Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. gegužės 12 d. 11:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žaidėjo tikslas – rinktinės trenerių štabas

Tarp dviejų miestų nuolat kursuojantis vienas geriausių Lietuvos vandensvydininkų 25 metų Antonas Sugoniakas ir pats žaidžia, ir treniruoja kitus.

A.Sugoniakas ir pats žaidžia, ir treniruoja kitus.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
A.Sugoniakas ir pats žaidžia, ir treniruoja kitus.
Praėjusiais metais A. Sugoniakas pradėjo treniruoti Elektrėnų „SC-Žaibas“ komandą, kuri šiemet per Lietuvos čempionatą  liko greta garbės pakylos. Po pirmo turo varžybų ji žengė antroje vietoje, tačiau baigiamajame ture pritrūko sėkmės ir buvo priversta tenkintis ketvirtąja vieta.

„Šia vieta tikrai nesu patenkintas. Iki bronzos medalių pritrūkome vienos pergalės dviejų įvarčių skirtumu prieš Kauno plaukimo mokyklos I komandą.  Pirmajame ture kauniečius nugalėjome, o antrajame po pirmo kėlinio pirmavome 2:0, tačiau rungtynės baigėsi lygiosiomis - 7:7“, - prisiminė A. Sugoniakas.  

Ir pats žaidei, ir buvai vienas iš komandos trenerių. Ar tapti treneriu buvo tavo tikslas?
Taip. Praėjusiais metais baigiau studijas Lietuvos edukologijos universitete ir gavau pasiūlymą dirbti Elektrėnuose. Iš karto sutikau, kadangi Vilniuje neaiški padėtis su baseinais, o Elektrėnuose yra puikios sąlygos treniruotis, yra daug vaikų, norinčių žaisti vandensvydį. Vandensvydininkus treniruoju kartu su Liudu Putrimu.

Gyveni Vilniuje, o dirbi Elektrėnuose, ar neatsibosta važinėti?

Prie to jau pripratau. Važinėju nuo pirmadienio iki penktadienio. Pasitaikydavo, jog 2015-aisiais netgi dukart per dieną skubėdavau į Elektrėnus.

Rytais dar dalyvauju ir plaukimo programoje, atrenku vaikus. Plaukti, judėti nori ne tik daug berniukų, bet ir mergaičių.

Esu užimtas nuo ryto iki vakaro. Laisvomis valandomis nueinu į biblioteką, mėgstu pasivaikščioti po miestą.

Elektrėnų suaugusiųjų komandos pagrindą sudaro Vilniaus „Žaibo“ klubo vandensvydininkai, kurie nepatenka į pagrindinę sostinės „MSC- Baltic Amadeus“ ekipą. Kadangi dirbu Elektrėnuose, tai čempionate nutariau atstovauti šio miesto komandai. Lietuvos čempionu esu tapęs daug kartų, todėl nusprendžiau padėti elektrėniškiams.

Dabar man daug įdomiau žaisti, jaučiu, kad šiam klubui esu reikalingas. Kitąmet mes per Lietuvos čempionatą esame pasiryžę kovoti dėl antros-trečios vietos. Man patinka, kai yra didelė konkurencija, kad net trys komandos kovoja dėl sidabro medalių.

Esu dėkingas Vilniaus „Žaibo“ klubui, kuris man padeda išgyvent: apmoka už darbą, išlaidas už benziną, važinėjant į pratybas Elektrėnuose.

Elektrėnų komandą remia pats jai atstovaujantis verslininkas Andrius Jankūnas, gyvenantis Vilniuje.  

Kokias viltis sieji su Elektrėnais?

Man čia patinka, gaunu pirmuosius trenerio įgūdžius, yra kur tobulėti. Kai sukaupsiu daugiau patyrimo, ateityje norėčiau padėti savo treneriui Nerijui Papaurėliui treniruoti Lietuvos rinktinę.

Esi žaidžiantysis komandos treneris, dar atstovauji Lietuvos rinktinei, kaip visur suspėji?

Toks gyvenimas. Dauguma žaidėjų turi šeimas, dirba, tačiau suranda laiko treniruotis ir dalyvauti varžybose. Aš taip pat. Lietuvos rinktinė nesitreniruoja kiekvieną dieną, todėl galiu daugiau laiko skirti sau.Su kuo sieji didesnes viltis: su trenerio darbu, ar žaidimu Lietuvos rinktinėje?

Didesnes su trenerio darbu. Tačiau dar negalvoju baigti savo sportinės karjeros. Vandensvydis – sporto šaka, kurį galima žaisti ir iki 35-erių bei daugiau metų. Ši sporto šaka – mano aistra ir, kol dar leidžia sveikata, jį žaisiu. 

O ar seniai žaidi?
Mano sportinė karjera prasidėjo nuo plaukimo, kurio pratybas lankiau vienerius metus. Man patinka plaukti, tačiau greitai supratau, kad ši sporto šaka nėra mano. Traukė žaisti.  Nuo vienuolikos metų pradėjau lankyti vandensvydžio treniruotes pas trenerį Nerijų Papaurėlį.  Iš pradžių žaidžiau gynėjo pozicijoje,  o dabar esu universalus, tenka visur žaisti.

Per Lietuvos čempionatą buvai vienas rezultatyviausių žaidėjų, kiek pasiekei įvarčių?

Įvarčių tikrai neskaičiuoju. Tai, kad juos pasiekiu, ne vien mano nuopelnas, o visos komandos. Jeigu nedirbtume kartu, tai nebūtų ir įvarčių.

Ar galvoji, kad Elektrėnai taps vandensvydžio miestu?

Tikiuosi. Elektrėnuose puikios sąlygos žaisti ne tik ledo ritulį. Tik reikia išnaudoti valandas, nes baseinas dažnai yra tuščias.    
 
 

 

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas