Henrikas Pesliakas 2010 m. kovo 3 d. 23:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kelias į Dohą. Antra stotelė – Austra Skujytė

Toliau pristatome šalies lengvosios atletikos rinktinės, kuri kovo 12-14 dienomis dalyvaus Katare vyksiančio pasaulio uždarų patalpų čempionate, narius

Iki susitikimo Dohoje...
Alfredo Pliadžio nuotr.
Iki susitikimo Dohoje...
   

Toliau pristatinėjame Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės, kuri kovo 12-14 dienomis dalyvaus Katare vyksiančio pasaulio uždarų patalpų čempionate narius. Mūsų šaliai atstovaus šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, rutulio stūmikė Austra Skujytė, sprinterė Lina Grinčikaitė bei vidutinių nuotolių bėgikai Eglė Balčiūnaitė bei Vitalijus Kozlovas. Antroji mūsų viešnia – daugiausiai patyrimo tokio rango varžybose sukaupusi olimpinė vicečempionė Astra Skujytė.

Šis uždarų patalpų pasaulio čempionatas Austrai bus jau trečiasis, tačiau pirmas – kaip rutulio stūmikei (daugiakovėje 2004 metais A.Skujytė Budapešte buvo 3, o 2008 metais Valensijoje – 5). Po Pekino olimpinių žaidynių A.Skujytė nusprendė specializuotis vienoje rungtyje, ir tapo kone pirmąja pasaulio daugiakovininke, pasirinkusia rutulį. Iki šiol besitraukiantys daugiakovininkai daržniausiai rinkdavosi barjerinį bėgimą, šuolį į tolį ar aukštį.

Daugiakovininkai visuomet garsėjo kaip labai draugiški, palaikantys vieni kitus ir tolerantiški sportininkai, tad pokalbį su Austra pradėjome nuo situacijos tarp rutulio stūmikių. „Situacija rutulio stūmimė yra priešinga arba panaši kaip visose atskirose rungtyse. Per pirmą komercinį startą pasveikinau nugalėtojas, o jos į mane pažiūrėjo tokiu rūsčiu žvilgsniu… Iš karto tapo aišku, kad tokio šiltumo, kuris vyravo daugiakovėje, nesulauksiu niekada. Tačiau ledai juda į priekį – jau praėjusio vasaros sezono pabaigoje su keliomis stūmikėmis bendravau gana šiltai, galbūt ateityje tas sąrašas plėsis.”

2009 metų vasaros sezone Austros rezultatai vis gerėjo, o sezoną ji baigė su 17,86 metro rezultatu pasaulio čempionate Berlyne. Kaip tokius rezultatus vertina pati trijų olimpiadų dalyvė? „Sezonas buvo geras, pasiektas asmeninis rekordas, kuris mane labai nudžiugino. Tik va iki 18 metrų truputuką pritrūko – labai noriu ją peržengti. Ruošiantis startui Dohoje su treneriu akcentavome techniką, techniką ir dar kartą techniką – būtent ten slypi daugiausiai neišnaudoto potencialo. Kiekvienoje treniruotėje kasamės vis giliau link šio lobio, tačiau dideliais laimėjimais šioje srityje džiaugsimės dar ne greitai – tai ilgas ir kruopštus procesas. Taip pat nemažai dėmesio skyrėmė greičiui ir fizinei jėgai.”
Šiuo metu tarp rutulio stūmikų greitai populiarėja nauja technika – stumti rutulį sukantis aplink savo ašį. Ar teko tai išbandyti ir pajėgiausiai Lietuvos rutulio stūmikei? „Su šia technika teko tik „pažaisti” vienoje treniruotėje. Tai jaunų sportininkų technika – jei jos imčiausi, viską reikėtų pradėti nuo nulio. O ir senoji man parankesnė atrodo – stumiant rutulį „su šuoliuku”, labiau galiu save kontroliuoti ir kažko išsireikalauti.”Į pasaulio uždarų patalpų čempionatą rinksis kone visos stipriausios pasaulio rutulininkės, su kuriomis Austrai jau teko susidurti pasaulio vasaros čempionate. Tačiau lietuvė teigia per daug kekreipianti į tai dėmesio. „Aš pati jų rezultatų ir pasirodymų neseku, situaciją bendrais bruožais kartais nušviečia treneris (R.Plungė). Aš nenoriu per daug spėlioti, kaip man seksis nustūmus įrankį tiek ar tiek metrų – tokiomis mintimis galima visiškai „užsikasti” ir prarasti koncentraciją. Kam be reikalo vargintis – nuvažiuosiu į čempionatą, išeisiu į sektorių ir matysiu kas dalyvauja, kas kiek šiemet rutulį stūmė.”

„Pagrindinis tikslas Katare – pasiekti man įveikiamą ribą. Stebuklo arba 19 metrų ribos tikėtis tikrai neverta. Labai norėčiau pagerinti savo asmeninį rekordą arba peržengti 18 metrų ribą. O ar ta riba paklus, matysime – juk greičiausiai teturėsiu tik 3 bandymus. Tokia yra reali situacija ir tiek aš, tiek treneris ją realiai priimame.”

Lietuvos rinktinėje A.Skujytė bus labiausiai patyrusi komandos narė (du kartus tokiose varžybose yra startavusi ir Lina Grinčikaitė, kiti atletai bus debiutantai), čempionatas vyks tolimoje Azijoje. Kokių emocijų sukelia šios aplinkybės? „Tai man daugiau padeda nei slegia. Jau gyvenu tokių varžybų rutinoje – žinau ką daryti per pramankštą, žinau kad teks ilgai sėdėti “call room”. Žodžiu, viskas iki skausmo pažįstama. O jei jaunimas klaus manęs patarimų – visada padėsiu. O dėl Azijos – daug skraidžiau po Ameriką, tad ilgos kelionės man nebaisios, patyrimas padeda greičiau aklimatizuotis. Prieš daugiakovę reikėdavo kelių dienų pilnai priprasti, o atskirose rungtyse tai nebūtina. Nors varžybos vyks manieže, šiluma lauke – irgi geras faktorius… ji kaulų nelaužo.”

Keturi iš penkių Lietuvos lengvaatlečių į pasaulio čempionatą vyks be trenerių (su komanda skris tik L.Grinčikaitės treneris E.Norvilas) – ar turės tai įtakos Austros pasirodymui? „Jei lygint, pavyzdžiui šuolius ir rutulį, man trenerio nebuvimas ko gero atsiliepia mažiausiai. Varžytis be trenerio man ne naujiena, dažnai ir pati jaučiu bei matau, kas nepavyko, ką padariau ne taip.”

Paprašyta paprognozuoti rutulio stūmimo rungties garbė pakylą, Austra konkretumu nepasižymi: “nežinau, kas dalyvaus – žinau tik tiek, kad norinčios ten patekti, turės įveikti 20 metrų ribą.”

Matyt nei vienas, kolega ar žurnalistas kalbėdamas su Austra nepamiršta paklausti, ar olimpinė vicečempionė negalvoja apie grįžimą į daugiakovę. „Šioje rungtyje patyriau daug nuostabių akimirkų, tad potraukis jai visada bus. Tačiau kuomet pagalvoju apie treniruotes, apie 800 metrų bėgimą, kuomet bėgdavau “per negaliu”, arba paskutiniuosius daugiakovės metus, kai sveikata nebeleisdavo treniruotis pilnais krūviais, apsiraminu. Ir su džiaugsmu žvelgiu į ateitį, nekantraudama pamatyt, kas manęs laukia metimų sektoriuose.”
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas