karateklubas.lt inf. 2010 m. spalio 4 d. 10:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į karatė treniruotes – ir vaikai, ir tėvai

Tradicinės karatė klubas “Danas” mėgina laužyti stereotipus ir bando aktyvia reklama sukviesti žmones į treniruotes.

N.Motiejūnas (dešinėje) yra daugkartinis Lietuvos čempionato prizininkas.
karateklubas.lt nuotr.
N.Motiejūnas (dešinėje) yra daugkartinis Lietuvos čempionato prizininkas.

Per Utenos miesto šventę naujo sezono pradžią pažymėjo jau 7 metus veikiantis klubas „Danas“. Gausus būrys kimono pasipuošusių įvairaus amžiaus sportininkų Utenoje ne kartą atsidūrė dėmesio centre, sportininkų treniruotę ir pasirodymus stebėjo didelis būrys žiūrovų.
 

„Danas“ šiais metais žengė netradicinį Lietuvos sporto pasauliui žingsnį – išpirko didelius komercinius reklaminius plotus Vilniuje ir kituose miestuose savo rengiamų treniruočių reklamai.
 

„Danas“ šiuo metu treniruotes rengia Vilniuje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Molėtuose ir Anykščiuose. Karatė paslapčių pradedančiuosius ir jau patyrusius sportininkus moko klubo prezidentas, daugkartinis Lietuvos tradicinės karatė čempionatų prizininkas, Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis Norbertas Motiejūnas. Jam padeda pusbrolis Giedrius Motiejūnas.
 

2010-ųjų Lietuvos čempionate N. Motiejūnas tapo kumitė rungties čempionu ir katos bei fuku-go rungčių vicečempionu. „Dano“ sportininkai įvairiose amžiaus grupėse iškovojo net 30 apdovanojimų.
 

Norbertai, kokios nuotaikos naują sezoną pasitinka „Danas“, kiek žmonių šiuo metu lanko treniruotes klube?
Naujas sezonas prasidėjo dar rugpjūčio mėnesį, kai planavome klubo tolimesnę plėtrą, reklamą, renginių kalendorių. Rugsėjis yra jau darbo mėnuo, o jis tikrai prasidėjo puikiai – surengėme klubo sporto sezono atidarymą Utenoje, buvo puikus oras, klubo sportininkai, jų tėveliai ir draugai puikiai praleido laiką. Šiuo metu mūsų klube nuolat sportuoja apie 140 žmonių.
 

Kaip pasiskirstę sportininkai pagal miestus?
Didžiausias sportininkų skaičius yra tuose miestuose, kuriuose sportuojame seniausiai – Vilniuje ir Ukmergėje. Toliau būtų Utena, Anykščiai ir Molėtai. Mažiausias sportininkų skaičius yra Panevėžyje, ten treniruotes rengti pradėjome tik šiemet.
 

Kokio amžiaus žmonės gali lankyti treniruotes jūsų klube?
Oficialiai į klubą priimami vaikai nuo 6 metų, tačiau jau antri-treti metai tėveliai atveda 5 metų vaikus. Šiemet ne vienas tėvelis skambino ir teiravosi dėl dar jaunesnių vaikų priėmimo į treniruotes.
 

Mūsų klube sportuoja labai įvairaus amžiaus žmonės: į treniruotes ateina ir sportuoja tėvai su sūnumis, mamos su dukromis ar sūnumis. Vilniuje sportuoja visa šeima – mama ir trys vaikai, Ukmergėje treniruojasi vyras, kuriam 67-eri. Visuose miestuose, kuriuose rengiame treniruotes, vis daugiau ir daugiau suaugusių išdrįsta sportuoti su vaikais. Tai visiems suteikia tikrai daug džiaugsmo, karatė treniruotėse visi atranda tai, ko jiems reikia. Galima sakyti, kad amžiaus cenzas karatė treniruotėse beveik neegzistuoja – garsiausi meistrai studijuoja karatė iki pat mirties.
 

 

„Daną“ galima pavadinti vienu aktyviausiai besireklamuojančių sporto klubų šalyje. Vilniuje ir kituose miestuose klubo reklamos buvo patalpintos visuomeninio transporto stotelių stenduose, kitose gerai matomose vietose? Kas paskatino imtis tokių reklamos būdų? Pastaraisiais metais sporto klubai komercinę reklamą užsakinėja labai retai.
Nežinau, ar „Danas“ reklamuojasi aktyviausiai, nedarėme tokių statistinių tyrimų. Gal taip atrodo, nes mūsų klubas vykdo veiklą įvairiuose miestuose. Galima sakyti, kad mūsų klubo geografinis paplitimas yra vienas didžiausių.
 

Kas paskatino imtis komercinės reklamos? Aš esu toks žmogus, manau, kad geriau išbandyti nei klausytis kas ką sako. Kažkada pirkau itališką motociklą, draugai atkalbinėjo, sakė, kad tik japoniški geri, ką aš veiksiu su itališku, kad neišvažiuosiu iš serviso ir pan. Važinėjau keletą sezonų ir jokių didelių bėdų neturėjau. Ta mano „yda“ tikriausiai atsiliepia ir klubo valdyme. Nusprendėme daryti ir padarėme. Manau, susidaręs stereotipas, kad sporto klubai tai yra tik sportininkai, kurie nieko nemąsto. Gal ir keista, tačiau ir sporto klubai Lietuvoje gali reklamą užsakyti.
 

Tokia reklamos forma tikriausiai yra labai brangi. Ar ji atsipirko?
Taip, jei vertintumėme finansiniu aspektu, tai yra labai brangi reklama net didelę apyvartą turinčioms įmonėms. Tačiau jei labai nori, viskas įmanoma. Neįmanoma, kad ši reklama atsipirktų finansiškai tokiam klubui kaip mūsų, nes tai yra gana siaura paslaugų pasiūla ir labai specifinė sritis (ne šokiai, tenisas, futbolas ar krepšinis). Tačiau tikimės kitokios naudos.


Ateityje taip pat investuosite į panašias reklamos formas? Kaip dar viliojate sportuoti norinčius žmones į savo klubą?
Turime keletą planų. Kai turiu laisvą minutę, visada galvoju apie klubą, jo vystymą, jaunimo užimtumą. Stengiamės atitraukti jaunimą nuo kompiuterių, juos užimti, kad kuo mažiau laiko praleistų gatvėje ir gautų kiek galima kokybiškesnes žinias. Pagrindinės vilionės mūsų klube – kokybiškų žinių perteikimas, sveika klubo vidaus atmosfera, sąžiningumas visomis prasmėmis. Niekada neidealizuoju vienos ar kitos situacijos, stengiuosi tiek sportininkams, tiek jų tėveliams būti teisingas. Gal kartais būnu ir per daug griežtas, bet kaip ir gyvenime, taip ir karatė – kokybiški dalykai lengvai nepasiekiami.


Ar prie „Dano“ veiklos prisideda jūsų sesuo, žinomas modelis Agnė Motiejūnaitė?
Taip, jau senokai su sese galvojome apie jaunimo užimtumo organizacijas. Kai aš pradėjau užsiiminėti karatė, sesuo taip pat lankė treniruotes. Vėliau ji išvažiavo į užsienį ir šiuo metu yra įkūrusi savo vardo labdaros fondą AMF. Ji man padeda vykdyti treniruotes vaikų namuose. Kol kas tokios treniruotės vyksta Ukmergėje ir Vilniuje.


Kiek norėtumėte surinkti žmonių į „Dano“ treniruotes šį sezoną? Kokie klubo tolimesni tikslai?
Šio sezono planai jau yra įgyvendinti – jei ne 100 procentų, tai bent jau 95 tikrai. Pagrindinis klubo tikslas – suteikti jaunoms asmenybėms galimybę tobulėti visapusiškai, treniruočių dėka parodyti vaikams ir jaunimui, kad viskas yra įmanoma, jei tik labai nori, kad tikslo siekimas niekada nebūna lengvas, tačiau labai daug priklauso nuo mūsų pačių.
 

Jei kalbėtume apie šio sporto sezono planus, sieksime gerai pasirodyti įvairiose varžybose, kurios padės pasirengti Lietuvos tradicinės karatė čempionatui. Kiek bus įmanoma, stengsimės išvežti klubo rinktinę į tarptautines varžybas.
 

Kalbant veiklą, nesusijusią su treniruotėmis, rengsime kasmetinį Kalėdinį klubo „Danas“ renginį, pavasarį – sporto sezono uždarymą, vasarą – stovyklą. Na, o apie taip vadinamus „penkmečio“ planus nenorėčiau prisikalbėti, bet jų tikrai yra ir ne mažų. Kai tik kas nors bus aiškiau, būtinai informuosime. Tikiuosi, kad vėl pastebėsite mūsų logotipą, ir ne tik reklamose.


 Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas