Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. rugsėjo 19 d. 13:49 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Raudondvarį nuspalvino šimtai bėgikų

Aoie 400 jaunųjų bėgikų lenktyniavo dėl olimpiečio Kęstučio Orento ir Kauno r. mero taurės Lengvosios atletikos asociacijos surengtose varžybose.

Varžybos Raudondvaryje.
Stasio Žumbio nuotr.
Varžybos Raudondvaryje.
   
Lengvosios atletikos asociacijos varžybų kalendoriuje atsirado Tokijo olimpinių žaidynių dalyvio, 37 kartus  Lietuvos čempiono lengvaatlečio bėgiko Kęstučio Orento ir Kauno r. mero taurė.
 
Varžybos buvo surengtos Raudondvaryje, padedant Kauno rajono savivaldybei. Atsinaujinančiame dvare, maloniai šviečiant saulutei, jėgas bandė apie 400 jaunųjų bėgikų, atstovavusių Vilniui, Kaunui, Vilniaus rajonui ir Kaišiadorims. 
 
Rungtyniauta trijose amžiaus grupėse: mergaitės įveikė 500 m, o vaikinai – 1000 m nuotolius. 

LEGENDA. Pasipuošęs šventiniu kostiumu į varžybas atvyko ir pagrindinis renginio dalyvis – 77-erių Kęstutis Orentas, kuris nustebo, pamatęs tokį gausų bėgikų būrį. 

„Na, dabar tai tikrai bus kam gerinti žilstelėjusius kai kurių nuotolių šalies rekordus, išaugs nauji Lietuvos olimpiečiai“, - sakė K. Orentas. Legendiniam bėgikui šiemet buvo padaryta dešinės kojos operacija, jis truputį šlubavo. Tačiau jo nuotaika buvo puiki.

Pastaraisiais metais legendinis sportininkas vasaras leidžia Mindūnuose – ten turi 4,6 ha žemės, ir jau nuo ankstyvo ryto kasdien darbuojasi. 
 
Daugkartiniam Lietuvos čempionui, dideliam gamtos mylėtojui, kiek apmaudu, kad jo kraštuose šiemet neauga baravykai (kitokių grybų Kęstutis nepripažįsta), ir jį aplankančius draugus belieka pavaišinti ežere prigaudytomis žuvimis ar vėžiais.     

NEPASKUTINĖS. Per varžybas ant stalų buvo sudėtos Lengvosios atletikos asociacijos rėmėjų „Gija“ ir „Stiklita“ bei Kauno rajono savivaldybės dovanos bei asociacijos medaliai. „Rokiškio sūris“ visus vaišino sūreliais, o „Vilniaus alus“  - „Retro gira“. 

Rajono meras Valerijus Makūnas, sveikindamas bėgikus ir stebėjęs jų visas kovas bei apdovanojęs pačius greičiausius, sakė, kad tai pirmosios, bet ne paskutinės K. Orento taurės varžybos Raudondvaryje.

„Susirinkime čia kasmet, pajuskime šito gražaus dvaro atgimimą, galimybę jo teritorijoje rungtyniauti, pajuskime pergalės ir dalyvavimo džiaugsmą. Pagaliau – pabūkime visi kartu“, - sveikindamas bėgikus kalbėjo V. Makūnas. 

TRADICIJOS. Legendinis stajeris K. Orentas per iškilmingą varžybų atidarymą jaunimą supažindino, kad Lietuvos bėgikai puoselėjo ypač gražias tradicijas, jie per pasaulinio lygio varžybas užimdavo aukštas vietas, jų pasiekti rezultatai patekdavo į sezono geriausiųjų dešimtukus. 

„Tikiuosi, kad bėgimas jums nemaišys tolesniame gyvenime, kad mokyklos suole padės labiau susikaupti, geriau mokytis, nesusigundyti žalingais įpročiais. Jūs busite savotiški ambasadoriai, kovojant su narkotikais“, - kalbėjo K. Orentas, kuris akcentavo, kad bėgioti pradėjo nuo penktosios klasės ir pirmaisiais metais treniravosi savarankiškai, skaitydamas įvairias metodines knygeles. 

Jo didysis sportinis kelias prasidėjo, kai įstojo studijuoti į tuometį Vilniaus pedagoginį institutą ir pateko į patyrusio trenerio, dabar jau šviesaus atminimo trenerio Viktoro Barkalajos globą.

DŽIAUGSMAS. Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Gintarė Paškevičienė atidžiai sekė savo 8 auklėtinių pasirodymu. Apgailestavo, kad varžybose turėjo dalyvauti daugiau jų bėgikų, tačiau sportininkus į lovas išguldė gripas. 

„Mokykloje, deja, neturime gerų lengvaatlečių. Garliava – rankinio miestelis, jį žaisti turime visas galimybes. Labai laukiame stadiono renovacijos ir gerų treniruoklių. Kai turėsime gerą stadioną, tada tikrai atsiras ir puikių lengvaatlečių“, - neabejojo G. Paškevičienė. 

Viena jų – septintokė Ugnė Rokaitė, užėmė trečią vietą 500 m distancijoje. Kiti garliaviečiai tenkinosi žemesnėmis vietomis. 

„Tačiau mes nenusimename. Esame labai patenkinti, jog dalyvavome tokiame puikiame renginyje. Norėtume, kad tokių švenčių mokiniams, kur tiek daug dovanų ir toks didelis dėmesys, būtų rengiama daugiau“, - kalbėjo G. Paškevičienė.


AISTROS. Vienoje iš grupių 1000 m distanciją vaikinams greičiausiai įveikė Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazijos dešimtokas Rokas Morkūnas – 3 min. 9 sek.

Jis turi dvi aistras: bėgimą ir liaudiškus šokius. Šoka liaudies šokių ansamblyje „Neris“, šią vasarą dalyvavo turnė po Italiją, o praėjusią – Turkijoje.

Lengvosios atletikos pratybas R. Morkūnas šeštus metus lanko pas trenerį Aleksandrą Izerginą ir tobulinasi sprinte. 

„Treniruojuosi ne tik su savo bendraamžiais, bet vasarą su tėčiu bėgioju ir krosus. Tačiau dabar dėl laiko stokos juos jau reikia pamiršti: tėtis dirba, o aš mokausi ir lankau kitus būrelius“, - sako jaunasis bėgikas.

R. Morkūnas su sportu didelių vilčių nesieja ir apie aukštus rezultatus bėgimo take negalvoja: „Sporte mano pagrindinis tikslas – bėgioti dėl savo sveikatos, gauti kuo mažiau traumų. Man pirmoje vietoje – mokslas“.  

GERIAUSIEJI. Nugalėtojais dar tapo: Karolina Talalaitė (Kauno r. Babtų gimnazija), Karolina Savko (Vilniaus r. Paberžė), Kotryna Tonkovičiūtė (Vilniaus universitetas), Nedas Talalas (Kauno r. Babtų gimnazija) ir Darijušas Černigovskis (Vilniaus r.). 

Komandomis geriausiai pasirodė Vilniaus r. jaunieji lengvaatlečiai, aplenkę Vilniaus J. Basanavičiaus gimnaziją ir Kauno r. Babtų gimnaziją. 

Nugalėtojus apdovanojo Kauno r. meras V. Makūnas ir LAA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas..   
     
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas