Gustas Grinbergas 2017 m. liepos 25 d. 13:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"90 proc. sėkmės lemia pinigai"

Lenktynininko Gusto Grinbergo paskaičiavimai: vien iki 15-os metų išleisite per milijoną eurų. Ir tai, tik jei esate labai talentingas.

Gustas Grinbergas bendrauja su geriausiais pasaulio lenktynininkais
Gustas Grinbergas bendrauja su geriausiais pasaulio lenktynininkais
   
Svajojate apie tarptautinę lenktynininko karjerą? Norite būti pasauline žvaigžde? Pasiruoškite plačiai atverti piniginę, lenktyniaukite nuo vaikystės ir tikėkitės sėkmės.  Stebuklai kartais įvyksta.

Automobilių sportas labai skiriasi nuo kitų sporto šakų. Visiems atrodo, kad lenktynininkai maudosi rėmėjų piniguose, o nugalėtojai tiesiog neatsigina komandų ir reklamos užsakovų dėmesio. Realybė yra šiek tiek kitokia. Paskaičiuota, kad kelias nuo kartingo iki F1 kainuoja nuo 8 milijonų eurų. Ir čia tik tuo atveju, jei lenktynininkas yra neįtikėtinas talentas. Jei ne – suma gali dvigubėti ar trigubėti. Paskaičiuokime.

Kartingo lenktynės, kuriose karjerą pradeda visi būsimi F1 pilotai, nėra pigios. Jei tau 8-eri metai ir tu nori lenktyniauti geroje komandoje, konkurencingiausioje WSK serijoje, vienos lenktynės kainuos ne mažiau 8 tūkstančių eurų. Jei sezono metu sudalyvausi 7-8 lenktynėse ir dar papildomuose testuose, 100 000 eurų išgaruos labai greitai. Žinoma, yra alternatyvų. Pakankamai konkurencingi Lenkijos ar Italijos čempionatai kainuoja beveik dvigubai pigiau, bet ir lenktynių norisi daugiau. Taigi nuo 8 iki 12 metų, lenktyniaudami žinomose Mini klasės kartingo serijose, turite galimybę kasmet išleisti nuo 40 000 iki 120 000 eurų per metus. O tai reiškia, kad per penkerius metus išleisite apie pusę milijono eurų. Žinoma, jei rezultatai neblogi, norėsis tęsti karjerą pasauliniame kartinge. Junior kategorijoje (12-14 metų) taip pat turite pasirinkimą. Aukščiausioje OK Junior pasaulinėje kategorijoje vienos varžybos kainuos nuo 12 000 eur. Papildomai - skrydžiai, viešbučiai, maistas ir kiti dalykai. Per tris metus išleisite nuo 100 000 iki 400 000 eur. O tai jau milijonas vien kartingui ir tik jei esate talentingas ir galite daug mokėti. Klaidingai įsivaizduojate, kad komandos kviečia talentus lenktyniauti nemokamai. Ne. Bet geriausiems taikomos šiokios tokios nuolaidos.

Sulaukėte 15 metų? Galite sėsti už automobilio vairo? Pigiausia Formulės 4 serija kainuos 150 000 eur. Tai tik mokestis už 6 ar 7 varžybų savaitgalius. Testai kainuos papildomai. Su kelionėmis ir kitais malonumais išleisite ne mažiau 300 000 eur. Jei nebus avarijų. Jei bus – kainuos daugiau. Formulė 3? nuo 650 000 eur. Formulė 2? 1 500 000 eur. Formulėse gali tekti praleisti kelis sezonus. Jei esi talentingas, tave pastebės ir pakvies išbandyti F1. Tas pabandymas irgi kainuos nuo milijono, bet būsite jau labai arti svajonės. 

Bet jei jūs norite tapti profesionaliu lenktynininku, nebūtina veržtis tik į F1. Yra keli prestižiniai Tarptautinės Automobilių Sporto Federacijos (FIA) čempionatai, kuriuose lenktyniauti ne ką mažiau įdomu. Ir tai kainuoja šiek tiek pigiau. Šiuo metu Formulei 1 didžiulę konkurenciją sudaro WEC (World Endurance Championship). Man jau 14 metų, kitąmet planuoju pradėti lenktyniauti automobiliais, taigi, praėjusią savaitę WEC Niurburgringo 6 valandų lenktynėse paprašiau geriausių pilotų patarimų kur man tęsti lenktynininko karjerą. Žinoma, kalbėjau su greičiausiais, LMP1 kategorijos automobilius pilotuojančiais sportininkais.



Koks yra geriausias būdas patekti į LMP1 komandą? Po kartingo lenktyniauti kėbuliniais automobiliais ar formulėmis?

Brendonas Hartlis  Le Mans 24 valandų lenktynių nugalėtojas. Porsche. „Mano nuomone nėra vieno sprendimo. Yra įvairių pavyzdžių. Pavyzdžiui, aš pasirinkau lenktyniauti formulėmis, o mano kolega Markas (Marc Lieb) lenktyniavo GT kategorijos automobiliais iki tol, kol tapo Porsche LMP1 vairuotoju“. „Brendonai, jei esi jaunas lenktynininkas ir nori patekti į gerą komandą, kas yra geriau – ateiti su savo ar rėmėjų pinigais? - Niekada man nėra uždavę tokio klausimo. Bet esu tikras, kad komandoms labiau patinka lenktynininkai kurie atsineša savo ar tėvų, o ne rėmėjų pinigus. Daugeliui komandų yra lengviau miegoti naktį žinant, kad vairuotojas toliau galės mokėti, o rėmėjas gali ir pasitraukti“.

Neilas Janis (Neel Jani). Le Mans 24 valandų lenktynių nugalėtojas. Porsche. „Įdomus klausimas. Jei nori laimėti Le Mano 24 valandų lenktynes, turi pradėti karjerą su formulėmis, o jei tiesiog tapti lenktynininku, tai, be abejo, GT kategorijose yra daugiau galimybių ir yra daug pigiau.“

Antonis Davidsonas (Anthony Davidson). Buvęs F1 lenktynininkas. WEC čempionas. Toyota. „Norėdamas tapti LMP1 pilotu, būtinai turi nueiti tą patį kelią, kuris veda į F1, bet į WEC pusę nusukti paskutiniu momentu. F1 bolidai šiais laikais labai panašūs į LMP1 automobilius, abi kategorijos turi hibridinius variklius, kurie pasiekia apie 1000AG, abu reikalauja tokių pačių sugebėjimų“.

Jose Maria Lopez. WTCC čempionas. Toyota.
„Tavo įstorija labai skiriasi nuo visų kitų lenktynininkų. Po nesėkmingo bandymo patekti į F1 grįžai į Argentiną ir ten eilinį kartą laimėjai TC2000 čempionatą. Atrodė, kad karjera ritasi žemyn, bet jau po metų tapai Pasaulio čempionu WTCC kategorijoje. Kaip tai įvyko? – Vienas mano draugų planavo lenktyniauti WTCC, tačiau taip susiklostė, kad jis negalėjo startuoti. Taigi, jis man davė automobilį ir aš laimėjau lenktynes. Tuo metu Citroen ieškojo 3-čio vairuotojo ir aš jiems pasirodžiau tinkamas. O tuomet tiesiog atidaviau visas savo jėgas ir 3 kartus tapau WTCC čempionu. 2016 metais Toyota Gazoo Racing darė vairuotojų atranką ir aš jiems labiausiai patikau. Visą gyvenimą svajojau lenktyniauti Le Mano 24 valandų lenktynėse, ir kai Toyota išsirinko mane, tikrai negalėjau atsisakyti.

Apibendrinant ilgą geriausių pasaulio lenktynininkų ir nedidelę savo patirtį galiu sakyti, kad 90 procentų sėkmingos autosporto karjeros lemia pinigai. Tačiau ir tie 9 likę procentai, kuriuose talentas, sunkus kasdieninis darbas fizinio pasirengimo treniruotėse, varginančios kelionės, testai trasose, esant 40 laipsnių karščiui yra labai svarbūs. Na o 1 % palikime sėkmei, nuo kurios viskas labiausiai ir priklauso. Vietų Formulėje 1 yra tik 20, WEC LMP1 kategorijoje – tik 12, o į jas pretenduoja tūkstančiai pasaulio geriausių pilotų. Bet aš bandysiu.
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas