sportas.info 2010 m. lapkričio 3 d. 11:27 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuomonių dvikova: Kirkliauskas ir Lapeika

Ar Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio rinktinės turėtų dalyvauti oficialiose varžybose net jei jos iš anksto pasmerktos pralaimėti?

Tai būtų pinigų išmetimas         

 Tai būtų pinigų išmetimas

Vytautas Juozas Kirkliauskas, Kauno centro sporto mokyklos tinklinio treneris: „Mes negalime eiti į priekį, jeigu neturime nacionalinių vyrų ir moterų tinklinio rinktinių. Jei šių komandų nėra, esame pasmerkti mirti.
Puikiai suprantu, kad padėtis prasta, kol kas nieko negalėtume laimėti. Tačiau jei vaikas neturi galimybės kada nors būti Lietuvos nacionalinės komandos žaidėju, tai ką mes treniruojame? Todėl nieko ir neturime. Dauguma vaikų nueina į krepšinį, rankinis vieną kitą žaidėją pasiima. Ir tinkliniui nieko nebelieka. Lygiai savaitę treniravau Žydrūną Ilgauską, mano sūnaus Deivido draugą. Vėliau jis nuėjo į krepšinį.
Aš pavargau kariauti. Jei šalyje nėra tvarkos, nebus jos niekur. Sakau garsiai, kad Andrius Kubilius girdėtų. Aš nebijau taip pasakyti. Nes tik sakydamas tiesą gali ko nors pasiekti.
Reikia į Lietuvos tinklinio federacijos valdžią išrinkti žmones, kurie anksčiau buvo tinklininkai ir dabar turi pinigų, nori kovoti už savo sporto šaką. Tokių yra daug. Bet, pavyzdžiui, Remigijus Javtokas abu sūnus atidavė į krepšinį. Tai koks jis tinklininkas?
Kitas pavyzdys. Kažkada buvau Tinklinio federacijos Vykdomojo komiteto narys. Ir kai su savo auklėtiniais grįžau iš užsienio viską pralaimėjęs, vienas kolega mane kaltino, kad be reikalo išleidau pinigus, nes neįstengėme įveikti varžovų.
Aiškinau, kad vaikai privalo turėti tikslą – nacionalinę rinktinę. Į tai kolega atsakė: „Paimkite tą rinktinę, nuvežkite į Rygą pažaisti, ir pakaks.“ Kaip taip galima kalbėti?
Tinklinio federacijos vadovai turėtų ne tik paspausti ranką pagerbimo ceremonijose. Tą ir aš galiu padaryti už juos. Reikia dirbti. Tačiau niekas juk nedirbs už tai negaudamas tinkamo atlygio. O dabar žmonės paprasčiausiai nespėja normaliai dirbti, nes turi ir savo reikalų, iš kurių duoną valgo.
Federacijoje turi dirbti profesionalus vadybininkas, laimėjęs konkursą. Ir ieškoti pinigų, kad galėtume turėti vyrų ir moterų rinktines.“
„Reikia į Lietuvos tinklinio federacijos valdžią išrinkti žmones, kurie anksčiau buvo tinklininkai ir dabar turi pinigų, nori kovoti už savo sporto šaką. Tokių yra daug.“ 
 Juozas Lapeika, Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius: „Rinktinės „ant popieriaus“ yra. Bet esame per biedni, kad siųstume jas į oficialias tarptautines varžybas. Žinoma, galėtume surinkti komandas, nuvežti į Europos čempionato atrankos turnyrą. Viskas turbūt pasibaigtų tuo, kad įlįstume į skolas, o aikštėje rezultatų nebūtų.
Todėl nusprendėme eiti kitu keliu. Esame sudarę programą, pagal kurią nuo kito Europos čempionato atrankos ciklo – 2012–2013 m. – turėtume dalyvauti šiose varžybose, o iki to laiko maksimaliai finansuoti jaunių ir jaunimo rinktines. Kai jie pasieks aukštesnį lygį, pakviesti ir užsienyje žaidžiančius patyrusius tinklininkus. Iš jų ir sudaryti nacionalines komandas.
Kiekvienais metais siunčiame jaunių arba jaunimo rinktines į Europos čempionatus ir jau yra žmonių, kuriuos galime ne tik „ant popieriaus“ įtraukti į rinktinę.
Neturint pinigų neįmanoma gerai parengti rinktinės žaisti oficialiose varžybose. Nes tinklinio lygis Europos labai aukštas. Tai būtų pinigų išmetimas. Kitos federacijos taip ir prisidaro skolų, nors svaresnių rezultatų nepasiekia. Tikrai nenorime sekti tokiu pavyzdžiu.
Nesu prieš dalyvavimą oficialiose varžybose, bet reikia labai daug investuoti, kad galėtume garbingai kovoti. Kol kas mūsų mėgėjai prieš profesionalus nieko nepadarytų.
Labai blogai, kad mūsų klubai nedalyvauja Europos varžybose. O nedalyvauja todėl, kad neturi pinigų. Užsienio klubuose žaidžiančių mūsų tinklininkų per mažai, kad iš jų sudarytume rinktinę. Nors tikrai gerų legionierių yra. Prie jų pridėjus jaunimą, galima ko nors tikėtis.
Yra ir kelios kitos šalys, nesiunčiančios savo rinktinių į Europos čempionato atranką.
Pirmą kartą planuojame gauti finansavimą iš Tarptautinės tinklinio federacijos. Ten pasikeitė valdžia, įsteigtas fondas. Mes rengiame programą ir tikimės, kad ką nors gausime. Nes kol kas latviai ir estai stebisi, kaip išgyvename gaudami iš valstybės tiek mažai pinigų.“
„Nesu prieš dalyvavimą oficialiose varžybose, bet reikia labai daug investuoti, kad galėtume garbingai kovoti. Kol kas mūsų mėgėjai prieš profesionalus nieko nepadarytų.“

 

Faktai. Lietuvos tinklinio federacijai (LTF) šiems metams iš valstybės lėšų buvo skirta kiek daugiau nei 100 tūkst. litų. Daugiau nei pusę savo biudžeto LTF surenka iš rėmėjų. Bet pinigai skirti ir salės, ir paplūdimio tinkliniui. * Mūsų šalyje yra įvairaus amžiaus grupių jaunimo merginų ir vaikinų rinktinės, kurios dalyvauja tarptautinėse varžybose. * Lietuvos paplūdimio tinklinio atstovai tarptautinėse varžybose rungtyniauja sėkmingiau ir yra net tapę pasaulio jaunių čempionais. * Vytautas Juozas Kirkliauskas per jau 41 metus trunkančią trenerio karjerą tinklinio paslapčių išmokė daugiau nei 500 auklėtinių.  *

Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas