Jolanta Mockevičienė 2010 m. spalio 7 d. 10:34 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vieni kalba, kiti daro!

Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinėje mokykloje per savaitę jau vyksta trys kūno kultūros pamokos!

   

Jau seniai kalbama apie tris kūno kultūros pamokas per savaitę. Bet tik kalbama. O buvusi Kauno S. Nėries vidurinė mokykla (nuo šių metų – Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinė mokykla) tai padarė savo pastangomis. Šioje mokykloje per savaitę jau vyksta trys kūno kultūros pamokos!

Kaip jums tai pavyko padaryti? – paklausėme mokyklos direktoriaus Vladislovo Janiūno.
Buvau labai nuliūdęs, kai pirmaisiais nepriklausomybės metais buvo išdraskyta Panevėžio internatinė sporto mokykla, kurios auklėtiniai dar ir dabar iš aukščiausio rango varžybų į Lietuvą veža medalius. Visame pasaulyje yra tokio profilio sporto mokyklų (internatinės sporto mokyklos, licėjai, sporto gimnazijos) ir jos pasiteisina. Šiais laikais, talentingų jaunų sportininkų nesubūrus į vieną vietą, sunku siekti svarių rezultatų.

Kai 2001 m. pradėjau dirbti mokyklos direktoriumi, miesto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kad S. Nėries vidurinė mokykla taptų sportinio profilio, ir leido formuoti sporto klases. Į jas sukėlėme gabius jaunuosius sportininkus. Tapome savotišku Panevėžio internatinės sporto mokyklos mini variantu. Nuo to viskas ir prasidėjo.

Šių metų liepos 9 d. mokyklos steigėja – Kauno savivaldybė – patvirtino naują mūsų mokyklos pavadinimą. Šiai idėjai pritarė ir Vyriausybė, Seimas, Švietimo ir mokslo ministerija, miesto Švietimo ugdymo skyrius. Atvertėme naują mokyklos puslapį.

Kodėl mokykla dar vadinasi ir sveikatinimo?

Dešimt metų dalyvauju moksleivių sąjūdyje, rūpinuosi, kad mūsų jaunimas būtų sveikas. Tačiau visi puikiai žinome, kokia dabar Lietuvos moksleivių fizinė būklė. Vaizdelis tikrai labai liūdnas. Nutarėme bent kiek sušvelninti šią padėtį – moksleivių sveikatai ir fiziniam lavinimui skirsime labai daug dėmesio.

Pas mus mokosi ir didelio meistriškumo sportininkai, todėl mokykla taip ir vadinasi – sporto ir sveikatinimo. Mūsų mokyklą yra baigę nemažai pasaulio ir Europos jaunių čempionų bei prizininkų. Šiuo metu mokosi keturi jaunieji Europos krepšinio čempionai ir vicečempionai, daug talentingų lengvaatlečių, irkluotojų. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas gerai įvertino mūsų mokyklos ketverių metų ciklo darbą, tapome nugalėtojais.Kol kas Lietuvoje esate vienintelė tokio profilio sporto mokykla, tapote lyg ir kelrode žvaigžde...

Į lyderius visi lygiuojasi. Norėtųsi, kad nors po vieną tokio profilio sporto mokyklą įsteigtų ir kiti didieji miestai – Vilnius, Klaipėda, Panevėžys, Alytus. Viskas priklauso nuo miesto savivaldybės požiūrio į kūno kultūrą ir sportą. Nepraraskime vilties jas įkurti – tada mūsų tauta bus dar sveikesnė. Dabar mūsų mokykloje, kurioje vienoje pamainoje mokosi apie 470 moksleivių, nuo pirmos iki dvyliktos klasės vyksta trys kūno kultūros pamokos.
Dirba trys kūno kultūros mokytojai: Vilma Sereckienė, Inga Ramonienė ir Aušra Kyguolienė. Nuo praėjusių metų mokykla jau baigiama renovuoti, iš Švietimo ir mokslo ministerijos gavome Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą. Įsirengėme ir sportinių laimėjimų galeriją, dabar devyniose mūsų stiklinėse lentynose išdėlioti gausūs mūsų laimikiai.

Savotiškais rekordininkais tapo mokyklos lengvaatlečiai, kurie Lietuvos mokinių olimpiniame festivalyje ketverius metus iš eilės laimėjo kroso varžybas. Daug dėmesio skiriame ir olimpiniam švietimui. Viskas integruota į dėstomus dalykus su įvairiausiomis užduotimis, tarkim, sportas ir fizika, sportas ir aplinka. Noriu išleisti knygą apie mūsų mokyklos sportinį gyvenimą, bet negaunu finansavimo. Man labai liūdna, kad dabar sporto niekam nereikia.

Kodėl paliktas vidurinės mokyklos statusas? Kadangi 2012 m. numatyta mokyklų reforma, vidurinių mokyklų neturėtų likti.
Ta mokyklų reforma, manau, jau tęsiasi 20 metų ir nematyti jos pabaigos. Į tai, kad ateityje neliks vidurinių mokyklų, žiūriu pesimistiškai. Vaikai, kurie gyvena ir mokyklas lanko priemiesčiuose, baigę aštuonias klases turės važiuoti į miesto gimnazijas.

Vaikui vieną valandą teks anksčiau keltis, iškils maitinimosi ir kelionės problemų. Juk kas ketverius metus, kaip yra dabar, keisti mokymo ugdymo įstaigą – taip pat nemaža problema. Mano vadovaujamos mokyklos statusas prilygintas katalikiškosios, menų ir muzikos mokyklų, kuriose yra visos dvylika klasių, statusui. Juokaudamas sakau, kad dabar įkursiu musulmoniškos pakraipos mokyklą, nes niekur nėra parašyta, kad to daryti negalima.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas