Ingvaras Butautas | 2017 m. rugsėjo 26 d. 15:48 |
![]() ![]() |
„Noriu dirbti Lietuvos futbolui“
Vienintelis kandidatas į LFF vadovo postą Tomas Danilevičius - apie apribotas prezidento galias, futbolo problemas ir jų sprendimus, šeimos reakciją.
![]() |
Šį šeštadienį Lietuvos futbolo federacija turės naują prezidentą. Nors jau dabar iš esmės aišku, kad juo taps buvęs ilgametis Lietuvos futbolo rinktinės kapitonas Tomas Danilevičius. Šeštadienį įvyksiančiai LFF rinkimų konferencijai užregistruota jo vienintelio kandidatūra.
Tiesa, šiemet pertvarkius federacijos įstatus, LFF prezidentas – vadovas sąlyginis ir nominalus. Kur kas daugiau įgaliojimų gegužę vykusi LFF konferencija suteikė federacijos generaliniam sekretoriui, o daugiausia galių turi Vykdomasis komitetas.
T.Danilevičių į LFF prezidento postą iškėlė Lietuvos futbolo teisėjų (LFTA), Futbolo techninio vystymo (FTVA) bei Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo (LVJFA) asociacijos.
Futbolo užkulisiuose teigiama, kad šias asociacijas kontroliuoja Lietuvos futbolo pilkuoju kardinolu vadinamas ir naujovėms bei didesniam federacijos demokratiškumui besipriešinantis Stasys Stankus. Jis buvo ne paskutinis žmogus istorijoje, kai buvęs LFF prezidentas Edvinas Eimontas siūlė federacijai radikalias permainas, bet netrukus pats buvo priverstas atsistatydinti.
Šiuo metu LFF prezidento pareigas laikinai eina Vidmantas Butkevičius.
LFF konferencija šeštadienį vyks Kaune.
T. Danilevičius bus dvejiems metams išrinktas LFF prezidentu, jei surinks daugiau negu pusę (50 proc.+1) balsavusiųjų delegatų balsų.
Jeigu kandidatui balsų nepakaktų, dviejų mėnesių laikotarpyje bus vykdomi pakartotiniai rinkimai.
Vienintelis kandidatas į LFF prezidentus į ateitį žiūri optimistiškai. Tai, kad prezidento funkcijos susiaurintos iki reprezentacinio vaidmens, jo nebaugina. T. Danilevičius tikisi padėti LFF išbristi iš įvaizdžio krizės, nežiūrėdamas netgi į tai, kad nuolatinė jo ir jo šeimos gyvenamoji vieta yra Šveicarijoje.
Esate vienas kandidatas į prezidentus. Kaip tai vertinate?
Tai jau ne mano valia. Aš negalėjau nei savos kandidatūros iškelti, nei kitos. Jeigu futbolo bendruomenė pasirinko tik vieną kandidatą, tai yra taip, kaip yra.
Iškelti Jūsų kandidatūrą prieš jų valią turbūt negalėjo, turėjo derinti su jumis. Ar ilgai įkalbinėjo?
Kai gavau pasiūlymą, iš pradžių apmąsčiau, ką aš galėčiau nuveikti, kaip galėčiau panaudoti savo patirtį. Futbole esu gerai žinomas, buvau Lietuvos rinktinės kapitonas. Supratau, kad aš tikrai noriu būti su futbolu, dirbti Lietuvos futbolui. Tad liko pasitarti su šeima ir, sutarus su, ja duoti sutikimą.
Anksčiau Lietuvos futbolo federacijos prezidentas buvo tikras organizacijos vadovas. Dabar jam paliktos kone vadybininko funkcijos. Jus tai tenkina?
Taip, pasikeitus federacijos įstatams, faktinės LFF prezidento galios buvo smarkiai apribotos. Dabar prezidentas turės reprezentacines galias, atstovaujant LFF tiek UEFA būstinėje, tiek kalbantis su savivaldybėmis ar Lietuvos valdžia. Ir tai yra labai svarbūs dalykai, bandant federaciją gerai pristatyti visoms institucijoms. Manau, kad tai yra nemenka galia.
Kokias pagrindines problemas matote Lietuvos futbole? Ir ar žinote būdus, kaip jas išspręsti?
Šiai dienai tų problemų yra labai daug. Šiuo metu rašausi priešrinkiminę programą su savo idėja, kaip aš matau tai ir kaip siūlau išspręsti. Sakyčiau, labai didelė problema yra federacijos įvaizdis ir futbolo bendruomenės pasitikėjimas ja. Kitos futbolo problemos: klubai, jaunimo ugdymas ir kitos. Šiuo metu apieb tai daug pasakyti negalėčiau, nes tai peržvelgiau tik paviršutiniškai, bet programoje noriu giliau paliesti problemas ir jų sprendimo būdus.


Ką galima nuveikti per dvejus metus, kad ir to paties įvaizdžio klausimu?
Aš manau, kad galime ir turime nuveikti. Turėtų atsirasti bendradarbiavimas su nacionaline valdžia, su savivaldybėmis stiprinant klubus ir jų veiklą. Rinktinės rezultatai nedžiuginantys ir mes norime, kad jie gerėtų. Bet iš kitos pusės suprantame, kad per dvejus metus neįmanoma išauginti naujos kartos ar atrasti futbolininkų iš kažkur kitur. Nes tai nėra klubas, kuris gali nusupirkti Ronaldo ar Neymarą.
O pats nebijote susisieti su ne kokį įvaizdį turinčia organizacija? Juk futbolininkas, kuris dar ne taip seniai žaidė rinktinėje, mušė įvarčius yra, suprantama, mėgiamas futbolo gerbėjų, o federacijos vadovams dažniausia tenka vien kritika.
Jeigu bus nudirbti darbai, bus komunikacija, paaiškinanti, kokie darbai yra nuveikti, kas padaryta, galima to išvengti. Ir tai juk priklausys nuo paties manęs, o ne nuo kitokių faktorių.
Kaip vertinate šalies rinktinės žaidimą? Ar nemanote, kad joje reikia kažką keisti?
Aišku, kad situacija ir ypač pastarieji rezultatai nėra tenkinantys. Norisi geresnių. Bet treneriai per dvejus metus negali padaryti kažkokių stebuklų. Jų komanda yra suburta, jie dirba, analizuoja ir aš tikiu, kad rezultatai ateis. Tai yra laiko ir pasitikėjimo klausimas.
Ar manote, kad surasite bendrą kalbą su LFF Vykdomuoju komitetu?
O kaip kitaip? Kartu dirbant turėtų būti įmanoma surasti bendrą kalbą. Negali būti, kad viena pusė kategoriškai sako ne, o kita – kategoriškai taip. Vykdomasis dabar prasiplėtęs ir stengiasi į diskusiją įtraukti kuo daugiau žmonių. Ir tai yra gerai – kuo daugiau žmonių, tuo sprendimas demokratiškesnis.
Pats gyvenate Šveicarijoje. Ar tai netrukdys darbui?
Klausimas kiek laiko aš praleisiu Lietuvoje, atkrenta. Gyvensiu čia kiek reikės ir kada reikės. Nes prioritetas yra futbolas. Kita vertus, šiais laikais nėra būtina kasdien eiti į federaciją ir sėdėti prezidento kabinete. Vadovui svarbu ir bendravimas, ir ryšių palaikymas, ir komandiruotės, ir daug kitų dalykų. Tiesa, visos šiuolaikinių ryšių priemonės, galimybė dalyvauti virtualiose konferencijose labai palengvina vadovo darbą.
Bet jūsų šeima bet kokiu atveju gyvens tenai?
Šeima jau daug metų gyvena užsienyje ir neplanuoja grįžti į Lietuvą.
Vėl bus kaip jūsų futbolininko karjeros laikais: ilgos komandiruotės, ilgi išsiskyrimai?
Mano gyvenimas toks... Komandiruotės, komandiruotės, komandiruotės... Namuose kaip svečias būnu. Prieš priimant sprendimą su šeima buvo ir tartasi, ir diskutuota, ir priimtas bendras koncesusas. Bet kokiu atveju tai labai nepakeis mūsų gyvenimo būdo, nes visą laiką taip buvo. Juk nebuvo taip, kad būčiau dirbęs kokiame fabrike fiksuotu laiku, o po to nuspręsčiau viską pakeisti. Todėl šeima mane supranta. Kad kai esu tiek atidavęs futbolui ir dirbsiu su futbolu, kai tik pasitaikys tokia galimybė.
Pats turite Šveicarijoje verslą. Ar darbas Lietuvoje jam nepakenks?
Taip, užsiimu ten nekilnojamuoju turtu. Bet nemanau, kad jam kuo nors pakenks mano pareigos LFF. Turiu čia partnerių, kurie tikrai padės tvarkyti verslo reikalus, kai būsiu Lietuvoje.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.