Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. rugsėjo 15 d. 10:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ir Jonava turės sporto kompleksą

Jonavos kūno kultūros ir sporto centro stadione įkasus kapsulę pradėtasi Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso statybos

   

Į svečius pas jonaviečius atvyko nemažai Seimo narių: Mindaugas Bastys, Andrius Mazuronis, Aleksandras Sacharukas, Mantas Varaška, jonavietis Rimantas Sinkevičius, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, Tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika, 2011 m. Europos krepšinio čempionato organizacinio komiteto vykdomasis direktorius Mindaugas Špokas.
Tarp svečių – ir Jonavos sporto mokyklos auklėtiniai krepšininkas Darius Maskoliūnas, pirmasis pokario Lietuvos boksininkas profesionalas, Europos profesionalų vicečempionas Rimvydas Bilius bei Panevėžio „Ekrano“ komandos ir Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės žaidėjas Dominykas Galkevičius.

„Atėjęs sunkmetis pakoregavo planus, tačiau nesudėjome rankų – buvome įsitikinę, kad ekonominė krizė nėra pagrindas nieko nedaryti. Ieškojome būdų, kaip įgyvendinti ilgai brandintą mūsų viziją Jonavoje pastatyti sporto salę. Šiandien turime puikų projektą – turiu vilties, kad po trejų ar ketverių metų sąlygos pagerės. Ši ceremonija šiandien mus visus tartum įpareigoja daryti viską, kad susitiktume kuo greičiau“, – kalbėjo Jonavos meras Bronislovas Liutkus.

Kapsulė su laišku buvo perduota Sporto centro direktorei Reginai Stupurienei, kuri perskaitė laišką ateities kartoms. Jame buvo akcentuojama, kad  2010 m. rugsėjo 4 d., stovime naujo būsimo statinio prieigose, kad čia iškils Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso universali sporto salė.

„Tai vieta, kur bus ugdomi čempionai, patiriami pralaimėjimai ir džiaugiamasi pergalėmis. Peržengę antrojo tūkstantmečio slenkstį ir sutikę Jonavos įkūrimo 260-ąjį gimtadienį, suvokiame šio įvykio svarbą Jonavos sporto bendruomenei. Visų čia dalyvaujančių vardu paliekame laišką ateities kartoms ir tikime, kad Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso universali sporto salė ilgus dešimtmečius bus naudinga rajono žmonėms, skleis ir populiarins sporto ir sveikatingumo idėjas, ugdys olimpines viltis!“ – kalbėjo R. Stupurienė.

Po iškilmingos ceremonijos visi buvo pakviesti į Kūno kultūros ir sporto centro sporto salę, kur vyko draugiškos krepšinio rungtynės tarp LR Seimo ir Jonavos savivaldybės komandų. Nugalėjo Seimo krepšininkai rezultatu 47:38.

Pakalbinome Jonavos rajono merą Bronislovą Liutkų.
 

 Jonava puošiasi, statote ilgai lauktą sporto kompleksą. Ką galite apie jį papasakoti?
Sporto, sveikatingumo ir pramogų kompleksas iškils miesto centre, jį statysime laipsniškai. Pirmas etapas – universali sporto salė, užimanti 4 365 kv. m žaidimų ploto, o pagalbinės patalpos – dar daugiau kaip 2,5 tūkst. kv. metrų. Universali sporto salė bus pritaikyta 2 tūkst. žiūrovų. Ją pradėti statyti numatome jau šiemet.

Turime renovuotą miesto stadioną, tačiau jo tribūnos labai senos, todėl mūsų komplekso antras etapas – apie 4 tūkst. kv. m dengtos stadiono tribūnos. Dalis jų bus uždaros, dalis – atviros. Trečias etapas – pramogų ir sporto centras, kuriame bus siūlomos vandens pramogos, įrengti plaukimo takeliai, taip pat 30 vietų viešbutukas, boulingo salė.

Ketvirtas etapas – Joninių slėnio, kuriame vyksta mūsų tradicinės šventės, amfiteatras, taip pat surenkamos apie 1,5 tūkst. vietų tribūnos. Tada bus stacionarus parkas. Minėta tvarka tos keturios Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso dalys ir bus įrengiamos.

Kompleksą tikimės statyti padedami verslo žmonių. Joninių slėnį palikome pabaigai, nes dar nežinomas lėšų šaltinis. Ši mūsų svajonė, ko gero, bus įgyvendinama po 2015 metų. Visų keturių etapų statybai pradėti projektas jau parengtas, atlikta ekspertizė ir laukiame tik finansavimo.
 

Būsite labai prašmatnūs.
Nemanyčiau. Viską darome kukliai, atsižvelgiame į tai, kad pačioje Jonavoje gyvena 34 tūkst. gyventojų. Mes tikrai nekonkuruosime su didžiaisiais miestais, kurie turi sporto sales, talpinančias 7 tūkst. ar daugiau žiūrovų. Sporto, sveikatingumo ir pramogų komplekso statybos idėją brandinome jau anksčiau.

Turime neblogą vyrų krepšinio klubinę komandą, sėkmingai žaidžiančią Nacionalinėje krepšinio lygoje ir daug metų tampančią prizininke. Esame išsipirkę pastatą su sporto sale (dabar čia įsikūręs Kūno kultūros ir sporto centras) iš buvusios vienos statybų organizacijos, kurioje krepšininkai žaidžia visas rungtynes. Tačiau ten yra tik balkonai žiūrovams, kuriuose geriausiu atveju telpa vos 500 žmonių.

Krepšininkams sąlygos tikrai prastos, o jonaviečiai, kaip ir žmonės visoje Lietuvoje, mėgsta šią sporto šaką. Kilo mintis kaip nors pagerinti tą sporto bazę. Kai paskelbėme konkursą, jame dalyvavo apie 14 įvairių projektavimo įmonių ir individualių projektuotojų. Buvo sudaryta komisija, į kurią buvo pakviesti ir verslo, Sporto departamento atstovai, kitaip tariant, įvairiai mąstantys žmonės. Kai parengėme techninį projektą, pradėjome ieškoti galimybių, kaip jį pradėti įgyvendinti.
 

Kokie apskritai Jonavoje reikalai su sporto baze: vidutiniški, geri ar blogi?
Įvardyčiau kaip vidutiniškus. Turime Kūno kultūros ir sporto centrą, kuris sujungia ir moksleivius, ir suaugusiuosius. Atskiros sporto mokyklos neturime. Veikia sporto klubai. Savivaldybės taryba, skirstydama biudžetą, klubams paprastai kasmet numato apie 300 tūkst. litų paramą, kad jie galėtų dalyvauti įvairiose varžybose ir plėtotų savo veiklą. Nuo to, kokio lygmens varžybose jie dalyvauja, priklauso jų finansavimas.

Mūsų Kūno kultūros ir sporto centre daugiausia treniruojasi krepšininkai ir tinklininkai, o futbolininkams teturime vos vieną mokyklos sporto salę, kurioje jie gali žaisti. Vasarą sportininkai treniruojasi pagrindiniame stadione, miesto pakraštyje turime dar dvi futbolo aikštes. Šiek tiek išplėtus miesto ribas, galvojame įrengti dar vieną dirbtinės dangos aikštę, kurioje būtų galima treniruotis ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį. Tačiau ten nėra infrastruktūros, bet, manau, tai ateities klausimas.

Kūno kultūros ir sporto centre veikia nestandartinis plaukimo baseinas (24 m ilgio, keturių takelių), jame mūsų vaikai mokomi plaukti, taip pat plaukioja jaunimas, turintis bėdų su stuburo iškrypimu ar kitų negandų. Jiems gydytojai pataria plaukioti ir baseine numatytos valandos, kada jie tai gali daryti. Baseinas veikia nuo lapkričio iki balandžio. Jis ganėtinai brangus, tačiau vaikams reikalingas, tad jo neatsisakome.
 

Puoselėjate gražią tradiciją ir Jonavos komandas, per Lietuvos čempionatus užėmusias prizines vietas, paskatinate nemažomis piniginėmis premijomis. Ar ta tradicija ir dabar gyvuoja?
 Tradicija gyvuoja ir dabar. Savivaldybės taryba yra patvirtinusi sporto klubų skatinimo tvarką už užimtas prizines vietas. Lietuvos čempionams skiriame 50 tūkst. litų, sidabro medalininkams – 40 tūkst. litų, o už bronzos medalininkams – 30 tūkst. litų. Šiemet mūsų krepšininkai Nacionalinėje krepšinio lygoje laimėjo sidabro medalius, o tinklininkės Lietuvos čempionate – bronzos. Nors ir sunkmetis, bet mes jei pažadame, savo žodį tęsime.
 

Jonava visą laiką buvo sportiškas miestas, ankstesniais metais per tinklinio varžybas ne visiems netgi nusišypsodavo laimė patekti į sporto salę. O kaip dabar?
Manau, kad Jonava – tikrai sportiškas miestas. Organizuojama daug įvairiausių sporto renginių. Galbūt mes neturime daug aukšto meistriškumo sportininkų, nors mūsų mieste ir išaugo puikusis krepšininkas, Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas D. Maskoliūnas. Apskrities varžybose mūsų sportininkai nuolat užima pirmas vietas. Jonavą garsina krepšininkai, tinklininkės, stalo tenisininkai.

Gražus mūsų tradicinis bėgimas „A. Kulviečio paminklinis akmuo–Jonava“, miesto krepšinio pirmenybėse dalyvauja penkiolika, o kartais ir daugiau susiformavusių komandų. Varžybos trunka kone penkis mėnesius. Vyksta tradiciniai vaikų futbolo turnyrai, kuriuose dalyvauja 10–12 metų vaikai. Nemažai varžybų rengia stalo tenisininkai, tinklininkai.
 

Sportininkams skiriate nemažai dėmesio. Gal ir pats sportuojate?
Mokiausi kaimo mokykloje, dalyvaudavau įvairių sporto šakų varžybose. Gavau neblogus sporto pagrindus, o vėliau draugai pakvietė žaisti krepšinį „Beržo“ veteranų komandoje. Dar prieš trejus metus jį aktyviai žaidžiau, dalyvavau varžybose, veteranų pirmenybėse, o dabar užimtumas labai didelis ir to malonumo jau tenka atsisakyti. Bet aš širdyje visą laiką esu sportininkas ir didelis sporto gerbėjas.


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas