Valdas Malinauskas 2010 m. spalio 20 d. 12:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tradicinio turnyro naujovė pasiteisino

Tarptautiniame pasaulio čempiono Rimanto Bagdono turnyre Vilniuje, kuris rengiamas nuo 2002-ųjų, imtynininkai pirmąkart varžėsi komandinėje įskaitoje.

Laimonas Gečas (dešinėje)
Valdo Malinausko nuotr.
Laimonas Gečas (dešinėje)
   
Vilniuje vykusiame tarptautiniame pasaulio čempiono Rimanto Bagdono graikų-romėnų imtynių turnyre antrą komandinę vietą iškovojo mūsų šalies atletai. Lietuviai lemiamose imtyse minimaliu rezultatu 3:4 nusileido pajėgiai Ukrainos ekipai ir pasipuošė sidabro medaliais.

Turnyras buvo sumanytas 2002 metais. Tuometiniai federacijos vadovai bei treneriai R.Bagdono turnyre norėjo „apšaudyti“ jaunus šalies atletus, suteikti galimybę sportininkams kovoti savo žiūrovų akivaizdoje ir, tuo pačiu, imtynių gerbėjams pamatyti naujam skrydžiui atgimstančią sporto šaką.

Toks žingsnis pasiteisino. Per devynis metus turnyre svečiavosi virš trisdešimties Europos ir pasaulio čempionatų nugalėtojų ir prizininkų. Pats turnyras išaugo iš jaunių marškinėlių iki solidaus tarptautinės imtynių federacijos (FILA) pripažinto renginio. „Mano vardo varžybos nebuvo masinės, bet neabejotinai kokybiškos“, - teigė 1965 metų pasaulio imtynių čempionas Rimantas Bagdonas.

Šių metų naujovė – organizatoriai parengė komandinių varžybų formatą, taip vadinamą „siena ant sienos“. „Tokios turnyro pravedimo sistemos privalumas – kovotojai, atvykę į Vilnių, išeis ant kilimo mažiausiai keturis kartus. Žinia, asmeninėse varžybose gan pajėgūs atletai neretai būna išeliminuoti jau po pirmo susitikimo“, - dėstė federacijos prezidentas Darius Čepauskas.

Į šiemetinį turnyrą suvažiavo solidi kompanija. Be dviejų Lietuvos komandų į sostinę atvyko dvi lenkų ekipos, baltarusiai, ukrainiečiai, latviai ir tolimosios Kirgizijos sportininkai. Kirgizų gretose – šių metų pasaulio čempionato prizininkas Daniaras Kobonovas ir pasaulio jaunimo čempionas bei Azijos čempionato prizininkas Džanarbekas Kendžejevas. 

Galingai atrodė ir Ukrainos komanda, savo gretose turinti pasaulio jaunimo čempionato nugalėtoją Sergejų Rutenko ir prizininką Lenurą Temirovą bei Europos jaunimo čempionato trečios vietos laimėtoją Beką Korkarašvilį.

Lenkai į Lietuvą atvyko vedini 1996 metų olimpinio čempiono trenerio Wlodzimierzo Zawadskio. Baltarusijos treneriai į turnyrą atvežė jaunus bet ambicingus atletus – mūsų kaimynų imtynių mokykla plačiai žinoma pasaulyje, todėl jos pajėgumu abejoti netenka.Šįkart autsaiderių rolėje atsidūrė latviai, kurių pozicijas susilpnino komandos lyderio Aleksandro Višniakovo trauma.
Turnyre ekipos buvo suskirstytos į du pogrupius. Burtų valia pirmoji šalies rinktinė grūmėsi su latviais, baltarusiais ir antrąja Lenkijos komanda. Lietuviai visus savo varžovus įveikė rezultatu 5:2 ir iškopė į finalą.

Kitoje grupėje kovojo jaunieji mūsų šalies sportininkai. Komandos pagrindą sudarė Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtiniai. Deja, jauniesiems atletams nepavyko nugalėti savo varžovų iš Kirgizijos, Ukrainos ir pirmosios Lenkijos ekipos. „Visi pralaimėjo lygiose kovose. Tokio aukšto lygio susitikimuose mūsų jauniems sportininkams pritrūko patirties. Jie per dažnai klydo. Kai kam pritrūko ištvermės. Turnyras labai naudingas jauniems imtynininkams, nes tik tokio pajėgumo varžybose išryškėja silpnos vietos. Nudžiugino po traumos atsigavęs Laimonas Gečas. Buvęs tauragiškis sugebėjo laimėti pirmą kėlinuką prieš pasaulio čempionato prizininką iš Kirgizijos“, - pasakoja treneris Olegas Antoščenkovas.

Finale pečius surėmė dvi pajėgiausios turnyro komandos – pirmoji Lietuvos ekipa ir Ukraina. Po sėkmingo Ramūno Dagio (55 kg) starto, Artūras Macijevskis (60 kg) bei broliai Edgaras (66 kg) ir Valdemaras Venckaičiai (74 kg) savo imtis pralaimėjo ir „paleido“ ukrainiečius į priekį. Intrigą sugrąžino vilnietis Vladislavas Lukoševičius (84 kg), kuris atliko „one man show“ – ukrainietį A.Belychą metimu per save pakabino palubėje ir iškovojo gražią pergalę. Deja, tašką susitikime padėjo svečias iš Ukrainos Sergejus Rutenko (96 kg).  Jis atkaklioje dvikovoje įveikė Eugenijų Očkasovą ir palaidojo lietuvių viltis iškovoti aukso medalius. Paskutinė turnyro dvikova tarp Mindaugo Ežerskio (120 kg) ir Artiomo Petrovo tebuvo formalumas, kurį pasaulio ir Europos vicečempionas atliko nepriekaištingai – antrajame kėlinuke Mindaugas savo varžovą paguldė ant menčių.

„Tai pirmas mūsiškių startas po pasaulio čempionato, kuris vyko rugsėjo pradžioje Maskvoje. Galima sakyti, kad Bagdono turnyru pradedamas naujas pasiruošimo kitam sezonui ciklas. Varžybose buvo keliama užduotis patikrinti sportininkų fizinę būklę ir išanalizuoti atletų taktinį bei techninį pasirengimą. Šiai dienai aišku, kad gerą sportinę formą pasiekę rinktinės lyderiai Mindaugas Ežerskis ir Valdemaras Venckaitis. Į rinktinės gretas sugrįžus Laimučiui Adomaičiui akivaizdžiai patobulėjo jo treniruočių partneris ir konkurentas ant kilimo Vladislavas Lukoševičius. Visuomet įdomu stebėti Edgaro Venckaičio kovas. Jis ant kilimo yra menininkas – impresionistas. Tiek metų su juo dirbu ir ne visada nuspėju, ką jis pasiruošęs atlikti. Vis dėlto, aš esu labiau prognozuojamo stiliaus šalininkas, todėl mėginsiu Edgarui įskiepyti klasikos pagrindus...“, - šmaikštavo rinktinės treneris Ruslanas Vartanovas.

Šventiškai organizuoto turnyro pagrindinis rėmėjas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Tarptautiniame turnyre kovojo 56 sportininkai. Susirinkę žiūrovai nepamatė Pekino olimpinių žaidynių prizininko Mindaugo Mizgaičio. Jis kartu su Aleksandru Kazakevičiumi buvo išvykęs į Bundeslygos čempionatą Vokietijoje.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas