Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. lapkričio 15 d. 12:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Čia lieka ne geriausi, bet ištvermingiausi“

Vyrų ir jaunimo vaikinų ekipas treniruojantis T. Pašukas norėtų, kad Lietuvoje vandensvydį žaistų ir moterys, todėl vėl buria merginų komandą.

Treneris T.Pašukas.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Treneris T.Pašukas.
   
Dar ne taip seniai Tadas Pašukas buvo vienas geriausių Lietuvos vandensvydininkų.

Dabar vilnietis – Lietuvos jaunučių rinktinės treneris, taip pat padeda Nerijui Papaurėliui  treniruoti Lietuvos suaugusiųjų rinktinę bei Vilniaus „Baltic Amadeus“ komandą.   

Kiek metų jau esi vandensvydyje?
Nuo dešimties. Tiesa, iš  pradžių lankiau plaukimo pratybas, sekėsi gan neblogai. Vilniaus „Žalgirio“ plaukimo baseine tarp savo bendraamžių pavykdavo laimėti varžybas.  Tačiau ši sporto šaka man pasirodė monotoniška. Tai matydamas, treneris Michailas Romanovskis pats pasiūlė pabandyti žaisti vandensvydį.  Būdamas 10 metų, 1986-aisiais jį ir pradėjau žaisti trenerio Liudo Putrimo vadovaujamoje grupėje.

Iš karto pamačiau, kad vandensvydis – mano sporto šaka. Patiko pats žaidimas, kova, komandinė dvasia. 
 
Treniravausi su ilgamečiais šalies rinktinės žaidėjais Nerijumi Papaurėliu, Anatolijumi Asajevičiumi, kitais. Patekau į Kauno „Bangos“ meistrų komandą, kurioje buvo suburti geriausi Lietuvos vandensvydininkai. 

Buvau labai judrus, gerai sekėsi žaisti puolime, pasiekdavau nemažai įvarčių. Vandensvydį žaidžiau netgi sulaukęs 40 metų, tapau Lietuvos čempionu. 

Tačiau prieš septynerius metus nutariau baigti sportinę karjerą. Labai džiaugiuosi, kad mano pėdomis pasekė devynerių metų sūnus Patrikas, kuris nuo penkerių irgi lanko vandensvydžio pratybas.  Jis treniruojasi su trejais metais vyresniais žaidėjais, tapo Lietuvos dvylikmečių čempionu. Sūnus plaukia gerai, jau pasiekia įvarčių.   

Kada tapai treneriu?
Kai į Elektrėnus išvažiavo dirbti Liudas Putrimas, Vilniuje nebeliko vandensvydžio trenerių.  

Jau prieš tai padėjau treniruočių draugui Nerijui Papaurėliui, važinėdavau su šalies rinktine. 2011-aisiais jis mane ir prikalbino dirbti etatiniu treneriu. 

Kaip sekasi?
Trenerio darbas labai sunkus. Vaikai ne visada klauso, per rungtynes jaunieji vandensvydininkai kuo greičiau skuba pasiekti įvarčius, karščiuojasi, daro klaidų. 
 
Žaisti buvo lengviau. Sėdėdamas ant suoliuko, žaidėjams nieko negaliu padėti. Vilniaus sporto centre dirbu su jaunaisiais vandensvydininkais, o Vilniaus „Baltic Amadeus“ klube – su suaugusiais. 

Į grupę priimu vaikus nuo 7-9 metų. Labai didelė jų rotacija. Žaisti vandensvydį nori kokia 100 jaunųjų sportininkų, tačiau lieka ne geriausi, o  ištvermingiausi. 

Nuo pat mažumės pavyko išugdyti Lietuvos jaunių rinktinės žaidėjus Samuelį Marčiukaitį, kuris pastaraisiais metais ypač patobulėjo. 


Sieki suburti ir merginų komandą, ar neprarandi vilties?
Mergaičių ekipą jau buvo pavykę suburti, ji atskira komanda dalyvavo Vilniaus vaikų pirmenybėse.  Mergaitės sugebėdavo įveikti netgi berniuką komandas. Jos gavo ir tarptautinių varžybų krikštą, dalyvavo turnyre Italijoje.  Tačiau jaunosios žaidėjos netrukus išsilakstė. Dabar vėl subūriau mergaičių, gimusių 2006-aisiais, grupę ir ją treniruoju. 
 
Moterų vandensvydis – olimpinė sporto šaka. Jeigu jį žaistų daugiau Lietuvos mergaičių komandų, būtų galima galvoti ir apie kažkokią perspektyvą. 

Visą laiką būni Nerijaus  Papaurėlio pašonėje, esi Lietuvos suaugusiųjų rinktinės ir daugkartinių šalies čempionų „Baltic Amadeus“ antrasis treneris, ar nenori būti pirmuoju?
Su Nerijumi esame puikūs draugai. Suaugome visas su kitu, viską vienodai matome, sutampa mūsų mintys ir planai.  O pirmuoju irgi esu. Man patikėti vadovauti Lietuvos jaunučių rinktinei, kurios žaidėjai yra gimę 2003-2004-aisiais.

Labai norėjome šio mėnesio pabaigoje Suomijoje dalyvauti Šiaurės Europos ir Baltijos šalių čempionate. Tačiau komandų nesibūrė danai ir švedai, teliko mūsų bei Suomijos rinktinės, ir į Suomiją jaunučiai nevyks. Kad jis nebūtų nuskriaustas, vietoj šio turnyro savo jauniesiems auklėtiniams gruodžio pradžioje suradau varžybas Lenkijoje. 

Dar dirbi ir „Impuls“ sporto klube, kaip visur suspėji?
„Impuls“ klube puse etato dirbu šeštus metus, vaikus ir suaugusius mokau plaukti. Klube dirbu rytais ir po pietų, o vandensvydį žaidžiame Lazdynų baseine vėlai vakarais. Esu užimtas visą dieną, darbo turiu tikrai daug. Klubas man sudaro sąlygas savaitgaliais išvažiuoti į vandensvydžio varžybas. 
 
Visiškai neturiu atostogų, jas praleidžiu dirbdamas. Treniruotės, varžybos, stovyklos. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas