Robertas Trakys (LBF) 2014 m. lapkričio 28 d. 11:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Geriausia paskata - tarpusavio konkurencija

"Einame prie to, jog turėsime ne vieną pajėgų sportininką, o kitus statistus, bet pajėgią ir lygią komandą", - teigė biatlono federacijos prezidentas

Iš T. Kaukėno tikimasi panašių rezultatų, kaip Sočyje
Roberto Trakio (LBF) nuotr.
Iš T. Kaukėno tikimasi panašių rezultatų, kaip Sočyje
   
Jau šį sekmadienį Ostersunde (Švedija) prasidės pirmasis 2014-2015 metų sezono pasaulio biatlono taurės etapas. Per plauką olimpinio medalio neiškovojęs Tomas Kaukėnas su komandos draugais sieks įrodyti, jog ir žiemos sporte lietuviai gali pasiekti aukštų rezultatų.

Praėjęs sezonas Lietuvos biatlonininkams buvo kaip niekad sėkmingas: pasaulio taurės taškų pavyko iškovoti ne tik olimpiečiams T.Kaukėnui ir Dianai Rasimovičiūtei, bet ir Natalijai Kočerginai, o Karolis Dombrovskis pirmą kartą karjeroje iškovojo teisę startuoti pasaulio taurės varžybų persekiojimo rungtyje. Tarpsezoniu slidinėjimą į biatloną iškeitė Vytautas Strolia, o Lietuvos pilietybę gavo iš Sankt Peterburgo kilusi Natalija Paulauskaitė. Plačiau apie tarpsezonio permainas ir naujojo sezono tikslus papasakojo Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas.

Diana Rasimovičiūtė po žiemos sezono baigė karjerą, o po to grįžo. Vytautas Strolia iš slidinėjimo perėjo į biatloną. Kokios dar permainos palietė biatlono pasaulį?, – biathlonltu.com paklausė A.Daugirdo.
Pokyčiai įvyko į teigiamą pusę. Diana kategoriškai nebuvo pareiškusi, jog palieka sportą, ji savarankiškai sportavo. Moterų rinktinės sudėtis yra pakankamai konkurencinga – yra ir Natalija Kočergina, ir Natalija Paulauskaitė, kuri jau gavo teisę startuoti oficialiose varžybose už Lietuvą. Ta pati Marija Kaznačenko, dar iš praėjusio sezono turinti kvalifikaciją, leidžiančią startuoti pasaulio taurės varžybose, Gabrielė Leščinskaitė, Gaudvilė Nalivaikaitė. D.Rasimovičiūtė rugpjūčio mėnesį pranešė, jog nori grįžti į sportą ir tai tik dar labiau sustiprino moterų rinktinę. O esminių pokyčių neįvyko .

Kalbant apie vyrų komandą, tai Vytauto Strolios atėjimas suteikė naują impulsą vyrų rinktinei. Iki sezono pradžios V.Strolia yra pajėgus trečias numeris komandoje. Jis pakankamai gerai pasirengęs fiziškai, viskas priklausys nuo to kaip jam pasiseks su šaudymu. Vaikinas deda labai dideles pastangas šaudymo pratybose, pirmi sezono kontroliniai startai parodė, jog jo atliktas darbas nenuėjo veltui. Taigi, turime gerus tris vaikinus. Tikimės, jog Tomas ir toliau išliks lyderiu bei sieks aukščiausių vietų. Visą parengiamąjį laikotarpį puikiai atidirbo Karolis Dombrovskis, pirmi startai parodė, jog ir jis gali siekti aukštesnių rezultatų. Gal sudėtingesnė situacija yra dėl ketvirto estafetės komandos nario. Realiausias šios pozicijos kandidatas yra Rokas Suslavičius, kuris nuo rudens treniruojasi drauge su „A“ komanda. Taip pat jaunimo grupėje yra keli vaikinai, artimiausiu metu galintys papildyti pagrindinę rinktinę. Šį sezoną pradėsime tikrai ne silpnesne sudėtimi nei praėjusiais metais.

Apibendrinant abiejų komandų sudėtis prieš naują sezoną, galiu drąsiai teigti, kad jos tik sustiprėjo.

Žvelgiant į V.Strolios perspektyvas, ar realu, jog jis įsiverš į elitą?
Kodėl gi ne? Matome, jog jo funkcinis pasirengimas yra neblogas, greitis trasoje taip pat teikia vilčių, tad jam belieka įsisavinti šaudymo greitį. Šaudymo taiklumas ir greitis ateina su laiku, viskas priklausys nuo treniruočių. Jis stengiasi, tad progresas turėtų būti akivaizdus. Kažkada svajojome, jog kas iš vyrų pakliūtų į persekiojimo rungtį (60-ukas sprinto rungtyje – aut. past.), po to – į 50-uką. Praėjusiais metais T.Kaukėnas dažnai patekdavo „į taškus“ (geriausiųjų 40-ukas), o K.Dombrovskis iškovojo teisę startuoti persekiojimo rungtyje. V.Strolia tikrai yra pajėgus, dar šį sezoną jis gali įvykdyti pasaulio taurės normatyvą, o ten bandyti patekti į persekiojimą.Kalbant apie komandos aptarnaujantį personalą, jis išliko tas pats?

Trenerių branduolys ir pagrindiniai strategai liko tie patys. Vyriausiuoju „A“ komandos treneriu liko Ilmaras Bricis, jam visą parengiamąjį sezoną talkino Aurimas Bučelis. Nuo varžybinės sezono pradžios prie komandos prisijungs du papildomi žmonės – vienas ateis į pagalbą aptarnaujančiam personalui, kitas – į pagalbą treneriui. Gali būti, jog antru treneriu dirbs Jevgenijus Pečionkinas iš Visagino.

Šiais metais neturime masažuotojo, dėl to yra kiek sudėtingiau, nes sportininkų atsistatymas truputį stringa. Ši problema yra susijusi su finansavimu, kadangi jis sumažėjo beveik 40 procentų. Labai sudėtinga užtikrinti masažuotojo ir gydytojo paslaugas su tokiomis finansinėmis galimybėmis. Žiemos olimpinės žaidynės baigėsi, dabar visi susikoncentravo ties pasirengimu vasaros olimpiadai. Tikimės, jog sunkmetį išgyvensime ir sportininkai sėkmingai startuos šiame sezone.

Per Sočio olimpiadą Tomas Kaukėnas užkėlė kartelę, tad visi laukia tik aukščiausių pozicijų. Kokie sezono tikslai?
Tomas tikrai užkėlė kartelę, visi pamatė, jog galime būti tarp lyderių. Iš jo visi tikėsis kažko panašaus ir šį sezoną. Tarpsezoniu Tomas nesėdėjo rankų sudėjęs ir dirbo, tačiau biatlone reikia ir sėkmės – vieno šūvio reikšmė yra labai didelė. Potencialiai jis gali būti tarp prizininkų, bet reikia, jog ir aplinkybės susiklostytų palankiai.

O lūkesčiai visada yra patys didžiausi. Šį sezoną turime įsitvirtinti pasaulio taurės varžybose ir neprarasti tų pozicijų, kurias esame iškovoję. Pasaulio čempionatui Suomijoje turime sukomplektuoti pilnas vyrų ir moterų komandų sudėtis. Tikimės gerai pasirodyti netoliese, Estijoje, vyksiančiame Europos čempionate. Trečios pagal reikšmingumą sezono varžybos – pasaulio jaunių ir jaunimo čempionatas – taip pat vyks Lietuvos pašonėje – Baltarusijoje.

Ar realu pasaulio taurės etapuose šiemet išvysti perspektyviausias jaunas biatlonininkes – Gaudvilę Nalivaikaitę ir Gabrielę Leščinskaitę?
Realu, tačiau tai priklausys nuo trenerių planų. Šių mergaičių pagrindinė užduotis yra būti pamaina „A“ rinktinei ir, jeigu reikia, ją papildyti pasaulio taurės etapų estafetės rungtyse bei sėkmingai pasiruošti pasaulio ir Europos jaunimo čempionatams.

Ar Nacijų taurės įskaitoje kovosime dėl kiekvieno taško, ar kai kuriuos pasaulio taurės etapus sportininkai praleis?
Kova turėtų būti dėl kiekvieno taško, nes nuo vietos Nacijų taurės įskaitoje priklauso kito sezono startuojančių sportininkų kvotos. Norėtųsi užpildyti visus etapus, bet ar tai realu, pamatysime sezono eigoje. Nesame didelė rinktinė ir todėl sunku užpildyti visas priemones.

Prieš beveik dvi savaites biatlonininkai dalyvavo pirmose sezono varžybose – atvirajame Norvegijos čempionate. Ten geriausiai pasirodė ne olimpiečiai, bet Natalija Kočergina ir Karolis Dombrovskis. Pasikeitė lyderiai ar antrieji rinktinės numeriai priartėjo prie pirmųjų?
Norėčiau tikėti, jog antrieji numeriai priartėjo prie pirmųjų. T.Kaukėnas ir D.Rasimovičiūtė šį sezoną dar išliks lyderiais, tačiau labai džiugu, jog komandos lygis auga. Tikiuosi, jog trečias ir ketvirtas numeriai taip pat priartės. Einame prie to, jog turėsime ne vieną pajėgų sportininką, o kitus statistus, bet pajėgią ir lygią komandą, kurioje laimėti gali bet kas. Konkurencija tarpusavyje paskatintų mūsų biatlonininkus dar kruopščiau ir atidžiau dirbti bei siekti aukštesnių rezultatų.
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas