racing.lt | 2016 m. vasario 24 d. 15:02 |
![]() ![]() |
Lenktynių Palangoje laukia visus metus
"Kur Lietuvoj dar rasite tokias lenktynes, kur visi šypsotųsi?“ – retoriškai klausia komandos „222“ vadovas Juozas Abišala
Nors „ENEOS 1000 km“ lenktynės Palangoje vyks dar tik po keleto mėnesių, liepos 20-23 dienomis, tačiau vieni pirmųjų, vos paskelbus registraciją, paraišką atsiuntė komanda „222“.
Tradiciškai pastaraisiais metais džiuginę gerbėjus ryškiai salotiniu „VW New Beetle“, kuris net kelis metus iš eilės buvo išrinktas gražiausiu lenktynių automobiliu, šiais metais komandos lenktynininkai iškeitė šį modelį į kur kas brutalesnį ir vyriškesnį „Scirocco“.
Automobilis šiuo metu renkamas, kėbulas jau nudažytas, dabar renkama pakaba. Nemažai mazgų jis perims iš ankstesniojo komandos automobilio – variklis, pavarų dėžė, pakabos detalės... Komanda automobilį ruošia savo jėgomis iš standartinio modelio.
„Ant „Beetle“ jau seniai pykstu dėl to, kad jis nėra labai tinkamas tokio pobūdžio žiedinėms lenktynėms. Taip, jis ruoštas gamykloje, tačiau jo svorio paskirstymas yra labai neproporcingas. Didelė dalis svorio tenka priekinei ašiai, todėl menkiausias nestabilumas ar kontaktas su priešininku ir automobilis tampa nevaldomas. Pakanka net menkiausio prisilietimo, o žinant Palangos trasos specifiką, net mažiausias išslydimas iš trasos gresia dideliais nemalonumais. Tai juk gatvių lenktynių trasa – čia reikia būti itin atidiems,“ – sako „222“ komandos vadovas Juozas Abišala.
Prie naujo automobilio ruošimo daugiausia laiko praleidžia Igoris Sidunovas. Jis įdėjo daugiausiai meilės, energijos ir darbo. „Stengiamės palikti viską kuo arčiau standartinio modelio, nes taip patikimiau,“ – sako I. Sidunovas.
Jau pernai „Beetle“ modelyje buvo sumontuotas variklis iš „Scirocco R“ modelio. Tas pats variklis bus permontuotas ir į naują automobilį. Standartinis toks variklis siekia 280 AG, komanda jį šiek tiek patobulino ir dabar jo galingumas - apie 340 AG ir apie 400 Nm sukimo momentas.
Komandos sezono tikslas – kelios ilgų distancijų lenktynės
Iš anksto komanda apsisprendusi dėl vienų lenktynių – jau dabar aišku, kad pagrindinis ekipos startas bus „ENEOS 1000 km“ lenktynėse.
„Dar nežinom kas per lenktynės bus Estijoje, jeigu jos įvyks, galbūt važiuosime ten. Tačiau jau aišku, kad pirmo 4 val. etapo tikrai nevažiuosime,“ – sako J. Abišala.
Jeigu Estijoje vyks 1000 km lenktynės, tada komanda planuoja dalyvauti dvejose 1000 km lenktynėse ir jokių 4 val. lenktynių nevažiuoti, nes tiesiog nesuspės tinkamai paruošti technikos. Vis tiek po tokių ilgų varžybų automobilis reikalauja kardinalaus peržiūrėjimo ir patikrinimo, net jeigu nieko nenutiko.
„Pastaraisiais metais mums labai nesiseka. Pernai buvome kupini ryžto „ENEOS 1000 km“ lenktynėse atvažiuoti iki galo, sumontavome kitokį daug patikimesnį variklį, bet ir vėl nepasisekė – sudalyvavome avarijoje. Dėl to norime padaryti viską kas įmanoma, kad šiemet lenktynėse finišuotumėme ir tai yra pagrindinis mūsų šio sezono tikslas,“ – pasakoja J. Abišala.
Lenktynininkų rikiuotėje - permainos
Šiais metais lenktynininkų rikiuotė jau aiški nuo pat pradžių. Tai Liutauras Kudirka, Igoris Sidunovas ir Linas Puzonas.
Liutaurui tai bus pirmas krikštas „ENEOS 1000 km“ lenktynėse, jis jau daug metų yra šalia lenktynių, tačiau iki šiol nėra jose dalyvavęs kaip lenktynininkas. Tuo tarpu likę du jau ne pirmą sezoną važiuoja kartu toje pačioje komandoje.
Kol kas greičiausias – Liutauras Kudirka. Vos sėdęs į automobilį jis labai greitai jį perprato ir ėmė važiuoti greičiau už komandos senbuvius.
„Labai keista ir netikėta, tačiau manau tai žmogus, kuris turi jausmą ir nuo pat pirmo rato ėmė važiuoti itin greitai. Iš jo labai daug tikimės,“ – pasakoja J. Abišala.
Kodėl Palanga?
„Pirmiausia tai atmosfera. Bent man tai yra pusiau lenktynės, pusiau poilsis. Atkreipkite dėmesį – didžioji dalis žmonių, dalyvių, organizatorių vaikšto su šypsena. Kur Lietuvoj dar rasite tokias lenktynes, kur visi šypsotųsi?“ – retoriškai klausia komandos „222“ vadovas Juozas Abišala.
„Lenktynės, kurios vyksta profesionaliose specialiai ruoštose trasose yra visai kitokios. Ten visi vaikšto susikaupę, vieni galvoja apie komandos strategiją, kiti užsimerkę įsivaizduoja kaip važiuos trasoje. O Palangoje viskas kitaip,“ – sako jis.
Kitas dalykas, ką pabrėžė komandos vadovas, yra puiki komunikacija. Lenktynės yra geriausiai žinomos Lietuvoje, turbūt geriausiai žinomos užsienyje lietuviškos lenktynės, nuolat rodomos per užsienio televizijas, todėl joms yra daug lengviau pritraukti rėmėjų, negu bet kuriose kitose lenktynėse mūsų šalyje.
„Lietuvoje daugiau trasų tiesiog nėra, „Kačerginė“ jau niekam neįdomi ir labai nesaugi. O užsienis – Latvija, Rygos „Bikernieki“ trasa, pavyzdžiui, smagi tik dėl to, kad lenktynininkams labai patinka trasos konfigūracija. Ten tikrai dalyvausim šiemet bent vienose varžybose. Tiesa, ten organizacija prastoka,“ – sako J. Abišala.

Paklaustas, kam jam to reikia, kasmet dvi savaites savo laiko gaišti Palangoje ne atostogoms, o intensyviam ir kartais daug emocinių jėgų reikalaujančiam užsiėmimui, Juozas atsako iš karto: „Tai žmonės, draugai, tradicijos. Atmosfera Palangoje yra paprasčiausiai neapsakoma. Negalėčiau to atsisakyti net jeigu nedalyvaučiau lenktynėse.“
„Palangoje vykstančios „ENEOS 1000 km” lenktynės negali nepatikti. Jos nepatinka nebent tiems, kurie ir šiaip nepatenkinti viskuo. Lietuviai bamba ant visko,“ – sako Juozas.
Komanda į Palangą atvažiuoja likus savaitei iki administracinės komisijos. Taigi, komandos vadovui tai kartu tampa ir lyg dviejų savaičių atostogos.
J. Abišala gyvena atskirai nuo lenktynininkų, kad netrikdytų jų ramybės ir susikaupimo. Jis kasmet apsistoja toje pat vietoje su didele grupe draugų, kurie taip pat neabejingi šioms lenktynėms.
„Tai mums yra ypatingai geras laikas, kurio visi laukia ištisus metus. Tai proga pabūti tarp draugų, bendraminčių ir dėl to negaliu praleisti nei vienų metų „ENEOS 1000 km“ lenktynių,“ – sako Juozas.
„Žinau, kad panašias tradicijas turi daugelis komandų. Mes į Palangą taip leisti laiko važiuojam jau šeštus ar septintus metus iš eilės. Gyvename toje pat vietoje, tame pat name. Nesvarbu, ar esu komandos vadovas, ar būčiau tiesiog eilinis žiūrovas, man šiose lenktynėse būti yra savaime suprantama ir daugeliui mano draugų taip pat.“
Lenktynių strategija
Teisingai pasirinkta strategija ilgų distancijų lenktynėse gali nulemti labai daug. Tačiau „222“ komanda turi savo susiklosčiusias tradicijas ir čia. Jeigu viskas paprasta ir standartiška – galima vairuotojus paskirstyti paprastai – vienas po kito sukasi ratu ir važiuoja. Tačiau taip niekada nebūna.
Dabar dar Liutauras įsimaišė į komandą ir jeigu jis toliau važiuos taip žymiai greičiau už savo komandos draugus, komandos vadovas galvoja jį leisti į trasą kur kas dažniau. Ypač jeigu bus kovojama dėl aukšto rezultato.
„Aš kaip komandos vadovas matau, kad kol kas didžiausia lenktynininkų baimė yra ta, kad neatvažiuosi iki finišo. Tai lemia karti pastarųjų metų mūsų patirtis Palangoje. Lenktynininkai saugo automobilį, o tai bet kokiu atveju lemia mažesnį tempą trasoje,“ – sako J. Abišala.
Ko labiausiai trūksta komandai?
„Lemputės tunelio gale. Pastaraisiais metais ji mums vis užgesta taip ir nepasiekus finišo linijos. Čia puikiai tinka tas anekdotas, kai kriziniais laikais taip visi taupo elektrą, kad net lemputę tunelio gale išjungia. Va mums kol kas niekaip nesiseka, vis kažkas ją išjungia. Kai per keletą metų nepavyksta normaliai pabaigti lenktynių, labai mažėja motyvacija ir viltis.“
Planai šiems metams
Komanda visada į Palangą atvažiuoja nusitaikiusi į podiumą, bet ne bendroje įskaitoje. Pakeitus variklį, „222“ lenktyniauja vienoje pajėgiausių klasių (A3000+), tad kovoti su didžiuliais monstrais labai sunku. Patekti ant podiumo bendroje įskaitoje gali padėti tik atsitiktinumas ar didelė dalis sėkmės, kurios jai, deja, pastaraisiais metais kaip tik ir trūksta.
„Vienintelis būdas mums patekti ant podiumo yra ne tiek dėl greičio, kiek dėl stabilumo ir klaidų nedarymo bei teisingos strategijos. Mes nebūsime greičiausi A3000+ klasėje, nes šioje klasėje susirenka patys greičiausi automobiliai, nors į trejetuką šansų patekti turime nemažai,“ – sako J. Abišala.
Vadovo pareigos
Iki lenktynių dėl visų strategijų ir komandos darbo, tikslų, automobilio ruošimo, treniruočių ir kitų darbų komanda tariasi kolegiškai. Tačiau yra vienas besąlygiškas susitarimas. Lenktynių savaitę nuo trečiadienio, kai prasideda administracinė komisija, komanda savo vadovo klauso besąlygiškai.
„Žinoma tai nereiškia, kad negalima tartis, ypač dėl techninių klausimų ar technikos. Bet galutinis sprendimas yra mano ir dėl to nediskutuojama,“ – sako Juozas.
Ši nuostata komandoje galioja jau nebe pirmą sezoną ir tai puikiai veikia. Visi komandos nariai yra suaugę ir subrendę žmonės ir suvokia savo atsakomybę, o vadovui, anot Juozo, priimti galutinį sprendimą yra turbūt sunkiausia ir atsakingiausia dalis, bet kartu ir įdomiausia.
„Lenktynėse priimant strateginius sprendimus lengviausia dalis yra startas. Jeigu viskas pagal planą ir nenutinka nieko netikėto, pirmos valandos yra paprasčiausios – tiesiog sportininkai keičiasi vietomis vienas po kito, kad visi galėtų pavažiuoti. Vėliau jau prasideda aukštoji matematika ir strategijos bei skaičiavimai. Reali strategija prasideda tik nuo ketvirtos valandos. Aišku, tai negalioja tiems, kurie kovoja dėl pergalės bendroje įskaitoje. Mūsų tikslas kitas, tai lemia ir mūsų strategiją,“ – atvirauja J. Abišala.
Iššūkis 24 val. lenktynėms
„Būtų labai įdomu, bet nežinau ar pavilktų komandos biudžetas. Ir nežinau ar būtų daug tokių, kurie ryžtųsi. Prisideda ir automobilio resursas, atsiranda didelė gedimų tikimybė. Bet būtų labai įdomu. Vien tik degalai ir padangos – čia jau guli „krūva“ pinigų,“ – apie galimybę savo jėgas išbandyti 24 val. lenktynėse sako „222” komandos vadovas Juozas Abišala.
Tradiciškai pastaraisiais metais džiuginę gerbėjus ryškiai salotiniu „VW New Beetle“, kuris net kelis metus iš eilės buvo išrinktas gražiausiu lenktynių automobiliu, šiais metais komandos lenktynininkai iškeitė šį modelį į kur kas brutalesnį ir vyriškesnį „Scirocco“.
Automobilis šiuo metu renkamas, kėbulas jau nudažytas, dabar renkama pakaba. Nemažai mazgų jis perims iš ankstesniojo komandos automobilio – variklis, pavarų dėžė, pakabos detalės... Komanda automobilį ruošia savo jėgomis iš standartinio modelio.
„Ant „Beetle“ jau seniai pykstu dėl to, kad jis nėra labai tinkamas tokio pobūdžio žiedinėms lenktynėms. Taip, jis ruoštas gamykloje, tačiau jo svorio paskirstymas yra labai neproporcingas. Didelė dalis svorio tenka priekinei ašiai, todėl menkiausias nestabilumas ar kontaktas su priešininku ir automobilis tampa nevaldomas. Pakanka net menkiausio prisilietimo, o žinant Palangos trasos specifiką, net mažiausias išslydimas iš trasos gresia dideliais nemalonumais. Tai juk gatvių lenktynių trasa – čia reikia būti itin atidiems,“ – sako „222“ komandos vadovas Juozas Abišala.
Prie naujo automobilio ruošimo daugiausia laiko praleidžia Igoris Sidunovas. Jis įdėjo daugiausiai meilės, energijos ir darbo. „Stengiamės palikti viską kuo arčiau standartinio modelio, nes taip patikimiau,“ – sako I. Sidunovas.
Jau pernai „Beetle“ modelyje buvo sumontuotas variklis iš „Scirocco R“ modelio. Tas pats variklis bus permontuotas ir į naują automobilį. Standartinis toks variklis siekia 280 AG, komanda jį šiek tiek patobulino ir dabar jo galingumas - apie 340 AG ir apie 400 Nm sukimo momentas.
Komandos sezono tikslas – kelios ilgų distancijų lenktynės
Iš anksto komanda apsisprendusi dėl vienų lenktynių – jau dabar aišku, kad pagrindinis ekipos startas bus „ENEOS 1000 km“ lenktynėse.
„Dar nežinom kas per lenktynės bus Estijoje, jeigu jos įvyks, galbūt važiuosime ten. Tačiau jau aišku, kad pirmo 4 val. etapo tikrai nevažiuosime,“ – sako J. Abišala.
Jeigu Estijoje vyks 1000 km lenktynės, tada komanda planuoja dalyvauti dvejose 1000 km lenktynėse ir jokių 4 val. lenktynių nevažiuoti, nes tiesiog nesuspės tinkamai paruošti technikos. Vis tiek po tokių ilgų varžybų automobilis reikalauja kardinalaus peržiūrėjimo ir patikrinimo, net jeigu nieko nenutiko.
„Pastaraisiais metais mums labai nesiseka. Pernai buvome kupini ryžto „ENEOS 1000 km“ lenktynėse atvažiuoti iki galo, sumontavome kitokį daug patikimesnį variklį, bet ir vėl nepasisekė – sudalyvavome avarijoje. Dėl to norime padaryti viską kas įmanoma, kad šiemet lenktynėse finišuotumėme ir tai yra pagrindinis mūsų šio sezono tikslas,“ – pasakoja J. Abišala.
Lenktynininkų rikiuotėje - permainos
Šiais metais lenktynininkų rikiuotė jau aiški nuo pat pradžių. Tai Liutauras Kudirka, Igoris Sidunovas ir Linas Puzonas.
Liutaurui tai bus pirmas krikštas „ENEOS 1000 km“ lenktynėse, jis jau daug metų yra šalia lenktynių, tačiau iki šiol nėra jose dalyvavęs kaip lenktynininkas. Tuo tarpu likę du jau ne pirmą sezoną važiuoja kartu toje pačioje komandoje.
Kol kas greičiausias – Liutauras Kudirka. Vos sėdęs į automobilį jis labai greitai jį perprato ir ėmė važiuoti greičiau už komandos senbuvius.
„Labai keista ir netikėta, tačiau manau tai žmogus, kuris turi jausmą ir nuo pat pirmo rato ėmė važiuoti itin greitai. Iš jo labai daug tikimės,“ – pasakoja J. Abišala.
Kodėl Palanga?
„Pirmiausia tai atmosfera. Bent man tai yra pusiau lenktynės, pusiau poilsis. Atkreipkite dėmesį – didžioji dalis žmonių, dalyvių, organizatorių vaikšto su šypsena. Kur Lietuvoj dar rasite tokias lenktynes, kur visi šypsotųsi?“ – retoriškai klausia komandos „222“ vadovas Juozas Abišala.
„Lenktynės, kurios vyksta profesionaliose specialiai ruoštose trasose yra visai kitokios. Ten visi vaikšto susikaupę, vieni galvoja apie komandos strategiją, kiti užsimerkę įsivaizduoja kaip važiuos trasoje. O Palangoje viskas kitaip,“ – sako jis.
Kitas dalykas, ką pabrėžė komandos vadovas, yra puiki komunikacija. Lenktynės yra geriausiai žinomos Lietuvoje, turbūt geriausiai žinomos užsienyje lietuviškos lenktynės, nuolat rodomos per užsienio televizijas, todėl joms yra daug lengviau pritraukti rėmėjų, negu bet kuriose kitose lenktynėse mūsų šalyje.
„Lietuvoje daugiau trasų tiesiog nėra, „Kačerginė“ jau niekam neįdomi ir labai nesaugi. O užsienis – Latvija, Rygos „Bikernieki“ trasa, pavyzdžiui, smagi tik dėl to, kad lenktynininkams labai patinka trasos konfigūracija. Ten tikrai dalyvausim šiemet bent vienose varžybose. Tiesa, ten organizacija prastoka,“ – sako J. Abišala.

Paklaustas, kam jam to reikia, kasmet dvi savaites savo laiko gaišti Palangoje ne atostogoms, o intensyviam ir kartais daug emocinių jėgų reikalaujančiam užsiėmimui, Juozas atsako iš karto: „Tai žmonės, draugai, tradicijos. Atmosfera Palangoje yra paprasčiausiai neapsakoma. Negalėčiau to atsisakyti net jeigu nedalyvaučiau lenktynėse.“
„Palangoje vykstančios „ENEOS 1000 km” lenktynės negali nepatikti. Jos nepatinka nebent tiems, kurie ir šiaip nepatenkinti viskuo. Lietuviai bamba ant visko,“ – sako Juozas.
Komanda į Palangą atvažiuoja likus savaitei iki administracinės komisijos. Taigi, komandos vadovui tai kartu tampa ir lyg dviejų savaičių atostogos.
J. Abišala gyvena atskirai nuo lenktynininkų, kad netrikdytų jų ramybės ir susikaupimo. Jis kasmet apsistoja toje pat vietoje su didele grupe draugų, kurie taip pat neabejingi šioms lenktynėms.
„Tai mums yra ypatingai geras laikas, kurio visi laukia ištisus metus. Tai proga pabūti tarp draugų, bendraminčių ir dėl to negaliu praleisti nei vienų metų „ENEOS 1000 km“ lenktynių,“ – sako Juozas.
„Žinau, kad panašias tradicijas turi daugelis komandų. Mes į Palangą taip leisti laiko važiuojam jau šeštus ar septintus metus iš eilės. Gyvename toje pat vietoje, tame pat name. Nesvarbu, ar esu komandos vadovas, ar būčiau tiesiog eilinis žiūrovas, man šiose lenktynėse būti yra savaime suprantama ir daugeliui mano draugų taip pat.“
Lenktynių strategija
Teisingai pasirinkta strategija ilgų distancijų lenktynėse gali nulemti labai daug. Tačiau „222“ komanda turi savo susiklosčiusias tradicijas ir čia. Jeigu viskas paprasta ir standartiška – galima vairuotojus paskirstyti paprastai – vienas po kito sukasi ratu ir važiuoja. Tačiau taip niekada nebūna.
Dabar dar Liutauras įsimaišė į komandą ir jeigu jis toliau važiuos taip žymiai greičiau už savo komandos draugus, komandos vadovas galvoja jį leisti į trasą kur kas dažniau. Ypač jeigu bus kovojama dėl aukšto rezultato.
„Aš kaip komandos vadovas matau, kad kol kas didžiausia lenktynininkų baimė yra ta, kad neatvažiuosi iki finišo. Tai lemia karti pastarųjų metų mūsų patirtis Palangoje. Lenktynininkai saugo automobilį, o tai bet kokiu atveju lemia mažesnį tempą trasoje,“ – sako J. Abišala.
Ko labiausiai trūksta komandai?
„Lemputės tunelio gale. Pastaraisiais metais ji mums vis užgesta taip ir nepasiekus finišo linijos. Čia puikiai tinka tas anekdotas, kai kriziniais laikais taip visi taupo elektrą, kad net lemputę tunelio gale išjungia. Va mums kol kas niekaip nesiseka, vis kažkas ją išjungia. Kai per keletą metų nepavyksta normaliai pabaigti lenktynių, labai mažėja motyvacija ir viltis.“
Planai šiems metams
Komanda visada į Palangą atvažiuoja nusitaikiusi į podiumą, bet ne bendroje įskaitoje. Pakeitus variklį, „222“ lenktyniauja vienoje pajėgiausių klasių (A3000+), tad kovoti su didžiuliais monstrais labai sunku. Patekti ant podiumo bendroje įskaitoje gali padėti tik atsitiktinumas ar didelė dalis sėkmės, kurios jai, deja, pastaraisiais metais kaip tik ir trūksta.
„Vienintelis būdas mums patekti ant podiumo yra ne tiek dėl greičio, kiek dėl stabilumo ir klaidų nedarymo bei teisingos strategijos. Mes nebūsime greičiausi A3000+ klasėje, nes šioje klasėje susirenka patys greičiausi automobiliai, nors į trejetuką šansų patekti turime nemažai,“ – sako J. Abišala.
Vadovo pareigos
Iki lenktynių dėl visų strategijų ir komandos darbo, tikslų, automobilio ruošimo, treniruočių ir kitų darbų komanda tariasi kolegiškai. Tačiau yra vienas besąlygiškas susitarimas. Lenktynių savaitę nuo trečiadienio, kai prasideda administracinė komisija, komanda savo vadovo klauso besąlygiškai.
„Žinoma tai nereiškia, kad negalima tartis, ypač dėl techninių klausimų ar technikos. Bet galutinis sprendimas yra mano ir dėl to nediskutuojama,“ – sako Juozas.
Ši nuostata komandoje galioja jau nebe pirmą sezoną ir tai puikiai veikia. Visi komandos nariai yra suaugę ir subrendę žmonės ir suvokia savo atsakomybę, o vadovui, anot Juozo, priimti galutinį sprendimą yra turbūt sunkiausia ir atsakingiausia dalis, bet kartu ir įdomiausia.
„Lenktynėse priimant strateginius sprendimus lengviausia dalis yra startas. Jeigu viskas pagal planą ir nenutinka nieko netikėto, pirmos valandos yra paprasčiausios – tiesiog sportininkai keičiasi vietomis vienas po kito, kad visi galėtų pavažiuoti. Vėliau jau prasideda aukštoji matematika ir strategijos bei skaičiavimai. Reali strategija prasideda tik nuo ketvirtos valandos. Aišku, tai negalioja tiems, kurie kovoja dėl pergalės bendroje įskaitoje. Mūsų tikslas kitas, tai lemia ir mūsų strategiją,“ – atvirauja J. Abišala.
Iššūkis 24 val. lenktynėms
„Būtų labai įdomu, bet nežinau ar pavilktų komandos biudžetas. Ir nežinau ar būtų daug tokių, kurie ryžtųsi. Prisideda ir automobilio resursas, atsiranda didelė gedimų tikimybė. Bet būtų labai įdomu. Vien tik degalai ir padangos – čia jau guli „krūva“ pinigų,“ – apie galimybę savo jėgas išbandyti 24 val. lenktynėse sako „222” komandos vadovas Juozas Abišala.
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.