Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. rugsėjo 24 d. 23:00 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Jaunimą įkvepia olimpinių čempionų vardai

Lengvosios atletikos asociacijos programoje atsirado naujas renginys – Maskvos olimpinio čempiono estafetėje Remigijaus Valiulio taurės varžybos.

R.Valiulio taurės varžybos.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
R.Valiulio taurės varžybos.
   
Vingio parke Vilniaus gimnazistų kroso estafečių varžybose dalyvavo apie 300 sportininkų, atstovavusių 20 komandų. Bėgikai rungėsi dėl olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio taurės.
 
Prieš startą ir po jo varžybų dalyvius „Rokiškio sūris“ vaišino sūreliais ir sūriu, o „Vilniaus alus“  - „Retro gira“. Geriausios estafečių komandos buvo apdovanotos „Gijos“ megztiniais ir taurėmis. 

Nugalėtojams ir prizininkams apdovanojimus įteikė Lengvosios atletikos asociacijos prezidentas, Socialinės apsaugos ir darbo  viceministras Algirdas Šešelgis, LAA viceprezidentas Algirdas Maldūnas, pasaulio šuolių į tolį eksrekordininkė Vilhelmina Bardauskienė, olimpinis čempionas Remigijus Valiulis, Vilniaus savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Evaldas Martinka, Vilniaus sporto centro direktorius Marius Jukonis, Vilniaus „Stiklita“ direktorius Tomas Girdžius. 

„Stiklita“ pagamino specialius atminimo prizus, kuriuose įamžintasRemigijaus Valiulio triumfas jam tapus Maskvos olimpiniu čempionu estafetėje 4x400 m.  

NUGALĖTOJAI. Kaip ir praėjusiais metais, merginų kroso estafečių varžybas 5x600 m laimėjo Simono Daukanto gimnazistės (9 min. 23,9 sek.), aplenkusios Žirmūnų (9:38,9) ir Jono Basanavičiaus (9:46,3) gimnazijų bėgikes.  Nugalėtojų kūno kultūros mokytojas Kęstutis Kundrotas gyrė visas sportininkes: Rūtą Okulič-Kazarinaitę, Augustę Valatkaitę, Moniką Šaltenytę, Otiliją Juozapavičiūtę ir Gertrūdą Sabonytę.
 
„Beveik visos mergaitės lanko lengvosios atletikos pratybas, tačiau bene daugiausiai prie pergalės prisidėjo barjerininkė Rūta Okulič-Kazarinaitė ir Lietuvos mergaičių iki 14 metų rekordininkė 1000 m distancijoje Monika Šaltenytė. Jos – mūsų komandos ašis, pagrindinės lengvaatletės, Lietuvos jaunių rinktinės narės“, - sakė K. Kundrotas. 
 
Vaikinų grupėje visus pralenkė „Gabijos“ gimnazistai (7:53), antri - Jono Basanavičiaus gimnazijos (7:53,4) ir „Inžinerijos“ licėjaus (7:53,8) bėgikai.  

Atvirųjų estafečių kroso varžybų nugalėtojais tapo VGTU bėgikai (7:36,9), aplenkę Kaišiadorių Algirdo Brazausko (7:45,5) gimnazijos ir Jono Žemaičio karo akademiją (8:09,5). 

Pirmuoju etapu bėgęs VGTU magistratūros antrame kurse studijuojantis Dovydas Stašys džiaugėsi, kad padėjo komandos draugams laimėti varžybas. 

„Šiemet baigiu universitetą ir dabar baigimo proga sau pasidovanojau puikią dovaną.  Prieš startą galvojau, kad visi bėgikai lygūs ir man juos aplenkti bus nelengva. Bėgau, atiduodamas visas jėgas. Mūsų komandoje patys greičiausi, manau, buvo patys jauniausieji: pirmakursiai - buvęs klaipėdietis Justinas Laurinaitis ir buvęs kaišiadorietis Modestas Pabiržis“,  - sakė D. Stašys.   


AUKŠTYN. Labai patenkinti varžybomis buvo ir antrą vietą užėmę kaišiadoriečiai, vadovaujami kūno kultūros mokytojo Dainiaus Tamulevičiaus. Ankstesniais metais per šias varžybas pavasarį ir rudenį, kada vyko mišrių estafečių varžybos, jie iškovojo trečiąsias vietas, o dabar – antrąją.  
 
Kaišiadoriečių kūno kultūros mokytojas pripažino, kad jo auklėtiniams moksleiviams buvo sunku varžytis su studentais. Beje, buvęs jų  gimnazistas Remigijus Pabiržis, dabar studijuojantis VGTU, studentams būtent ir padėjo nugalėti.  

„Tikėjomės pasirodyti dar geriau, bet džiaugiamės ir tuo, ką iškovojome. Gimnazijoje turime gerų lengvaatlečių, kurių pats stipriausias – 800 m distancijoje rungtyniaujantis Lietuvos jaunimo čempionas  Rimgaudas Pabiržis, Remigijaus Pabiržio brolis. Jis dabar bėgo paskutiniuoju etapu“, - pasakoja D. Tamulevičius. 

TĘS DARBUS.  „Labai džiaugiamės, kad pavyko gražiai surengti olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio taurės varžybas. Matėme daug dalyvių, jų gretos kasmet gausėja. Tikimės, kad ateityje šios varžybos bus dar masiškesnės.   Olimpinių čempionų vardai masina jaunimą, su mūsų sporto garsenybėmis jie mielai fotografuojasi, prašo autografų. Esame labai dėkingi olimpiniams čempionams Romui Ubartu, Remigijui Valiuliui, olimpiečiui Adolfui Aleksiejūnui, kurių varžybas rengiame. Šie žmonės yra pasiekę to, ko linkėtume pasiekti kiekvienam bet kurioje savo gyvenimo srityje.  Jie tikrai yra puikus pavyzdys kaip siekti savojo  tikslo ir labai džiaugiamės, kad šie čempionai yra kartu su mumis", - sakė LAA prezidentas A.Šešelgis.
 
Gal dar kokių nors renginių yra numačiusi asociacija?
Asociacija ir toliau tęs savo veiklą, įgyvendins tai, ką yra užsibrėžusi. Be jokios abejonės, daug kas priklauso ir nuo rėmėjų, be kurių pagalbos negalėtume išsiversti ir nugalėtojus apdovanoti tokiais puikiais prizais. 
 
Stengiamės, kad kiekvienas gautų po prizą už tą pralietą prakaitą, tą iniciatyvą, kurie jie rodo. Tikiuosi, kad rėmėjus  išlaikysime ir ateityje. Viliuosi, kad jiems gerai seksis verslas ir jie bus tokie pažangūs, kaip ir iki šiol. Džiaugiuosi, kad mūsų sąjūdžiui puikiai vadovauja buvęs gero lygio lengvaatletis, o dabar sporto organizatorius  Algirdas Maldūnas.  

Aktyviai dalyvaujate visuose LLA renginiuose, o ar jūs - irgi buvęs lengvaatletis?
Ne, jaunystėje penkerius metus lankiau jojimo pratybas, mano mėgstamiausia rungtis – konkūrai. Įgijau visų jojimo įgūdžių. Dar būdamas vaikas, įvykdžiau trečią suaugusiųjų atskyrį. Dabar retkarčiais su dideliu malonumu, kai tik pasitaiko galimybė, irgi pajodinėju įvairiuose žirgynuose - Riešėje, prie Trakų, prie jūros.  
 
Galiu pasakyti štai ką: jeigu vieną kartą gyvenime išmokai važiuoti dviračiu, tai to niekada neužmirši. Kai po 30 metų vėl sėdau ant žirgo, pajutau, kaip viskas grįžta, lyg būčiau jodinėjęs vakar: ir sėdėsena, ir rankų darbas, pavadėlio laikymas, kulnai patys nusileido, ir žirgas nebuvo įnoringas. Man lyg kas būtų kuždėjęs, ką reikia daryti.
 
NUOMONĖ. Visas varžybas stebėjusi legendinė šuolininkė į tolį Vilhelmina Bardauskienė sakė: „Tokių renginių, kaip šis reikia. Kiekvienas jų palieka pėdsaką. Kiekvienos lengvosios atletikos varžybos, kokios jos bebūtų, labai reikalingos, puiki reklama mūsų mėgstamai sporto šakai. Apdovanodama gimnazistus, studentus jų akyse mačiau neužgesusius žvilgsnius. Jaunimas nori sportuoti, nori judėti. Taip staiga šuolininkų neįžvelgiau, bet mačiau daug gabaus jaunimo. Džiaugiausi kartu su sportininkais: puikūs prizai, daug emocijų, puiki motyvacija siekti dar geresnių rezultatų. Matydama jaunimo startus, sugrįžau į savo jaunystę, į tuos nepakartojamus metus, kurių niekada neužmiršiu“.   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas