musukrepsinis.lt 2010 m. lapkričio 8 d. 11:20 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvoje - pasaulio krepšinio čempionatas?

Lietuvoje viešėjęs FIBA sporto direktorius Lubomiras Kotleba su LKF vadovais svarstė galimybę mūsų šalyje surengti 2018 metų planetos vyrų čempionatą

FIBA sporto direktorius L.Kotleba
FIBA nuotr.
FIBA sporto direktorius L.Kotleba

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) pateikė paraišką mūsų šalyje rengti 2012 metų pasaulio vaikinų jaunių (iki 17 metų) krepšinio čempionatą. 

Mūsų šalyje apsilankęs Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) sporto direktorius Lubomiras Kotleba apžiūrėjo ir įvertino Lietuvos arenas bei viešbučius. Svečias su LKF vadovais diskutavo ir apie galimybę Lietuvoje surengti 2018 metų planetos vyrų čempionatą.
 

„Lietuvoje dar nėra buvę pasaulio čempionato, todėl mūsų pareiga – pasistengti, kad jį pamatytų ir Lietuvos krepšinio gerbėjai. Po 2011-ųjų Europos čempionato viena svarbiausių užduočių bus gerai panaudoti pastatytas arenas. Kiekvienais metais norėsime rengti po keletą didelių tarptautinių turnyrų. Ateityje turime dar didesnių planų – atsivežti NBA komandą ir JAV rinktinę. Daug kas priklausys nuo LKF prezidento rinkimų, tačiau nesvarbu, kas bus valdžioje, federacija privalo siekti dar didesnių renginių nei Europos čempionatas. Suvienijus jėgas su Latvija ir Estija galėtume siekti teisės rengti 2018 metų pasaulio pirmenybes. Puikią krepšinio struktūrą ir nuostabius aistruolius turinti Lietuva yra verta tokių renginių“, - sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.
 

L. Kotleba LKF iniciatyvą įvertino teigiamai ir pažymėjo, kad kovoje dėl teisės rengti čempionatus mūsų šalis atitinka visus kriterijus. Vienintelis klaustukas – ar Baltijos šalys finansiškai būtų pajėgios surengti vyrų pasaulio čempionatą?
 

Koks buvo jūsų kelionės į Lietuvą tikslas? – paklausėme L. Kotlebos.
FIBA šiais metais pirmą kartą surengė pasaulio 17-mečių čempionatą. Turnyras Vokietijos Hamburgo mieste buvo labai sėkmingas, jūsų vaikinai ten iškovojo ketvirtąją vietą. LKF pateikė prašymą rengti 2012 metų pasaulio 17-mečių čempionatą. Mano viešnagė buvo susijusi su jūsų paraiška, tačiau, tiesą sakant, ji buvo tik formalumas.

Puikiai žinau, ką Lietuvai reiškia krepšinis, kad turite puikių viešbučių, arenų bei labai gerai dirbančią krepšinio federaciją. Kitų metų kovo 12-13 d. vyksiančiame FIBA Centrinės valdybos posėdyje turėsiu pateikti savo vizito ataskaitą. Manau, Lietuva turi tikrai didelę galimybę gauti teisę rengti šį čempionatą. Vienas svarbiausių argumentų, kodėl Lietuva galėtų nugalėti, yra tas, kad jūs dar niekada nerengėte jokios amžiaus grupės pasaulio čempionato. Manau, tam jau atėjo laikas.
 

Kurios dar šalys yra pateikusios paraiškas rengti 2012 metų jaunių pasaulio čempionatą?
Vaikinų čempionato nori Iranas, Prancūzija ir Lietuva. Merginų čempionatą pageidauja rengti Olandija, Rumunija ir Šri Lanka.

Apsilankiau Kaune statomoje arenoje. Žinau, kad joje bus žaidžiamas Europos vyrų čempionato finalas. LKF šioje arenoje norėtų rengti ir septyniolikmečių pirmenybes. Taip pat apžiūrėjau tris viešbučius, kurie buvo išbandyti per praėjusią vasarą Kaune vykusį Europos šešiolikmečių čempionatą. Norint gauti teisę rengti pasaulio čempionatą, reikia turėti gerą areną, viešbučius ir patirties rengiant panašaus masto varžybas. Jūs viską turite, todėl mano ataskaita FIBA bus tikrai teigiama.
 

 

Lietuvos vaikinai FIBA reitinge nusileidžia tik amerikiečiams. Kaip manote, kodėl maža šalis demonstruoja tokius aukštus rezultatus?
Labai svarbu yra gilios tradicijos. Taip pat jūs turite kur kas daugiau pajėgių trenerių nei kitos šalys. Jaunimo krepšinyje geras treneris ypač svarbus.

Lietuva yra turbūt vienintelė pasaulio valstybė, turinti paminklą krepšiniui. Jūs tuo gyvenate ir tai šaliai suteikia daug džiaugsmo. Daugybė žmonių visame pasaulyje manęs klausia, kaip tokia maža šalis gali pasiekti tiek daug? Tai tarsi stebuklas.
 

Ar maža šalis Lietuva gali svajoti apie tokį renginį, kaip pasaulio vyrų čempionatas?
Mano vizito metu kartu su jūsų federacijos prezidentu ir generaliniu sekretoriumi palietėme ir šią temą. Jie manęs teiravosi, ar Lietuva turi galimybių kovoti dėl teisės surengti čempionatą 2018 metais. Tai atviras klausimas. Galbūt pasaulio čempionatą Lietuva galėtų rengti kartu su Latvija ir Estija?

Šios šalys taip pat turi naujų didelių arenų. Manau, tai būtų visai įmanoma, tačiau vien noro čia gali neužtekti. Labai svarbus ir finansinis bei rėmėjų pritraukimo faktorius.

Manau, apie jūsų galimybes bus galima spręsti po 2011-ųjų Europos čempionato. Jeigu kalbėtume apie sportinį faktorių, nematau nė vienos priežasties, kodėl negalėtumėte iškovoti šios teisės.
 

Dar vienas Lietuvos krepšinio gerbėjams labai aktualus klausimas. Ar jau yra aiški galutinė atrankos į Londono olimpines žaidynes sistema?
Atranka į olimpines žaidynes lieka beveik nepakitusi. Vienintelis skirtumas – tiesiogiai į žaidynes pateks tik Europos čempionato finalininkai. Dar keturios komandos įgis teisę varžytis papildomame atrankos turnyre. Iš viso jame kovos 12 rinktinių: keturios iš Europos, trys iš Amerikos, po dvi iš Azijos ir Afrikos bei viena iš Okeanijos. Trys stipriausios komandos iškovos kelialapius į olimpines žaidynes.

Moterų Europos čempionate tiesioginį kelialapį į Londoną iškovos tik čempionės.
  
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas