Vytaras Radzevičius 2010 m. sausio 18 d. 19:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Turkijoje rankininkai įvykdė misiją

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė laimėjo Turkijoje vykusį 2011 metų pasaulio čempionato Europos zonos trijų ekipų septintosios grupės atrankos turnyrą

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė laimėjo Turkijoje vykusį atrankos turnyrą
Vytaro Radzevičiaus nuotr.
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė laimėjo Turkijoje vykusį atrankos turnyrą
 
Jeigu Turkijoje Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneriai būtų paprašę vyrų iki pusiaunakčio įlipti į Everestą –tai būtų įvykdyta. Net ir su krepšiais.  Nes šios rinktinės kovinės dvasios, nusiteikimo rungtynėms gali pavydėti bet kuri pasaulio komanda.

Lietuvos rinktinė kvalifikaciniame pasaulio čempionato turnyre Turkijoje triumfavo. Iš pradžių „aplaužė ragus“ vienam geriausių pasaulio rankininkų Kirilui Lazarovui su kompanija (lygiosios su makedonais 24:24), o sausio 17 d. sklandžiai ir pagal planą susidorojo su Turkijos sunkiasvoriais (37:24). Reikėjo „+10“, gavosi „+13“. Aritmetiškai užduoties atsakymas klaidingas, bet morališkai – teisingas. Nes Lietuvos rinktinė Adanoje buvo geriausia komanda. Būtent komanda, o ne vienos ar dviejų žvaigždžių su parankiniais rinkinys.
 
Prieš lietuviams lemiamas rungtynes abi komandos jau buvo mačiusios vieną kitą. Tad labai daug kas priklausė nuo strateginio-taktinio štabo darbo. Reikia pasidžiaugti, kad mūsų treneriai – Gintaras Savukynas ir Artūras Juškėnas – turkų strategus pranoko.
 
Stebint rungtynes tarp Turkijos ir Makedonijos, krito į akis, kad turkų žaidimą „traukia“ dešiniojo pusiau krašto žaidėjas, kairiarankis Done Ramazanas. Jis makedonams įmetė daugiausiai įvarčių. Jam gerai talkino kitas didelis „dėdė“ , apie pusantro centnerio sveriantis linijos žaidėjasTolga. Lietuvos rinktinės treneriai  nusprendė naudoti gynybos sistemą 4-2, aktyviau ginantis kairiajame gynybos pusiau krašte, siekant neleisti įsibėgėti Ramazanui, o taip pat trudkyti „kryžiuotis“ atsitraukusiems žaidėjams prie 9 metrų linijos. Savo ruožtu mūsų sunkiasvoriui Vaidotui Grosui su draugų pagalba teko suspausti be teisės gauti kamuolį Tolgą.
 
Trumpai tariant, prieš rungtynes buvo pasakyta: gintis kietai, kontraatakuoti greitai, bet neskubotai, progas išnaudoti . „Tikslas sunkus, bet įvykdomas. Mes laimėsim dešimčia ir daugiau įvarčių, tiek kiek mums reikės“, -  prieš rungtynės vyrams sakė Gintaras Savukynas.
 
Žiūrovams, kurių šį kartą arenoje buvo nedaug, nes turkams rungtynės nieko nebelėmė, apie 12 sekundę jau buvo aišku, kad laimės lietuviai. Nežinau kaip, tačiau iš tikrųjų tai buvo juntama. Klausimas – kiek? Tai  rūpėjo ir makedonų žurnalistams, likusiems stebėti šių rungtynių. Makedonijos rinktinė ryte išvažiavo namo.
 
46 sekundę Valdas Novickis pelno pirmą įvartį, turkai išlygina, bet po to seka mūsiškių serija 4:0 (Andriuška, Novickis, Čepulis ir Sabonis). Turkai atsako įvarčiu tik 7 minutę, bet tuoj pat krašto žaidėjas Račkauskas atakuoja iš pusiau krašto nuo 9 metrų ir pelno įvartį. Dar kartą įmeta Andriuška, sąskaitą greitoje kontraatakoje atsidaro Strazdas.
 
Ramazaną aikštelėje pastebime tik tada, kai jis gauna 2 baudos minutes. Netrukus Novickis „kaip ant padėkliuko“ perduoda kamuolį prie linijos Strazdui – įvartis. Nuo linijos atsako Tolga – 11 minutę  rezultatas 9:4 lietuvių naudai.
 
Čepulis atakoje uždirba 7 metrų baudinį, o gynyboje Grosas ne juokais susikimba su Ramazanu – turkas, atrodo, galėtų akimis bet ką nušluoti nuo žemės paviršiaus. Mūsiškis sodinamas 2 minuėm, bet tai ne bėda – po aklinos gynybos Žigelis greitoje atakoje pelno įvartį.
 
Tačiau 13 minutę šiek tiek neramu – po pirmų mūsiškių klaidų turkai įmeta ir rezultatas 10:5, o 15 minutę į mūsų vartus skiriamas 7 metrų baudinys ir lieka tik 4 įvarčių skirtumas 10:6. Žigelis iš krašto pelno antrą įvartį iš eilės, tačiau turkai tuoj pat atstato 4 įvarčių skirtumą.
 
Iki 18 minutės po įvartį dar pelno Novickis ir Žigelis, ir tik 19 minutę įvarčių sąskaitą atsidaro Ramazanas. Tačiau kaip vėliau paaišėkoj – ir užsidaro, nes daugiau šiose rungtynėse jis nepasižymėjo ir greitai buvo pasodintas ant suolo. Rezultatyviausiai turkų komandoje žaidė Tolga. Mūsų komanda drąsiai manevruoja sudėtimi, į aikštelę išleidžiami visi žaidėjai. 21 minutę greitoje kontraatakoje pirmą turnyro įvartį pelnė Robertas Švedas. Prieš tai Andriuška nerealizavo 7 m baudinio, tad kitos egezekucijos stoja vykdyti Grosas.
 
Ir kasi visi (įskaitant turkų vartininką) tikėjosi patrankos šūvio, Vaidotas elegantiškai permetė kamuolį per vartininką – „už kalnieriaus“.
Turkai ima minutės pertraukėlė, po jos šiek tiek atsigauna, bet lietuviai jau įveikė nedidelę žaidybinę krizę ir toliau didina skirtumą. Pirmąjį kėlinį vainikuoja 7 m baudinys, skirtas už pražangą prieš Švedą. Grosas meta jau pasibaigus laikui – deja, nesėkmingai. Antrajame kėlinyje baudinius mes Aidenas Malašinskas.
 
Geriausias 2009 m. Lietuvos rankininkas Arūnas Vaškevičius savo pasirodymą šiame turnyre baigė. Per pirmąjį kėlinį jis atmušė 6 metimus.
Rezultatas po pirmojo kėlinio-  19:13. Viskas pagal planą, lieka ir toliau ramiai „auginti“ skirtumą. Sprendžiant iš makedonų žurnalistų veidų, jie smarkiai abejoja Makedonijos rinktinės galimybėmis lažybų kontorose. Tačiau, turkų garbei reikia pripažinti, kad antrajame kėlinyje jie žaidė geriau. Nepaisant to, kad motyvacijos mūsų rinktinė turėjo daugiau, turkai antrą puslaikį pradėjo įvarčiu ir šiek tiek paspartino žaidimą.
 
Mūsiškių tai neišmušė iš vėžių.  Rinktinė sklandžiai, užsispyrusiai, monotoniškai  kaip švytuoklė, siekė reikiamo rezultato. Ir didžiausias (žinoma ir juodžiausias) darbas buvo atliekamas gynyboje. Turkai strigo ir vargo, jų jėgos pradėjo sekti. Lietuviai vis dažniau laimėdavo dvikovas puolime vienas prieš vieną. Įsiminė Strazdo įvartis, kai jis šuolyje pagavo turkų vartininko atmuštą kamuolį ir sugrūdo jį atgal į vartus.
 
Turkai antrojo kėlinio viduryje ima dar vieną minutės pertraukėlę, po kurios šeimininkai sugeba įmesti kamuolį į mūsų vartus. Tačiau du įvarčius iš eilės pelno Račkauskas – rezultatas 28:18. Dešimties įvarčių skirtumas tarsi užkerėtas, lietuviai niekaip negali padidinti pranašumo iki didesnio skaičiaus.
 
49 minutę vartininką Egidijų Petkevičių keičia Almantas Savonis. Petkevičius per 19 minučių atmušė 8 metimus!  Įsiminė ir vienas 7 m baudinys – turkas metė kamuolį beveik į veidą, pro ausį. Kai kas tai įsiminė – skaitykit toliau. Paskutinis turkų pasipardymas – 21 minutę. Po jų pelnyto įvarčio 31:22. Mums toks skirtumas netinka. Mūsiškiai sužaidžia atkarpą 3:0 – du įvarčius pelnė Novickis, vieną – Račkauskas. Aistros kyla. Vokiečių teisėjai įspėja lietuvių atsarginių suolelį, kad šie santūriau reikštų emocijas. Lietuviai į tai atsako 2 santūriais įvarčiais. Iš pradžių Novickis, po jo – Čepulis. Jis pelnė ir įvartį, ir dar privertė 2 min baudai prasižengti varžovą. 28 minutę turkai įmeta nuo 9 metrų – 36:23.
 
Čepulis, norėdamas to ar ne (galbūt prisimindamas klastingą metimą Petkevičiui) greitoje atakoje iš krašto sviedžia kamuolį pro ausį turkų vartininkui – salėje girdisi, kaip kamuolis čekšteli per turko plaukus, o po to perskrodžia tinklą. 29 minutę turkai pelno paskutinį rungtynių įvartį - 37:24. Finalinis švilpukas. Vyrai susikabinę per pečius tradiciškai aikštės viduryje sukasi ratu, kol visi išgriūna.
 
Misija įvykdyta. Valdas Novickis po rungtynių komentuoja „išsamiai“: „Sužaidėm gerai. Ir tiek...“ Gintaras Savukynas: „"Džiaugiuosi, kad rungtynėse su turkais laikėmės žaidybinio plano, žinojome, ką reikia padaryti ir nuosekliai, kovingai to siekėme. Vyrai žaidė drausmingai ir įvykdė planus su kaupu. Džiugu, kad patekom į atkrintamąsias varžybas, ko galbūt nesitikėjo kai kurie skeptikai.

Statistika. Lietuva - Turkija 37:24 (19:13). Teisėjai: Holger Fleisch ir Jürgen Rieber (Vokietija). Lietuva: Novickis 8, Sabonis 3, Malašinskas 4 (3), Strazdas 3, Račkauskas 4, Žigelis 3, Čepulis 4,  Andriuška 4 (1),Švedas 1, Grosas 3(3). Turkija: İdris 2, Ömer 4, Şenol 4, Efe 3, Özgür, Emre 1, Ramazan 1, Tolga 6, Ömer Ozan 3, Coşkun. 2 min.: Sabonis, Račkauskas, Čepulis, Mikalauskas (2), Grosas (2) (Lietuva), İdris, Ömer (2), Efe, Özgür, Ramazan (2), Tolga, Ömer Ozan (Turkija).
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas