliu trenerių, Virgilijumi Alekna, visi yra tos nuomonės, kad šias varžybas geriausiai rengti vasarą, prieš sezono pradžią, kada lengvaatlečiai baigia treniruotis maniežuose. Tada stadionuose varžybų dar nebūna ir sportininkams būtų puiki proga pasitikrinti savo jėgas. 
 
Tačiau tai bus ateityje. Dabar reikia analizuoti šitas varžybas, išgirsti trenerių atsiliepimus. Varžybas stebėjusi Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva užsiminė apie tai, kad ateityje šitas varžybas reikėtų padaryti rimtesnėmis. Manau, kad Lengvosios atletikos federacija ir Lengvosios atletikos asociacija susės prie bendro stalo ir viską aptars.   
     
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas