Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. gruodžio 5 d. 11:05 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šventėje - lengvosios atletikos legendos

Lengvosios atletikos asociacijos sezono pabaigtuvių šventėje daugiausia dėmesio sulaukė Virgilijus Alekna. Bet pamiršti nebuvo ir kiti susirinkusieji

Lengvosios atletikos asociacijos šventė.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Lengvosios atletikos asociacijos šventė.
   
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo šventę restorane „Marceliukės klėtis“ buvo galima pamatyti ir legendinius Lietuvos lengvaatlečius.

Gausiai besirenkančius sportininkus, kūno kultūros mokytojus, trenerius, rėmėjus, gimnazijų direktorius, svečius jau prie restorano pasitiko LAA vadovybė – prezidentas, Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis, viceprezidentas Algirdas Maldūnas ir generalinis sekretorius Egidijus Karalius. 
 
Tautiniais drabužiais ir asociacijos apranga pasipuošusios merginos visus palydėjo į trečią aukštą, kur vyko šventinis vakaras. Svečius pasitiko muzikinė grupė „Šiam vakarui“, kurioje akordeonu groja ir didelis lengvosios atletikos entuziastas, buvęs metikas Antanas Pociūnas. 

GERI METAI. Žodį taręs LAA prezidentas A. Šešelgis pasidžiaugė, kad nors 2014-ieji ir prabėgo labai greitai, tačiau asociacijai jie buvo ypač turiningi: sėkmingai surengtos olimpinio čempiono Romo Ubarto taurės varžybos, Vilniaus gimnazijų kroso varžybos, pirmasis bėgimas „Šimonių giria – Svėdasai“. Prezidentas tikisi, kad ir kitais metais šie renginiai vyks ir visiems linkėjo geros sveikatos.

Pirmasis LAA prezidentas Viktoras Majauskas teigė, kad buvo padarytas labai teisingas žingsnis įkurti Lengvosios atletikos asociaciją. Daug gražių žodžių jis skyrė asociacijos valdybos pirmininkui, rinkodaros vadovui A.Maldūnui, kuris ėmė burti klubų vadovus, surado daug rėmėjų, kurie dabar būna per visas varžybas ir į jas atvažiuoja ne tuščiomis. 

Seimo narys, didelis sporto entuziastas Artūras Skardžius asociacijai ir asmeniškai Virgilijui Aleknai perdavė Lietuvos premjero Algirdo Butkevičiaus linkėjimus. „Asociacijai metai buvo dosnūs. Linkiu kuo didžiausios sėkmės ir gerų rezultatų, kovojant su metrais, sekundėmis, o kiekvienam – sveikatos ir šeimyninės laimės“, - kalbėjo A. Skardžius, kuris buvo pakviestas įteikti ir apdovanojimų.      

DĖMESYS. Šventėje niekas nebuvo užmirštas. Ypač didelis dėmesys buvo skirtas visų laikų geriausiam Lietuvos lengvaatlečiui, dukart olimpiniam ir pasaulio čempionui, 2005 m. geriausiam Europos lengvaatlečiui Virgilijui Aleknai, kurį Lengvosios atletikos asociacija  išlydėjo iš didžiojo sporto: LAA prezidentas A.Šešelgis jam įteikė originalų „Stiklitos“ prizą – šešiabriaunį deglą, papuoštą legendinio sportininko nuotraukomis iš svarbiausių metų varžybų. 

„Tikrai originalus prizas, dabar namie jam reikės surasti deramą vietą“, - sakė V. Alekna. LAA generalinis rėmėjas, UAB „Gija“ generalinis direktorius Valdas Pacevičius legendiniam disko metikui įteikė megztinį su asociacijos ir bendrovės ženklais, ir sportininkas tuoj pat, nusivilkęs švarką, jį pasimatavo. Tiko. Netgi rankovės, kurios dažniausiai būna per trumpos. „Gražus megztinis“, - tarė disko metimo legenda.


Naujasis asociacijos rėmėjas „Vilniaus duona“ V. Aleknai įteikė galingą lietuviškos duonos kepalą, o gėlių puokštę – Europos čempionė, pirmoji pasaulio moteris, į tolį nuskriejusi už 7 m ribos Vilhelmina Bardauskienė bei pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas.  

Su trimis Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždėmis visi panoro fotografuotis, gauti jų autografus ant naujai išleisto LAA 2015 m sporto kalendoriaus, ant kurio viršelio būtent nufotografuotos šios legendos. Pirmą sykį renginyje pabuvojęs Lietuvos darbo biržos vadovas Vidas Šlekaitis taip pat suskubo gauti autografą.

„Vilniaus duona“ nustebino ir visus šventės dalyvius, jiems įteikė krepšį dovanų su bendrovės gaminama produkcija.    

APDOVANOJIMAI. Olimpinis čempionas V. Alekna ir asociacijos valdybos pirmininkas A. Maldūnas apdovanojo rėmėjus – „Gija“, „Stiklita“, „Gelsauga“, „Vilniaus alus“, „Langvarta“, „Vilniaus duona“, „Marceliukės klėtis“, „Respublikos leidiniai“, „Sport 1 TV“ ir kitus.

„Džiaugiamės, kad kasmet mūsų renginiuose gausėja jaunimo, paauglių, kuriuos geriausiuosius stengiamės paskatinti rėmėjų dovanomis. Ypatingai noriu padėkoti rėmėjams. Linkiu, kad jiems 2015-ieji būtų dar geresni. Kai jiems metai bus geri, tai ir mums bus gerai. Mums jau daug kas pavydi geros veiklos, tačiau mes nežadame sustoti, žengsime į priekį“, - kalbėjo A. Maldūnas.

Salėje stalai buvo nukloti vaišėmis – „Rokiškio sūris“, „Vilniaus alus“, Druskininkų „Hermis“ produkcija, taip pat „Marceliukės klėtis“ pagamintais cepelinais, vėdarais, bulviniais blynais, kitais karštaisiais patiekalais. 

Anykščių meras Sigutis Obelevičius išgirdo, kad didele kalnų slidinėjimo entuziaste tapo garsioji V.Bardauskienė, kuri sausio pirmosiomis dienomis rengiasi vykti slidinėti į Šveicariją ir ją pakvietė atvažiuoti paslidinėti ir ant Kalitos kalno. Meras prakalbo apie tai, kad anykštėnai, padedant Lietuvos nacionalinei slidinėjimo asociacijai,  Anykščiuose nori įsteigti slidinėjimo centrą.         

Už lengvosios atletikos populiarinimą buvo apdovanoti gimnazijų direktorė Jolanta Knyvienė (Simono Daukanto gimnazija), kūno kultūros mokytojai Nijolė Gudžiūnienė („Minties“ gimnazija), Jūratė Raškauskienė („Pilaitės“ gimnazija), Kęstutis Kundrotas (Simono Daukanto gimnazija), Arūnas Giedraitis (Žirmūnų gimnazija), Jonas Ramaška (Mykolo Biržiškos gimnazija), Edmundas Liekis („Žemynos gimnazija“), Kazimieras Kuprys (Salomėjos Nėries gimnazija), Juozas Varnelis (Karoliniškių gimnazija), Dainius Tamulevičius (Algirdo Brazausko gimnazija), dėstytojas Jonas Pečiūra (Vilniaus Gedimino technikos universitetas) ir kt.
 
Buvo apdovanoti ir Anykščių meras Sigutis Obelevičius, bėgimo „Šimonių giria – Svėdasai“ iniciatorius Valdas Pajarskas. 

Žodis buvo suteiktas ir „Marceliukės klėtis“ vadovui, praeityje puikiam krepšininkui, Vilniaus „Statybos“ žaidėjui Vyteniui Urbai, kuris pasidžiaugė sėkmingais asociacijos metais ir pakvietė visus dažniau lankytis jo restorane. 
   
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas