Marytė Marcinkevičiūtė 2017 m. lapkričio 20 d. 18:00 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prieš svarbias kovas – repeticija

Draugijos „Žalgirio“ vandensvydžio taurę Elektrėnuose iškovojo visus varžovus įveikusi Vilniaus miesto sporto centro „Baltic Amadeus“ komanda.

„Žalgirio“ taurė.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
„Žalgirio“ taurė.
   
Vilniečių trenerių Nerijaus Papaurėlio ir Tado Pašuko auklėtiniai Elektrėnuose įmetė 49 įvarčius, praleido 28 ir surinko 6 taškus. Antras turnyre – Kauno vandensvydžio klubas „Bebras“ (4), kuris praėjusiais metais atšventė savo 20 metų gyvavimo sukaktį, trečias – Elektrėnų SSC „Žaibas“ (2) ir ketvirta – Lietuvos jaunimo rinktinė-17, neiškovojusi pergalių. 
 
Geriausias komandas apdovanojo Lietuvos vandensvydžio federacijos generalinis sekretorius Aleksejus Tonkichas. 

SIRGALIUS. Kauno „Bebrą“ turnyre palaikė vienas aistringiausių jo sirgalių – klubo vadovas, architektas, įvairių projektų autorius Tomas Burokas. Jis prisidėjo prie Kauno „Vilijos“ ir „Dainavos“ plaukimo baseinų pastatymo, o dabar didele dalimi T.Buroko dėka baseinas atsirado Radviliškyje.

Gruodžio 22 d. Radviliškyje bus atidarytas šešių takų baseinas su vandensvydžio aikšte ir 150 vietų tribūna, kavine ir viešbučiu.  

TRADICIJA. Jau tampa tradicija, jog Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“ komandos pagrindiniai varžovai yra kauniečiai. 

Taip buvo ir šįkart. „Bebro“ vandensvydininkai nugalėti po įtemptos kovos 13:9. Atkakliai nugalėtojams priešinosi ir Lietuvos jaunimo rinktinė U-17, pralaimėjusi 10:17. 

Jaunimo komanda, treniruojama kauniečio Rimvydo Šimansko ir alytiškio Tomo Vainikonio, dabar kruopščiai rengiasi Baltijos jūros ir Europos šiaurės šalių čempionatui, kuris kitą savaitę vyks Alytuje. 

Praėjusiais metais Lietuvos vaikinų komanda analogiškose varžybose Suomijoje tapo nugalėtoja, todėl dabar, žaisdama namie, ji stengsis apginti titulą. 

SUSIRŪPINIMAS. „Baltic Amadeus“ ir Lietuvos vandensvydžio rinktinės vyriausiasis treneris Nerijus Papaurėlis yra susirūpinęs paskutiniosiomis Europos čempionato atrankos turnyro rungtynėmis vasario 24 d. išvykoje ir kovo 3 d. namie su olandais. 

Pasak jo, labai sudėtinga rengtis, kadangi Vilniuje nėra 50 m ilgio baseino. „Dabar žaidėjus būtinai reikia gerai parengti funkciškai ir psichologiškai, kadangi varžovai ypač pajėgūs, jie žaidžia Pasaulio lygoje.  Tačiau tikrai įmanoma sužaisti garbingai. Kitąmet gegužės mėnesį mūsų lauks ir Europos tautų taurės turnyras, todėl pasirengimą  sezonui pradėsime iš naujo“, - sakė N. Papaurėlis.

Kalbėdamas apie „Žalgirio“ taurės turnyrą, iš savo žaidėjų jis pirmiausiai išskyrė rezultatyvųjį komandos lyderį, Vilniaus universiteto studentą  Marių Jakimčiką. Treneris gyrė ir komandos kapitoną Rimantą Jakutį, vis geriau rungtyniauja vyriausias ekipos vandensvydininkas Michailas Lapido.  Jo sportinė forma gerėja, ir N. Papurėlis tikisi, kad šis sportininkas padės ir Lietuvos suaugusiųjų rinktinei. 


 
„Tačiau gaila, kad Graikijoje per peržiūrą neįsitvirtino puikių duomenų 204 cm ūgio Aurimas Jonkus. Jis galėtų žaisti geruose klubuose, jeigu būtų tvirtesnio charakterio, tokio, kaip Mariaus Jakimčiko.  Traumas gydosi abu mūsų vartininkai Andrejus Pomiatko ir Raimondas Kazlauskas, tačiau sudėtingu momentu mums sutiko padėti pusantrų metų su vandensvydžiu atsisveikinęs, bet dabar vėl į jį sugrįžęs Nikita Zachraovas“, - sakė N. Papaurėlis.       
 
VADOVAI. Turnyre buvo galima išvysti ir sėkmingai žaidžiančius Lietuvos vandensvydžio federacijos vadovus: prezidentą Andrių Jankūną ir viceprezidentą Justą Liubertą, kurie atstovavo Elektrėnams. 
 
Šioje komandoje rungtyniavo ir J. Liuberto brolis Vytautas Liubertas, septintus metus gyvenantis Londone.

„Labai norėjau žaisti vienoje komandoje su broliu, todėl specialiai grįžau aplankyti tėvų ir sudalyvauti turnyre“, - teigė V. Liubertas. 

Brolių Justo ir Vytauto Liubertų tėvas Jonas Liubertas - praeityje puikus Lietuvos vandensvydininkas, buvęs ilgametis Lietuvos vandensvydžio federacijos prezidentas, 22-us metus vadovaujantis bendrovei „Paroc“.  

„Bebro“ komandoje rungtynes su VMSC „Baltic Amadeus“ žaidė trenerio Artūro Šimansko sūnus, 24-erių Tautvydas, kuris, baigęs universitetą Londone, dabar kelerius metus ten gyvena, dirba, dalyvauja Londono čempionate (varžosi 50 komandų) bei Anglijos trečiosios lygos pirmenybėse.  

Per taurės varžybas tris kėlinius kauniečiai atkakliai priešinosi daugkartinei Lietuvos čempionei „Baltic Amadeus“ komandai, rezultatas buvo lygus. 

T. Šimanskas pasiekė tris įvarčius. Tėvas sūnaus žaidimą įvertino taip: „Tautvydas dėl didelio užimtumo darbe tris savaites negalėjo visu pajėgumu treniruotis. Todėl žaidė taip, kaip buvo pasirengęs“.

Nugalėtojų vilniečių komandoje rungtyniavo  Anatolijaus Asajavičiaus, kuris teisėjavo šiame turnyre, sūnus Aurimas Jonkus. 

NUOMONĖ. Šių varžybų vyriausiasis teisėjas vilnietis Audrius Šečkus teigė, kad turnyre ryški favoritė buvo „Baltic Amadeus“. 
 
Pasak jo, pati atkakliausia kova vyko tarp Elektrėnų ir Lietuvos jaunimo rinktinės. Jų rungtynės baigėsi lygiosiomis: likus 15 sek. jaunimui pavyko išlyginti rezultatą. Nugalėtoją išaiškino 5 m baudinių seriją, kurią 14:12 laimėjo elektrėniškiai. 

Dramatiškos buvo ir Elektrėnų „Žaibo“ bei Kauno „Bebro“ rungtynės. „Jos taip pat galėjo baigtis lygiosiomis. Tačiau elektrėniškiai, iki rungtynių pabaigos likus 16 sek., neišnaudojo kiekybinės persvaros ir pralaimėjo 6:7“, - sakė A. Šečkus. 

VARTININKAI. Į kuriuos talentingus žaidėjus dėmesį atkreipė varžybų teisėjas A. Asajavičius? Pirmiausiai – į „Baltic Amadeus“ žaidėją M.Jakimčiką, kuris žaidė ypač rezultatyviai ir pasiekė vieną už kitą gražesnius įvarčius. Jis gyrė ir savo sūnų A. Jonkų bei M.Lapido, kaunietį Gvidą Zurzą. Iš vyresniųjų žaidėjų A. Asajavičiui didžiausią įspūdį darė Lietuvos vandensvydžio federacijos prezidentas A. Jankūnas. 
 
„Jis parako turi dar tiek, jog gali naudingai vandenyje išbūti visas rungtynes ir pasiekti įvarčių. Labai šaunu, jog vyresnio amžiaus žaidėjai dar rungtyniauja.  Didele problema tapo vartininkai. Vienintelis Kauno „Bebras“ turi du vartininkus, kurie komandai labai padeda. Patiko elektrėniškių vartininkas Skirmantas Motuzas, kuris, manau, dabar yra vienas Lietuvos suaugusiųjų rinktinės vartininkų. Auga Lietuvos jaunimo rinktinės vartininkai, tačiau dar anksti kalbėti, kokie jie bus ateityje“, - įsitikinęs A. Asajavičius. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas