Jurgita Grigalaitytė 2010 m. rugpjučio 2 d. 10:31 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ir geros komandos pasirodo blogai

Mažiau dėmesio šiemet sulaukusi ir galbūt dėl to 9-ta likusi Lietuvos U20 rinktinė buvo daug kritikuojama. Įprasta, kad mūsų jaunimas užima aukštas vietas

S.Kulvietis
S.Kulvietis
   

Būtent to visada ir laukiama.  Kadangi Lietuvių krepšinio mokykla puoselėja gilias tracijas, U20 rinktinių nariai S. Kulvietis ir A. Pečiukevičius pabandys atskleisti priežastis, kodėl šiemet nepasisekė.
 

Pasak 203 cm ūgio Sauliaus Kulviečio, ekipai buvo keliami aukščiausi tikslai. Tačiau jie nebuvo būtinybė, paprasčiausiai įprasta, kad Lietuva krepšinyje užima aukštas vietas. „Žinojome, kad bus sunku. Praktiškai kelią į ketvirtfinalį mums uždarė 2 taškai. Juk ten galėjo visko atsitikti. Tiesa, patys kalti – daug ko nepadarėme. Prametėme baudas, pridarėme klaidų...“
 

Krepšininkas prisipažįsta, kad komanda ypač sugniuždyta pasijautė tada, kai Serbijos rinktinė pralaimėjo graikams. Likus minutei iki rungynių pabaigos serbai pirmavo 7 taškais, tačiau sugebėjo iššvaistyti persvarą. Lietuvos U20 rinktinės antrajame etape laukė paskutinės rungtynės su Ukraina, tačiau pergalės patekimui į ketvirfinalį neužteko – reikėjo, kad serbai taip pat nugalėtų.
 

„Ne finalą pralaimėjome, tačiau buvo labai liūdna – Ukrainos rinktinė į kitą etapą pateko, o mes ne. Manau, pritrūko sėkmės. Bent jau kitos Lietuvos rinktinės taip nenuvilia – 17-mečiai pasirodė neblogai. Taip pat tikiu, kad U18 rinktinė iškovos medalius,“ – dėl nepateisintų lūkesčių apgailesdavo Saulius.
 

Pasak aukštaūgio, dabar jau nesvarbu, kurie žaidėjai buvo geros sportinės formos, kurie vidutiniškos. Tačiau jis neslėpė, kad atmosfera rinktinėje buvo draugiška, tarp savų jokių pykčių nebūdavo. Juo labiau, kad komandoje visi vieni kitus gerai pažinojo.
 

 

Vienam iš Lietuvos krepšinio talentų šis čempionatas atstovaujant rinktinėms – trečias. Vaikinas 2007 metais dalyvavo U16 rinktinėje, 2008 metais, vadovaujant  Vitoldui Masalskiui, trumpai treniravosi U18 rinktinėje (tačiau buvo pašalintas), praėjusiais metais atstovavo U18 rinktinei bei šiemet - U20.
 

Paprašytas įvertinti savo pasirodymą, S. Kulvietis liko santūrus. „Nelabai teigiamai vertinu savo žaidimą, visada galima geriau. Juo labiau, kad šiais metais beveik visiškai negavau žaidimo laiko, tad mano įvertinimas būtų netgi „labai blogai“. Praėjusiais metais rungtyniavau geriausiai, tačiau tada Lietuvos rinktinė nieko nelaimėjo, likom ketvirti.“
 

S. Kulvietis prisipažino, kad pirmą kartą, 2007 metais, rinktinei atstovavo su labai dideliu malonumu. Krepšininkas pasakojo, kad jam tai tikriausiai smagiausias ir geriausias čempionatas, kadangi į Lietuvą jie pirmą kartą grįžo su jaunučių bronza.
 

Kitas U20 narys, vienas komandos lyderių, 192 cm ūgio Augustas Pečiukevičius rinktinės pasirodymą taip pat vertina blogai. Pasak jo, 9-ta vieta yra toli gražu ne ta, kurios buvo tikėtąsi.
 

„Sunku atsakyti į klausimą, ko mums pritrūko. Tikriausiai visko po truputį. Kartais neužpuldavome, kartais neapsigindavome. Žinoma, stipriai pamaišė ir baudos metimai – buvome blogiausiai baudas mėtanti komanda. Turint omeny, kad iki ketvirtfinalio pritrūko poros taškų, galima teigti, kad baudos metimai stipriai pakišo koją.“
 

Be abejonių, rinktinės tikslas buvo medaliai. Nusileidę stiprioms Graikijos ir Serbijos rinktinėms, pralaimėjimo prieš latvius priežasties įžaidėjas paaiškinti negali. Jis taip pat prisipažįsta, kad U20 rinktinės nariai turi suprasti kiekvienų varžybų svarbą. „Matyt, taip jau būna. Čempionatas trumpas – viena klaida, būtent pralaimėjimas latviams, kainavo viską. Juk komandoje buvo gera atmosfera, nebuvo jokių kivirčų, už aikštės ribų laiką taip pat leisdavome kartu.“
 

Įžaidėjas tikina, kad gera komanda turi gerai ir žaisti, nesvarbu, iš jos tikimąsi daug ar mažai. Tačiau kartais ir geros komandos pasirodo blogai.
 

Paprašytas įvertinti savo pasirodymą, krepšininkas neslepia, kad yra juo patenkintas. „Pasirodžiau neblogai. Esu patenkintas savo dvitaškių metimų pataikymu, tačiau vis dar silpnai jaučiuosi prie tritaškio linijos. Taip pat padariau per daug klaidų.“
 

A.Pečiukevičiaus karjera įvairiose jaunimo rinktinėse trunka jau ketverius metus. „Su U16 rinktine 2007 metais Graikijoje užėmėme 3-čią vietą. 2008 metais atstovavau vyresniems - U18 rinktinei. Taipogi Graikijoje tais metais likome antri. Praėjusią vasarą Prancūzijoje su U18 likome 4-ti. Šiemet vėl prisidėjau prie vyresnių, U20 rinktinės, ir Kroatijoje likom 9-ti", - pasakodamas karjeros vingius šypsojosi krepšininkas.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas