Julius Bliūdžius 2010 m. rugpjučio 25 d. 07:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lėšų užtenka tik vienam sportininkui

Biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas teigia, kad sporto šakos biudžetui sumažėjus penkis kartus, lėšų užtenka tik vienam sportininkui.

Diana Rasimovičiūtė
Alfredo Pliadžio nuotr.
Diana Rasimovičiūtė
   

Vasara biatlonininkams, kaip teigia šios sporto šakos federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas – juodas pasirengimo periodas. Vyksta sunkios fizinės treniruotės prieš naują žiemos sezoną. Šiemet dėl ženkliai sumažėjusio finansavimo jis juodas dar tikresne šio žodžio prasme.

Vyrų rinktinė, kuriai vadovauja treneris iš Baltaruijos Viktoras Korčiaginas, dėl lėšų stokos kone visą vasarą pratūnojo Ignalinoje, neskaitant trumpalaikės treniruočių stovyklos Palangoje.

„Trys mėnesiai, tos pačios trasos, ta pati aplinka... Tai veikia psichologiškai. Sportininkai stengiasi kuo dažniau keisti treniruočių vietas, nes žino, kad monotonija ir užsibuvimas toje pačioje aplinkoje labai „kala“ per galvą.

Deja, šiemet finansinė situacija ypatingai sudėtinga – lėšos biatlonui sumažintos daugiau nei penkis kartus, taigi mes esame paraližuoti. Dabar truputį pridėjo, tačiau pinių užtenka tik tiek, kad labai kukliai sezonui galėtų rengtis stipriausia mūsų biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė“, - teigė A.Daugirdas.

„D.Rasimovičiūtė treniruojasi su Latvijos biattlnininku, savo širdies draugu Ilmaru Briciu. Pasirengimą koordinuoja Lietuvos biatlono rinktinių direktorius Stanislavas Sabaliauskas. Atskirai samdome tik masažuotoją, kuris atlieka ir pagalbinio techninio personalo funkcijas. Norėjome, kad LOSC priimtų, tačiau nėra galimybių. Visi skėsčioja, kad nėra pinigų. Diana žiemos sezonui ruošiasi visiškai ekonominiu variantu, ir nė neįsivaizuoju, kaip tas pasiruošimas vyktų, jei šalia Dianos nebūtų Ilmaro“, - teigė LBF prezidentas.

Pirmieji metai po olimpiados yra tarsi atkovėpio metai. Galbūt nėra pats blogiausias variantas, kad krizė užklupo būtent tokiu metu?

Taip, bet vistiek yra pasaulio čempionatas, Europos čempionatas. Jokių prošvaisčių pailsėti ar atsikvėpti nėra. Vienintelis dalykas, jog praėjus keturių metų ciklui, kito ciklo pradžioje gali daryti tam tikras korekcijas. Padaręs išvadas, kodėl rezultatas nebuvo toks, kokio tikėtąsi, pirmasis sezonas po olimpinio ciklo gali būti eksperimentinis. Nepaisant to, jis turi labai didelę įtaka tiems priešolimpiniams metams, kai vyks atranka į žaidynes. Todėl – mėnesis poilsio po olimpinių žaidynių ir vėl reikia galvoti apie pasirengimą kitoms. Antrą ciklą vadovauju federacijai ir suprantu, kad negali būti kitaip.

Po Vankuverio olimpinių žaidynių LTOK'e atsiskaitėme už praėjusį laikotarpį, pristatėme strategiją, kaip įsivaizduojame rinktinių ruošimą kitame cikle. Valdininkai paskėsčiojo rankomis – jūs gražiai kalbate, bet mes neturime tiek rezervų. Ieškokite vidinių rezervų, o valstybė daro pauzę. Aš ir klausiu: ką man pasakyti sportininkui? Metus pailsėti? Pailsėjęs metus jis grįš į tą pačią vietą, nuo kurios pradėjo. Tai nusikaltimas prieš sportininką. Sportuoja dešimt metų ir daugiau, ruošiasi, o dabar dėl krizės turi jam pasakyti – sustok. Tiek investuota lėšų, kad jis pasiektų tokį lygį, ir dabar viską užaldyti, užkonservuoti? Aš neįsivaizuoju, kaip pasakyti tokio lygio sportininkui kaip Diana, kad ji nevažiuos į stovyklą, nes nėra pinigų. Ramesnių nervų žmogus paimtų ir išeitų iš sporto, o kitas gali pradėti ieškoti kitų galimybių, pavyzdžiui, pradės mąstyti apie pilietybės pakeitimą.

Dianą šiandien išskėstomis rankomis priimtų pusė pasaulio federacijų. Visi supranta, kiek reikia įdėti, kad išugdytum aukščiausio lygmens sportininką, kuris bet kurią akimirką, palankiai susiklosčius situacijai, gali būti tarp prizininkų. Olimpiadoje iki apdovanojimų pakylos ją skyrė  vienas netaiklus šūvis, tačiau liko 25-a.

Diana Europos čempionate yra dukart iškovojusi sidabro medalį. Lietuvoje aiškinamąsi, ar U-26 čempionatas pilnavertis, ar ne. Tai vienintelės tokio lygmens kontinentalinės varžybos Europoje, kuriose, beje, dalyvauja ir stipriausi pasaulio biatlonininkai, nes tai atviras čempionatas. Pas mus svarsto, pripažinti ar nepripažinti. Sako, yra amžiaus apribojimas, todėl nepilanvertis. Aš suprantu, kaip kad būna, pavzydžiui, dviračių sporte – suaugusiųjų čempionatas ir U-23 čempionatas. Pastarąjį galima vadinti jaunimo čempionatu, nes dar yra atskiros suaugusiųjų varžybos. Biatlone nėra kito čempionato – tik U-26. Iš tarptautinės federacijos gavome raštišką patvirtinimą, kad tai vienintelės ir aukščiausio lygmens kontinentalinės varžybos, o Lietuvoje svarstoma, ar už pasirdymą jose skirti stipendiją, ar ne...

Minėjote, kad pirmieji metai po olimpiados – savotiški eksperimentų metai, kai galima drąsiau taisyti praėjusiame cikle darytas klaidas. Ar Dianai daug ką reikia koreguoti pasirengimo procese, atsižvelgiant į išvadas, padarytas po Vankuverio olimpinių žaidynių?

Dianai daug ekperimtentų nereikia daryti, nes tai, kaip ji buvo ruošiama paskutinį keturmetį, pasiteisino. Labai daug pridėjo čiuožimo greityje, sustiprėjo fiziškai, taip pat pagerėjo techniniai čiuožimo elementai. Atliktas milžiniškas įdirbis šaudyme – tai akivaizdu, nes pastaruosius dvejus metus netrūko varžybų, kai Diana šaudydavo apskritai be klaidų. Rezultatai ėmė kilti, ir dabar eksperimentuoti ar daryti permainas būtų neteisinga. Todėl stengiamės išlaikyti tą pačią kryptį ir, kiek galima, gerinti pasirengimo salygas. Aišku, deja, pagerinimas prasidjeo nuo to, kad pinigų nėra, ir beveik visi ištekliai nueina vien Dianos reikmėms.

 


Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas