Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. spalio 5 d. 14:53 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Greičiausi - krepšininkas ir biatlonininkė

Prie partizanų žūties vietos Šimonių girioje startvę bėgikai finišo liniją kirto Svėdasuose šalia paminklo kovotojams už Lietuvos laivę

Bėgimas Šimonių giria - Svėdasai.
M.Marcinkevičiūtės, D.Karklelytės ir M.Maldūnaitės nuotr.
Bėgimas Šimonių giria - Svėdasai.
   
Sporto entuziastas, 42 metus kūno kultūros dėstytoju dirbęs, o dabar savo gimtinėje Anykščiuose ūkininkaujantis Vladas Pajarskas kartu su Anykščių politinių kalinių bei Šaulių sąjunga Svėdasuose organizavo pirmąjį bėgimą, skirtą Algimanto apygardos partizanų žūties 65-osioms metinėms paminėti. 

Vieniems anykštėnams, stokojantiems bėgimo varžybų patirties, būtų buvę sunku suorganizuoti tokį renginį. Padėti sutiko Lengvosios atletikos asociacija ir Lietuvos sporto ir kultūros asociacija “Nemunas”, Svėdasų seniūnas Valentas Nėniškis. 

Kartu buvo paminėta ir Judėjimo savaitė (“Move week”) bei Vyriausybės paskelbti 2014-ieji Vaikų sveikatingumo metai, nes bėgime daugiausia dalyvavo jaunimas. Pagarbos bėgimo dalyvių laukė svėdasiškių ir LAA pagaminti atminimo medaliai, „Gijos“ megztiniai, daugybė „Stiklitos“ prizų, 30 neperšlampamų striukių, knygos „Aš, Anykščių šilelis“, kitos dovanos.

Lietuvos šaulių sąjungos pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė iš savo asmeninių lėšų prie Laisvės paminklo Svėdasuose visus vaišino rinktinės vadės Astos Tidikienės su jaunimu išvirta koše bei arbata. „Hermis“ bėgimo dalyviams dovanojo vandens.    

Dar gerokai prieš bėgimo pradžią Svėdasuose prie paminklo kovotojams už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę “Kulkų pakirstos eglių viršūnės” ant stalo puikavosi  daugybė prizų, grojo muzika. Ne vienas miestelio gyventojas klausinėjo, kas gi čia vyksta, o kai kurios moterėlės tarpusavyje netgi šnabždėjosi, kad, ko gero, čia vyks šokiai. 

ŠIMONIŲ GIRIOJE. Pagarbos bėgime užsiregistravo 17 moterų ir 24 vyrai. Pasak vieno iš varžybų teisėjo vilniečio Egidijaus Karaliaus, kaip pradžiai tai visai neblogai. Bėgime dalyvavo daugiausiai anykštėnų ir trys pirmakursiai iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto: architektūrą studijuojantis Marijus Knabikas, programų inžineriją - Deividas Marciejauskas ir verslo informacines sistemas – Silvijus Kačinskis. Juos savo mašina į Svėdasus atvežė VGTU dėstytojas Jonas Pečiūra, kuris šiuos studentus žada nukreipti į Vilniuje pradėjusio dirbti šiauliečio trenerio Česlovo Kundroto grupę. 

Prasmingo bėgimo startas buvo duotas Šimonių girioje prie Priepodo ežero. Visi sportininkai, renginio organizatoriai ir svečiai išsirikiavo prieš 65 metus lapkričio 1 d. septynių tėvynės gynėjų žuvimo vietos.

Anykščių r. savivaldybės administracijos vyr. specialistas  Gintaras Vaičiūnas supažindino su pirmųjų Svėdasų krašto partizanų judėjimu.

“Šimonių giria per visą pasipriešinimo sovietų okupantams laikotarpį buvo partizanų telkimo, slapstymosi ir kovų vieta. Kiekviena Algimanto apygardos partizanų rinktinė turėjo savos rinktinės dainą. Šimonių giria girdėjo ir pirmųjų Svėdasų krašto partizanų priesaiką 1944 m. spalio mėnesį. Partizanai prisiekė, kad jie žus, bet priesaikos nesulaužys”, - kalbėjo G. Vaičiūnas. 

Tarp septynių išduotų ir 1949 m. žuvusiųjų partizanų (jie vėliau buvo perlaidoti kartu Adomynės kapinėse) buvo ir pagrindinio šio pagarbos bėgimo organizatoriaus V.Pajarsko brolis, apygardos štabo viršininkas Albinas Pajarskas-Bebras. Iš viso žuvo 40 Algimanto apygardos partizanų. 
 
Kaip teigė V. Pajarskas, pirmą sykį Lietuvoje surengtas toks pagarbos bėgimas iš partizanų žūties vietos iki paminklo kovotojams už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę ir tapo pirmuoju bėgimu pokario rezistencijai Lietuvoje paminėti. 

Pagarbos bėgimo dalyvius pasveikino Lengvosios atletikos asociacijos prezidentas, Lietuvos  socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis bei rajono meras Sigutis Obelevičius. LAA prezidentas akcentavo, jog simboliška, kad jie buvo tenai, kur žmonės kovojo ir žuvo už tai, jog Lietuva būtų laisva ir nepriklausoma. 

„Labai džiugu, jog prieš save matau daug jaunų veidų, nauja karta ir jaunimas savo bėgimu yra pasirengęs simboliškai pagerbti tuos, kurie kovojo už mūsų laisvę“, - kalbėjo A. Šešelgis.

Rajono meras 9 km bėgimo dalyviams linkėjo didelės ištvermės, įveikiant visą distanciją, gero starto ir dar sėkmingesnio finišo. 

Prie žuvusiųjų partizanų vietos buvo uždegtos žvakutės, padėta gėlių puokštės.  


APSISPRENDIMAS. Pirmojo bėgimo nugalėtoju tapo Anykščių Jono Biliūno gimnazijos dvyliktokas Gytis Krivickas, kuriam kartu su kitais apdovanojimais įteikta ir „Nemunas“ asociacijos įsteigta taurė, kaip pasiekusiam absoliučiai geriausią rezultatą. 

G. Krivickas - neblogo meistriškumo krepšininkas, tačiau su dideliu entuziazmu  kelerius metus mažesniuose miestuose, kur yra mažesnis starto mokestis ir ne tokia didelė konkurencija, dalyvauja ir įvairiose bėgimo varžybose. 
 
„Toks pagarbos bėgimas jaunimui labai reikalingas, praeities mes negalime užmiršti. Man buvo didelė garbė tapti pirmuoju šio istorinio bėgimo nugalėtoju“, - sakė G. Krivickas, kuris teigė, jog galutinai dar neapsisprendė, ką vis dėlto rinksis: bėgimą ar krepšinį. 

Antras buvo vilnietis Deividas Marciejauskas, o trečias – anykštėnas Ąžuolas Bajoravičius.  

ŠEIMA. Moterų grupėje nugalėtoja tapo anykštietė Kotryna Vitkūnaitė, kurios pagrindinė specializacija – biatlonas, kuriame ji tobulinasi jau kone 10 metų. Sportininkę treniruoja jos tėvas Bronius Vitkūnas, dirbantis Kūno kultūros ir sporto centre ir taip pat dalyvavęs bėgime, Jis su dukra gavo vyriausiųjų dalyvių prizus: Kotrynai -18 metų, o Broniui – 49-eri. 

K. Vitkūnaitė – Lietuvos antrosios biatlono rinktinės narė, rengiasi 2015 m. pasaulio biatlono jaunimo čempionatui, kuris vyks Baltarusijoje ir Europos čempionatui Estijoje. Praėjusiais metais per pasaulio jaunių čempionatą JAV estafečių varžybose ji su Lietuvos biatlonininkėmis buvo šešta. 

„Bėgti, žinoma, gerokai sunkiau nei rungtyniauti biatlono trasoje, reikalinga didesnė ištvermė. Bėgimo varžybose dalyvauju retai, nes tai nėra mano pagrindinė disciplina, kuriai turėčiau rengtis“, - sakė K. Vitkūnaitė, kuri tik bėgimo išvakarėse sugrįžo iš treniruočių stovyklos Baltarusijoje. 

Bėgo ir daugiau biatlonininkų: Linas Banys, Laima Banaitytė, Jonas Blažys, Darija Jankauskaitė ir Rūta Banytė. Dvi pastarosios užėmė atitinkamai antrą ir trečią vietas.Jų treneris B. Vitkūnas – prisiekęs ne tik biatlono, slidinėjimo, bet ir kalnų dviračių entuziastas. 

„Vasarą dalyvaujame įvairiuose Lietuvos kalnų dviračių maratonuose, neseniai vienas etapų buvo surengtas ir Anykščiuose“, - sakė B. Vitkūnas. Pagarbos bėgime dalyvavo ir nemažai slidinėjimo trenerio Algio Drūsio auklėtinių. 
 
Per iškilmingą apdovanojimą prie kovotojų paminklo Svėdasuose visiems baigusiems 9 km nuotolį, suvenyrus įteikė asociacijos „Nemunas“valdybos pirmininkas Kęstutis Levickis, kuris 30-iai pirmųjų finišą pasiekusių dalyvių įteikė ir lietaus striukes. LAA vadovai Algirdas Šešelgis ir Algirdas Maldūnas nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo medaliais, prizais ir megztiniais. 

Dovanų gavo ir patys jauniausieji dalyviai: anykštėnai 11-metis Edvinas Simonutis ir 12-metė Kotryna Rakūnaitė. 

TRADICINIS. Pagarbos bėgime Šimonių giria - Svėdasai dalyvavęs Ankščių rajono meras S.Obelevičius (jis, beje, aktyviai mėgėjiškai bėgioja, o žiemą žaidžia krepšinį) norėtų, kad šis renginys taptų tradiciniu ir viliasi, jog taip ir bus. Meras džiaugėsi, kad V.Pajarskas ėmėsi iniciatyvos ir kad ateityje su Anykščių kūno kultūros ir sporto centru reikėtų kooperuotis, nes toks renginys - ne vieno žmogaus darbas.   

“Su Genocido centru čia planuojame įrengti istorinio turizmo maršrutus ir pažymėti visas partizanų stovyklavietes, gal būt, netgi atstatyti vieną iš unikalių bunkerių, kuris išėjoį į Priepodo ežerą. Pagarbos bėgimas būtų ne materiali, bet labai graži pagarba  kovojusiems ir žuvusiems partizanams”, - sakė S. Obelevičius. 

Bėgimo išvakarėse Anykščių rajono vadovas Seime dalyvavo sporto forume, o po to skubėjo į Prezidentūrą, kur Dalia Grybauskaitė apdovanojo geriausius sportininkus, tarp jų – ir anykštėnus Giedrių Titenį bei jo trenerį Žilviną Ovsiuką. 

“Turime keturis realius kandidatus į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes ir viliamės, jog mūsų viltys išsipildys. Mums tai būtų tikras stebuklas, kad iš tokio mažo miesteliuko Lietuvai olimpinėse žaidynėse atstovautų keturi sportininkai ”, - sakė S. Obelevičius.  

Anykščių rajono meras teigė, kad, jeigu varžybų rengėjai pateiktų paraišką, kitąmet savivaldybė yra pasirengusi skirti keletą tūkstančių litų pagarbos bėgimui Šimonių giria - Svėdasai.   
 
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas