Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. spalio 25 d. 13:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dviratininkės stebino aukštais rezultatais

Dviračių treko meistrės, kurios ruošiasi Europos čempiontui Lenkijoje, per Lietuvos čempionatą Panevėžyje nudžiugino dideliais greičiais.

Lietuvos dviračių treko čempionatas Panevėžyje
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Lietuvos dviračių treko čempionatas Panevėžyje
   

Šis Lietuvos dviračių treko čempionatas buvo paskutinysis jėgų išbandymas prieš lapkričio 5-7 d. Pruškove (Lenkija) įvyksiantį Europos čempionatą. Sudėlioti visi taškai, aiški mūsų rinktinė. Sprinto trijų rungčių varžybose (sprintas, olimpinis sprintas ir keirinas) jėgas bandys Simona Krupeckaitė ir Gintarė Gaivenytė, 3 km komandinėse persekiojimo lenktynėse – Vilija Sereikaitė, Vaida Pikauskaitė ir Aušrinė Trebaitė, o omniume – V. Sereikaitė. Rinktinės sudėtyje – ir du vyrai Gediminas Bagdonas bei Gediminas Petrauskas. 

Pats turtingiausias šiemetinio čempionato dviratininkas – Šiauliuose sportinį kelią pradėjęs (pirmasis treneris – Kęstutis Norvaišas), o dabar Belgijos klube rungtyniaujantis Gediminas Bagdonas, kuris pelnė net 6 aukso medalius. Jis buvo greičiausias asmeninėse ir komandinėse persekiojimo lenktynėse, komandiniame sprinte, grupinėse lenktynėse, 1000 m hito ir omniumo varžybose.

Sportininkas rungtyniauja ir plente, ir treke. 2005-2006 m. G. Bagdonas per  Europos jaunimo čempionatą pelnė du bronzos medalius komandinėse persekiojimo lenktynėse, o 2006 m. dar iškovojo sidabro medalį asmeninėse persekiojimo varžybose.

Keturiais aukso medaliais džiaugėsi panevėžietė V.  Sereikaitė, o trimis – jos treniruočių draugė S. Krupeckaitė.

Iš aukštikalnių – į treką

Lietuvos moterų dviračių treko rinktinė bei Gediminas Petrauskas čempionate dalyvavo po treniruočių stovyklos aukštikalnėse Terskole, kur, išskyrus Simoną Krupeckaitę, visi pabuvojo pirmą kartą.

Lietuvos rinktinės vyr. treneris Antanas Jakimavičius teigė, kad stovykloje viskas labai patiko – geras oras, maitinimas, dviratininkės valgė tiktai avieną ir jautieną, nė karto negavo kiaulienos. Dviratininkės gyveno 2300 m virš jūros lygio aukštyje, o treniravosi kiek žemiau. Buvo dienų, kai sportininkės per pratybas pakildavo net į 3500 m aukštį. Jos numetė svorio, ugdė jėgą. 

„Tas pasirengimas buvo akcentuotas Europos čempionatui. Ateityje į Terskolą mes dar sugrįšime, žinoma, jeigu leis finansinės galimybės. Sugrįžusios iš aukštikalnių ir be jokio specialaus pasirengimo treke (pavažinėjo vos vieną dieną) dviratininkės per čempionatą pasiekė puikių rezultatų. Dar vyksta aklimatizacija, net ima baimė, kad jos treke tokios greitos, o  iki čempionato dar yra truputis laiko“, - sakė rinktinės vyr. treneris.

Pirmiausiai tai pasakytina apie pasaulio čempionės ir rekordininkės Simonos Krupeckaitės ir Vilijos Sereikaitės rezultatus.Simona Krupeckaitė – kaip viesulas

Rinktinės sprinto treneris Dmitrijus Leopoldas (jam čempionato metu buvo įteiktas Lietuvos nusipelniusio trenerio ženkliukas) teigė, kad sprinterės Europos čempionatui lyg ir neblogai pasirengė. Labai buvo naudinga treniruočių stovykla Terskole, kur jis ankstesniais metais, kai dar pats sportavo, važinėjo treniruotis.

„Problemų, žinoma, pasitaikė, bet sąlygos buvo geros – graži gamta, šviežias  oras, keliuose mažai mašinų. Simonos sportinė forma dabar labai gera, 200 m sprinto distancijoje jinai pasiekė Lietuvos rekordą – 11,14 sek. Nė viena sportininkė taip greitai nėra važiavusi. Iki tol geriausias dviratininkės rezultatas buvo 11,4, o dabar Panevėžio treke jinai lėkė kaip viesulas. Tai teikia optimistinių vilčių, kad Simona bus greita ir Pruškove“, - sakė D. Leopoldas.  

S. Krupeckaitė savo rezultatais irgi liko patenkinta. Po Europos čempionato ji dalyvaus visų keturių Pasaulio taurės etapų varžybose, rinks taškus į olimpines žaidynes. Kiekvienas startas bus labai svarbus. Kaip teigė D. Leopoldas, patekti į olimpines žaidynes bus labai sudėtinga – atranka, ko gero, bus sunkesnė, nei pats dalyvavimas žaidynėse. 

Komandiniame sprinte su S. Krupeckaite važiavusi Gintarė Gaivenytė ir pelniusi aukso medalį, jautėsi gana gerai. Mat su šia įžymia dviratininke ji jėgas bandė jau ne pirmą kartą. „Yra į ką lygiuotis, visada reikia pasitempti. Patinka visos sprinto rungtys, tačiau didžiausią dėmesį esu sutelkusi į olimpinį sprintą. Labai noriu patekti į Londono olimpines žaidynes“, – sakė dvyliktus metus sportuojanti G. Gaivenytė.

Prieš porą metų ją pradėjo tobulinti puikus sprinto specialistas D. Leopoldas. Dviratininkės pergalingą finišą matė ir iš Utenos varžybų atvykę stebėti jos tėveliai.

Vilija Sereikaitė nusiminusi

3 km asmeninėse persekiojimo varžybose V. Sereikaitė pasiekė vos ne geriausią savo rezultatą – praėjusiais metais per pasaulio čempionatą ji nuotolį įveikė per 3:31,9 ir iškovojo bronzos medalį, o dabar šaltame treke pasiekė 3:32,69 rezultatą. Šituo savo pasirodymu buvo nustebusi ir pati sportininkė.

„Šitam startui specialiai nesirengiau. Iš treniruočių stovyklos – tiesiai į treką. Prieš tai nelabai gerai jaučiausi, todėl pasiektas puikus rezultatas – man savotiškas siurprizas. Pasitikrinau savo jėgas treke, jaučiuosi labai gerai. Esu labai nusiminusi, kad olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų programoje nebeliko mano mėgstamų rungčių, kuriose man geriausiai sekasi.

Atsirado dvi naujos rungtys (omniumas ir komandinės lenktynės), kuriose turiu labai mažai patirties. Dešimt metų rengiausi vienam startui ir jo nebeliko. Viskas apsivertė aukštyn kojom ir prasideda iš naujo. Galite įsivaizduoti, kokia mano nuotaika“, - kalbėjo V. Sereikaitė.

Paskutiniąją čempionato dieną ji  bandė jėgas omniumo varžybose ir tapo nugalėtoja. Dviratininkė pripažino, kad trijose rungtyse yra stipri, o trijose ne, trūksta patirties. Omniumo varžybose panevėžietė yra labai mažai kada rungtyniavusi.

„Omniumas dabar tapo mano pagrindine rungtimi, jai aš dabar sutelksiu savo pagrindinį dėmesį. Per vieną dieną dalyvauti šešių rungčių varžybose moteriai vis dėl to yra per didelis krūvis. Sprinto programoje padaugėjo rungčių, o pas mus, persekiotojas, visas rungtis panaikino ir pridėjo dvi naujas. Viso pasaulio dviračių sporto federacijos protestavo prieš tokį sprendimą, tačiau olimpinės žaidynės vyks Anglijoje, tai anglai viską ir nusprendė“, - sako pasaulio čempionato bronzos medalininkė V. Sereikaitė.

Svetlana Pauliukaitė medalį paskyrė savo treneriui

Ilgametė Lietuvos dviračių treko rinktinės dviratininkė panevėžietė Svetlana Pauliukaitė, tapusi grupinių lenktynių nugalėtoja, teigė, kad jinai po pratybų aukštikalnėse labai blogai jautėsi. Tačiau pavažinėjusi treke, po truputį pradėjo atsigauti. Savo aukso medalį čempionė paskyrė savo pirmajam treneriui skuodiškiui Alfonsui Lenkiui, kuris irgi stebėjo čempionatą ir matė, kaip rungtyniauja jo mokinė.

„Mano pirmasis treneris nusipelnė daug daugiau – kur kas būtų maloniau, jeigu jam galėčiau padovanoti pasaulio čempionato ar olimpinių žaidynių medalį, apie kuriuos tiktai svajoju. Pirmasis ir dabartinis treneris Antanas Jakimavičius, be kurio pagalbos nebūčiau pasiekusi tokių rezultatų, manimi nuoširdžiai rūpinasi“, – sakė S. Pauliukaitė.

Grupinių lenktynių distancijoje daugkartinei Lietuvos čempionei teko nemažai paplušėti, nes jai atkakliai priešinosi prizininkėmis tapusios Aušrinė Trebaitė ir Vaida Pikauskaitė. „Jos tikrai labai stiprios. Nors ir kartu treniruojamės, tačiau per varžybas namuose esame priverstos kovoti kiekviena už save“, – teigė S. Pauliukaitė.

Dviratininkė irgi labai nusiminusi, kad per Londono olimpines žaidynes nebus jos mėgstamų grupinių lenktynių. Tačiau viliasi, kad ta rungtis vėl bus įtraukta į Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių programą.          

***

Čempionato metu mūsų dviratininkams ir žiūrovams dainavo Edmundas Kučinskas ir Radžis. Gražiai surengti varžybas padėjo rėmėjai – ERGO, Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento Romualdo Bakučio įmonė „Vimida“, Panevėžio dviračių sporto federacijos prezidentas Raimondas Daugirdas, Klaipėdos UAB „Resota“.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas