Lina Daugėlaitė 2016 m. rugpjučio 16 d. 11:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

M.Paulauskas: „Galime išeiti į ketveriukę“

Olimpinis čempionas M.Paulauskas įsitikinęs, kad lietuvių ketvirfinaly laukia parankus varžovas, o J.Valančiūnas dar parodys, už ką NBA jam moka milijonai

J.Valančiūnui sunkiai sekasi persiorientuoti į europietišką krepšinį
Vytauto Dranginio nuotr.
J.Valančiūnui sunkiai sekasi persiorientuoti į europietišką krepšinį
   
Po šalto ispanų dušo Lietuvos rinktinei nepavyko reabilituotis ir paskutinėse grupės rungtynėse su kroatais. Lietuviai dar kartą turėjo pripažinti varžovų pranašumą – 81:90 (21:13, 20:34, 14:28, 26:15).

Su trimis pergalėmis ir dviem pralaimėjimais B grupėje Lietuvos rinktinė užėmė trečią vietą, kuri reiškia, kad ketvirfinalyje mūsiškių laukia akistata su australais. Olimpinis čempionas Modestas Paulauskas mano, kad Australijos rinktinė – parankesnis varžovas nei serbai, su kuriais būtų tekę žaisti, jeigu lietuviai būtų įveikę kroatus ir užėmė pirmąją vietą grupėje.

„Mes turime parankų varžovą – Australiją, kuri, man atrodo, bus gerokai nuvargusi ir turi nedaug lyderių. Tai parodė ir kontrolinės rungtynės. Mes galime gražiai su jais žaisti ir išeiti į ketveriukę“, - įsitikinęs legendinis krepšininkas. Pasak M.Paulausko žaidžiant su australais lietuviams nereikia išradinėti dviračio, o reikia žaisti lėtą pozicinį krepšinį, ką daryti jie moka: „Mes turime daryti tai, ką mokame. O mes mokame labai daug, gerai žaidžiame lėtą pozicinį žaidimą. Mums labai sunku buvo prieš kroatus, nes jų jaunimas rungtyniavo labai agresyviai – ir puldami, ir gindamiesi. Manau, Australijos komanda bus  kitokio stiliaus – žais lėtesnį žaidimą, panašų į mūsų ir tai bus paranku mums“.

Prisimindamas rungtynes su kroatais, M.Paulauskas sakė, jog sunku vertinti, kas lėmė lietuvių pralaimėjimą: „Norėčiau aš irgi paklausti kokio žiniuonio, kodėl pralaimėjo, - šyptelėjo buvęs krepšininkas. - Atrodo, vyrai ir stengėsi, ir optimaliai maža sudėtimi žaidė, žaidė aštuoniese, žaidė pagrindine sudėtimi. Kažkur trūko gynybos, ypač pirmus tris kėlinius – leido varžovams per juos pelnyti 75 taškus, tai didelė  dovana. Ir atvirkščiai – mūsiškiams puolimas niekaip nesisekė. Žinote, kaip būna: vienai komandai sekasi, kitai – ne, štai toks ir rezultatas. Po trijų kėlinių minus 20 – olimpiniame turnyre tai labai didelis skirtumas. Bet  vis tiek kažkoks šviesulys yra – vyrai ketvirtame kėliny parodė, kad jie gali pulti, įjungė turbūt kitą, greitesnę, pavarą. Pairodo, galime žaisti. Dar niekas neprarasta“.M.Paulauskas tiki, kad Lietuvos krepšininkai sugebės nusiteikti ir psichologiškai pasiruošti ketvirfinalio rungtynėms. O ar du pralaimėjimai iš eilės nepadarys jiems meškos paslaugos? „Sunku pasakyti. Gali, kita vertus, viskas priklausys nuo pačių vyrų, jų asmeninių savybų – sporte kartais reikia mokėti ir pralaimėti. Čia ne tas pralaimėjimas, kai pralošei ir iškritai lauk – šis pralaimėjimas nieko blogo nereiškia. Man atrodo, vyrai šitai supranta, jie visi gana patyrę žaidėjai, tad padarys atitinkamas išvadas ir žais normaliai“, - viliasi Miuncheno olimpinis čempionas.

Kalbant apie Jono Valančiūno indėlį į žaidimą, M.Paulauskas mano, kad šiam Lietuvos rinktinės aukštaūgiui atsiskleisti trukdo žaidimo skirtumai NBA ir rinktinėje. Vieniems krepšininkams persiorientuoti į europietišką žaidimo stilių sekasi lengviau, kitiems sunkiau. „Bet man atrodo Jonas sėkmingai po truputį eina į priekį. Jis mobilizuosis, jis patyręs“, - įsitikinęs buvęs krepšininkas.

Anot jo, nors ir nematome tikrojo J.Valančiūno veido ir trūksta jo indėlio į žaidimą, Jonas daro darbą, kuris taip pat labai svarbus: „Ant jo „sutraukiami“ 2–3 žaidėjai. Kai Jonas Valančiūnas 3 sekundžių zonoje gauna kamuolį, vienas prieš vieną žaisti iš viso jokių prošvaisčių nėra. Todėl laisvesni yra kiti mūsų žaidėjai. Ir vakarykštėse rungtynėse mūsų vyrai laisvi mėtė tritaškius, pataikė. Bet paskutinėsse rungtynėse Jonas jau buvo kitoks negu su ispanais. Jis pripranta prie mūsų stiliaus“.
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas