Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. gegužės 22 d. 10:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dovanos – iš olimpinių čempionų rankų

Per IX Vilniaus gimnazistų žaidynių lengvosios atletikos varžybas nugalėtojus apdovanojo Lietuvos sporto milžinai Virgilijus Alekna ir Romas Ubartas

Vilniaus gimnazistų žaidynės.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Vilniaus gimnazistų žaidynės.
   
Beveik 300 lengvaatlečių, atstovavusių 22 gimnazijoms, rungtyniavo Lengvosios atletikos manieže. Dėl apdovanojimų buvo kovojam septynių rungčių varžybose. Pačios įdomiausios ir daugiausiai emocijų sukėlė estafečių varžybos 5x200 m. 
 
Varžybų organizatorės Lengvosios atletikos asociacijos viceprezidentas Algirdas Maldūnas buvo maloniai nustebintas, kad susirinko toks gausus gimnazistų būrys. Lengvaatlečių galėjo būti dar daugiau, bet tą pačią dieną Vingio stadione vyko ir Vilniaus lengvosios atletikos sezono atidarymo varžybos. 

Vilniaus gimnazistų žaidynėse savo sportinį kelią pradėjo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, triskart tapusi žaidynių laimėtoja, 2011 m  Europos jaunimo olimpinio festivalio 400 m distancijos čempionė Modesta Morauskaitė, pasaulio ir Europos  jaunių bei jaunimo čempionatų medalininkės penkiakovininkės seserys dvynės Emilija ir Ieva  Serapinaitės.  

LEGENDOS. Gimnazistai džiaugėsi, kad kartu su jais buvo irlengvosios atletikos legendos, olimpiniai čempionai disko metikai Virgilijus Alekna ir Romas Ubartas. Jie per iškilmingą varžybų atidarymą pasveikino sportininkus, palinkėjo gerai mokytis ir siekti kuo aukštesnių rezultatų stadionuose. 

Legendiniai sportininkai apdovanojo geriausius lengvaatlečius, su jais bendravo ir fotografavosi. 

„Olimpinių čempionų apsilankymas gimnazistų varžybose – didelė garbė ir mums, varžybų organizatoriams, ir patiems sportininkams. Nedažnai varžybose galima pamatyti du olimpinius čempionus, dvi disko metimo legendas. Mums ta diena virto didžiule švente“, - džiaugėsi A. Maldūnas. 

Dukart olimpinis čempionas V. Alekna teigė, kad jis, kai tik turi laisvesnio laiko, visada lankosi tokiose varžybose: „Juk tai – vaikai, mūsų ateitis. Mūsų dalyvavimas gal pritrauks dar daugiau vaikų į  lengvąją atletiką Tokios varžybos įdomios, labai reikalingos.“ 

Lengvosios atletikos asociacijos generalinis sekretorius, sudaręs gimnazistų varžybų programą, Egidijus Juozas Karalius neabejojo, kad gimnazistai ilgai atsimins, kas juos apdovanojo ir gal jau kitą dieną nuskubės užsirašyti į Vilniaus sporto centrą lankyti lengvosios atletikos pratybų.  


PRIZAI. Nugalėtojai buvo apdovanoti „Stiklitos“ prizais ir medaliais ir „Gijos“ megztiniais, o prizininkai –bendrovės  „Langvarta“ striukėmis nuo lietaus ir įmonės "Omniteksas"  sportiniais marškinėliais Thermowave". Bendrovė „Vilniaus alus“ gimnazistus pavaišino net 60 litrų „Retro gira“, o „Rokiškio sūris“ – savo gaminama produkcija.   
 
Komandinėje įskaitoje nugalėtojais tapo Simono Daukanto gimnazijos sportininkai (422 tšk.), aplenkę Jono Basanavičiaus (377) ir Karoliniškių gimnazijos (374) lengvaatlečius. 

Simono Daukanto gimnazijos kūno kultūros mokytojai Kęstutis Kundrotas ir Aušra Karveckienė džiaugėsi, kad gerai pasirodė ir jų merginos, ir vaikinai, laimėję varžybas. Praėjusiais metais jų merginos buvo trečios, o vaikinai nepateko tarp prizininkų. 

„Gimnazijoje atsirado gerų sprinterių, kurie pelnė nemažai taškų ir padėjo pasiekti pergalę“, - sakė K. Kundrotas. 200 m distancijoje nepralenkiami buvo jo gimnazistai Nojus Budavičius (23,33 sek.), tapęs nugalėtoju, ir Paulius Galkauskas (24,42 sek.), užėmęs antrą vietą. Jie su komandos draugais plaukiku Matu Lataičiu ir buvusiu lengvaatlečiu Gvidu Daunoravičiumi laimėjo ir estafečių 5X200 m varžybas (1 min. 41,96 sek.). Nugalėtoja tapo ir Gertrūda Sabonytė (800 m – 2 min. 37,07 sek.). Šuolių į aukštį sektoriuje tinklininkas Tadas Rasiukas buvo antras (175 cm), o Jaunius Strazdas 800 m distancijoje - trečias (2 min. 12,07 sek.).

60 m greičiausiai nubėgo Greta Liubkevičiūtė (Pilaitės gimnazija, 8,31 sek.) ir Benas Kontrimavičius (Jono Basanavičiaus gimnazija, 7,32 sek.), 200 m – Kotryna Pauliūtė (Vytauto Didžiojo gimnazija, 27,69 sek.), į aukštį geriausiai šokinėjo Nojus Želvys („Gabijos“ gimnazija, 175 cm), beisbolo kamuoliuką toliausiai numetė Nomeda Neverauskaitė (Karoliniškių gimnazija, 61,44 m) ir Evaldas Grinys (Jono Basanavičiaus gimnazija, 85,80 m).  

Varžybas apibendrinęs A. Maldūnas teigė, kad gimnazistų pasiekti rezultatai nėra rekordiniai, tačiau asociacija to ir nesiekia. „Pagrindinis mūsų tikslas – masiškumas. Tegul jaunieji sportininkai netampa olimpiniais ar pasaulio čempionais bei prizininkais, bet tegul jie išauga gerais žmonėmis“, - sakė LLA vadovas.         

ŽAIDYNĖS. Kai lengvosios atletikos varžybas komandinėje įskaitoje laimėjo Simono Daukanto gimnazijos komanda, tapo aišku, kad ji – ir šių metų Vilniaus gimnazistų žaidynių laimėtoja. Praėjusiais metais jie buvo antri, pralaimėję „Žirmūnų“ gimnazijai. 

Žaidynių programoje buvo merginų ir vaikinų krepšinio, tinklinio, šachmatų, kroso estafečių ir lengvosios atletikos varžybos. Simono Daukanto gimnazijos sportininkai gerai pasirodė ne tik lengvosios atletikos varžybose. 

Nugalėtojais tapo jų vaikinų tinklinio komanda, o merginos buvo antros, kroso estafečių varžybose nugalėtojomis tapo abi jų komandos. Žaidynių laimėtojai turi gerą sporto salę su balkonu (28x15), kur vyksta jų kūno kultūros pamokos. 

„Turime nemažai sportinio inventoriaus, o štai stadioną kažin, ar kada nors turėsime. Mat gimnazija yra prie Seimo rūmų ir stadionas gali iškilti tik uždengus tunelį. Tada labai sumažėtų ir triukšmas, užterštumas. Stadionas būtų idealiausias variantas“, -  sakė K. Kundrotas.  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas