Lina Daugėlaitė | 2015 m. gruodžio 6 d. 18:51 |
![]() ![]() |
Gyvenimas pagal karatė
Karatė Luką Kubilių užgrūdino, apgynė gatvėje, atvedė ant garbės pakylos pasaulio čempionate Japonijoje ir padėjo sukurti šeimą.
![]() |
Kiokušin šeimoje žodis „osu“ turi didelę ir gilią prasmę. Tai ne tik „labas“, „viso gero“, „taip“, „gerai“, „atsiprašau“, „ačiū“. „Osu“ reiškia „laikytis iki paskutinio, ištverti visus sunkumus“.
Iki paskutinio pasaulio čempionate, kuriame nėra svorio kategorijų ir kuris kas ketverius metus rengiamas išskirtinai Japonijoje, laikėsi Lietuvos karatė meistras Lukas Kubilius. Vienintelis iš septyniolikos į šio kovos meno tėvynę nuvykusių Lietuvos karatė meistrų. „Turime eiti, turime nugalėti“, – prieš paskutinę kovą traumuotą ir, regis, jau paskutines jėgas ant tatamio palikusį klaipėdietį trenerio Vladimiro Silvaško žodžiai pakėlė lemiamai kovai. „Pailsėjau, susikaupiau ir grįžau baigti. Ėjome „va banque“ ir pavyko“, – atpildas už geležinę valią lietuviui buvo pasaulio čempionato bronza.
Iš viso Tokijuje varžėsi 184 dalyviai iš 59 šalių. L. Kubiliui (105 kg) ant tatamio teko lipti 7 kartus. Pakeliui į pusfinalį lietuvis įveikė varžovus iš Ukrainos, Japonijos, Rusijos. Tačiau pusfinalyje stipresnis buvo šeimininkas Yuji Shimamoto (89 kg). Mažajame finale, sukaupęs jėgų likučius, lietuvis sugebėjo įveikti japoną Shotą Maedą (75 kg) ir pasipuošė bronzos medaliu.
Be to, L. Kubilius tapo „Tamawashiwari“ (lentelių laužymo) rungties nugalėtoju. Jis šiame čempionate sulaužė net 24 lenteles ir už tai gavo specialų prizą. „Per treniruotes lentelių nelaužome. Su mokytoju dirbome tobulindami techniką, trajektoriją, mokėmės, kaip taisyklingai mušti. Lenteles gali daug kas sulaužyti, bet esmė ta, kad turi tai padaryti tiksliai, techniškai, kad nepatirtum traumos“, – pasakoja L. Kubilius.
Sugrįžo į ritmą
Po pasaulio čempionato praėjo mėnuo. L. Kubiliaus gyvenimas jau sukasi įprastu ritmu. Tačiau sūraus prakaito skonį, kurį teko pralieti siekiant, kad tas medalis žibėtų ant jo krūtinės, karatė meistras puikiai prisimena. Rengiantis čempionatui treniruočių krūvis padidėjo maždaug dvigubai – vietoj įprastų 4–5 kartų per savaitę jis treniruodavosi 10–12. „Jau nuo praeitų metų rugsėjo pradėjau didinti krūvius, treniruotės vyko kiekvieną dieną po 2–3 kartus. Likus trims mėnesiams iki varžybų jos tapo dar intensyvesnės. Mano mokytojas V. Silvaško yra iš Akmenės, tad kiekvieną savaitę po porą kartų papildomai važinėdavau pas jį. Kai kurias savo grupes teko perleisti kitiems treneriams, kad spėčiau tinkamai pasiruošti varžyboms“, – tęsia sportininkas, savo karatė klube „Shodan“ ir pats dirbantis mokytoju.
Psichologinio tvirtumo pasaulio čempionato medalininkas mokėsi visus 18 metų – tiek jis užsiima šia sporto šaka. „Pradėjus sportuoti, patirtis po truputį kaupėsi. Tas jausmas, kai reikia kovoti, nugalėti save, varžovą, varžybos po varžybų stiprėja. Europos, pasaulio čempionatai padėjo pasiruošti psichologiškai, tad šįkart nuvažiavęs į Japoniją buvau ramesnis negu anksčiau. Mažiau jaudulio, viskas labiau sava“, – prieš ketverius metus Japonijoje, kai klaipėdietis liko ketvirtas, įgyta patirtis taip pat buvo vertinga.

Apie sportinės karjeros pabaigą 32-ejų karatė meistras kol kas negalvoja: „Traumų rimtų nėra, o pačios varžybos ir pasiruošimo joms procesas, karatė gyvenimas teikia malonumą.“
Ir viršūnė dar nepasiekta. Šiemet 11 kartą Japonijoje surengto čempionato vyrų varžybų dar nė karto nepavyko laimėti užsieniečiui. „Noro yra“, – tvirtina L. Kubilius, trokštantis įveikti japonų tvirtovę.
Juolab kad Vilniuje 2013 m. vykusiose pasaulio pirmenybėse šių metų pasaulio čempioną Yuji Shimamoto klaipėdietis pusfinalio kovoje yra įveikęs: „Bet tada buvo kitaip, beveik visa arena palaikė mane, o Japonijoje visa arena palaikė japoną. Tai suteikia nemažai jėgų, ypač kai vyksta aukšto lygio varžybos, varžovų meistriškumas panašus“, – Tokijuje savo kovotojus palaikė dešimttūkstantinė minia, iš kurios gal tik 500 buvo kitataučių.
Šeima – kertinis dalykas
Karatė L. Kubilių į porą suvedė ir su žmona Viktorija. Po pergalingos kovos Tokijuje klaipėdietis dėkojo ne tik savo treneriams, mokytojams, bet ir žmonai, palaikiusiai jį čia pat, tribūnose, tėvams. „Šeima – kertinis dalykas, esu dėkingas tėvams ir žmonai, kuri ir pati yra karatė meistrė. Mes vienas kitą suprantame, turime apie ką pasišnekėti, tuo gyvename, tą jaučiame ir kol kas sekasi“, – teigia vyras.
Penktus metus einantis sūnus tėvo kovas stebėjo televizoriaus ekrane. „Labai liūdėjo, kai pralaimėjau pusfinalyje, bet paskui labai džiaugėsi“, – į sporto sūkurį įsitraukė ir mažasis. Berniukas kartu su tėvais eina į treniruotes, kartu vyksta ir į varžybas. Tačiau karatė jam kol kas – ne vienintelis užsiėmimas. „Tokio amžiaus vaikui viskas patinka – žaidžia futbolą, krepšinį, užsiima gimnastika“, – pasakoja L. Kubilius, vasario mėnesį su žmona sūpuosiantis antrąją atžalą.
Moko savo pavyzdžiu
Nuo aštuonerių metų L. Kubilius lankė futbolą. Supratęs, kad sportuodamas nori būti atsakingas už savo rezultatus pats, su šia komandine sporto šaka atsisveikino ir susidomėjo savigyna. Keturiolikmetis vaikinas atrado karatė. „Atėjo paauglystė, tuo metu ir susidomėjau. Žinojau, kad galima išmokti apsiginti, sustiprėti, norėjau pabandyti. Psichologinis poreikis apsiginti, man atrodo, visada yra. Vyras turi mokėti apsiginti pats ir apginti šeimą. Visi vaikinai tai žino.“ Karatė meistrui vėliau išties keletą kartų yra tekę gatvėje gintis nuo chuliganų.
Karatė tapo Kubilių šeimos gyvenimo būdu. „Tai ne tik fizinis darbas treniruotėse, tai ir vaikų ugdymas“, – sako karatė meistras. Tad pasaulio čempionato medalininkas savo karjerą stengiasi suderinti su jaunosios kartos ugdymu. „Iš pradžių norėjau būti geras treneris, mokytojas ir išugdyti kuo daugiau gerų sportininkų. Bet dabar suprantu, kad pats svarbiausias dalykas – išugdyti gerų žmonių, kad jie būtų sportiški, norėtų sportuoti ir siekti aukštumų, kad charakteris būtų tvirtas, ir, aišku, savo laimėjimais rodyti pavyzdį. Džiugu, kad pavyksta“, – džiaugiasi Lukas. „Shodan“ klubo auklėtiniai kilnojo įspūdingą žvilgančią pasaulio čempionato medalininko taurę ir bronzos medalį. Sveikindami mokytoją vaikai dovanojo jam gėlių, saldainių ir savo piešinių.
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.