"Hoptrans-Sirenų" inf. 2018 m. sausio 31 d. 12:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Sunkiausia yra merginų nuotaikų kaitos"

„Hoptrans-Sirenų“ fizinio rengimo treneris Narius Vadeikis atskleidė, kokių užduočių labiausiai nemėgsta krepšininkės.

M. Vadeikis
Evaldo Šemioto/"Hoptrans-Sirenos" nuotr.
M. Vadeikis
   
Traumos krepšinyje – bene labiausiai sportininkus baiminantis dalykas ir didžiausias trenerių siaubas. Būtent todėl tiek ruošiantis sezonui, tiek ir sezono metu profesionalios ekipos skiria daug dėmesio fiziniam pasirengimui. Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) vicečempionių fiziniu pasirengimu jau penktą sezoną rūpinasi 28-erių metų specialistas Marius Vadeikis, kuris su Garliavos klubu spėjo iškovoti ne vieną skambią pergalę.
 
Pats lengvąją atletiką profesionaliai užsiėmęs vaikinas dabar sako labiau treniruoja, nei treniruojasi bei rūpinasi, kad merginos sėkmingai rungtyniautų visą sezoną ir nebūtų persekiojamos skaudžių traumų.
 
M.Vadeikis papasakojo, kaip prasidėjo jo fizinio rengimo trenerio karjera „Hoptrans-Sirenų“ klube, su kokiais sunkumais tenka susidurti dirbant su merginomis, kokios traumos dažniausiai krepšininkams gresia tinkamai nepasiruošus fiziškai bei kokia yra didžiausia jo profesinė svajonė.
 
„Hoptrans-Sirenų“ komandoje darbuojatės jau penktą sezoną. Trumpai papasakokite, kaip apskritai susiklostė, jog pradėjote dirbti moterų krepšinio komandoje?
Buvau pabaigęs treniravimo specialybės bakalauro studijas ir stojau į magistrą. Atsitiktinai senas bičiulis, dirbęs komandoje paskutinį sezoną, paklausė, ar nenorėčiau pakeisti jo. Daug nedvejojau ir sutikau, po trumpo pokalbio su klubo direktore ir tuometiniu vyriausiu treneriu, pradėjau savo, kaip fizinio rengimo trenerio karjerą.

Kas sunkiausia dirbant moterų komandoje? Ar merginos lengvai klauso visų nurodymų? Galbūt tenka susidurti ir su merginų nuotaikų kaita?
Vienas klausimas atsako į kitą. Sunkiausia turbūt ir yra tos merginu nuotaikų kaitos, bet tai normalu, spėjau prie to priprasti. Tai čia viena iš darbo subtilybių, ne tik „suberti“ viską pagal planą, bet ir reaguoti į tos dienos ar savaitės įvykusius dalykus. Dažnai pasiskolinu savo trenerio žodžius: „Kartais gera mankšta geriau už blogą treniruotę“. Tad jei nuotaikos nėra, treniruotės tikslai nebus įgyvendinti, todėl tenka kai ką pakeisti.
 
Dažniausiai krepšinyje akcentuojamas pats žaidimas, tačiau kiek geram rezultatui įtakos turi geras fizinis pasiruošimas?
Galbūt tai labiau pastebima vyrų krepšinyje, tačiau tikrai ne išimtis ir moterų. Krepšinis tampa vis labiau fizinėmis savybėmis paremta sporto šaka. Dažnai pergalę lemia vienas ar keli atkovoti ar neatkovoti kamuoliai, laimėtas ginčas ar greita ataka. Krepšininkas yra atletas, o koks tu atletas jei negali padaryti atsispaudimo ar „neuždusęs“ prabėgti kelis kartus per salę? Manau, fizinio rengimo treneris yra neatsiejama krepšinio komandos trenerių štabo dalis šiuolaikiniame krepšinyje.

Kokios traumos labiausiai galimos, jei sportininko fizinis pasirengimas bus prastas?
Labai skaudžių pavyzdžių matėme pastaraisiais metais iš vienos LMKL komandos, kuri nekreipė pakankamai dėmesio savo komandos fiziniam pasirengimui. Neįmanoma nuo traumų apsaugoti visiškai, tačiau sumažinti jų atsiradimo procentą tikrai galima. Esant blogam fiziniam pasiruošimui tikimybė patirti traumą padidėja, pradedant raiščių, sausgyslių plyšimais, baigiat kaulų lūžiais, jau nekalbant apie raumenų plyšimus. Traumos dažnai nutinka ne todėl, kad sportininkas nekreipia dėmesio į savo sportinę formą, o kaip tik daro per daug ir netinkamo fizinio krūvio.

Galbūt yra pratimų ar užduočių, kurių merginos nemėgsta labiausiai arba joms tai būna sunkiausia?
Yra, manau labiausiai galėčiau išskirti dažniausiai sezono pradžioje vykstančias ištvermės treniruotes. Taip pat merginos nemėgsta dirbti su didesniais svoriais, svorių kilnojimo salėje. Smagu, kad su kiekvienu sezonu pastebiu vis daugiau noro iš panelių skirti daugiau dėmesio ne tik krepšinio įgūdžių tobulinimui, bet ir kūno stiprinimui. Turbūt merginoms patinka tvirčiau stovėti ant žemės aikštelėje.

 
Ar bėgant metams keičiasi pats fizinis pasirengimas, ar atsiranda kokių nors naujovių?
Yra posakis, kad dviratis jau išrastas, kam jį išradinėti iš naujo? Tačiau nuo to laiko, kai jis išrastas, atsirado įvairių patobulinimų tam, kad minti jį būtų lengviau ir maloniau. Panašiai ir su atletiniu rengimu. Pati esmė kardinaliai nesikeičia, tačiau kas anksčiau buvo laikoma nenuginčijama ir vienintele tiesa, tai šiuo metu yra greitesnių ir lengvesnių kelių, metodų pasiekti norimam tikslui.
 
Kur pats semiatės idėjų ir tobulėjate ruošiant merginoms fizinio pasirengimo programas?
Jau nuo pirmo sezono merginos neleido užsnūsti, sulaukdavau priekaištų, tokių kaip: „Jau darėm šitą daug kartų, gal galima ką nors naujo?“. Pradžioje buvo sunkoka suprasti kaip specialistui, kaip jos nesupranta, kad vienas ar kitas pratimas tikrai yra naudingas, bet juk nepakovosi vienas prieš dvylika (šypsosi). Teko ieškoti alternatyvų, kaip pasiekti tą patį ar net geresnį efektą naudojant platesni pratimų bagažą.
 
Idėjų semiuosi dažniausiai iš užsienio literatūros, vaizdo seminarų, internete yra daugybė žinių apie ką tik nori, gali surasti teigiančios ir neigiančios tą patį faktą informacijos, tiesiog ją reikia mokėti atrinkti. Stebiu Lietuvos ir užsienio fizinio rengimo trenerių darbą, stengiuosi pasiimti tai, kas man atrodo yra reikalinga, naudinga.
 
Pats esate sportininkas, šuolininkas į tolį ir trišuolininkas. Koks yra jūsų didžiausias kaip sportininko laimėjimas?
Šiuo metų esu labiau treneris nei sportininkas. Aš save vadinu vidutinioku, neteko dalyvauti aukščiausio rango varžybose. Esu tapęs Lietuvos čempionu šuolio į tolį ir trišuolio rungtyje kelis kartus. Pasaulio studentų universiadoje ir Europos iki 23 metų čempionate dalyvavau finalinėse varžybose. Man priklauso Lietuvos uždarų patalpų šuolio į tolį 16-mečių rekordas. Esu Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės narys. Tačiau kaip ir minėjau, dabar daugiau laiko praleidžiu treniruodamas nei treniruodamasis.
 
Esate dirbęs ne tik moterų komandoje, bet ir nacionalinėse rinktinėse. Ar skiriasi kažkuo darbas klube ir rinktinėje?
Rinktinėje kol kas spėjau tik apsiuostyti. Pats darbas skiriasi nedaug, žmonės tik kiti. Pagrindinis skirtumas, kad rinktinėje merginos susirenka iš skirtingų klubų su skirtingomis sistemomis, todėl sunkiau parinkti tinkamą krūvį, kuris padėtu, o ne pakenktų. Skirtingai nuo klubo, kur kiekvieną krepšininkę žinau puikiai, ką ji gali padaryti, o ko geriau vengti.
 
Ar galėtumėte išskirti, koks būtų svarbiausias laimėjimas su „Hoptrans-Sirenomis“?
Visa sezoną, komandos vadovybė, personalas, štabas ir merginos dirba tik dėl vieno tikslo, tai yra laimėti LMKL. Dar niekada neteko man su komanda laimėti Moterų taurės turnyro. Tad svarbiausias laimėjimas – iškovoti tiek Moterų taurės, tiek ir LMKL trofėjų.

Kokias galėtumėte įvardinti pačias įsimintiniausias „Hoptrans-Sirenų“ rungtynes?
Labai nesunku atsakyti – tai 2015–2016m metų sezono finalo rungtynės prieš Marijampolės klubą. Viso sezono metu buksavome vis nepasiekdami optimalios formos, tačiau prasidėjus pusfinalio rungtynėms įjungėme tarsi aukštesnę pavarą kurios nė nežinojome, kad turime. Taip iš lygos vidutiniokų tapome čempionais.
 
Kokia būtų tavo profesinė svajonė?
Kalbant apie krepšinį, tai norėčiau su moterų rinktinę patekti į Olimpines žaidynes.
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas