zalgiris-vilnius.lt | 2015 m. birželio 10 d. 13:09 |
![]() ![]() |
Kelią į didelius klubus tiesia per Lietuvą
Vaikystėje "Žalgirio" saugas iš Prancūzijos Serge‘as Nyuiadzi svajojo būti tokiu pat garsiu futbolininku, kaip Samuelis Eto‘o
![]() |
Vaikystėje Serge‘as Nyuiadzi svajojo būti tokiu pat garsiu futbolininku, kaip Samuelis Eto‘o. Jis treniravosi aukščiausios Prancūzijos futbolo lygos OGC „Nice“ klubo akademijoje, joje gyveno kartu su dabartiniu Anglijos Premier lygos čempionu Loicu Remy, o dabar štampuoja trofėjus su Vilniaus „Žalgiriu“. Tačiau kaip visa tai prasidėjo?
Nori tapti garsiu puolėju
Paryžiaus šiaurės vakaruose esančiame Clichi rajone gyvenęs S. Nyuiadzi, kaip ir visi vaikai, svajojo apie platų pasaulį bei jame laukiančius nuotykius. Šalyje, kuri garsėja viena geriausių futbolo lygų visoje Europoje, dauguma vaikų užaugę nori užsiimti vienintele profesija – būti futbolininku. Todėl visai nenuostabu, kad „Žalgiriui“ atstovaujantis saugas – ne išimtis.
Kaip ir pridera tikram paryžiečiui, S. Nyuiadzi palaikė Paryžiaus „Saint Germain“ klubą. Nė vienų rungtynių nepraleisdavęs prancūzas tyliai svajodavo vieną dieną tapsiantis tokio pat garsumo futbolininku, kaip ir mylimos komandos žaidėjai. Tačiau jį labiausiai žavėjo ne tuometinis Paryžiaus komandos dievaitis ir daugelio kamuolio virtuozu vadinamas Ronaldinho.
„Žaisdami su draugais dažnai apsimesdavome garsiais žaidėjais, taip iškeldavome sau tikslą būti panašiais į juos. Tai būdavo tiesiog juokai, bet taip viskas prasidėjo. Visi norėjo būti kaip Ronaldinho ar Rivaldo, o man labiausiai patiko Samuelis Eto‘o. Kai žaisdavome kieme futbolą, visada bandydavau atkartoti jo judesius. Aš net gi pradėjau žaisti puolėjo pozicijoje. Mėgau pelnyti įvarčius“, - vaikystės prisiminimais dalinosi žalgirietis.
S. Nyuiadzi pasakojo, kad nepraleisdavo nė vienų tuometinės FC „Barcelona“, kurioje ir žaidė S. Eto‘o, rungtynių, o labiausiai įsiminęs mačas žalgiriečiui buvo UEFA Čempionų lygos finalas Prancūzijoje 2006 metais prieš Londono „Arsenal“ klubą. Jose 2:1 triumfavo ispanai, o įvartį įmušęs žalgiriečio idealas tapo naudingiausiu rungtynių žaidėju.
„Turėjome įprotį rinkti patinkančių futbolininkų plakatus. Visa mano kambario siena buvo jais nukabinta. Atsiradus naujiems, senus tekdavo nukabinti, nes tiesiog nebebūdavo laisvos vietos“, - prisiminė S. Nyuiadzi.
Sulaukė skautų dėmesio
Futbolą dabartinis „Žalgirio“ komandos narys pradėjo žaisti būdamas 11 metų. Tada Serge‘as Nyuiadzi prisijungė prie tuo metu niekam nežinomos vietinės rajono komandos, kuri treniruodavosi vos 2-3 kartus per savaitę, o savaitgaliais rungtyniaudavo regioniniame futbolo mėgėjų čempionate.
„Turėjome nuostabų trenerį – Sebastianą Cole. Jis mus mokino, kaip reikia gyventi kartu ir gerbti vienas kitą. Kitas treneris, Guy‘us Grognet, taip pat mokino, kaip elgtis aikštėje, kaip reikia žaisti sąžiningai ir atiduoti visas jėgas.
Dar vis esu jiems labai dėkingas, nes iš jų išmokau futbolo pagrindų bei daug kitų reikalingų dalykų“, - pasakojo prancūzas.
Po metų iš ką tik futbolą pradėjusių žaisti vaikų surinkta komanda regioniniame Paryžiaus jaunimo čempionate pradėjo kaip lygūs su lygiais žaisti su tokių garsių klubų, kaip „Saint-Germain“, „Bordeaux“ ar „Racing“ futbolo akademijų auklėtiniais.
„Be jokios patirties ar žaidimo kokybės pradėjome laiminėti rungtynes, iškovojome to čempionato taurę. Tada visi pradėjo kalbėti apie mus: kad turime gerą komandą ir puikiai žaidžiame. Į mūsų rungtynes atvykdavo daug skautų, kurie stebėdavo mus žaidžiant.
Po šio čempionato maždaug 5-6 komandos žaidėjai iškeliavo į įvairias futbolo akademijas. Aš sulaukiau kvietimo iš OGC „Nice“ klubo, pora žaidėjų pateko į Paryžiaus „Saint-Germain“ futbolo akademiją“, - prisiminė futbolininkas.
Treniravosi su futbolo žvaigždėmis
Į Nicos miesto komandos futbolo akademiją S. Nyuiadzi išvyko būdamas vos 13 metų. Nica – penktas pagal dydį Prancūzijos miestas, įsikūręs šalies pietų pakrantėje prie Viduržemio jūros. 700 kilometrų nuo Paryžiaus nutolusiame mieste jam teko gyventi vienoje vietoje su 60 vaikų, kurie taip pat troško tapti profesionaliais futbolininkais.
„Gavęs laišką iš „Nice“ klubo akademijos pagalvojau, kad turiu puikią galimybę tapti profesionaliu žaidėju. Tėvas manęs paklausė, ar noriu ten keliauti, o aš galėjau atsakyti tik vienaip: tai yra mano svajonė“, - savo apsisprendimą palikti tėvų namus prisiminė žaidėjas.

Ilgainiui S. Nyuiadzi turėjo prisitaikyti prie naujo gyvenimo ritmo: akademijos auklėtiniai keldavosi anksti ryte, iki pietų semdavosi žinių mokyklos suole, o vėliau keliaudavo į treniruočių aikštes, kur liedavo prakaitą prižiūrimi akademijos trenerių. Savaitgaliais jaunųjų futbolininkų laukdavo išbandymas rungtynių metu. Vieniems tai galbūt atrodo kaip tobulas gyvenimas, tačiau daugeliui tai būdavo rimtas iššūkis, kurį išlaikydavo ne visi.
„Pamenu, iš pradžių gyvenau su dvejais vaikinais, kurie akademiją paliko vos po poros savaičių. Jie nepakėlė gyvenimo be savo tėvų ir tiesiog palūžo.
Kai esi toli nuo namų, tada įgauni daugiau pasitikėjimo savimi, jėgos ir pagarbos kitiems. Akademijoje buvo sunku, tačiau kai pamatydavau profesionalų komandos žaidėjus, norėdavau būti jų vietoje ir tokia mintis man padėdavo eiti pirmyn.
Mačiau, kaip žaidėjai palikdavo akademiją po metų ar dviejų, nes klubas manė, kad jie nėra pakankamai geri. Kai kurie tiesiog išvykdavo dėl to, kad pasiilgdavo savo šeimos. O aš kantriai siekiau savo tikslo“, - pasakojo S. Nyuiadzi.
OGC „Nice“ klubas ne tik nuolatos dalyvauja aukščiausiame Prancūzijos Ligue1 čempionate, bet ir yra išauginęs tokių pasaulinio lygio žaidėjų, kaip Hugo Lloris („Tottenham Hotspurs“, Anglija), Davidas Ospina (Londono „Arsenal“, Anglija) ar Loic‘as Remy (Londono „Chelsea“, dabartinis Anglijos Premier lygos čempionas). Su pastaraisiais dvejais futbolininkais S. Nyuiadzi teko treniruotis toje pačioje Nicos klubo akademijoje.
„Vienerius metus su L. Remy dalinomės tuo pačiu kambariu. Kartu treniruodavomės, visada gaudavau iš jo vertingų patarimų. Vėliau dažnai stebėdavau jį žaidžiant rungtynėse, nors pačiam tekdavo likti ant atsarginių suolo.
Su D. Ospina nebuvome geriausi draugai, tačiau pamenu, kad esu jam įmušęs nemažai įvarčių, o dabar jis viename stipriausių pasaulio klubų. Tai man visada primena, kad vieną dieną ir aš galiu praverti vieno iš didžiausių Europos klubų duris, tereikia tikėti savo svajone ir sunkiai dirbti“, - su šypsena futbolo akademijos laikus prisiminė žalgirietis.
Vingiuotas kelias pirmyn
2011-aisiais S. Nyuiadzi pasirašė pirmąjį savo profesionalaus futbolininko kontraktą su „Nice“ klubu, tačiau vos kartą pasirodęs aikštėje po metų prancūzas nutarė palikti gimtinę ir ieškoti laimės svetur.
„Prancūzijoe yra labai sunku patekti į profesionalų klubą, nes šioje šalyje yra per daug gerų žaidėjų. O kai esi jaunas, daug šansų negauni. Tuo metu klubui buvo sunkūs laikai, jis vos neiškrito į žemesnę lygą.
Per metus pasikeitė net trys treneriai, kurie man galimybės taip ir nesuteikė. Nenorėjau likti Prancūzijoje ir žaisti prastoje komandoje, todėl mielai priėmiau pasiūlymą keliauti į Bulgariją“, - pasakojo futbolininkas.
Tačiau karjera Sofijos „CSKA“ klube žaidėjui taip pat nenusisekė. Komandą sezono metu kankino finansinės bei administracinės problemos, buvo pakeisti net keturi treneriai. S. Nyuiadzi Bulgarijos čempionate sužaidė 10 rungtynių, o vėliau patyrė sunkią traumą.
„Dėl šių problemų nusprendžiau palikti klubą. Buvau jaunas ir norėjau užtikrintumo, gerų sąlygų, taip pat žaisti. Jaučiau, kad norėdamas tobulėti tame klube likti nebegalėjau. Persikėlimas į Lietuvą buvo tikra atgaiva“, - prisiminė futbolininkas.
Dėl svajonės nebijo šalto speigo
2013-aisiais į Lietuvą atkeliavęs ir prie Vilniaus „Žalgirio“ prisijungęs S. Nyuiadzi per šį trumpą laiką spėjo iškovoti du „SMScredit.lt A lygos“ čempiono titulus, taip pat skynė trofėjus LFF taurėje ir Super taurėje. Futbolininkas pasižymėjo aštriais reidais aikštės kraštuose, kurių metu pelnė 16 įvarčių ir attliko 17 rezultatyvių perdavimų.
„Atvykęs į Lietuvą norėjau žaisti, parodyti ką moku ir dar daugiau visko išmokti. Dėl „Žalgirio“ pasiūlymo nedvejojau, nes tai yra geriausia šalies komanda. Klubas turi gerą administraciją ir konkurencingą sudėtį.
Iškovoti trofėjai padeda įgauti vis daugiau pasitikėjimo. Pelniau įvarčių, atlikau gerų perdavimų, turėjau sužeidimų, tačiau atsigavau. Ištvėriau šaltas žiemas. Nepaisant visko, dar vis esu Vilniuje ir man patinka čia gyventi“, - pasakojo žalgirietis.
Tačiau šaltis, pasak šiltuose kraštuose gimusio (S. Nyuiadzi gimimo vieta – Togas, Afrika) ir didžiąją gyvenimo dalį gyvenusio futbolininko, nėra kliūtis. Jį ištverti padeda žalgiriečio širdies draugė, kuri su juo keliauja visur, kur pasisuka žaidėjo karjera.
„Jai patinka nuotykiai ir kelionės, todėl su manimi keliauja visur ir visada. Gimtajame Monake ji turi verslą, kurį gali prižiūrėti būdama toli nuo Prancūzijos, todėl persikėlė kartu gyventi į Lietuvą. Jos palaikymas man labai padeda siekti užsibrėžto tikslo“, - tikino S. Nyuiadzi.
Nori tapti garsiu puolėju
Paryžiaus šiaurės vakaruose esančiame Clichi rajone gyvenęs S. Nyuiadzi, kaip ir visi vaikai, svajojo apie platų pasaulį bei jame laukiančius nuotykius. Šalyje, kuri garsėja viena geriausių futbolo lygų visoje Europoje, dauguma vaikų užaugę nori užsiimti vienintele profesija – būti futbolininku. Todėl visai nenuostabu, kad „Žalgiriui“ atstovaujantis saugas – ne išimtis.
Kaip ir pridera tikram paryžiečiui, S. Nyuiadzi palaikė Paryžiaus „Saint Germain“ klubą. Nė vienų rungtynių nepraleisdavęs prancūzas tyliai svajodavo vieną dieną tapsiantis tokio pat garsumo futbolininku, kaip ir mylimos komandos žaidėjai. Tačiau jį labiausiai žavėjo ne tuometinis Paryžiaus komandos dievaitis ir daugelio kamuolio virtuozu vadinamas Ronaldinho.
„Žaisdami su draugais dažnai apsimesdavome garsiais žaidėjais, taip iškeldavome sau tikslą būti panašiais į juos. Tai būdavo tiesiog juokai, bet taip viskas prasidėjo. Visi norėjo būti kaip Ronaldinho ar Rivaldo, o man labiausiai patiko Samuelis Eto‘o. Kai žaisdavome kieme futbolą, visada bandydavau atkartoti jo judesius. Aš net gi pradėjau žaisti puolėjo pozicijoje. Mėgau pelnyti įvarčius“, - vaikystės prisiminimais dalinosi žalgirietis.
S. Nyuiadzi pasakojo, kad nepraleisdavo nė vienų tuometinės FC „Barcelona“, kurioje ir žaidė S. Eto‘o, rungtynių, o labiausiai įsiminęs mačas žalgiriečiui buvo UEFA Čempionų lygos finalas Prancūzijoje 2006 metais prieš Londono „Arsenal“ klubą. Jose 2:1 triumfavo ispanai, o įvartį įmušęs žalgiriečio idealas tapo naudingiausiu rungtynių žaidėju.
„Turėjome įprotį rinkti patinkančių futbolininkų plakatus. Visa mano kambario siena buvo jais nukabinta. Atsiradus naujiems, senus tekdavo nukabinti, nes tiesiog nebebūdavo laisvos vietos“, - prisiminė S. Nyuiadzi.
Sulaukė skautų dėmesio
Futbolą dabartinis „Žalgirio“ komandos narys pradėjo žaisti būdamas 11 metų. Tada Serge‘as Nyuiadzi prisijungė prie tuo metu niekam nežinomos vietinės rajono komandos, kuri treniruodavosi vos 2-3 kartus per savaitę, o savaitgaliais rungtyniaudavo regioniniame futbolo mėgėjų čempionate.
„Turėjome nuostabų trenerį – Sebastianą Cole. Jis mus mokino, kaip reikia gyventi kartu ir gerbti vienas kitą. Kitas treneris, Guy‘us Grognet, taip pat mokino, kaip elgtis aikštėje, kaip reikia žaisti sąžiningai ir atiduoti visas jėgas.
Dar vis esu jiems labai dėkingas, nes iš jų išmokau futbolo pagrindų bei daug kitų reikalingų dalykų“, - pasakojo prancūzas.
Po metų iš ką tik futbolą pradėjusių žaisti vaikų surinkta komanda regioniniame Paryžiaus jaunimo čempionate pradėjo kaip lygūs su lygiais žaisti su tokių garsių klubų, kaip „Saint-Germain“, „Bordeaux“ ar „Racing“ futbolo akademijų auklėtiniais.
„Be jokios patirties ar žaidimo kokybės pradėjome laiminėti rungtynes, iškovojome to čempionato taurę. Tada visi pradėjo kalbėti apie mus: kad turime gerą komandą ir puikiai žaidžiame. Į mūsų rungtynes atvykdavo daug skautų, kurie stebėdavo mus žaidžiant.
Po šio čempionato maždaug 5-6 komandos žaidėjai iškeliavo į įvairias futbolo akademijas. Aš sulaukiau kvietimo iš OGC „Nice“ klubo, pora žaidėjų pateko į Paryžiaus „Saint-Germain“ futbolo akademiją“, - prisiminė futbolininkas.
Treniravosi su futbolo žvaigždėmis
Į Nicos miesto komandos futbolo akademiją S. Nyuiadzi išvyko būdamas vos 13 metų. Nica – penktas pagal dydį Prancūzijos miestas, įsikūręs šalies pietų pakrantėje prie Viduržemio jūros. 700 kilometrų nuo Paryžiaus nutolusiame mieste jam teko gyventi vienoje vietoje su 60 vaikų, kurie taip pat troško tapti profesionaliais futbolininkais.
„Gavęs laišką iš „Nice“ klubo akademijos pagalvojau, kad turiu puikią galimybę tapti profesionaliu žaidėju. Tėvas manęs paklausė, ar noriu ten keliauti, o aš galėjau atsakyti tik vienaip: tai yra mano svajonė“, - savo apsisprendimą palikti tėvų namus prisiminė žaidėjas.

Ilgainiui S. Nyuiadzi turėjo prisitaikyti prie naujo gyvenimo ritmo: akademijos auklėtiniai keldavosi anksti ryte, iki pietų semdavosi žinių mokyklos suole, o vėliau keliaudavo į treniruočių aikštes, kur liedavo prakaitą prižiūrimi akademijos trenerių. Savaitgaliais jaunųjų futbolininkų laukdavo išbandymas rungtynių metu. Vieniems tai galbūt atrodo kaip tobulas gyvenimas, tačiau daugeliui tai būdavo rimtas iššūkis, kurį išlaikydavo ne visi.
„Pamenu, iš pradžių gyvenau su dvejais vaikinais, kurie akademiją paliko vos po poros savaičių. Jie nepakėlė gyvenimo be savo tėvų ir tiesiog palūžo.
Kai esi toli nuo namų, tada įgauni daugiau pasitikėjimo savimi, jėgos ir pagarbos kitiems. Akademijoje buvo sunku, tačiau kai pamatydavau profesionalų komandos žaidėjus, norėdavau būti jų vietoje ir tokia mintis man padėdavo eiti pirmyn.
Mačiau, kaip žaidėjai palikdavo akademiją po metų ar dviejų, nes klubas manė, kad jie nėra pakankamai geri. Kai kurie tiesiog išvykdavo dėl to, kad pasiilgdavo savo šeimos. O aš kantriai siekiau savo tikslo“, - pasakojo S. Nyuiadzi.
OGC „Nice“ klubas ne tik nuolatos dalyvauja aukščiausiame Prancūzijos Ligue1 čempionate, bet ir yra išauginęs tokių pasaulinio lygio žaidėjų, kaip Hugo Lloris („Tottenham Hotspurs“, Anglija), Davidas Ospina (Londono „Arsenal“, Anglija) ar Loic‘as Remy (Londono „Chelsea“, dabartinis Anglijos Premier lygos čempionas). Su pastaraisiais dvejais futbolininkais S. Nyuiadzi teko treniruotis toje pačioje Nicos klubo akademijoje.
„Vienerius metus su L. Remy dalinomės tuo pačiu kambariu. Kartu treniruodavomės, visada gaudavau iš jo vertingų patarimų. Vėliau dažnai stebėdavau jį žaidžiant rungtynėse, nors pačiam tekdavo likti ant atsarginių suolo.
Su D. Ospina nebuvome geriausi draugai, tačiau pamenu, kad esu jam įmušęs nemažai įvarčių, o dabar jis viename stipriausių pasaulio klubų. Tai man visada primena, kad vieną dieną ir aš galiu praverti vieno iš didžiausių Europos klubų duris, tereikia tikėti savo svajone ir sunkiai dirbti“, - su šypsena futbolo akademijos laikus prisiminė žalgirietis.
Vingiuotas kelias pirmyn
2011-aisiais S. Nyuiadzi pasirašė pirmąjį savo profesionalaus futbolininko kontraktą su „Nice“ klubu, tačiau vos kartą pasirodęs aikštėje po metų prancūzas nutarė palikti gimtinę ir ieškoti laimės svetur.
„Prancūzijoe yra labai sunku patekti į profesionalų klubą, nes šioje šalyje yra per daug gerų žaidėjų. O kai esi jaunas, daug šansų negauni. Tuo metu klubui buvo sunkūs laikai, jis vos neiškrito į žemesnę lygą.
Per metus pasikeitė net trys treneriai, kurie man galimybės taip ir nesuteikė. Nenorėjau likti Prancūzijoje ir žaisti prastoje komandoje, todėl mielai priėmiau pasiūlymą keliauti į Bulgariją“, - pasakojo futbolininkas.
Tačiau karjera Sofijos „CSKA“ klube žaidėjui taip pat nenusisekė. Komandą sezono metu kankino finansinės bei administracinės problemos, buvo pakeisti net keturi treneriai. S. Nyuiadzi Bulgarijos čempionate sužaidė 10 rungtynių, o vėliau patyrė sunkią traumą.
„Dėl šių problemų nusprendžiau palikti klubą. Buvau jaunas ir norėjau užtikrintumo, gerų sąlygų, taip pat žaisti. Jaučiau, kad norėdamas tobulėti tame klube likti nebegalėjau. Persikėlimas į Lietuvą buvo tikra atgaiva“, - prisiminė futbolininkas.
Dėl svajonės nebijo šalto speigo
2013-aisiais į Lietuvą atkeliavęs ir prie Vilniaus „Žalgirio“ prisijungęs S. Nyuiadzi per šį trumpą laiką spėjo iškovoti du „SMScredit.lt A lygos“ čempiono titulus, taip pat skynė trofėjus LFF taurėje ir Super taurėje. Futbolininkas pasižymėjo aštriais reidais aikštės kraštuose, kurių metu pelnė 16 įvarčių ir attliko 17 rezultatyvių perdavimų.
„Atvykęs į Lietuvą norėjau žaisti, parodyti ką moku ir dar daugiau visko išmokti. Dėl „Žalgirio“ pasiūlymo nedvejojau, nes tai yra geriausia šalies komanda. Klubas turi gerą administraciją ir konkurencingą sudėtį.
Iškovoti trofėjai padeda įgauti vis daugiau pasitikėjimo. Pelniau įvarčių, atlikau gerų perdavimų, turėjau sužeidimų, tačiau atsigavau. Ištvėriau šaltas žiemas. Nepaisant visko, dar vis esu Vilniuje ir man patinka čia gyventi“, - pasakojo žalgirietis.
Tačiau šaltis, pasak šiltuose kraštuose gimusio (S. Nyuiadzi gimimo vieta – Togas, Afrika) ir didžiąją gyvenimo dalį gyvenusio futbolininko, nėra kliūtis. Jį ištverti padeda žalgiriečio širdies draugė, kuri su juo keliauja visur, kur pasisuka žaidėjo karjera.
„Jai patinka nuotykiai ir kelionės, todėl su manimi keliauja visur ir visada. Gimtajame Monake ji turi verslą, kurį gali prižiūrėti būdama toli nuo Prancūzijos, todėl persikėlė kartu gyventi į Lietuvą. Jos palaikymas man labai padeda siekti užsibrėžto tikslo“, - tikino S. Nyuiadzi.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.