Lina Daugėlaitė 2010 m. liepos 19 d. 14:35 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Irklavimo lyderiai ilsėjosi

Savaitgalį Trakuose vykusį Baltijos šalių čempionatą Lietuvos irklavimo lyderiai praleido. Čempionate varžėsi penkių valstybių irkluotojai.

G.Albertavičiūtė ir L.Šaltytė šįkart rimtų konkurenčių neturėjo
Alfredo Pliadžio nuotr.
G.Albertavičiūtė ir L.Šaltytė šįkart rimtų konkurenčių neturėjo
   

 

Čempionate dalyvavo irkluotojai, kurie ruošiasi pasaulio jaunimo ir jaunių čempionatams. „Staigmenų mūsų irkluotojai nepateikė – jie laimėjo savo užplaukimus, taip ir turėjo būti“, - sakė Lietuvos irklavimo rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Keblys.
 

Baltijos šalių čempionate nedalyvavo vienvietininkas Nerijus Vasiliauskas, kuris neseniai patyrė traumą. „Nenorėjome rizikuoti, nes jis realiai pretenduoja į labai aukštas vietas pasaulio jaunimo čempionate. Donata Vištartaitė neseniai grįžo iš pasaulio taurės etapo Šveicarijoje, kur ji suaugusiųjų grupėje bendroje įskaitoje buvo ketvirta ir sugebėjo aplenkti pasaulio prizininkę Juliją Leviną. Nusprendėme Donatą pataupyti, nes ji trys savaitgalius iš eilės dalyvavo varžybose. Nedalyvavo patys geriausi Lietuvos sportininkai, nes prieš tai jie dalyvavo pasaulio taurės etapuose ir jau šį antradienį išvyksta į pasaulio jaunimo čempionatą Breste (Baltarusija)“, - sakė treneris.
 

Pasak Lietuvos irklavimo rinktinės vyriausiojo trenerio K.Keblio, Baltijos šalių čempionato lygis paprastai priklauso nuo to, ar greitai po jo vyksta pasaulio čempionatai: „Jeigu čempionatai arti, pagrindinės komandos dažniausiai vengia dalyvauti, nes tai trukdo pasirengimui, o jeigu iki čempionatų dar porą trejetą savaičių, tai Baltijos šalių čempionatas tikrai būna aukšto lygio varžybos“. Šio kasmet vykstančio čempionato, šįkart surengto Lietuvoje, lygis buvo žemesnis, nes kai kurios komandos jau šį antradienį išvyksta į pasaulio jaunimo čempionatą Baltarusijoje ir sportininkams per mažai laiko liktų atgauti jėgoms, juolab, kad prieš tai buvo dalyvauta tokiose stipriose varžybose, kaip pasaulio taurės etapai.


 

Čempionate varžėsi penkių valstybių irkluotojai – be šeimininkų lietuvių, startavo latviai, estai, rusai ir suomiai. Pirmą dieną sportininkai dalyvavo 2000 m nuotolio varžybose.  
 

Suaugusiųjų varžybose dalyvavusi Lietuvos jaunimo porinė keturvietė, kurioje sėdi praėjusių metų pasaulio jaunių bronzos medalininkai Nerijus Bendaravičius ir Kęstutis Juozėnas bei Vytautas Butkus ir Tomas Čaikauskas, pateikė malonią staigmeną – jie užėmė pirmąją vietą, įveikdami labai pajėgią rusų įgulą, kuri yra buvusi ir pasaulio taurės nugalėtoja, ir pasaulio bei Europos čempionatų prizininkė.
 

Pavienė keturvietė – Ernestas Žarskis, Jonas Karalius, Dovydas Balsys ir Marius Ralickas – nusileido tik Estijos irkluotojams. „Jų rezultatas tikrai neblogas, tačiau pasaulio čempionate į apdovanojimus jie nelabai pretenduos. Ši keturvietė suformuota tik šiais metais – tai žvilgsnis į ateitį. Ji kaupia patirtį ir po metų, po dvejų ji jau turėtų demonstruoti aukštesnius rezultatus“, - prognozavo K.Keblys.
 

Lengvo svorio porinė dvivietė (70 kg), kurią sudaro Artūras Trukšinas ir Vytautas Sadauskas, į priekį užleido ir latvius, ir estus. Tačiau, pasak K.Keblio, kadangi lietuviai startavo normalaus svorio (100 kg) varžybose, nes lengvo svorio valčių klasės šiame čempionate nebuvo, natūralu, kad mūsų vaikinai nusileido ir buvo treti.

Moterų porinė dvivietė – Lina Šaltytė ir Gabrielė Albertavičiūtė, besirengiančios Europos čempionatui, rimtų konkurenčių neturėjo ir šventė nesunkią pergalę.
 
Jaunių amžiaus grupėje pasaulio jaunių čempionatui besirengianti Roko Balsio ir Mariaus Lydeikos pavienė dvivietė užtikrintai įveikė visus varžovus. „Jie parodė neblogą laiką ir tikimės, kad pasaulio jaunių čempionate turėtų taip pat neblogai pasirodyti. Pergalę šventė ir klaipėdiečių pavienė keturvietė, kurią sudaro broliai Dominykas ir Kristijonas Bernotai, Kęstutis Žukauskas ir Tomas Vintilas. Pirma buvo ir vienvietininkė šešiolikmetė irkluotoja iš Klaipėdos Milda Valčiūkaitė.
 

Antrąją dieną vyko 500 m lenktynės. „Tai neolimpinė rungtis. Todėl dalis mūsų pagrindinių komandų varžybose nebedalyvavo“, - sakė K.Keblys.


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas