Henrikas Pesliakas 2010 m. kovo 5 d. 14:06 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kelias į Dohą. Trečia stotelė – L.Grinčikaitė

Toliau pristatome šalies lengvosios atletikos rinktinės, kuri kovo 12-14 dienomis dalyvaus Katare vyksiančio pasaulio uždarų patalpų čempionate, narius

Bėgimo takelyje Lina Grinčikaitė
Alfredo Pliadžio nuotr.
Bėgimo takelyje Lina Grinčikaitė
   

Toliau pristatinėjame Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės, kuri kovo 12-14 dienomis dalyvaus Katare vyksiančio pasaulio uždarų patalpų čempionate narius. Mūsų šaliai atstovaus šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, rutulio stūmikė Austra Skujytė, sprinterė Lina Grinčikaitė bei vidutinių nuotolių bėgikai Eglė Balčiūnaitė bei Vitalijus Kozlovas. Trečioji mūsų viešnia – Europos U23 čempionė, olimpietė sprinterė LIna Grinčikaitė.

2009 metų vasaros sezonas Linai buvo sėkmingiausias jos karjeroje – pasaulinėje studentų universiadoje ir Europos U23 čempionate ji laimėjo auksą, o pastarajame čempionate Kaune – dar ir bronzą estafetėje. Tačiau pokalbį su geriausia 2009 metų šalies lengvaatlete pradėjome nuo nūdienos realijų – greičiausia Lietuvos mergina šiuo metu atlieka praktiką vienoje iš Klaipėdos vidurinių mokyklų. Kur sunkiau – bėgimo takelyje šurmuliuojant žiūrovams ar pamokoje, kur šurmuliuoja mokiniai? “Žinoma, kad sunkiau mokykloje – fizinio lavinimo mokytojo darbas yra daugiau ne fizinis, o emocinis – vaikų šurmulys labai sekina.”

Tačiau grįžkime ir prie nūdienos sportinių realijų. “2009 metų vasaros sezonas buvo sėkmingiausias mano karjeroje, tad kitaip nei gerai, jo vertinti niekaip negaliu. Maža to, kad laimėjau kone visus titulus, kurių siekiau, tačiau dar labai aiškiai supratau, kad siekdama užsibrėžto tikslo galiu pasiekti bet ką.”

Netrukus Lina su komandos draugais vyks į Dohą, kurioje vyks pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. “Šio starto tikrai nesureikšminu ir neakcentuoju – mano pagrindinė rungtis yra 100 metrų bėgimas. Abi rungtys (60 ir 100 metrų) keliauja su manimi kartu per gyvenimą ir neišskiriu nei vienos, nei kitos. Tiesiog kryptingai treniruojuos, startuoju žiemą, tačiau daugiausia ruošiuosi vasarai – ilgesniame takelyje mano galimybės gerokai didesnės –100 metrų distancijoje “pradedu bėgti” būtent po 60 metro.”

L.Grinčikaitė vienintelė iš penkių Lietuvos sportininkių Katare galės atsiremti į trenerio Edmundo Norvilo petį. Kokius papildomus stimulus sprinterei suteikia trenerio buvimas šalia pagrindiniuose metų startuose? “Pastebėjau, kad būnant  varžybose treneriui, rezultatai geresni. Tuomet gaunu kritikos bei palaikymo ne vien iš savo vidaus, bet ir iš šalies. Startuodama viena neturiu problemų su nusiteikimu, tačiau būna kiek sunkiau technikos atžvilgiais – bėgdama nematau savęs iš šalies.”Ar bėgikės negąsdina tai, kad pasaulio čempionatas vyksta toli nuo Lietuvos ir laukia ilgas skrydis, kitokios nei gimtojoje Klaipėdoje oro sąlygos? “Mano organizmui po ilgų kelionių reikia kiek daugiau laiko atsistatyti nei kitiems. Tačiau yra kaip yra – esu optimistė ir nemanau, kad tai turės kažkokios įtakos mano pasirodymui.”

L.Grinčikaitei tai bus jau trečiasis pasaulio uždarų patalpų čempionatas – 2006 metais Maskvoje ji liko 18 (7,38 sekundės), o 2008 metais Valensijoje – 25 (7,41), abiem atvejais pasiekė antrąjį varžybų ratą. Pernai Europos čempionate Turine Lina bėgo finale ir liko septinta. “Visi šie čempionatai yra nuostabi patirtis ir judėjimas link tobulybės. Net ir žiemos čempionatų patirtis leidžia siekti gerų rezultatų vasarą – ji tiesiog grūdina ir daro mane stipresnę visame, ką darau.”

“Bet kokiu atveju, pagrindiniu metų startu bus Europos čempionatas Berselonoje, tačiau žvelgiant plačiau, tiek Doha, tiek ir Ispanija, bus dar vienas pasirengimo Londono olimpiadai etapas. Tai pagrindinis tikslas – labai norėčiau dar kartą, kaip ir Pekine, bėgti olimpiniame pusfinalyje.”

Paprašyta paprognuozoti garbės pakylą Katare, Lina sako: “Šiuo metu nieko prognozuoti neįmanoma. Įsigaliojus naujosioms priešlaikinio starto taisyklėms, jau pirmame etape gali kristi ir didžiausios favoritės. Juo labiau, kad tai bus ne eilinis turnyras, o pasaulio čempionatas, tad nervų turės visos bėgikės. Net jei ši taisyklė nebūtų įsigaliojusi, lyderės neišskirčiau – tai moterų rungtis, o joje dalyvaus ne viena panašaus meistriškomo bėgikė.”
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas