Dalius Matvejevas | 2015 m. spalio 8 d. 12:51 |
![]() ![]() |
Kovotojai svajoja drąsiai
Kiokušin karatė pasaulio čempionate medalius iškovoję Brigita Gustaitytė ir Arnoldas Grevas norėtų tapti absoliučios svorio kategorijos čempionais.
Rusijos mieste Chabarovske surengtame KWU („Pasaulio kiokušin sąjunga“) organizacijos pasaulio čempionate B. Gustaitytė svorio kategorijoje virš 70 kg iškovojo sidabro apdovanojimą, o A. Grevas svorio kategorijoje iki 80 kg buvo trečias.
21 metų vilnietę B. Gustaitytę klube „Budora“ treniruoja buvęs pasaulio vicečempionas, vienas tituluočiausių visų laikų Lietuvos kiokušin karatė sportininkų Donatas Imbras. 20-metis kaunietis A. Grevas sportuoja Kauno klube „Kariai“ pas vieną geriausių Lietuvos trenerių Gediminą Varkalą.
„Viskas buvo gerai, esu viskuo patenkinta, - po varžybų kalbėjo B. Gustaitytė. - Čempionatas surengtas labai gerai, o labiausiai patiko palaikymas. Ne vietinių, o mūsiškių - lietuvių. Kai kovojau su japone, mūsų komanda net sugebėjo perrėkti japonų sirgalius.“
Turnyro pusfinalyje B. Gustaitytė po 3 kėlinių kovos palaužė Japonijos atstovę Yoko Fukuharą, bet finale turėjo pripažinti Rusijos sportininkės Tatjanos Gendik pranašumą. Specialistų nuomone, mūsiškė pralaimėjimo nebuvo verta, tačiau viską nulėmė didesnis teisėjų palankumas šeimininkų atstovei.
„Tikėjausi pratęsimo, bet nusivylimo nėra. Žinojau, kad tokia situacija gali nutikti, teisėjai dažnai būna palankesni šeimininkams. Gal ir pati per mažai padariau, - savikritiškai kalbėjo sportininkė. - Žinojau, kad negaliu leisti jai būti geresnei bent kažkiek laiko. 2 su puse minutės aš dominavau, o ji taupėsi. Paskutines 30 sek. ji pradėjo dirbti nesustodama, o aš toliau kovojau savo ritmu. Gal reikėjo ir man pridėti? Pavargusi tikrai nesijaučiau, jėgų užteko. Tačiau pasikartosiu, kad nusivylimo nejaučiu.“
A. Grevas trečiąja vieta taip pat nėra nusivylęs, nors turėjo vilčių iškovoti čempiono titulą. Kelią į finalą mūsiškiui pusfinalyje užkirto būsimasis čempionas kazachas Merey Sujunovu. Nė vienam sportininkui kovoje nepavyko atlikti taškais vertinamų veiksmų, tačiau teisėjai vis dėlto pergalę vienbalsiai skyrė lietuvio varžovui.
„Buvau pasirengęs labai gerai. Taip, kad būčiau pirmas. Deja, pritrūko laiko aklimatizacijai. Kai reikėjo eiti kovoti, Lietuvoje buvo naktis, todėl labai norėjau miego. Tikrai galėjau iš savęs išspausti daugiau, bet dėl laiko skirtumo negalėjau parodyti visko, ką galiu, - pasakojo sportininkas. - Be to, jau kovos pradžioje varžovas man 3 kartus pataikė į prieš tai traumuotą koją. Vėliau sugebėjau ją apginti, bet trauma labai jautėsi ir trukdė kovoti.“
B. Gustaitytė su laiko skirtumo lemiamais sunkumais susidūrė ne taip skaudžiai, jai teko kovoti vėliau nei kolegai.
„Man sunkiausia buvo laukti kovos. Kai reikėjo eiti kovoti, Lietuvoje žmonės jau kėlėsi, tad ir man buvo lengviau“, - šypsojosi sportininkė.
Abu pasaulio čempionato prizininkai, anksčiau tapę Europos jaunių ir jaunimo čempionais, iškovotus medalius vadina kol kas didžiausiomis savo dar trumpos sportinės karjeros pergalėmis.
„Kiek žinau, kazachas, kuriam pralaimėjau, yra daug kovojęs su labai garsiais sportininkais, turi daug patirties. Jis buvo vienas stipriausių varžovų, su kuriais man kol kas yra tekę susitikti. Trečiąją vieta čempionate esu patenkintas, man tai kol kas didžiausias laimėjimas“, - tvirtino A. Grevas.
„Šis laimėjimas - didžiausias, bet ne paskutinis“, - įsitikinusi B. Gustaitytė.
Pergalių, neabejotinai, dar bus. O didžiausia abiejų prizininkų svajonė - ta pati. Nugalėti kas ketverius metus Tokijuje rengiamame pasaulio absoliučios svorio kategorijos čempionate.
„Išvykti į pasaulio čempionatą ir pirmą kartą finale nugalėti japoną“, - kalbėdamas apie svajonę kuklintis neketino A. Grevas.
Šiais metais vyksiančiame prestižiniame čempionate jaunieji karatistai dar nedalyvaus. Jų laukia kiti iššūkiai.
„Po poros savaičių dalyvausime Olandijos atvirajame čempionate, o po to laukia Europos jaunimo čempionatas Lenkijoje“, - planus pristatė B. Gustaitytė.
Pasaulio čempionate taip pat dalyvavo Skaistė Venckutė, Jonas Eimontas, Andrius Miseckas ir Justinas Šapoka.
Spalio 31 – lapkričio 1 dienomis Japonijoje vyksiančiame absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionate Lietuvai atstovaus Inga Mikštaitė, Diana Mačiūtė, Rita Pivoriūnaitė, Rūta Brazdžionytė, Nora Vaznelytė, Diana Balsytė, Gabija Gudeliauskaitė, Vytautas Cėpla, Valdemaras Gudauskas, Andrius Draugelis, Eventas Gužauskas, Edgardas Sečinskis, Kęstutis Radvila, Juras Sokolovas, Antanas Klibavičius, Justinas Kvietka ir Lukas Kubilius.


Visi KWU pasaulio čempionato prizininkai
Vyrai
60 kg
1. Arturas Arušanianas (Armėnija)
2. Vitalijsu Čechas (Kazachstanas)
3. Genki Takahashi (Japonija)
3. Leonas Lundreaganas (D. Britanija)
65 kg
1. Marselis Mansurovas (Rusija)
2. Khezri Behzadas (Iranas)
3. Tadashi Takayama (Japonija)
3. Jerkebulanas Beisembajevas (Kazachstanas)
70 kg
1. Toshihide Iwasawa (Japonija)
2. Georgis Lotarovas (Bulgarija)
3. Hojatas Samehzada (Afganistanas)
3. Taichi Sonohara (Japonija)
75 kg
1. Tsuyoshi Midori (Japonija)
2. Svetoslavas Erenkovas (Rusija)
3. Carlosas Escribano Preciadosas (Ispanija)
3. Dejanas Bratkovas (Bulgaria)
80 kg
1. Merey Suyunovas (Kazachstanas)
2. Kinoshita Takeaki (Japonija)
3. Arnoldas Grevas (Lietuva)
3. Jonas Rosinas (Švedija)
85 kg
1. Igoris Riadnovas (Rusija)
2. Aleksandras Komanovas (Bulgarija)
3. Shahyari Farshadas (Iranas)
3. Dmitrijus Fiodorovas (Kazachstanas)
90 kg
1. Lebo Emanuelis (Austrija)
2. Andrejus Uleščenka (Rusija)
3. Pablo Estensoro Astigarraga (Ispanija)
3. Khandani Bahmanas (Iranas)
95 kg
1. Nikolajus Maslenikovas (Rusija)
2. Shoki Shimizu (Japonija)
3. Ilia Ilinas (Vokietija)
3. Roelis Noordmanas (Olandija)
+95 kg
1. Vasilijus Samadurovas (Rusija)
2. Daneshfar Amirhosseinas (Iranas)
3. Cristianas Garcia Contreras (Ispanija)
3. Hristo Georgievas (Bulgarija)
Moterys
55 kg
1. Stanislava Boičeva (Bulgarija)
2. Anna Virabijan (Rusija)
3. Aleksandra Lesniewska (Lenkija)
3. Violeta Litovska (Bulgarija)
60 kg
1. Guzel Fattakhova (Rusija)
2. Emma Markwell (D. Britanija)
3. Yuki Yamamoto (Japonija)
3. Sandra Van Ham (Olandija)
65 kg
1. Anželika Sabajeva (Rusija)
2. Diana Santerj Peres (Ispanija)
3. Aneta Meškauskienė (Airija)
3. Lisa Marie Heath (D. Britanija)
70 kg
1. Irina Kriaževa (Rusija)
2. Rika Hasegawa (Japonija)
3. Kirsten Galatius Smith (D. Britanija)
3. Aelita Aleksejeva (Kazachstanas)
+70 kg
1. Tatjana Gendik (Rusija)
2. Brigita Gustaitytė (Lietuva)
3. Yoko Fukuhara (Japonija)
3. Aurore Chatagnier (Prancūzija)
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.