rankiniolyga.lt 2010 m. rugsėjo 22 d. 09:57 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rankinio lygoje – nauja čempionato sistema

Naujai išrinktas Lietuvos rankinio lygos (LRL) direktorius Vaidas Mažeika tikisi, kad rankinio lyga tapsi patraukliu reginiu žiūrovams

Vaidas Mažeika – naujai išrinktas Lietuvos rankinio lygos (LRL) direktorius, tarptautinės kategorijos teisėjas, teisėjavęs pasaulio vyrų bei moterų rankinio čempionatuose. Apie planuojamus pokyčius lygoje, naują čempionato sistemą ir prasidedantį LRL sezoną pokalbis su naujuoju lygos vadovu.
 

Ką planuojate keisti LRL valdyme, strategijoje?

Matau, kad rankinis populiarus Europoje, pasaulyje, koks susidomėjimas daugelyje valstybių. Europos ir pasaulio čempionatai pasiekia vis naujus žiūrimumo rekordus, taip pat tai populiari sporto šaka Olimpinėse žaidynėse. Lietuvoje rankinis dabar yra primirštas ir neišnaudojamos šios sporto šakos populiarinimo galimybės. Viena mano vizijų – kuo plačiau pateikti informaciją apie įvykius LRL. Lygos darbe akcentuojame naujus informacijos pateikimo standartus – platesnis naujienų spektras, įdomesni faktai apie rungtynes, žaidėjus, klubų veiklą. Taip pat svarbu pritraukti kuo daugiau jaunimo, kuris išbandytų savo jėgas rankinyje, parodyti jauniems žaidėjams, kad rankinis ugdo savybes, praverčiančias ne tik aikštelėje, bet ir gyvenime: būti lyderiu, dirbti komandoje, stiprina valią, ištvermę, fizines savybes.
 Sieksime tobulėti patys, stengsimės kurti patrauklų reginį žiūrovams, tuo pačiu suteikti galimybę klubams, pritaikyti naujausias rankinio žaidimo tendencijas. Tikimės, kad klubai taip pat imsis iniciatyvos – tiek dėl vadybinių sprendimų, susijusių su rėmėjų paieška, tiek dėl varžybų organizavimo.
 

Kokių naujovių galima tikėtis prasidedančiame sezone?

Viena didžiausių naujovių šį sezoną – nauja čempionato sistema. Senąją sistemą nutarėme koreguoti, kadangi sezono eigoje ji tapdavo nuspėjama ir nelikdavo intrigos, kitos ekipos jau sezono viduryje prarasdavo motyvaciją kovoti, jei matydavo, jog nėra pajėgios taškais pavyti lyderius. Šiais metais reguliariajame sezone, kaip įprasta, bus žaidžiamos namų ir išvykos rungtynės ir iš dešimties komandų aštuonios pateks į atkrintamųjų etapą, kur bus rungtyniaujama iki dviejų pergalių. Keturios komandos nugalėtojos pusfinaliuose varžysis iki dviejų pergalių, laimėtojos pateks į finalą ir kovos iki trijų pergalių. Tačiau tuo metu kitos ekipos taip pat turės galimybę išbandyti savo jėgas Iššūkio taurėje. Dėl šios taurės kovos visos šešios komandos, nepatekusios į pusfinalius – padalintos į du pogrupius ekipos žais namų ir išvykų rungtynes ir grupių laimėtojos susirungs dėl Iššūkio taurės. Tokia sistema padės išlaikyti intrigą, čempionato baigtis taps sunkiau nuspėjama, sezone bus daugiau lūžio taškų.
Šį sezoną kova čempionate bus apylygė – lyginant su praėjusiais metais, iš Klaipėdos „Žemaitijos Dragūno“ klubo išėjo keli stiprūs žaidėjai, „Lūšies“ ir „Granito“ komandose vyksta kartų kaita, kitos komandos pasipildė naujais rankininkais. Visos komandos panašaus lygio, todėl tai suteiks galimybę tobulėti jauniems žaidėjams, parodyti, ką sugeba tos komandos, kurios jau subrendo kovai dėl titulų.


Palyginkite LRL su kitų Europos šalių lygomis – kokie esminiai skirtumai?

Lyginant LRL su stipriausiomis Vokietijos, Ispanijos, Prancūzijos, Danijos, Kroatijos lygomis, jų pranašumas dabar akivaizdus. Vieni didžiausių jų privalumų – sportinės bazės, jaunųjų rankininkų rengimo sistemos, socialinės atsakomybės skirtumai, tuo mes Lietuvoje pasigirti negalime. Tikiu, kad gerinant žaidimo kokybę, kuriant tinkamas sąlygas žaidėjams bei tampriai bendradarbiaujant su mūsų partneriais tapsime viena populiariausių sporto šakų. 


Pirmosios LRL rungtynės bus žaidžiamos jau šį trečiadienį, rugsėjo 22 d. Varėnoje „Ūla“ susitiks su „Granitas-Gaja-Karys“ rankininkais, o Vilniaus derbyje susikaus HC „Vilnius“ su VHC „Šviesa“ ekipa. Kiti pirmojo turo susitikimai vyks šeštadienį: Utenoje HC „Utena“ rungsis su čempiono titulą ginančiu Klaipėdos „Žemaitijos Dragūnu“, Panevėžio HC „Grifas“ - KKSC namuose kovos su Kauno „Lūšimi“, o Šiaulių „Universitetas-Diringa“ išvykoje susitiks su Alytaus „Almeida-Stronglasas“.
 

Visas su LRL susijusias naujienas galėsite rasti lygos tinklalapyje www.rankiniolyga.lt
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas