Alfonsas Paprockas 2015 m. liepos 20 d. 22:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Zarasuose nuvilnijo vandens sporto šventė

Penktadienį varžybas sutrukdė lietus. Bet šeštadienį ir sekmadienį Zarasų atvirajame baseine buvo žaidžiamas vandensvydis, rungiamasi plaukimo distancijose

Zarasuose vyko tarptautinis vandensvydžio turnyras
Zarasuose vyko tarptautinis vandensvydžio turnyras
   
Nuo penktadienio iki sekmadienio Zarasų atviras plaukimo baseinas priminė praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio laikus, kai vanduo virdavo nuo varžybų gausos. Čia buvo surengtas tarptautinis vandensvydžio turnyras Zarasų rajono savivaldybės mero taurei laimėti ir plaukimo varžybos. Merui Nikolajui Gusevui atidarius turnyrą, pirmieji į kovą stojo Kauno ir Elektrėnų vandensvydininkai, kurią rezultatu 8:0 laimėjo kauniečiai. Dėl techninių kliūčių ir prasidėjusio lietaus penktadienio varžybos buvo nutrauktos.

Pas Lietuvos vandensvydininkus į svečius atvyko jaunieji vandensvydininkai iš Rygos, Kišiniovo ir Kijevo. Užsienio sportininkai jau antrus metus iš eilės į Zarasus atvyko savo tėvelių lėšomis. Dvidešimt Ukrainos sportininkų Zarasuose bus liepos 15-25 dienomis. Trylika Moldovos sportininkų bus liepos 16-26 dienomis, o trylika Latvijos sportininkų buvo liepos 12-19 dienomis. Latvijos komandos treneris Sandu Gisca, Moldovos – Vladimiras Suchalo ir Ukrainos – Vitalijus Klestovas ir jų auklėtiniai patenkinti šiltu priėmimu, geru maitinimu, geromis treniruočių sąlygomis, gražia mūsų krašto gamta. Į Lietuvą šios komandos atvyko Lietuvos vandensvydžio federacijos kvietimu.

Šeštadienį vandensvydininkai toliau tęsė kovas. Pusfinalyje atkakliausiai grūmėsi Kišiniovo ir Kauno komandos. Nugalėję Kauno komandą rezultatu 5:3, o finale - 8:2 Latvijos sportininkus, jaunieji Moldovos vandensvydininkai iškovojo Zarasų rajono savivaldybės mero taurę. Kovoje dėl trečios vietos kauniečiai 12:0 sutriuškino Kijevo komandą

Turnyro metu buvo išrinkti geriausi komandų žaidėjai: Rokas Stankevičius (Elektrėnai), Andrejus Popovas (Kijevas), Tomas Bartušis (Kaunas), Bogdanas Mlovičius (Ryga), Viktoras Chricanas (Kišiniovas).

Po jaunųjų sportininkų varžybų prasidėjo suaugusiųjų mini vandensvydžio turnyras, kur vyko atkakli kova tarp visų komandų. Moldavai ir ukrainiečiai sudarė bendrą komandą, o zarasiškiai apjungė jėgas su elektrėniškiais. Latvijos komandos vartus gynė Rygos universitete studijuojanti italė Marta Giovanetti.

Šių varžybų nugalėtoja tapo jungtinė Moldovos ir Ukrainos komanda.Paskutinę varžybų dieną sportininkai, treneriai ir svečiai kovojo plaukimo takeliuose. Varžybos vyko 50 ir 100 m. distancijose bei estafetėse 4x50 m. ir 4x100 m. Plaukiant 50 metrų nugalėjo kišiniovietis Albertas Hmilis – 33,19 sek., 100 m. – kišiniovietis Nichita Olizevskis – 1.06,63 min. Estafetėje 4x100 m. buvo stipriausi Moldovos plaukikai – 4.34,27 min. Didžiausio dėmesio susilaukė estafetė 4x50 m., kurioje varžėsi ir Zarasų komanda. Jai atstovavo rajono meras Nikolajus Gusevas, elektrėniškis Celestinas Zabitavičius, olimpinis čempionas, zarasiškio trenerio Algimanto Štaro auklėtinis, dažnai vasarojantis mūsų mieste Robertas Žulpa ir Europos čempionė, garsaus zarasiškio daktaro Juozo Buzelio anūkė, vasaras leidžianti mūsų rajone Aiškutė Buzelytė. Greičiausiai – per 2.01,42 min. nuotolį plaukė latviai, aplenkę elektrėniškius – 2.13,40 min. Trečią vietą užėmė zarasiškiai – 2.14,09 min.

Po varžybų Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas taurę įteikė Kišiniovo vandensvydininkams.

Visiems varžybų prizininkams įteikti medaliai. Padėkos raštus gavo varžybų teisėjai, rėmėjai, padėjėjai. Varžyboms teisėjavo Nacionalinės kategorijos teisėjai Saulius Andrašiūnas ir Andrius Šečkus, sekretorė Goda Sungailaitė.

Varžybų generaliniai rėmėjai buvo Lietuvos vandensvydžio federacija (prezidentas Viktoras Tonkichas) ir Zarasų rajono savivaldybė (meras N. Gusevas). Rėmėjai UAB “Akadas” (direktorius Arūnas Vitas), UAB “Langaza”(direktorius Ričardas Narbutas), UAB “Vilvė” (direktorius Stasys Dambrauskas), viešoji įstaiga “Z-Sport” (direktorius Egidijus Zovė), Misiūnas ir partneriai (Ivanas Šiško).

Uždarydamas šią gražią šventę, meras N.Gusevas visiems palinkėjo sėkmės ir naujų susitikimų sekančiais metais.

Varžybų iniciatoriai ir organizatoriai Liudas ir Saulius Putrimai nuoširdžiai dėkojo visiems, padėjusiems surengti šią gražią vandens sporto šventę.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas