Vytautas Žeimantas („Olimpinė panorama“) | 2016 m. lapkričio 9 d. 14:04 |
![]() ![]() |
„Mūsų bėdos sprendžiamos labai lėtai“
Lietuvos parolimpinio komiteto vadovas: „Pagal tai, kaip rūpinamasi neįgaliaisiais, sprendžiama apie valstybės išsivystymą, demokratiją, pažangą.“
![]() |
Lietuvos parolimpinis komitetas savo veiklą pradėjo prieš 26 metus. Nuo to laiko neįgalūs mūsų šalies atletai dalyvavo septyneriose vasaros parolimpinėse žaidynėse, o iš pastarųjų Rio de Žaneiro grįžo su dviem aukso ir vienu sidabro medaliu.
Sveikinu su itin sėkmingomis Rio de Žaneiro parolimpinėmis žaidynėmis. Prisimenu, kaip prieš ketverius metus grįžote iš Londono parolimpiados – tada net keliems Lietuvos sportininkams iki medalių truputį pritrūko. O dabar – du auksiniai ir vienas sidabrinis apdovanojimas, - pradėjome interviu su V.Kvietkausku LTOK žurnalui „Olimpinė panorama“.
Bet vieną Londono rezultatą pakartojome: mūsų šuolininkę į tolį Ramunę Adomaitienę Londone nuo bronzos medalio skyrė tik vienas centimetras. Rio jai iki medalio pritrūko irgi to paties vieno centimetro. Tiesą sakant, medalio mes iš jos tikėjomės.
Su kokiomis nuotaikomis grįžote iš Rio?
Rezultatai labai geri, taigi ir nuotaikos geros. Nors, aišku, visada norisi kuo geriau. Kaip minėjau, moterų šuolių į tolį varžybose nepavyko laimėti bronzos. Per žingsnį nuo medalio liko ir daugiau mūsų sportininkų. Dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis kovoje dėl bronzos nusileido triskart parolimpiniam čempionui japonui Satoshi Fujimoto. Ketvirtą vietą užėmė disko metikas vežimėlyje Kęstutis Skučas.
Džiugu, kad Rio nepagailėjo medalių. Jau pirmąją žaidynių dieną šiaulietis Mindaugas Bilius disko metimo sektoriuje iškovojo sidabrą. Po kelių dienų jis geriausiai pasirodė vyrų rutulio stūmimo finale bei laimėjo auksą. Londone Mindaugas šiose rungtyse atitinkamai liko aštuntas ir devintas. Taigi rezultatai akivaizdžiai pagerėjo. Čia didelis ir jo trenerio Rimanto Plungės nuopelnas.
Išsipildė sena mūsų golbolininkų svajonė laimėti auksą. Iš Sidnėjaus ir Pekino parolimpinių žaidynių mūsiškiai į Lietuvą grįžo su sidabro medaliais. Londone jie liko ketvirti, bet Rio de Žaneire laimėjo visas rungtynes, o finale sutriuškino JAV rinktinę 14:8. Puikiai žaidė komandos kapitonas Genrikas Pavliukianecas, tapęs rezultatyviausiu šių žaidynių puolėju. Justas Pažarauskas buvo trečias pagal rezultatyvumą. Mantas Brazauskis buvo pripažintas geriausiu gynėju. Šaunuoliai ir Nerijus Montvydas, Mantas Panovas, Mindaugas Suchovejus. Komandoje gerai derėjo patirtis ir jaunatviškas entuziazmas. Ačiū jiems už ištvermę, vyriškumą, didį pergalės siekį. Nuoširdus ačiū ir jų treneriui Karoliui Levickiui.
Apskritai visa mūsų delegacija pasirodė labai gerai. Visi į Rio vykę sportininkai pateko į geriausiųjų dešimtukus.
Rio de Žaneiro vasaros olimpinėse žaidynėse beveik 11 tūkst. sportininkų kovojo dėl 306 medalių komplektų, o parolimpinėse 4342 sportininkai varžėsi dėl 528 medalių komplektų. Antai vien vyrų rutulio stūmimo buvo 14 rungčių.
Mums sako, kad parolimpinėse žaidynėse mažesnė konkurencija. Galbūt. Pas mus mažiau sportininkų, daugiau medalių. Bet žaidynėse dalyvavo 159 šalių atstovai, per 4 tūkst. sportininkų. Be abejo, yra tam tikra specifika. Bet ir sveikųjų sporte yra kategorijos, į kurias suskirstyti, pavyzdžiui, boksininkai, imtynininkai, net irklavimo varžybose rungtyniaujama ir lengvasvorėmis valtimis.
Ir mūsų sportininkai rungtyniauja pagal kategorijas ir tose kategorijose išsiaiškinami stipriausieji. Štai dėl to neįgaliųjų sportas vis labiau populiarėja pasaulyje, didėja įvairių šalių televizijų susidomėjimas, vis plačiau rodomos parolimpinės ir kitos neįgaliųjų žaidynės. Beje, per šimtą šalių, tarp jų ir visos mūsų kaimyninės valstybės, transliavo Rio žaidynių atidarymą, uždarymą, varžybų fragmentus. Tik Lietuvoje nė viena televizija nepanoro tiesiogiai rodyti žaidynių. O parolimpinės žaidynės pasaulyje yra trečios pagal svarbą po olimpinių žaidynių ir pasaulio futbolo čempionato. Tokie rezultatai gauti atsižvelgus į šalių, sportininkų dalyvavimą, televizijos, spaudos, reklamos dėmesį, ekonominius rodiklius.
Pagal tai, kaip rūpinamasi neįgaliaisiais, sprendžiama apie valstybės išsivystymą, demokratiją, jos pažangos lygį. Tai vienas dalykas. Antras dalykas – mūsų parolimpiečiai, kurie šiandien sukėlė didelį susidomėjimą iškovotomis pergalėmis. Lietuvos žmonės geriau suprato neįgaliuosius, neįgaliųjų sportą, jau dabar sumažėjo atskirtis tarp sveikųjų ir neįgaliųjų. Kartu Lietuva pasidarė geresnė valstybė visiems – ne tik neįgaliesiems, bet ir sveikiesiems. Štai pagrindinis darbas, kurį padarė mūsų parolimpiečiai.
Girdėjome nusiskundimų, kad Lietuvoje parolimpinis judėjimas nepakankamai finansuojamas. Gal galite pasakyti, kiek šiemet gavote lėšų iš įvairių valstybinių institucijų? Ar jus finansuoja Tarptautinis parolimpinis komitetas, ar po žaidynių gaunate iš jo pinigų už dalyvavimą parolimpiadoje ir kas yra pagrindiniai jūsų rėmėjai Lietuvoje?
Parolimpinio sporto finansavimas gerokai skiriasi nuo sveikųjų. Finansavimas yra mažesnis, nors mūsų sportas daug brangesnis. Pavyzdžiui, sveikam sportininkui tūkstantis eurų – jau pinigai, o neįgaliajam tai nėra didelė suma, nes pigiausias sportinis vežimėlis kainuoja 5 tūkst. eurų. Sveikas sportininkas bėga vienas, aklasis – su vedliu. Sveikasis vaikščioti, keliauti gali vienas, neįgalusis dažnai tik su palydovu, vadinasi, tokį sportininką išlaikyti atsieina beveik dukart brangiau. Sveikųjų krepšinio komandai reikia tik aprangos, neįgaliųjų – ir aprangos, ir dar dešimties sportinių vežimėlių. O rungiamasi su tokiu azartu, tad po rungtynių dažnai tenka taisyti brangią techniką. Tai tik keletas pavyzdžių, kad suprastumėte mūsų sporto ypatumus.
Šiemet Kūno kultūros ir sporto departamentas mums skyrė 72 500 eurų. Skirdami nurodė, kur juos reikia panaudoti. Už šias lėšas mūsų sportininkai šiemet dalyvavo keliuose pasaulio ir Europos čempionatuose. Parolimpinėms žaidynėms liko 22 500 eurų. Aišku, lėšų trūko, kreipėmės į rėmėjus.
Tiesa, KKSD dar finansuoja sportininkų pasirengimą per sporto federacijas, tačiau tai tiesioginės dotacijos, jos per mūsų komitetą neina. LTOK šiemet skyrė 50 tūkst. eurų. Tie pinigai mums buvo labai svarbūs. Nuoširdžiai dėkojame kolegoms.
Tarptautinis parolimpinis komitetas mūsų nefinansuoja. Iš jo negauname lėšų ir už dalyvavimą parolimpinėse žaidynėse. Jie mums pažadėjo sumokėti už delegacijos kelionę į Rio. Sumokės bazinę kainą, kuri arčiau Rio de Žaneiro esančioms šalims yra pakankama ar net perteklinė, o labiau nutolusioms, tokioms kaip Lietuva, nepakankama. Mes papildomai už kiekvieną delegacijos narį turėjome primokėti po 200 eurų.
Noriu padėkoti rėmėjams. Mums padėjo Parolimpinio sporto rėmimo fondas, „Citadele“, „Copictures“, „Impulsas“, „Audimas“, kitos firmos ir pavieniai asmenys.
„Audimas“ gamino aprangą ir sveikiems, ir neįgaliems olimpiečiams. Kodėl dėl jos skundėsi parolimpiečiai.?
„Audimo“ paslaugomis mes naudojamės nuo seno. Problemų nebūdavo. Šiemet jie pasiuvo aprangą pavėlavę. Be to, golbolo komandai, kuri žaidžia sėdėdama ir gulėdama ant grindų, buvo pasiūtos kelnės ne iš tos medžiagos, dėl kurios buvo suderėta.
Girdėjome nusiskundimų ir dėl parolimpiečių pagerbimo, įvertinimo, žaidynių prizininkų premijų dydžio.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė, priimdama parolimpinių žaidynių medalininkus, pasakė, kad reikia baigti su neįgaliųjų sporto diskriminacija. Šalies vadovė skyrė mūsų sportininkams valstybinius apdovanojimus lygiai tokius pačius, kokius ir olimpinių žaidynių medalininkams, o LPOK generalinis sekretorius Gintaras Zavadckis buvo apdovanotas prezidentės padėkos raštu.
Po kritikos Vyriausybė nutarė padvigubinti pinigines premijas medalininkams, bet jos vis tiek liko mažesnės už sveikiems olimpiečiams skiriamas premijas. Esminis dalykas čia ne dydis, o lygybė. Nors ir premijos dydis svarbus, nes kai baigi treniruotis, reikia gyventi toliau. Tokia premijos esmė.
Po šių žaidynių prakalbta ir apie LPOK kaitą. Į žurnalistės klausimą dėl Lietuvos parolimpinio komiteto prezidento pareigų jūs, regis, taip atsakėte: „Nesiruošiu užleisti vietos.“
Klausimas buvo toks, ar aš nesiruošiu atiduoti vietos. Atsakiau, kad neatiduosiu, nes jos man niekas nedavė. Be to, pridūriau, kad nesiruošiu kandidatuoti, jeigu atsiras tinkamas kandidatas, turintis aiškią veiklos programą, pagal kurią neįgaliųjų sportas ir toliau galėtų plėtotis.
Kaip vyksta LPOK prezidento rinkimai: kas renka, kas gali kandidatuoti?
Viskas vyksta pagal LPOK įstatus. Prezidentas renkamas prie ataskaitinę rinkimų generalinę asamblėją atviru ar slaptu balsavimu ketverių metų kadencijai. Kandidatus į LPOK prezidentus gali siūlyti visi LPOK nariai ne vėliau kaip likus dviem savaitėms iki generalinės asamblėjos pradžios.
2017 m. pradžioje turi įvykti generalinės asamblėjos sporto federacijose. Kiekviena jų išrinks po dešimt delegatų į LPOK ataskaitinę rinkimų asamblėją. 2017-ųjų pavasarį jie ir rinks LPOK prezidentą kitai kadencijai. Spręs ir kitus svarbius klausimus.


Su kokiais sunkumais dabar susiduriate? Ar LPOK turi savo veiklos strategiją?
Mus kamuoja bėdos, apie kurias kalbame nebe pirmus metus, bet jos sprendžiamos labai lėtai. Pirma, trenerių rengimas ir įdarbinimas. Nors vežimas pajudėjo iš vietos, bet yra problemų, kurios trukdo normaliai dirbti. Specialių žinių pagrindus treneriai įgyja Lietuvos sporto universitete, bet jų pritaikyti nėra kur. Sporto mokyklose dažniausiai nėra nei galimybių, nei suinteresuotumo formuoti neįgalių sportininkų grupes.
Antra, jaunųjų sportininkų paieška. Tai viena opiausių bėdų. Rinktinė sensta, o perspektyvių jaunų sportininkų akivaizdžiai stinga. Bet jei išspręsime trenerių klausimą, sukursime ir jaunųjų talentų paieškos bei skatinimo sistemą. Dabar, gaudami Lietuvos tautinio olimpinio komiteto paramą, galime po 150 eurų kas mėnesį skirti jauniesiems sportininkams ir 100 eurų – jų treneriams. Pagalbą teikia ir kai kurių sporto šakų, pavyzdžiui, irklavimo, federacijos.
Trečia, olimpinis sporto centras. Jį turi tik sveiki sportininkai. Arba Lietuvos olimpinis sporto centras turi įsileisti ir neįgaliuosius, arba reikia kurti parolimpinį sporto centrą.
Ketvirta, tinkamas neįgaliųjų sporto klubų finansavimas. Pagal įstatymą savarankiška sporto funkcija savivaldybėse neskatina neįgalių sportininkų rengimo miestuose ir rajonuose. Savivaldos skiriamos lėšos neužtikrina net minimalios klubų veiklos, nors pagrindinę dalį skiria Neįgaliųjų reikalų departamentas.
Penkta, būtina išspręsti sportininkų bei trenerių finansavimo sąlygas – pradedant maistpinigiais ir baigiant apdovanojimų dydžiu.
Šešta, sportininkų motyvacijos klausimai. Kai visą gyvenimą atiduodi sportui, baigęs karjerą norėtum ką nors už tai gauti. Mūsiškiai rentas gauna tik už parolimpinį auksą.
Daug klausimų galima išspręsti nesavanaudiškai bendradarbiaujant. Bet štai išgirstu, kad Rio de Žaneiro aukso medalininkę golbolo komandą jau norima išprašyti iš Vilniaus „Tauro“ sporto mokyklos, nes esą šią mokyklą gali lankyti sportininkai iki 19 metų. Golbolininkai yra vyresni, todėl turi išeiti, nes toks įstatymas ar kažkieno nutarimas. Ar išties priimti tokie įstatymai ir ar jų vykdymas tenkina parolimpiečius?
Mano nuomone, kai kuriuos įstatymus ir Vyriausybės nutarimus būtina peržiūrėti ir keisti. Visos išvardytos problemos, susijusios su neįgaliųjų sportu, iš esmės yra neįgalių žmonių diskriminavimas. Kad ir kaip būtų keista bei liūdna, dabartinės Vyriausybės programos sporto politikos skyriuje niekur nė vienu žodeliu neužsimenama apie neįgaliųjų sportą ir jo išskirtinę reikšmę tiek vertinant Lietuvą pagal pasaulinį lygių teisių kontekstą, tiek pagal integracinius procesus valstybės viduje.
Gal todėl Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komitetas, neseniai pirmą kartą vertinęs, kaip Lietuva įgyvendina JT neįgaliųjų teisių konvenciją, pateikė 63 išvadas – 60 neigiamų ir tik tris teigiamas.
Lietuvos valstybės politika žmonių su negalia atžvilgiu kritiškai vertinama visose socialinio gyvenimo srityse: jie izoliuojami švietimo sistemoje, darbo rinkoje, neužtikrinamas sveikatos paslaugų prieinamumas, nepritaikyta fizinė aplinka, neįtvirtinta lygybė prieš įstatymą. Daug pastabų pateikta ir neįgaliųjų sporto klausimais.
Štai su tokiomis svarbiausiomis spręstinomis bėdomis mes susiduriame šiandien. Ką ir kaip turime padaryti, kad žengtume į priekį kartu su visu sportiniu judėjimu, nereikalaudami sau jokio išskirtinumo, bet ir nediskriminuojami dėl įgimtos ar įgautos negalios? Beje, apie įgautą negalią. Tik akimirka skiria olimpietį nuo parolimpiečio. Bene ketvirtadalis geriausių neįgaliųjų pasaulio sportininkų atėjo iš sveikųjų sporto – po nelaimingų atsitikimų ar traumų.
Sprendžiant neįgaliųjų aukšto sportinio meistriškumo klausimus mums patiems reikia, jei to nesugeba valstybės įgaliotos institucijos, parengti parolimpinio sporto plėtros programą. Jos esmė – neįgalių sportininkų rengimo sąlygos turi būti tokios pat, kaip ir sveikųjų. Šiai programai vykdyti turi būti parengtas priemonių planas, kuriam įgyvendinti būtų numatytas valstybės finansavimas. Neįgalūs sportininkai nori turėti ne tik lygias teises, bet ir lygias galimybes tas teises realizuoti. Tai ir yra mūsų strategija.
* * *
Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse Lietuva medalių lentelėje užėmė 44 vietą tarp 160 valstybių. Tai geriausias mūsų šalies parolimpiečių pasirodymas nuo 1996 m. Atlantos žaidynių, kai buvo iškovoti 3 aukso, 2 sidabro ir 6 bronzos medaliai.
Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse Lietuva medalių lentelėje užėmė 44 vietą tarp 160 valstybių. Tai geriausias mūsų šalies parolimpiečių pasirodymas nuo 1996 m. Atlantos žaidynių, kai buvo iškovoti 3 aukso, 2 sidabro ir 6 bronzos medaliai.
Lietuviai Rio
Lengvoji atletika
Mindaugas Bilius: rutulio stūmimas – 1 vieta (16 m 80 cm), disko metimas – 2 vieta (53 m 50 cm – asmeninis rekordas).
Ramunė Adomaitienė: šuoliai į tolį – 4 vieta (4 m 52 cm).
Kęstutis Skučas: disko metimas – 4 vieta (17 m 8 cm – asmeninis rekordas), 100 m vežimėlių lenktynės – 7 vieta (21,03 sek.).
Jonas Spudis: ieties metimas – 10 vieta (50 m 79 cm).
Plaukimas
Edgaras Matakas: 50 m laisvuoju stiliumi – 11 vieta (27,86 sek. – Lietuvos rekordas), 100 m laisvuoju stiliumi – 10 vieta (1 min. 6,09 sek.), 400 m laisvuoju stiliumi – 8 vieta (5 min. 30,66 sek.).
Irklavimas
Augustas Navickas: vienvietės valtys – 10 vieta (5 min. 10,21 sek. – asmeninis rekordas).
Dziudo
Osvaldas Bareikis: svorio kategorija iki 66 kg – 5 vieta.
Golbolas
Lietuvos rinktinė (Genrikas Pavliukianecas, Justas Pažarauskas, Mantas Brazauskis, Mantas Panovas, Nerijus Montvydas ir Mindaugas Suchovejus, vyr. treneris Karolis Levickis) – 1 vieta.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.