Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. spalio 11 d. 18:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pagerbė kovotojų už laisvę atminimą

Anykščių rajone antrą kartą buvo surengtas pagarbos bėgimas Šimonių giria – Svėdasai, skirtas Algimanto apygardos partizanams atminti

Šimonių giria – Svėdasai.
Marytės Marcinkevičiūtės ir organizatorių nuotr.
Šimonių giria – Svėdasai.
   
Bėgimo organizatoriai – Anykščių r. savivaldybė ir Lengvosios atletikos asociacija. Apie 200 sportininkų susirinko Šimonių girioje, kur prieš 66 metus lapkričio 1 d. prie bunkerio žuvo septyni laisvės gynėjai. Bėgimo dalyviai buvo supažindinti su pirmųjų Svėdasų krašto partizanų judėjimu.
 
Tarp septynių išduotų ir 1949 m. žuvusiųjų partizanų buvo ir vieno iš šio bėgimo organizatoriaus Vlado Pajarsko brolis, apygardos štabo viršininkas Albinas Pajarskas-Bebas. Prie žuvusiųjų partizanų vietos buvo uždegtos žvakutės, padėta gėlių puokštės.  

ATMINTIS. Iš viso žuvo 40 Algimanto apygardos partizanų. Vien tik Anykščių rajone žuvo 753 partizanai, o Šimonių girioje, kur prasidėjo šis pagarbos bėgimas, iš viso nukauta apie 100 laisvės kovotojų. 

Anykščių r. meras Kęstutis Tubis pasidžiaugė, jog nemažas būrys bėgikų įamžino Algimanto apygardos partizanų šviesų atminimą. Seimo narys, legendinis krepšininkas Sergejus Jovaiša ragino mylėti tėvynę kaip kas sugeba ir kad ta meilė  visų širdyse išliktų per amžius. Jis padėjo gėlių puokštę prie partizanų žūties vietos.  

Varžybų teisėjui, Vilniaus “Žemynos” gimnazijos kūno kultūros mokytojui Edmundui Liekiui davus startą, sportininkai bėgo 9 km distanciją ir finišavo netoli paminklo kovotojams už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Kiti dar bėgo 1,2 km distanciją. 

LYDERIAI. Nugalėtoju tapo pirmą sykį šiame pagarbos bėgime dalyvavęs Lietuvos mokslų tarybos teisininkas vilnietis Marius Dijokas, kuris 9 km nuotolį įveikė per 32 min. 6,1 sek. Antras buvo anykštėnas Gytis Krivickas (33:07,1), o trečias – panevėžietis Irmantas Grubinskas (34:24,6).  

“Sportuoju mėgėjiškai. Rimčiau bėgioti pradėjau pries trejus metus, kai nutariau mesti rūkyti ir vietoje jo pasirinkau bėgimą. Dažniausiai bėgioju vienas, nepriklausau jokiam klubui. Kartais padedu kokiai komandai užimti aukštesnę vietą.  Gyvenu netoli Vingio parko, ten daugiausiai ir bėgioju, kilometrus skaičiuoju ir Neries pakrantėje”, - po finišo sake M. Dijokas. 

Jam šis bėgimas buvo puikus patikrinimas prieš Stambulo maratoną, kuriame vilnietis dalyvaus už gero mėnesio. Šiemet jis jėgas bandė 39 km labdaros bėgime Olandijoje, kuris buvo skirtas sergantiems stuburo ligomis. 

“Tai buvo mano ilgiausia distancija šiemet. Iš viso esu dukart bėgęs maratonus. Savo širdį stengiuosi treniruoti kalvotose vietovėse, todėl dabar, bėgant į kalną, ir atitrūkau nuo grupės”, - įspūdžiais dalijose M. Dijokas. 

Pagarbos bėgime dalyvavo ir jo draugė Liudmila, kuri taip pat rengiasi pirmajam savo Stambulo maratonui. Moterų grupėje greičiausia buvo jonavietė Sonata Galvydienė.  


KELIONĖ. Bėgimu labai patenkinti buvo vilniečiai, kurie į Svėdasus atvažiavo dideliu autobusu. Jiems atstovavo 40 bėgikų, kuriuos lydėjo 6 mokytojai, tarp kurių buvo ir istorijos mokytoja Roma Kulikauskienė.  

“Tai – mūsų patys geriausieji sportininkai vienuoliktokai ir dvyliktokai, kurie laimėjo 2014-2015 m. gimnazijos olimpines žaidynes. Varžybų programoje buvo nemažai sporto šakų, kurias labiausiai mėgsta gimnazistai. Ši kelionė – tai gimnazistų paskatinimas už laimėtą pirmąją vietą. Mūsų sportininkai  ne tik bėgo 1,2 km distanciją, bet ir susipažino su Anykščių kraštu. Aplankėme Dubingius Molėtų rajone, grožėjomės medžių Lajų taku, Kavarsko bažnyčiomis”, - sakė gimnazijos kūno kultūros mokytoja, garsioji pareityje žolės riedulininkė Virginija Čaikauskienė. 

Gimnazistai nusifotografavo su Seimo nariu S. Jovaiša, gavo jo autografų. 

SENIŪNAITIS. Pagarbos bėgime (ir 9 km, ir 1,2 km distancijose) dalyvavo ir septyni Svėdasų miestelio Kalvių kaimo bendruomenės bėgikai su seniūnaičiu Gintaru Kepalu priešakyje. 

“Pats senūnaitis parodė pavyzdį, sakė, kad būtų gėda nedalyvauti šiame bėgime. Mūsų rankose buvo bendruomenės vėliava”, - sakė Irena Vapsienė, kuri įveikė 9 km distanciją. 

Seniūnaitis pridūrė, kad metų našta jį kažkiek slėgė, bet distancijoje jaunimui nepasidavė ir garbingai pasiekė finišą. Kalvių kaimo bendruomenei šis bėgimas labai patiko ir jie kalbėjo apie tai, jog ir kitąmet būtinai dalyvaus. 

“Tai istorinis bėgimas, pagerbėme žmones, kurie atidavė savo gyvybę už mūsų laisvę. Toks pagarbos bėgimas jaunimui labai reikalingas, praeities mes negalime užmiršti”, - sakė G. Kepalas. 

APDOVANOJIMAS. Lengvosios atletikos asociacijos valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas atvežė prizų ir jais buvo apdovanotos gausiausiai dalyvavusios komandos: Vilniaus “Žemynos”(1,2 km) gimnazijos ir Anykščių r. Antano Baranausko pagrindinės mokyklos (9 km) sportininkai. Prizai – “Gijos” megztiniai ir “Stiklita” medaliai buvo įteikti bėgimo laimėtojams bei  prizininkams. 

LLA prezidentas, Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis akcentavo, jog simboliška, kad bėgimas vyko ten, kur žmonės kovojo ir žuvo už tai, jog Lietuva būtų laisva ir nepriklausoma.

LAA apdovanojo ir vyriausią bėgimo dalyvį kaunietį Matą  Ankudavičių (84 m.) ir jauniausią – anykštėną Aidą Adamonį (7 m.). Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ vadovas Kęstutis Levickis „Nemuno“ draugijos žvaigžde apdovanojo 70 m. jubiliejų švenčiantį svėdasiškį Vladą Pajarską.   
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas