Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. balandžio 25 d. 12:03 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinės legendos pamatė bėgimo talentus

Lengvosios atletikos asociacija naująjį šių metų sezoną pradėjo Tokijo olimpinių žaidynių dalyvio Adolfo Aleksejūno taurės varžybomis Kaišiadoryse.

Olimpinio rekordininko A.Aleksejūno taurės varžybos.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Olimpinio rekordininko A.Aleksejūno taurės varžybos.
   
Lengvosios atletikos asociacija šiemet varžybas nutarė rengti ne tik Vilniuje. Pasak asociacijos viceprezidento Algirdo Maldūno, jų pagrindinis tikslas – organizuoti  kuo gražesnes ir patrauklesnes šventes vaikams ir jaunimui, jiems įteikiant įvairiausių dovanų ir prizų. 

Pirmą kartą bėgikai rungtyniavo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos stadione, jaunųjų bėgikų laukė 1400 m ir 700 m kroso distancijos trijose amžiaus grupėse (mergaitės ir berniukai).

NUSTEBINTI. Per iškilmingą varžybų atidarymą apie 200 jaunųjų bėgikų būrį iš Kauno ir Vilniaus rajonų, Birštono, Kaišiadorių bei jo aplinkinių rajonų sveikino rajono meras Vytenis Tomkus ir Švietimo skyriaus vedėja Rimutė Arlauskienė, taip pat dukart olimpinė čempionė krepšininkė Angelė Rupšienė ir Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m su kliūtimis bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas.

Rajono meras pasidžiaugė, kad šiomis dienomis startavo Kauno regiono renginys „Olimpinis žiedas“, kuris apjungia visas aštuonias Kauno apskrities savivaldybes į bendrą žiedą ir jos nuo balandžio mėnesio iki metų pabaigos rengs įvairiausius sporto renginius, o kaišiadoriečiai pirmieji įsijungė į šį judėjimą.

Varžybų dalyviai buvo maloniai nustebinti: jie galėjo pasivaišinti karšta arbata, LAA rėmėjų dovanomis – Vilniaus alaus "Retro gira", „Hermio“ vandeniu, „Rokiškio sūrio“ produkcija, o pačių stipriausiųjų laukė dar ir medaliai, prizai bei „Gijos“ ir „Langvartos“ dovanos.   

Nors protarpiais smarkokai lijo, tačiau varžybos nebuvo nutrauktos. Varžybų diktorius, naujais Kaišiadorių r. kūno kultūros ir sporto centro direktorius Dainius Tamulevičius suorganizavo, kad komandinių varžybų laimėtojai būtų pagerbti A. Brazausko gimnazijos salėje, varžybų dalyviams pagrojo akordeonistų ansamblis. 

FAVORITAS. Bene ryškiausią pergalę pasiekė Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos devintokas Jaroslavas Semaška, kuris greičiausiai įveikė 1400 m distanciją. 

Nugalėtojas puspenktų metų lanko lengvosios atletikos pratybas, bėgioja vidutinius ir ilgus nuotolius. „Man čia nebuvo kas veikti“, - po finišo šyptelėjo jaunasis sportininkas, į varžybas atvažiavęs su dar aštuoniais treniruočių draugais. 

Per vienas iš varžybų Raseiniuose, kuriose dalyvavo nemažai stiprių Lietuvos jaunųjų bėgikų, jis 3000 m distancijoje užėmė šeštą vietą ir tai, pasak J. Semaškos, tai buvo jo vienas gražesnių jo laimėjimų. 

„Esu bandęs jėgas ir 2 km kliūtinio bėgimo distancijoje, per rajonų taurės varžybas užėmiau trečią vietą bet, kažin, ar šią rungtį pasirinksiu ir joje tobulinsiuosi“, - sakė J. Semaška. Jau šį trečiadienį jis dalyvaus varžybose Lenkijoje ir bėgs 2 km nuotolį. Medalių turiu daug, bet neturiu nė vieno Lietuvos jaunių čempionato apdovanojimo. Labai noriu jį laimėti“, - savo planus atskleidė J. Semaška.GAUSIAUSIAI. Pačią gausiausią komandą – 25 sportininkus  atsivežė Kaišiadorių r. Palomenės pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Lionė Petronienė, čia dirbanti tryliktus metus. Praeityje ji – didelio meistriškumo irkluotoja (L. Lepševičiūtė), SSRS sporto meistrė ir vicečempionė, per Universiados varžybas užėmė šeštą vietą, daugkartinė Lietuvos čempionė, todėl gerai žino sporto naudą mokiniams.

Gimusi ir augusi Žasliuose, po studijų tuomečiame Vilniaus pedagoginiame institute ji su vyru, irgi irkluotoju Vidmantu Petroniu grįžo dirbti į Kaišiadorių rajoną. 

„Mūsų mokykloje mokosi 120 mokinių, kurie pratyboms turi puikią sporto salę. Jų mėgstamiausios sporto šakos: lengvoji atletika, krepšinis, kvadratas.  Dalyvaujame įvairiuose projektuose, rungtyniaujame su kitomis mokyklomis. Kol kas mus lydi sėkmė. Mūsų vaikams labai patiko ši Lengvosios atletikos asociacijos organizuota bėgikų šventė. Į varžybas važiavome su devizu "Ne laimėti, o dalyvauti“, - sako L. Petronienė.

Du šios mokyklos auklėtiniai Ugnė Senkevičiūtė ir Aurimas Čiumbaras tapo trečiaisiais prizininkais, keli bėgikai užėmė ketvirtąsias vietas.

Nors 700 m distancijoje Palomenės pagrindinės mokyklos šeštokas Tadas Petkevičius, smarkiai atsilikęs ir finišavo paskutinysis, tačiau jis nusipelnė daug pagyrimų.

„Mano pagrindinis tikslas buvo ne medalis, o baigti distanciją“, - sakė sportininkas. Varžybas stebėjęs buvęs ilgametis Kaišiadorių rajono sporto vadovas Povilas Gumbis  Palomenės pagrindinę mokyklą pavadino viena sportiškiausių jų rajone.

Kokios tik vyktų varžybos, palomeniečiai visada gausiai jose dalyvauja. Ir dabar šią mokyklą LLA viceprezidentas A. Maldūnas apdovanojo specialiu prizu kaip gausiausiai dalyvavusią varžybose.

Komandinėje įskaitoje jie buvo treti, į priekį praleidę tik antrą vietą užėmusius Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto centro bei nugalėtojais tapusius Vilniaus r. Paberžės bėgikus.

BROLIAI. Kroso trasoje rungtyniavo ir du broliai penktokas Ernestas ir trečiokas Erikas Šliužai iš Prienų r. Ąžuolo progimnazijos.

Geriau sekėsi Ernestui, kuris 700 m distancijoje tepralaimėjo Danieliui Bartusevičiui iš Paberžės ir buvo antras.

„Mes su broliu aktyviai sportuojame: bėgiojame, vaikštome, žaidžiame. Labiausiai patinka rungtyniauti ėjimo takelyje. Tai buvo mano trečioji taurė ir aštuntasis medalis“, - pasigyrė E. Šliužas.

Berniukų trenerė Gražina Goštautaitė kol kas negali pasakyti, kam berniukai gabesni: bėgimui ar sportiniam ėjimui. „Žinau viena, kad jie tikrai su sportu jau nesiskirs“, - sakė ji.

Nugalėtojais dar tapo:  kaišiadorietis Rimgaudas Pabiržis bei Vilniaus r. Paberžės bėgikės Evelina Voitkevič, Karolina Savko ir Aneta Jacukevič.  

ĮSPŪDIS. Šventės svečiams, mūsų sporto legendoms Angelei Rupšienei ir Adolfui Aleksiejūnui labai aptiko šios varžybos.

„Ačiū lengvosios atletikos asociacijai, kuri mane, krepšininkę, pakvietė į bėgimo varžybas. Kai dirbau Lietuvos olimpiniame sporto centre, važinėjau į Kaišiadoris ir ieškojau gabių jaunųjų krepšininkių. Dabar pamačiau daug gabių bėgikų.  Man viskas labai aptiko, galiu pasakyti daug gražų žodžių varžybų organizatoriams. Nepaisant prasto oro, mačiau didžiulį vaikų norą kuo greičiau bėgti.  Ne tik vaikams, bet ir man pačiai buvo didelė šventė tas kelias valandas praleisti su jaunaisiais bėgikais, juos apdovanoti, dalinti autografus, su mokiniais fotografuotis“, - sakė A. Rupšienė.

Įžymusis stajeris A. Aleksejūnas teigė, kad per šias varžybas jis matė nemažai gražiai sudėtų, techniškai bėgusių vaikų kurie ateityje gali tapti gerais bėgikais.

Gegužės 20 d. Birštone vyks LLA organizuojamos Maskvos olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio taurės varžybos.   

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas