Lina Daugėlaitė 2010 m. kovo 4 d. 14:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dėmesys tenisui tarsi krepšiniui

Į Deviso taurės turnyrą akredituota 80 žurnalistų, parduoti VIP bilietai - ar tenisas populiarumu Lietuvoje vejasi antrąją mūsų religiją - krepšinį?

Mūsų tenisininkai, sulaukę tiek dėmesio, gali jaustis tarsi žvaigždės
avgi.lt nuotr.
Mūsų tenisininkai, sulaukę tiek dėmesio, gali jaustis tarsi žvaigždės
   
  
Kovo 5–7 dienomis Vilniaus "SEB arenoje" Lietuvos tenisininkų rinktinė susikaus su teniso tėvynės atstovais britais Deviso taurės (Davis cup) turnyre. Susidomėjimas šiuo maču pranoko lūkesčius – akredituota 80 žiniasklaidos atstovų, t. y. tiek pat, kaip prieš porą savaičių Vilniaus "Siemens arenoje" vykusioje krepšinio šventėje – LKF Didžiosios taurės turnyre. Ar tai reiškia, kad tenisas populiarumu mūsų šalyje vejasi antrąją Lietuvos religiją krepšinį? 
 
Pasak Deviso taurės turnyro spaudos centro vadovo Rimanto Šimkaus, 80 akredituotų žiniasklaidos atstovų atstovauja ir spaudai, ir televizijai, ir radijui. Be to, itin didelis internetinės žiniasklaidos susidomėjimas. Yra ir užsienio kolegų – iš Anglijos atvyko septyni žurnalistai, kurie atstovauja pagrindiniams leidiniams, rašantiems apie tenisą. Anot R.Šimkaus, tokia sporto žurnalistų gausa iš pradžių buvo keista ir jam: "Netgi teko truputėlį bendrauti su kai kurių leidinių sporto redakcijų vadovais, nes atrodė, kad redakcijose net nėra tiek dirbančių... Bet kadangi renginys netrumpas – vyks tris dienas, suprantama, kad fotografai, operatoriai turės keistis. Tai įtikino. Gal tarp akredituotų bus ir tokių, kurie ateis tik pažiūrėti mačo, bet tai vis tiek džiugina – tai juos priartins prie teniso. Juk dėl to iš tiesų ir buvo daromas visas šitas spaudos centras", - kalbėjo spaudos centro vadovas. Pirmą kartą Lietuvos teniso istorijoje varžybas tiesiogiai transliuos ir televizija.
 

  
Ar patys organizatoriai tikėjosi tokio ažiotažo? "Tiesa sakant, organizatoriai tikėjosi gal kiek mažesnio žurnalistų aktyvumo, bet didesnio teniso gerbėjų susidomėjimo. Tačiau įprasta, kad pas mus bent jau į sporto renginius bilietai yra perkami prieš pat varžybas. Man atrodo, jau matomi tam tikri požymiai, kad tą dieną, kai 12 valandą prasidės mačas, dar būrys žmonių stovės už arenos ir reikalaus juos įleisti, nes jie per vėlai atėjo nusipirkti bilietų", - optimistiškai nusiteikęs spaudos vadas.
 
Jis informavo, kad VIP bilietai, kurių buvo apie 300, jau parduoti visi. Vieno VIP bilieto, kuris galios visas tris dienas, kaina – 200 litų. "Tai yra vienai dienai – 60 litų, arba dar kitaip – 40 litų už mačą. Tai prilygsta nuėjimui į kokį nors koncertą", - iš pirmo žvilgsnio didoką sumą matematiškai aiškina R.Šimkus. Paprasti bilietai kainuoja šimtą litų. "Kiek žinau, organizatoriai planavo porą dienų prieš turnyrą pradėti pardavinėti ir vienos dienos bilietus po 50 litų. Juos galėtų įsigyti žmonės, norintys atvažiuoti tik vienai dienai. Tokių bilietų turėjo būti rezervuota apie porą šimtų", - pasakojo R.Šimkus. Iš viso planuojama išplatinti per 2000 bilietų. LKF Didžiosios taurės metu "Siemens arenoje" akis badė pustuštės tribūnos netgi per "Lietuvos ryto" ir "Žalgirio" finalinę dvikovą. Pasak "Tiketos" marketingo vadovo Martyno Navicko, žiūrovų per 2 dienas įvykusiose ketveriose rungtynėse apsilankė per 7000, o bilietai kainavo nuo 35 iki 65 litų.
 
Susidomėjimą tenisu R.Šimkus aiškina pirmiausia asmenybėmis: "Mes turime augančias teniso asmenybes, kurios kyla aukštyn tarptautiniame reitinge po 50, po 100 vietų. Taigi jaunimas turi į ką lygiuotis. Ir iš kitos pusės – infrastruktūra. Labai svarbu, kad Vilniuje atsirado "SEB arena" su tiek aikštelių, Kaune taip pat atsidarė teniso centrai. Pagaliau patys žmonės atranda tenisą, kaip laisvalaikio būdą, ir supranta, kad tai nėra vien turtingųjų užsiėmimas. Nors dabar ir krizė, bet iš principo augant mūsų visuomenės gerovei ir pajamoms, tenisas tampa įkandamas, jis tampa mėgstamu žaidimu".
 
Lietuvos teniso rinktinės treneris Remigijus Balžekas, išgirdęs apie tokį ažiotažą, sakė, jog nesitikėjo, kad tenisininkai bus laikomi tikromis žvaigždėmis. O tai, be abejo, įpareigoja pasirodyti, kaip įmanoma, geriau. Tik ar nepakiš atsakomybė ir dėmesys kojos siekiant rezultatų? "Ričardas Berankis teigė, kad jį tai tik dar labiau užveda", - tvirtino R.Šimkus.
 
Didžiosios Britanijos ir Lietuvos teniso rinktinės tarpusavyje susitiks pirmą kartą. Pergalės atveju, mūsų šalies atstovai antrajame etape išvykoje susitiktų su Airijos ir Turkijos poros nugalėtoja. Pralaimėję britams, lietuviai kovotų dėl išlikimo II grupėje.
Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas