Ingvaras Butautas 2014 m. lapkričio 7 d. 19:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Banga“ paskelbė karą savo fanams

Gargždų "Bangos" gerbėjai suka galvą, kaip patekti į komandos rungtynes. Klubo direktorius vėl bandys jiems užverti stadiono vartus

Aktyviausiems "Bangos" aistruoliams atsisakoma parduoti bilietus į futbolą
Kristinos Černiauskaitės nuotr.
Aktyviausiems "Bangos" aistruoliams atsisakoma parduoti bilietus į futbolą
Kai kurie Gargždų „Bangos“ komandos gerbėjai suka galvą, kaip patekti į šeštadienį Gargžduose vyksiančias šios komandos rungtynes su „Klaipėdos granitu“. Dešimtmečius besistengę kiekvieną gargždiškių mačą stadione stebėti fanai įtaria, kad asociacijos „Gargždų Bangos draugai“ valdomo futbolo klubo direktoriaus Vladleno Grigorjevo iniciatyva jiems į stadioną vartai bus užverti. Kaip buvo stengiamasi padaryti prieš dvi savaites, kai Gargžduose svečiavosi Pakruojo „Kruoja“.

„Mes dažniausiai einame į futbolą būriu. Tąsyk mūsų buvo apie 25. Prie įėjimo buvome sustabdyti apsaugos. Jos vadas sako man – "nepyk, bet turiu įsakymą jūsų neleisti". Ir davė pasiskaityti raštą, kuriame reikalaujama Aldo Mockaus vadovaujamų fanų į rungtynes nepraleisti“, - pasakojo 46-erių verslininkas A. Mockus. Jis paneigė, kad yra oficialus kokio nors fanų klubo vadovas.

Pagal seną susitarimą su klubu, aktyviausi „Bangos“ gerbėjai eidavo į rungtynes nemokamai. Bet supratusi, kad klubas susitarimo laikytis neketina, grupė patraukė prie stadiono kasos.

„Mes suprantame sunkią „Bangos“ padėtį ir tikrai nebuvo kažkokio pasipiktinimo, kad reikės pirkti bilietus“, - kalbėjo A. Mockus.

Tačiau kasininko pareigas prieš rungtynes atliekantis „Bangos“ direktorius V. Grigorjevas bilietus parduoti atsisakė. Paklausę, kuo motyvuoja atsisakymą parduoti bilietus, fanai teišgirdo nelabai rišlius atsakymus: „Nenoriu riaušių“, „Ilgai jau kentėjau“, „Neparduodu ir viskas. Turiu teisę. Skambinkite į policiją“.

„Aš nepasakosiu, kaip mes patekome į rungtynes. Bet bilietų mums niekas nepardavė“, - sakė jau ne pirmą dešimtmetį Gargždų „Bangą“ palaikantis aistruolis.

Bijo dūminio užtaiso

Sportas.info pokalbis telefonu su V. Grigorjevu buvo kur kas trumpesnis, negu norėjome. Iš pradžių „Bangos“ direktorius lyg ir leidosi į kalbas, bet vėliau pokalbį nutraukė, nespėjus užduoti dar nemažai klausimų.

Norėjau jūsų paklausti apie per pastaras rungtynes vykusius nesusipratimus su jūsų komandos gerbėjais...
Man atrodo, kad tai buvo ne mūsų komandos gerbėjai.

Kodėl jūs taip manote?
Todėl, kad jie su savo plakatais ir šūkiais negerbia savo komandos. Ir džiaugiasi, kai komanda pralaimi. Todėl aš nemanau, kad jie yra jos gerbėjai.

Bet kodėl jūs atsisakėte jiems parduoti bilietus?
Vėliau aš jiems tuos bilietus pardaviau. Kas norėjo, tas nusipirko ir įėjo be jokių problemų. Kai kurie taip vadinami fanai nėra įleidžiami į stadioną dėl savo veiksmų. Visi kiti nusipirko bilietus ir įėjo.

Ar galėtumėte konkretizuoti dėl kokių veiksmų?
Jeigu jūs nueitumėte į jų internetinį puslapį, pamatytumėte ir jų plakatus ir užrašus. Jie vieną kartą atsisakė tuos plakatus nuimti ir, kad nebūtų riaušių, mes paprasčiausiai nesiėmėme veiksmų. Bet mes irgi negalime to kentėti ilgai.

Kokių riaušių iš jų pusės bijote?
Pavyzdžiui, turiu informacijos, kad šeštadienį jie ruošiasi mesti į stadioną dūminį užtaisą. Todėl apsauga bus dar papildomai sustiprinta.

Ar esate sudarę kokį nors tų pavojingų žmonių sąrašą?
Nežinau tiksliai, koks to žmogaus vardas, bet yra vienas toks veikėjas. Man labai keista, kad jis – pedagogas, mokytojas. Nežinau, ko jis gali išmokyti mokinius. Bet jo veiksmai ir jo šūkiai stadione... Mes labai ilgai kentėjome... Bet aš telefonu nenoriu daug kalbėti. Juo labiau, kad esu pavargęs po keliones, nes šiandien buvau federacijoje. Aš nežinau kas iš tiesų jūs esate. Telefonu aš galiu ir Anglijos karaliene prisistatyti.

Fanų netenkina žaidimas

„Jei direktorius kalba apie mokytoją, tai matyt turi omeny mane. Tiesiog esu baigęs pedagoginį institutą. O mokytoju dirbau kažkada labai seniai“, - kalbėjo A. Mockus.

Jis visiška nesąmone pavadino direktoriaus kalbas, kad „Bangos“ fanai džiaugiasi komandos pralaimėjimais.

„Visas mūsų konfliktas dėl tų pralaimėjimų ir yra. Mes komandą palaikome, bet toks „Bangos“ žaidimas mūsų netenkina. Netenkina ir toks treneris, kuris po tiek pralaimėjimų nesiryžta atsistatydinti ir tvirtina, kad klubo vadovai juo pasitiki“, - sakė A. Mockus.Treneriui Maksimui Tiščenkai fanai anksčiau yra skyrę ir įžeidžiančių skanduočių.

Rugsėjį jie pagamino audeklą, su rusišku užrašu „Pošla von, gazmiasovskaja von“, duodami klubui suprasti, kad „Banga“, šiemet vadovaujama žmonių iš Rusijos, žadėjusių investuoti į klubą, nusirito iki Rusijoje populiaraus serialo „Naša Raša“ pašiepiamos visada pralaiminčios išgalvotos „Gazmias“ komandos lygio.

Tai, matyt, labiausiai supykdė klubo direktorių.

A. Mockus nesąmone pavadino ir V. Grigorjevo nuogąstavimus, kad aistruoliai bandys nutraukti šeštadienio rungtynes.

„Kodėl mes turime tai daryti? Kad „Banga“ gautų baudą ir patiems reikėtų vėliau, kai jis ir tie žmonės, kurie stovi už jo, pasitrauks, patys apmokėtume? V. Grigorjevas atėjo šiemet pavasarį ir išeis, kadangi jam „Banga“ – tik darbovietė. O „Bangos“ fanai kaip buvo su komanda dešimtis metų, taip ir bus jam dingus“,  - sakė ilgametis Gargždų klubo gerbėjas.

V. Grigorjevas per vieną spaudos konferenciją yra sakęs, kad klubo direktoriaus pareigas eina nuo liepos 1 d.

Situacijos vertinimai

Klaipėdos rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto reikalų koordinatorė Liudmila Juknienė: „Gargždų Bangos draugai“ yra asociacija. Tai yra viešas juridinis asmuo. Tai nėra privatus juridinis asmuo. Stadionas yra viešosios paskirties erdvė. Jame vyksta viešieji renginiai. Ir teisę patekti į šituos renginius turi visi. Nebent pas juos yra kažkokios vidaus taisyklės taisyklės tai reguliuojančios. Bet apie tokių taisyklių egzistavimą, jų paskelbimą viešai aš, kaip sporto koordinatorė, tikrai nesu informuota.“

Lietuvos futbolo federacijos generalinis direktorius Edvinas Eimontas: „Keistas atvejis... Galiu pasakyti, kad mano akimis tai - nepateisinama, jeigu kažkas sprendžia tokius dalykus savo subjektyviais motyvais ir apie tai nepaaiškina. Nors kiekvienas klubas yra individualus, bet jis vis vien yra A lygos klubas. A lyga irgi yra struktūra, kuri vykdo čempionatą ir tu negali uždrausti žiūrovams, savo ar kitų komandų fanams, ateiti į rungtynes.

Iš esmės aš tai vertinu labai neigiamai, jeigu tai nėra daroma dėl kažkokių labai rimtų objektyvių priežasčių. Bet net ir tuo atveju turėtų būti bendraujama ir su policija, ir su apsauga, konsultuojamasi ar yra pavojinga įleisti, ar neįleisti. Tam reikalui, pagaliau, yra ir lygos vadovybė, kuri tokiu atveju turi būti informuota ir kuriai turi būti paaiškinta dėl ko taip daroma, taip pat turėtų būti pranešta LFF Varžybų vykdymo skyriui. Jau nekalbu apie tai ar tokie sprendimai atitinka Lietuvos įstatymus ir vartotojų teises, kai tu darai renginį ir kam nori bilietą parduodi, o kam nenori – neparduodi. Aš manau, kad taip neturėtų būti.“

Lietuvos futbolo klubų asociacijos direktorius Justinas Garliauskas tikino, kad “Banga” lygai nieko nepranešė apie savo sprendimą uždrausti daliai aistruolių lankytis rungtynėse, taip pat asociacijai nesiskundė iš klubo fanai.

Konflikto šaknys

V. Grigorjevo ir klubo aistruolių konflikto šaknys yra gilesnės.

Šio sezono pradžioje senieji “Bangos” rėmėjai, Gargždų verslininkai, susibūrę į Labdaros ir paramos fondą “Gargždų rėmėjas” sutarė dėl bendradarbiavimo su investuoti į klubą žadėjausiais verslininkais iš Rusijos. Tačiau po kiek laiko lietuviškoji ir rusiškoji “Gargždų Bangos draugų” pusės ėmė nesutarti.

Ypač tie nesutarimai išryškėjo po to, kai Lietuvos futbolo federacija, įtarusi sutartų rungtynių organizavimu, dviem metams nuo bet kokios veiklos Lietuvos futbole diskvalifikavo asociacijos viceprezidentą Dmitrijų Baidą ir iki sezono pabaigos - “Bangos” komandos vartininką Soslanbeką Aršijevą.

Spalį lietuviškoji pusė apkaltino asociacijos prezidentą Dmitrijų Ševčenką įsipareigojimimų nevykdymu ir kreipėsi į teismą, prašydama taikyti laikinąsias apsaugos priemones klubo finansams. Teismas prašymą patenkino ir Gargždų futbolo finansinius reikalus prižiūri jo skirtas administratorius.

Klaipėdietis V. Grigorjevas yra D. Ševčenkos statytinis. Bene visi “Bangos” aistruoliai palaiko “Gargždų rėmėją”.

Šiemet “Banga”, kuri kelis metus iš eilės užimdavo šeštąją vietą A lygoje, nusmuko į devintąją. Vis kartojantis skandalams labai žymiai krito stadiono lankomumas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas