sportas.info 2015 m. gruodžio 29 d. 20:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Mes ne pėsti, mes – važiuoti“

Švenčių proga Lietuvos dviračių bendruomenė sulaukė dovanos – žurnalistės Marytės Marcinkevičiūtės knygos „Mes ne pėsti, mes – važiuoti“ II dalies.

Knygos viršelis.
Knygos viršelis.
   
Naujoje 400 puslapių knygoje - net 365 nuotraukos. Knygą išleido „Homo liber“ leidykla, vadovaujama Viliaus Gužauskio. Tai – antroji knyga apie Lietuvos dviračių sportą, joje svarbiausi įvykiai aprašomi nuo 1998 m.  
 
ŽMONĖS. Kaip ir pirmojoje knygoje, naujame leidinyje pagrindinis dėmesys sutelktas į žmones – tuos, kurie labiausiai garsino Lietuvos dviračių sportą 1998-2015 m.  
 
Tai tarsi trys knygos kartu: dviračių plentas, dviračių trekas ir BMX su savo istorija ir dviračių asmenybėmis. 

Nedaug sporto šakų federacijų gali pasigirti, turinčios olimpinių čempionų ir prizininkų, tiek daug pasaulio ir Europos čempionų. O LDSF -  viena iš tų, kuri gali didžiuotis savo sportininkų įspūdingais pasiekimais.   

„Mes ne pėsti, mes – važiuoti“ II dalis prasideda įžanginiu Prezidento Valdo Adamkaus, kuris yra didelis dviračių sporto mylėtojas, rašiniu „Dviratis – sveikatą stiprinanti priemonė“. 

„Dviratis man – puiki mankšta, fizinės kondicijos palaikymas. Visiems patariu naudotis dviračiu, stiprinti savo sveikatą. Mindami pedalus pajusite su niekuo nepalyginamą malonumą“, - teigia V. Adamkus. 

LEGENDOS. Knygoje ypač daug dėmesio skiriama legendinėms mūsų dviratininkėms Dianai Žiliūtei, Editai Pučinskaitei, Rasai ir Jolantai Polikevičiūtėms, Zitai Urbonaitei, prisimenamos jų triumfo akimirkos per pasaulio čempionatus ir kitas varžybas.  

Komanda turėjo puikų karvedį – Valerijų Konovalovą ir dosnųjį Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentą, tuometį „Omnitel“ prezidentą  Gediminą Gruodį, kuris matė visas įspūdingas Lietuvos dviratininkių pergales ir kurį buvęs ilgametis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas pavadino „Laimingu loterijos bilietu“.  


GARBĖ. „Man buvo ypač didelė garbė būti tokios šaunios sporto federacijos prezidentu. Buvo malonu ir smagu, kad taip gerai visiems sekėsi. Į šią sporto šaką žiūrėjau kaip verslininkas – sporto dėka visas pasaulis ir Europa apie Lietuvą vis daugiau sužinojo ir ją pripažino.  Tai labai svarbu ir pritraukiant investicijas, eksportui, didelė garbė ne tiktai Lietuvai, bet ir jos ekonomikai. LDSF prezidentas – buvo naujas mano gyvenimo tarpsnis, su dviračių sportu ilgam susidraugavau“, - knygoje išspausdintame interviu sakė G. Gruodis. 

LDSF prezidentas knygoje prisipažįsta, kad jis mylėjo visas dviratininkes, nė vienos išskirti negalėjo – tai buvo komanda.

„Viena sportininkė varžybų negali laimėti. Ji laimi tik visos komandos pastangomis. Per vienas lenktynes pasiseka vienai, per kitas – kitai. Kai 1998 m. per pasaulio čempionatą Valkenburge merginoms už puikų pasirodymą skyriau premiją, buvau numatęs, kiek kiekvienai jų atiteks, bet iš pačių dviratininkių lūpų išgirdau: „Mes pačios pasidalysime!“

Aš negalėjau joms pasakyti, kad viena dviratininkė yra arčiau mano širdies, o kita toliau. Tai – komanda. Kuri pergalė labiausiai įsiminė? Kaip ir ta meilė, kada įsimyli – pati pirmoji, Dianos Žiliūtės pergalė pasaulio čempionate. 

Tų metų žiemą buvau išrinktas federacijos prezidentu, darbas neleido daug važinėti, stebėti dviratininkų kovas, ir pasaulio čempionatas Valkenburge man buvo pirmasis. Likau sužavėtas čempionatu, darnia Lietuvos dviratininkų šeima, įspūdinga Dianos pergale. Po to prie medalių jau pripratau, atrodo, jog taip ir turėjo būti“, - sakė G. Gruodis.

Daug vietos knygoje skiriama ir „Tour de France“ trečiosios vietos laimėtojo Raimondo Rumšo bei šių metų pasaulio čempionato grupinių lenktynių bronzinio prizininko Ramūno Navardausko, šauniųjų treko meistrių Rasos Mažeikytės, Simonos Krupeckaitės ir Vilijos Sereikaitės istorinėms pergalėms, 2012 m. Lietuvoje surengtam Europos dviračių treko čempionatui, mūsų jaunųjų dviratininkų pasiekimams.   

Knygoje pateikta pasaulio, Europos ir Lietuvos čempionatų statistika. 
  
   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas