Jolanta Mockevičienė 2010 m. spalio 21 d. 14:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Panevėžio treke - kovos dėl medalių

Penktadienį Panevėžyje prasidės tris dienas truksiantis Lietuvos dviračių treko čempionatas, kuriame žada dalyvauti visos šalies treko žvaigždės

Vienas čempionato favoričių - Simona Krupeckaitė.
avgi.lt nuotr.
Vienas čempionato favoričių - Simona Krupeckaitė.
Šis čempionatas bus kiek kitoks, nei iki šiol vykę. Treke bus galima pamatyti daug žvaigždžių – ir dviračių, ir estrados. Pirmąją čempionato dieną po iškilmingo varžybų atidarymo vienos valandos koncertuos Radžis,  o antrosios dienos vakarą – Edmundas Kučinskas.

„Ieškome naujų būdų, kaip į treką pritraukti daugiau žiūrovų, kad būtų gražus ir patrauklus renginys žmonėms, taip pat patiems sportininkams, treneriams, sporto darbuotojams. Apjungėme dviračių sporto ir estrados žvaigždes. Mūsų žvaigždės – tai pasaulio elito dviratininkai, įeinantys į pačių stipriausiųjų trejetukus. Viliamės, kad tai bus gražus renginys ne vien tiktai Panevėžio bendruomenei“, – sako Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Vaclovas Šiugždinis.

Rytoj čempionatas prasidės 15 val. individualiomis moterų ir vyrų persekiojimo, moterų ir vyrų komandinio sprinto bei skrečo lenktynėmis. Didžiausią susidomėjimą kelia pasaulio čempionės ir rekordininkės Simonos Krupeckaitės, Europos ir pasaulio čempionatų medalininkės Vilijos Sereikaitės, talentingos Gintarės Gaivenytės  pasirodymai.

Į treką – iš aukštikalnių

Moterų varžybose jėgas bandys apie 30 dviratininkių, o vyrų – daugiau kaip 60. Suvažiuos ir dviratininkų iš Suomijos, Latvijos, Baltarusijos, Estijos, Čekijos, Lenkijos.  Vyrų grupėje varžysis ir sportininkų, kurie rungtyniauja plento varžybose. Tai – Ramūnas Navardauskas, Gediminas Bagdonas, Aidis Kruopis, Egidijus Juodvalkis. Kaip sako V. Šiugždinis, R. Navardauskas ir A.Kruopis buvo tie dviratininkai, kurie šiemet plento varžybose Lietuvai pelnė reitingo taškų.

Pagal šiandienos Europos dviratininkų reitingą, Londono olimpinėse žaidynėse galėtų dalyvauti trys Lietuvos dviratininkai vyrai, dalyvaujantys plento varžybose. „Kaip kitais metais seksis rinkti reitingo taškus, sunku pasakyti. Tačiau pagal šiuos metus jie užima aukštas pozicijas, lenkia D. Latvijos, Estijos, D. Britanijos ir kitų šalių atstovus“ – sako V. Šiugždinis.

Lietuvos moterų treko rinktinė, vadovaujama trenerių Antano Jakimavičiaus ir Dmitrijaus Leopoldo, tiktai trečiadienį sugrįžo iš treniruočių stovyklos Terskole (Kabarda-Balkarija), kur treniravosi visą mėnesį. Treniruočių stovykloje jiems daug padėjo buvęs ilgametis Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Valentinas Rutkauskas, kuris yra rytoj prasidėsiančio Lietuvos dviračių treko čempionato vyr. teisėjas.

Kaip teigė V. Šiugždinis, oras aukštikalnėse pasitaikė nekoks, treniruotis buvo nelabai palankios sąlygos, nes buvo ir nemažai sniego. Laimei, mūsų sportininkės tenai nesusirgo, atliko gerą darbą, kuris ateityje turėtų duoti gerų rezultatų.Didelė panevėžiečių parama  

Rengiant  šiemetinį čempionatą, daug prisidėjo Panevėžio savivaldybė, Kūno kultūros ir sporto centras, Panevėžio dviračių sporto federacija ir jos vadovas Raimondas Daugirdas, „El Eko-Sport“ klubas.
  
„Panevėžyje visada malonu apsilankyti, nes kiekviename žingsnyje jauti paramą. Šis Lietuvos čempionatas labai svarbus dviračių treko meistrams, nes po jo paaiškės rinktinė, kuri lapkričio 5-7d. Pruškove (Lenkija) dalyvaus Europos dviračių treko čempionate. Lietuvos čempionatas jiems bus paskutinysis pasirengimo etapas“, – sako V. Šiugždinis.

Nugalėtojams, čempionams bus įteikti Italijoje pagaminti čempionų marškinėliai, kuriais pasirūpino praeityje garsi mūsų dviratininkė Rasa Mažeikytė. Suaugusiųjų čempionų dar laukia specialūs prizai, piniginiai prizai, o iki 23 m. dviratininkų – taurės. Mūsų sportininkų dviračiais rūpinosi Diana Žiliūtė. „Šiandien dviratininkų organizacija – kaip tas aštuonkojis, su daug čiulptukų. Visi geranoriškai prisideda prie bendro reikalo“, – teigia LDSF generalinis sekretorius.

Europos čempionatas Panevėžyje?

Lietuvos dviračių sporto federacija gavo Sporto departamento generalinio direktoriaus Klemenso Rimšelio pritarimą, jog 2012 m. Lietuvoje galėtų būti surengtas Europos dviračių treko čempionatas. Spalio 28 d. tas klausimas bus svarstomas Panevėžio savivaldybės tarybos posėdyje. Jeigu bus priimtas teigiamas sprendimas, tada bus pasirašytas kontraktas su Europos dviračių sporto federacija dėl dalyvavimo konkurse rengti šį čempionatą.

Pasak V. Šiugždinio, yra didelės galimybės Europos čempionatą rengti Panevėžyje, nes yra naujas dviračių trekas, o Tarptautinės ir Europos federacijų tradicijos yra tokios, kur yra nauji trekai, tenai ir rengiami čempionatai. „Mes turėtume persvarą prieš kitus“, – įsitikinęs V. Šiugždinis. 
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas