Marytė Marcinkevičiūtė 2017 m. sausio 23 d. 12:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vilniuje – varžovų iššūkiai olimpiečiams

Vilniaus atvirajame dziudo čempionate, skirtame Laisvės gynėjų dienai, varžėsi apie 100 atletų iš Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Anglijos, Lietuvos.

Turnyras Vilniuje.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Turnyras Vilniuje.
   
„Turnyras skirtas ne vien pagerbti sausio 13-ąją už Lietuvos laisvę gyvybes paaukojusiems atminti. Dziudo – sporto šaka, kuri persmelkta pagarba – kilimui, varžovui, treneriui, teisėjui“, - sakė Vilniaus dziudo federacijos prezidentas Igoris Olchovičius.
 
Šis turnyras gyvuoja nuo 1991-ųjų ir tik porą metų buvo nutrūkęs. Per iškilmingą varžybų atidarymą sportininkus pasveikino buvęs Krašto apsaugos ministras Audrius Butkevičius.  Jis prisiminė 1991-ųjų sausio įvykius, jų dalyvius, tarp kurių buvo ir nemažai  dziudo imtynininkų, kurie gynė Seimą. 
 
PAGERBIMAS. Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji nuo sovietų kariuomenės.  Miesto dziudo federacijos prezidentas I. Olchovičius padėkojo sportininkams, atvykusiems pagerbti Laisvės kovotojų atminimą.     
Pagal tradiciją prieš varžybas buvo apdovanoti 2016-jų geriausi Vilniaus dziudo imtynininkai Žilvinas Lekavičius ir Anastasija Michailova, kurie praėjusiais metais svariai pasirodė per Europos universitetų sporto žaidynes.   
 
Šį tarptautinį atvirą čempionatą rengė Vilniaus dziudo federacija, Vilniaus miesto sporto centras, o jiems padėjo dziudo entuziastai. 

Kaip išsireiškė I. Olchovičius, šis tarptautinis turnyras – tai bendro darbo vaisius, visi stengėsi, kad varžybos būtų kuo gražesnės ir patrauklesnės.  

Čempionato puošmena – Londono olimpinių žaidynių dalyvis, Europos čempionato medalininkas Karolis Bauža ir ypač pajėgūs Baltarusijos dziudo meistrai, kurių atvažiavo vienuolika. 

Kartu su jais ant kilimo galynėjosi ir tie, kurie dar nėra iškovoję svarių pergalių. Miesto dziudo federacija jiems suteikė puikų šansą pasimokyti iš tituluotų varžovų,  pajusti rimtesnių varžybų kovos dvasią. 
 
Pagal tradiciją nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti specialiai šioms varžyboms pagamintais gintariniais medaliais. 

AUGA. Varžybas stebėjęs geriausias 2016-ųjų Vilniaus dziudo imtynininkas  Ž. Lekavičius džiaugėsi, kad turnyras kiekvienais metais auga, susirenka vis didesnio meistriškumo sportininkai. 
 
„Vien Baltarusijos komandoje buvo praėjusių metų Europos čempionato medalininkų, tačiau malonu, kad puikiai pasirodė ir mano draugai Lietuvos sportininkai.  Mūsų dziudo meistrais nuoširdžiai rūpinasi miesto federacija ir jos prezidentas, todėl ir sportininkų turime gerų. Ypač džiaugiuosi, kad svorio kategorijoje iki 81 kg finale kovojo ir nugalėjo mano geriausias draugas Artūras Maiboroda. Tai tikrai didelio meistriškumo sportininkas, šalies rinktinės narys“, - sakė Ž. Lekavičius.  
 
Tačiau jis, kaip ir praėjusiais metais, šiame turnyre nedalyvavo. 2016-aisiais sportininkui sutrukdė trauma, o šiemet – tėvo netektis. 
 
VILTYS. Per varžybas buvo galima pamatyti ir buvusį Lietuvos policijos generalinį komisarą (1999-2000 m.) bei pavaduotoją (2009-2011 m.) Visvaldą Račkauską.  Jis - buvęs dziudo imtynininkas, trenerio Prano Eigmino auklėtinis, atstovavo Vilniaus universiteto komandai. Tačiau, gavus traumą, jo sportinė karjera nutrūko. Tada valingas sportininkas į rankas paėmė rutulį. Dabar V. Račkauskas jau porą metų vadovauja Elektrėnų „Draugystės“ sporto klubui. 
 
„Esu iš to krašto, nuo Kazokiškių. Kai pasiūlė vadovauti šiam klubui, ilgai negalvojau.  Elektrėnuose puoselėjamos gražios dziudo tradicijos, čia dirba puikus vienminčių kolektyvas. Pirmuoju klubo vadovu buvo dabartinis Elektrėnų savivaldybės tarybos narys Kęstas Vitkauskas, kuriam dziudo – visas gyvenimas“, - sakė V. Račkauskas. 

Atvirajame Vilniaus čempionate dalyvavo du Elektrėnų sportininkai, kurių vienam – Andrejui Klokovui – pavyko tapti nugalėtoju svorio kategorijoje iki 66 kg. Kaip teigė jo treneris K. Vitkauskas, Andrejus negalėjo nuvilti, kadangi jis – gero meistriškumo dziudo meistras, 2016 m. per Europos taurės varžybas Tamperėje pelnė bronzos medalį.  O Eivydui Žemaitaičiui ne taip gerai sekėsi: svorio kategorijoje iki 90 kg jis buvo 6-as tarp 10 dalyvavusių sportininkų. 
 
Čempionate jėgas bandė ir 8 sportininkų iš Alytaus. Vienas jų trenerių Zenius Vencevičius didžiausias viltis siejo su svorio kategorijoje iki 66 kg rungtyniaujančiu Mykolu Lukoševičiumi. 

Tiesa, dabar jo auklėtinis – jau vilnietis ir jį tobulina įžymusis dziudo meistras, o dabar tarptautinės kategorijos treneris Algis Mečkovskis. 

Tačiau pirmojo trenerio viltims nebuvo lemta išsipildyti: lemiamą kovą M. Lukoševičius pralaimėjo elektrėniškiui A. Klokovui ir buvo antras.  

TAKTIKA. Svorio kategorijoje iki 81 kg susirinko kovoti 13 sportininkų. Kaip ir buvo tikėtasi, nugalėjo trenerio Eduardo Techovo auklėtinis, 2016 m. Lietuvos čempionato bronzinis prizininkas A.Maiboroda.  
 
„Kadangi esu vilnietis, tai kasmet stengiuosi nepraleisti šio gražaus turnyro. Po Naujųjų metų visada prasideda mūsų sezonas, todėl man šis atviras Vilniaus čempionatas - kaip sezono startas. Šiam čempionatui kruopščiai rengiausi, su treneriu prieš lemiamą susitikimą aptarėme kovos taktiką, kuri pasiteisino. Pagrindinis mano išbandymas šiemet – Europos čempionatas Lenkijoje balandžio antroje pusėje. Jam esu sutelkęs visas savo jėgas“, - sakė 26 metų A. Maiboroda.   
 
Nuo praėjusių metų jis su trenerių grupe (tarp jų - ir Atėnų bei Pekino olimpinių žaidynių dalyvis Albertas Techovas) dziudo klube „Olimpinė viltis“ subūrė ir mėgėjų grupę.  Pagrindiniu grupės treneriu tapo Eduardas Techovas, o vadovu – Algirdas  Žulys.  
 
„Dziudo pratybas niekada nevėlu lankyti, todėl kviečiame visus mėgėjus apsilankyti universalioje sporto arenoje „Sportima“, kur dziudo salėse vyksta mūsų pratybos“, - kvietė A. Maiboroda. 


MAMA IR DUKRA. Ilgametė Kauno sporto mokyklos „Gaja“ (dabar ji sujungta su „Jaunalietuvių sporto organizacijos“ mokykla) dziudo trenerė Lolita Dudėnienė,  pagrindinį dėmesį skirianti moterų dziudo imtynininkėms, šių metų vasario 16 d. minės savo darbo 30-metį. 

Visus tuos metus L. Dudėnienė, kuri jaunystėje buvo puiki dziudo imtynininkė ir rankininkė, daugiausiai treniravo merginas.  

Dabar – dar ir vaikinų, kurie suvažiavo iš kitų miestų ir norėjo treniruotis pas L. Dudėnienę, grupelę. Kaunietė turi įkūrusi savo dziudo klubą „Asahi“ („Ryto saulė“). 

Turnyre jėgas bandė 8 kaunietės, tarp kurių buvo ir L. Dudėnienės dukra Miglė Julija Dudėnaitė.  Ji rungtyniavo svorio kategorijoje daugiau kaip 70 kg ir užėmė antrą vietą, tepralaimėjusi olimpietei iš Baltarusijos Marynai Sluckajai.
 
Geriausiai sekėsi Europos jaunių čempionei Renaldai Gedutytei (sv. kat. iki 70 kg), kuri tapo nugalėtoja. 

ĮVERTINIMAS. Tarptautinės kategorijos treneris, Vilniaus miesto sporto centro treneris Algis Mečkovskis - vienas tų, kuris kartu su savo auklėtiniais 1991-aisiais saugojo Seimą, Vytauto Landsbergio butą. 

„Dziudo imtynininkai visą laiką buvo gynėjų gretose, už laisvę buvome pasirengę aukoti savo gyvybes“, - sakė A. Mečkovskis, kuris buvo šių varžybų teisėjas.  Jis buvo ne tik puikus dziudo ir savigynos imtynių meistras, 1992-1993 m. Europos savigynos imtynių čempionas, bet ir legendinis treneris, išugdė 27 pasaulio, Europos, parolimpinių žaidynių čempionus ir prizininkus.

Paprašytas įvertinti atvirąjį tarptautinį Vilniaus dziudo čempionatą, A. Mečkovskis pirmiausia pasidžiaugė, kad dalyvavo Baltarusijos rinktinė. 

„Svečių keturi-penki sportininkai savo svorio kategorijose per Europos čempionatus yra laimėję sidabro ir bronzos medalių.  Šitame turnyre anksčiau yra dalyvavusi netgi Prancūzijos regiono bei Lenkijos rinktinės. Šiemetinis čempionatas patiko visoms komandoms – jis buvo gražiai organizuotas,  sportininkų buvo nei per daug, nei per mažai. Kaip sakoma, pats tas. Visi čempionato medalininkai – aukšto lygio sportininkai, jie yra savo šalių čempionai ir prizininkai, Europos čempionatų medalininkai.  Pati įdomiausia kova vyko svorio kategorijoje iki 100 kg, kai dėl patekimo į finalą kovojo Londono olimpietis, 2009 m. Europos čempionato bronzinis prizininkas ir Europos iki 23 m. čempionas kaunietis Karolis Bauža bei Europos iki 23 m. vicečempionas Mikita Svirydas iš Baltarusijos.   Likus 16 sek. iki susitikimo pabaigos, mūsų sportininkas pralaiminėjo kovą. Tačiau Karolis nepasidavė, ryžtingai kovojo ir išplėšė pergalę“, - sakė A. Mečkovskis.    

*  *  *
Nugalėtojais tapo: 

Vyrai 
Svorio kat. iki 60 kg – Aivaras Galatiltis (Vilnius) 
Sv. kat. iki 66 kg – Andrejus Klokovas (Elektrėnai)
Sv. kat. iki 73 kg – Deivydas Tarulis (Kaunas)
Sv. kategorija iki 81 kg – Artūras Maiboroda (Vilnius)
Sv. kat. iki 90 kg) – Viktoras Kliavusau (Baltarusija) 
Sv. kat. iki 100 kg – Karolis Bauža (Kaunas) 
Sv. kat. daugiau kaip 100 kg – Uladzislau Ciarpickis (Baltarusija)   

Moterys 
Sv. kat. iki 52 kg – Gabrielė Žilionytė (Alytus) 
Sv. kat. iki 57 kg – Daryja Skrypnik (Baltarusija)
Sv. kat. iki 63 kg – Raventa Zeniauskaitė (Panevėžys) 
Sv. kat. iki 70 kg – Renalda Gedutytė (Kaunas) 
Sv. kat. daugiau kaip 70 kg – Maryna Sluckaja (Baltarusija)   
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas