Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. spalio 22 d. 12:12 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trasoje - gimnazistai ir studentai

Vilniaus atviros gimnazistų kroso estafečių varžybos Vingio parke baigėsi Simono Daukanto gimnazijos ir Vilniaus universiteto studentų pergalėmis

Gimnazistų krosos estafečių varžybos.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Gimnazistų krosos estafečių varžybos.
   
Vingio parke surengtos atviros gimnazijų lengvosios atletikos kroso estafečių varžybos, kurių pagrindinė organizatorė, kaip ir praėjusiais metais, - Lengvosios atletikos asociacija (LAA). Šiomis varžybomis prasidėjo ir 14-osios Vilniaus gimnazijų sporto žaidynės, kurių programoje – penkių sporto šakų varžybos.  
 
LAA generaliniam sekretoriui Egidijui Juozui Karaliui daugiau kaip 300 sportininkų išvedus iškilmingam varžybų atidarymui, gimnazistus pasveikino bendrovė „Gija“ generalinis direktorius, asociacijos rėmėjas Valdas Pacevičius, LAA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas ir Barselonos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas. 

„Nesvarbu, kas šiandien laimės. Šiandien - visiems šventė. Ir jums, sportininkams,  kūno kultūros mokytojams, varžybų organizatoriams, ir mums, rėmėjams“, - kalbėjo V. Pacevičius. 

Varžybų programoje - trys estafetės: merginų 5x600 m, vaikinų – 5x1200 m ir pirmą sykį surengtos mišrių estafečių varžybos 6x600 m, kur kartu su gimnazistais dalyvavo ir aukštųjų mokyklų studentų komandos.

TRIUMFAS. Gimnazistų estafečių varžybose triumfavo Simono Daukanto gimnazijos merginų (2. Žirmūnų gimnazija, 3. „Laisvės“ gimnazija) ir vaikinų (2. Mykolo Biržiškos gimnazija, 3. Žemynos gimnazija) komandos. Mišrių estafečių varžybose nepralenkiamas buvo Vilniaus universitetas, antra atbėgo trenerės Laimutės Juchnevičienės komanda, o treti - Kaišiadorių r. Algirdo Brazausko gimnazijos sportininkai. 

Simono Daukanto gimnazijos kūno kultūros mokytojas, žinomo Lietuvos lengvosios atletikos trenerio Česlovo Kundroto brolis Kęstutis Kundrotas, mokykloje dirbantis 10 metų, po nugalėtojų apdovanojimo tik šyptelėjo ir tarė: „Taip išėjo. Pirmą kartą nugalėjome. Kažkaip nesitiki“. 

K. Kundrotas jaunystėje irgi buvo lengvaatletis, bėgiojo ilgus nuotolius, todėl ir komandą subūrė gerą. Jis supažindino su nugalėtojais: Rūta Okulič-Kazarinaitė, Gertrūda Sabonytė, Dominykas van Otterlo ir Nojus Budavičius lanko lengvosios atletikos pratybas, Matas Lataitis – plaukimo, Marius Gotdbergas – sportinių šokių, Jaunius Strazdas – triatlono. Kiti gimnazistai sportuoja mėgėjiškai.  

LŪKESČIAI.  Didelį dėmesį kėlė mišrių estafečių varžybos. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūno kultūros katedros dėstytojas Jonas Pečiūra tikėjosi savo studentų pergale. Ypač stiprios buvo jų merginos – pirmakursės lengvaatletė Modesta Morauskaitė ir penkiakovininkė Emilija Serapnaitė bei žinomo trenerio Č.Kundroto dukra antrakursė Eglė Kundrotaitė. 

Iš pradžių dėstytojo lūkesčiai pildėsi. Pirmą etapą greičiausiai įveikė verslo vadybą studijuojanti, trenerės Irenos Jefimovos auklėtinė  M. Morauskaitė. Tačiau persvara prieš kitas komandas nebuvo didelė. Sportininkė prisipažino, kad po vasaros atostogų dar nepraėjo nė mėnuo, kai treniruojasi, todėl gera sportinė forma dar neįgyta ir bėgti buvo sunku. 

„Labai ilgas buvo praėjęs sezonas, kuris tęsėsi vos ne iki rugpjūčio pabaigos. Trenerė leido pailsėti iki spalio mėnesio. Nuo spalio pradėjau vėl treniruotis, su Lietuvos rinktinės lengvaatlečiais buvau treniruočių stovykloje Palangoje.  Nėra lengva derinti sportą su mokslu, atsirado daugiau rūpesčių. Ir toliau dalyvausiu dvejų sporto šakų varžybose: snieglentės – mano žiemos sporto pomėgis, o pirmenybę skirsiu lengvajai atletikai. Labai patiko šios estafečių varžybos, patyriau daug gerų emocijų“, - kalbėjo M. Morauskaitė. 

Anksčiau ji atstovavo Jono Basanavičiaus gimnazijai, kurioje mokėsi, o dabar – VGTU. Pajėgi lengvaatletė yra numačiusi nepraleisti lengvosios atletikos varžybų žiemą. Paklausta, gal ateityje ji rinksis maratoną, Modesta tik žybtelėjo akimis: „Neduok Dieve, kankintis maratono distancijoje. Kaip ir anksčiau, bėgsiu 400 m distanciją, kurioje man gerai sekasi. Yra minčių pabandyti šį nuotolį įveikti ir per barjerus. O vėliau ateitis parodys, ką galutinai rinksiuosi“. 

Tačiau VGTU komandai nebuvo lemta laimėti mišrių estafečių varžybų. Silpnai pasirodė jų vaikinai, todėl teko tenkintis penktąja vieta. 

KRŪVIS. M. Morauskaitė laimėjo pirmo etapo varžybas, o finišas priklausė Vilniaus universiteto studentui, 10 kartų Lietuvos čempionui įvairiuose nuotoliuose (vien 1500 m distancijoje Lietuvos čempionu tapo šeštą vasarą iš eilės) Petrui Gliebui, kuris finišavo gerokai atsiplėšęs nuo varžovų. Jis trasoje jautėsi lyg žuvis vandenyje, kadangi sportininko pagrindinės rungtys – 1500 m ir 800 m distancijos.
 
„Surinkome labai gerą komandą, smagu buvo rungtyniauti. Tačiau ir varžovai buvo stiprūs. Atskiras atkarpas sėkmingai įveikė visi mūsų studentai, o į priekį įsiveržėme, kai distanciją greičiausiai įveikė Simona Janavičiūtė. Po to sėkmingai bėgo Mindaugas Striokas, Simas Bertašius.  Mes visi treniruojamės pas Juozą Garalevičių, manyčiau, patį geriausią Lietuvos vidutiniųjų nuotolių trenerį. Prie mūsų komandos puikiai pritapo Agnė Ganytė, bėgusi penktu etapu ir pirmoji perdavusi man estafetės lazdelę. Beliko veržtis į priekį ir užtvirtinti pergalę, kurios mes tikėjomės. Įtampos distancijoje jau nebuvo, veržiausi į finišą, nesinorėjo prasčiau įveikti nuotolį nei mano draugai“, - įspūdžiais po finišo dalijosi P. Gliebus. Baigęs bakalauro studijas Mykolo Romerio universitete, jis toliau tęsia mokslą magistrantūroje  Vilniaus universitete ir studijuoja ekonometriją bei ką tik pradėjo dirbti banke.

„Nežinau, kaip viskas klostysis toliau, gal reikės priimti vienokius ar kitokius sprendimus. Galvoju truputį pristabdyti mokslus, nes dirbti, sportuoti ir studijuoti – nežmoniškas krūvis, visiškai nelieka laiko asmeniniam gyvenimui“, - sakė P. Gliebus.  


MAMOS PĖDOMIS. Estafečių varžybose dalyvavo ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinės sekretorės Nijolės Medvedevos sūnus, Radvilų gimnazijos dvyliktokas Justinas Medvedevas. Jis, ko gero, buvo pats aukščiausias varžybų bėgikas (ūgis – 193 cm). 

Tačiau sportininkas į krepšinį nepasuko, nes, kaip pats sakė, šeimoje užtenka vieno krepšininko – mat „Lietuvos ryto“ komandos masažuotoju dirba jo tėvas, buvęs biatlonininkas Konstantinas Medvedevas. „Abu mano tėvai nėra aukšti, tik aš vienas toks ištįsęs“, - šyptelėjo sportininkas. 
 
J. Medvedevas ketvirtus metus lanko lengvosios atletikos pratybas ir specializuojasi  400 m bei 400 m barjerinio bėgimo distancijose, sportininką tobulina trenerė Erika Žiupkienė. Anksčiau lengvosios atletikos pratybas lankė ir Justino sesutė Ina, kuriai dabar 30 metų ir ji dirba Ūkio ministerijoje. 

Per gimnazistų varžybas J. Medvedevas bėgo pirmuoju etapu ir finišavo antras. Tačiau jo komandos draugams nepavyko išlaikyti šios pozicijos ir komanda nepateko į prizininkų gretas. Sportininkas nežino, kaip susiklostys tolesnė jo, bėgiko, karjera. Šiemet jis baigs gimnaziją ir savo gyvenimą norėtų susieti su filmais – yra pasirengęs studijuoti Europoje ar Azijoje ir tapti kino kritiku ar režisieriumi.   

PRIZAI. LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas, prieš paskelbdamas varžybų pradžią, komandas supažindino, kas laukia nugalėtojų ir prizininkų. Nuskambėjo skaičius 72. Tiek buvo įteikta naujutėlaičių „Gijos“ megztinių, rankų darbo „Stiklita“ medalių ir prizų bei LAA diplomų. 

Sportininkai buvo vaišinami „Rokiškio sūris“ produkcija, „Hermis“ mineraliniu vandeniu, „Vilniaus alus“ gaiviaisiais gėrimais bei Krašto apsaugos ministerijos dovana – kareiviška arbata.  

ČEMPIONAS. Gimnazistų varžybas atidžiai stebėjo ir Barselonos olimpinis čempionas R. Ubartas. „Estafetės - ne mano rungtis, tačiau malonu stebėti šventiškai surengtas varžybas. Visų nuotaika gera, ant stalo – daug dovanų, gimnazistai veržiasi į kovą. Aš už tai, kad kuo daugiau vaikų sportuotų, dalyvautų varžybose, kad jie nesėdėtų namuose prie kompiuterių.

Vaikas prie kompiuterio, tai – didelė galva ir mažas kūnas. Neabejoju, kad jaunimas, šiandien atėjęs į Vingio parką ir čia turiningai praleidęs laiką, kitą kartą vėl norės į čia ateiti“, - sako R. Ubartas. 

Lengvosios atletikos asociacija surengė ir tavo taurės varžybas, daug dėmesio skiria Vilniaus gimnazijų sportininkams. Kaip vertini LAA veiklą? - paklausėme R.Ubarto.
Asociacija pasirinko teisingą kryptį, varžybas rengia sportininkams, kurie nesiekia didelio meistriškumo. Niekas neturi būtų užmirštas, šventė turi būti visiems. Dabar geriausi Vilniaus jaunieji bėgikai susirinko į Vingio parką, kažkada čia treniravosi ir rungtyniavo mūsų legendiniai bėgikai Jonas Pipynė, Kęstutis Orentas, Adolfas Aleksiejūnas, kiti. Jie labai daug bėgiojo, dirbo dideliais krūviais, todėl buvo ir rezultatai. Ką gali žinoti, gal šiandienos jaunimas pratęs gražias mūsų stajerių tradicijas. Nežinau, kas atsitiko, tačiau gero lygio bėgikų šiandien labai trūksta. Tačiau matau, kad talentingo jaunimo turime, vadinasi, reikia tiktai pasišvęsti bėgimui.  

Kaip tau dabar sekasi, kokia sveikata?
Su Domantu Poška jau po truputį pradėjome judėti, žaidžiame krepšinį, bėgiojame. Šiandien, gimnazijų kroso estafečių dieną, šuoliavome į Vingio parko estrados viršų. Nuvaikiau vaikiną (šypsosi ...). Nieko nepadarysi - vyksta parengiamasis darbas. 

Aš ir toliau žaidžiu krepšinį, šių varžybų išvakarėse su Vilniaus veteranų klubu „Salelita“, kurį subūrė Apolinaras Abromavičius, viešėjome Minske ir dalyvavome draugiškame turnyre. Užėmėme trečią vietą iš keturių komandų. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas