Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. gegužės 23 d. 11:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Apdovanojimai – iš olimpinių čempionų rankų

Maskvos olimpinis čempionas estafetėje 4x400 m Remigijus Valiulis per savo taurės varžybas Birštone matė ne vieną talentingą bėgiką.

Olimpinio čempiono R.Valiulio taurė.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Olimpinio čempiono R.Valiulio taurė.
   
Tai buvo antrosios R. Valiulio taurės varžybos, kurias organizavo  Lengvosios atletikos asociacija. Šįkart dėl apdovanojimų buvo kovota Birštone gamtos prieglobstyje prie estrados.

PASVEIKINIMAS. Įžymusis lengvaatletis per iškilmingą renginio atidarymą gimnazistams  linkėjo sėkmingai baigti šiuos mokslo metus, o per varžybas - gerų startų ir puikios nuotaikos.

Dukart olimpinė krepšinio čempionė Angelė Rupšienė prisipažino, kad jau seniai buvusi gražiajame kurorte, kur savo aktyvaus sportavimo metais čia prabėgiojo visus takelius.  Ji kvietė įsižiūrėti į legendinį bėgiką R. Valiulį, susirasti jo nuotraukų ir straipsnių - tai jauniesiems šventės dalyviams būtų didelė paskata sportuoti, siekti olimpinių aukštumų ir būti sveikiems.

Lengvosios atletikos asociacijos valdybos pirmininkas, praeityje puikus bėgikas Algirdas Maldūnas olimpinei čempionei įteikė gėlių ir specialiai pagamintą atminimo medalį, skirtą R. Valiulio taurės varžyboms. 

Jaunuosius lengvaatlečius sveikino ir miesto savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys, kuris pasidžiaugė, kad šiais, olimpiniais metais jų mieste surengtos olimpinio čempiono R. Valiulio taurės
varžybos. Jis olimpiniams čempionams A. Rupšienei ir R. Valiuliui prisiminimui įteikė Birštono savivaldybės dovanų. 

LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas jaunimui linkėjo, kad šis jų startas būtų ne pirmas ir ne paskutinis, kad gimnazistai aktyviai dalyvautų sportinėje veikloje, kad atvyktų ir į litus miestus, kur tik varžybas rengs Lengvosios atletikos asociacija.

Kartu su 70-uoju jubiliejumi pasveikintas buvęs puikus lengvaatletis, o dabar nuolatinis varžybų teisėjas, starteris Borisas Gilevskis.

Gražioje bėgikų šventėje dalyvavo ir Seimo narys Artūras Skardžius, kuris apdovanojo nugalėtojus. „Lietuva nėra turtinga savo ištekliais, tačiau turtinga sportiniais laimėjimais. Siekite savojo tikslo ir jį pasieksite“, - kalbėjo Seimo narys.

Kiekvienam bėgikui, baigusiam varžybas, R. Valiulis įteikė savo atminimo medalius, kalbino būsimuosius čempionus ir su jais fotografavosi.

Varžybas puikiai komentavo Birštono kūno kultūros ir sporto centro direktorius Saulius Smailys.

DOVANOS.  Kaip jau tapo įprasta, varžybų vietoje ant stalo buvo išrikiuotos gražios „Stiklitos“ taurės su R. Valiulio nuotrauka po olimpinių žaidynių estafetės bėgimo, atminimo medaliai ir prizai.

Nugalėtojams dar buvo įteiktos ir „Gijos“ bei „Langvartos“ dovanos. Visi galėjo pasivaišinti "Vilniaus alaus" gaminama "Retro"` gira.

SĖKMĖ. Atskirose amžiaus grupėse sportininkų laukė 500 m ir 1000 m distancijos. Labai sėkmingos varžybos buvo Kaišiadorių r. Palomenės pagrindinės mokyklos  bėgikams.

Jų atvažiavo keturi ir visi į namus grįžo su apdovanojimais: nugalėtojais 500 m distancijoje tapo penktokė Aiva Ramanauskaitė, o antraisiais prizininkais - šeštokai Ugnė Senkevičiūtė ir Aurimas Čiumbaras bei Haroldas Colkevičius.

„Mūsų būtų atvažiavę ir daugiau, tačiau mokyklai tebuvo skirtos keturios vietos. Sėkmingas mūsų sportininkų pasirodymas manęs nenustebino: mes per kūno kultūros pamokas ant suoliukų nesėdime, o labai daug judame. Jau šį pirmadienį Kaišiadoryse dalyvausime krepšinio turnyre. Labai norėjome važiuoti į Palangoje įvyksiantį festivalį „Sportas visiems“, tačiau neturime lėšų“, - sakė jų kūno kultūros mokytoja Lionė Petronienė.

Palomenės pagrindinės mokyklos mokiniai nekantriai laukia jų sporto šventės, kurią numatyta surengti birželio 1-ąją.

Dešimtokų auklėtoja L. Petronienė parašė projektą, šventei buvo skirta pinigų, už kuriuos mokykla nusipirko taurių ir medalių.

Mokinių laukia krepšinio, baudų mėtymo, triatlono ir kitos varžybos, kurios vyks jų puikioje sporto salėje ir lauke. Rungtys parinktos, atsižvelgiant į mokinių pageidavimus. „Aš bendrauju su mokiniais, visada atsižvelgiu į jų nuomonę. Jau devintoje klasėje, kai pradėjau sportuoti, žinojau, kad būsiu kūno kultūros mokytoja. Tai – mano pašaukimas“, - sako L. Petronienė.

NUGALĖTOJAI. Atskirose grupėse nugalėtojais dar tapo kaišiadoriečiai Ingrida Stankevičiūtė, Karolina Vainaitė ir Rimgaudas Pabiržis, Vilniaus r. sportininkas Danielius Bartusevičius ir birštonietis Paulius Juozaitis.  

Susumavus visus rezultatus, tarp 9 komandų geriausiai pasirodė Birštono gimnazija (74 tšk.). Jų bėgikų ir gausiausiai dalyvavo varžybose.

Antra – Kaišiadorių r. Algirdo Brazausko gimnazija (70), trečia – Vilniaus sporto mokykla (53), ketvirta -  Kaišiadorių r. Palomenės pagrindinė mokykla (47). 

Geriausiai varžybose pasirodžiusios Birštono gimnazijos kūno kultūros mokytojas Arnoldas Juozaitis galėjo pasidžiaugti ne tik viena Pauliaus Juozaičio pergale 1000 m distancijoje. Jų gimnazijai atstovavo daugiau kaip 30 bėgikų, kurie pelnė nemažai taškų ir tai nulėmė jiems komandinę pergalę.

„Norime tapti sportiška gimnazija, dalyvaujame įvairiuose sveikos gyvensenos projektuose ir bandome išjudinti šiandienos jaunimą. Gimnazijoje mokosi daugiau kaip 500 mokinių. Nors Birštonas laikomas ėjikų miestu, tačiau vieni gimnazijoje mėgsta žaisti futbolą, mažesniesiems patinka kvadratas, įvairios estafetės. Antrus metus dalyvaujame televizijos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ projekte, praėjusiais metais mūsų penktokai pasiekė pusfinalį, o šiemet – pateko į finalą“, - sakė Birštono mokytojas A. Juozaitis.

Kiti LAA renginiai - rugpjūčio antroje pusėje Birštone įvyksianti Barselonos olimpinio čempiono Romo Ubarto taurė, o spalio 1 d. Svėdasuose -   bėgimas partizanų takais.
  

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas