Julius Bliūdžius 2010 m. rugsėjo 29 d. 20:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Iškovota bronza žada naują erą

Lūkesčius pranokęs Ryčio Rutkausko ir Chasano Chalilovo pasirodymas pasaulio jaunimo kikbokso čempionate žada naują kikbokso Lietuvoje erą.

Rugsėjo 19-26 d. Belgrade, Serbijoje, vyko 2010 m. pasaulio jaunimo kikbokso čempionatas, kuriame dalyvavo per 700 kovotojų iš 50 pasaulio šalių.

Lietuvos kovotojai, atstovaujantys Ukmergės sporto klubui „Vilkas“, Rytis Rutkauskas (svorio kategorija iki 54 kg) ir Chasanas Chalilovas (svorio kategorija iki 63,5 kg), iškovojo čempionato bronzos medalius. Abu sportininkus treniruoja Vadimas Zelevas.  

Lietuvos kikbokso federacijos generalinis sekretorius Audrius Santackas tikina, kad šių vaikinų pasirodymas, pranokęs lūkesčius, žada naują kikbokso Lietuvoje erą.

„Varžybų lygis buvo labai aukštas. Daug ką pasako tai, kad dalyvavo 50 valstybių sportininkai, o finalinė kova buvo net penkta. Lietuviams patekimas į pusfinalį – nuostabus pasiekimas. Šie jaunuoliai tikrai gero lygio, tikėjomės, kad jie gali kovoti dėl 5-8 vietų, tačiau iškovoti medaliai – maloniai nustebino“, - teigė A.Santackas.

Iš viso pirmenybėse dalyvavo penki lietuviai. Kovos vyko pagal europietiškas K-1 taisykles.

„Kas lėmė sėkmę? Labai įtemptos treniruotės ir atsakingas klubo bei trenerio Vadimo Zelevo darbas. Šiandien „Vilkas“ yra stipriausias ir rimčiausiai dirbantis kikbokso klubas Lietuvoje“, - sakė A.Santackas.

„Esame neolimpinės sporto šakos federacija, bet norime parodyti, kad esame, kad dirbame, kad vežame medalius. Tokie medaliai yra didelis dalykas. Tai puiki sporto šakos reklama, padedanti į treniruočių grupes pritraukti daugiau vaikų“, - džiaugėsi A.Santackas.

Pasak federacijos vadovo, pastarasis dešimtmetis Lietuvos kikboksui buvo sudėtingas ir permainingas.

„Kikbokse buvo didžiulė pertrauka. Iki 2000-ųjų kikboksas Lietuvoje blizgėjo. Turėjome daug medalių įvairiuose čempionatuose. Po to aštuonis devynis metus buvo visiškas štilis. Kodėl? Viską užgožė universalios kovos bei Tailando boksas. Pasikeitė kartos, atsirado kiti prioritetai.

Lietuvoje kikboksas atsirado anksčiau nei Tailando boksas, kurį laiką ėjome paraleliai. Bet Tailando boksas buvo arčiau bušido, ir prasidėjus bušido bumui daugelis kikbokso klubų metėsi į Tailando boksą. Praradusi klubus federacija pamažu, galima sakyti, nustojo funkcionuoti.

Vis dėlto prieš keletą metų federacija buvo reorganizuota. Grįžome atgal, radome savo nišą, ir nuo praėjusių metų vėl vyksta intensyvus darbas ir, manau, einama teisinga linkme. Jau įvyko du suaugusiųjų Lietuvos čempionatai, jaunimo pirmenybės. Turime puikią sportininkų kartą“, - pasakojo LKF generalinis sekretorius.

„Buvo laikai, kai pagrindinį Lietuvos kikbokso klubą – Vilniaus „Geležinį vilką“ - žinojo visa Europa. Vengrai, austrai, vokiečiai... Visi puikiausi ištardavo šį vardą. Šio klubo nebeliko, bet mes vėl grįžtame į kikbokso pasaulio eltią, ir tai yra labai malonu“, - pridūrė A.Santackas.    

Vis dėlto federacijos vadovas pripažįsta, kad sunkumų ir šiandien nėra taip paprasta  išvengti. „Neolimpiniame sporte, deja, taip yra: įdedi daug darbo, pastangų, bet staiga sportininkas parašo žinutę „treneri, nepykite, neturiu iš ko gyventi“, ir jau kitą dieną sėdi Airijoje, Ispanijoje ar Norvegijoje...“, - apgailestavo A.Santackas.

Jau šį savaitgalį Ukmergėje vyks tarptautinis vaikų kikbokso turnyras, kuriame varžysis 10-15 metų jaunieji kovotojai. Į turnyrą atvyks svečiai iš Lenkijos, Latvijos ir Estijos.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas