Lina Daugėlaitė 2010 m. kovo 8 d. 13:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Savaitgalio meniu gurmanams - tenisas

Lietuvos sporto, politikos, verslo įžymybės savaitgalį leido mėgaudamiesi aukščiausio lygio tenisu. VIP bilietai,kainavę 200 Lt, buvo parduoti pirmiausia

Tarp žiūrovų - buvęs Premjeras, o dabar Seimo narys G.Kirkilas
Alfredo Pliadžio nuotr.
Tarp žiūrovų - buvęs Premjeras, o dabar Seimo narys G.Kirkilas

 

Lietuvos tenisininkus, stojusius į kovą su britais, palaikė pilnutėlės tribūnos. Parduoti visi 2300 bilietai, bet norinčių buvo dar daugiau - buvo prekiaujama ir papildomais bilietais. Pirmiausia buvo išpirkti bilietai į VIP tribūnas. Vien VIP bilieto, kuris galiojo visas tris dienas, kaina – 200 litų. Tarp šias vietas užėmusių teniso mėgėjų buvo galima pamatyti ne vieną gerai žinomą ne tik teniso žmogų, bet ir kitų sporto šakų atstovų, verslininkų, politikų. Keletas nuomonių ir įspūdžių apie teniso šventę, kurią sukūrė Lietuvos tenisininkai savo gerbėjams.

 

 

Vytautas Kvietkauskas, Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas. „Tokio aukšto lygio varžybos Lietuvoje vyksta pirmą kartą. Kadangi pats mėgėjiškai žaidžiu tenisą, pasižiūrėti, kaip žaidžia profesionalai labai įdomu. Turnyro organizacija puiku. Labai apsidžiaugiau dėl mūsų dvejeto poros – jeigu jie dar savaitę būtų pasitreniravę, ko gero, būtų laimėję. O kartu jie žaidžia tik antrą kartą. Pirmas setas baigėsi 6:0 britų naudai, tačiau paskui prasidėjo kova kaip reikiant. Vos nelaimėjome! Šios dienos (sekmadienio - aut.past.) R.Berankio mačas palieka prastoką įspūdį – nežinau kodėl, turėtų profesionalai pasakyti, kodėl visas žaidimas pirmame sete vyko tik per padavimus. Kol kas žaidimo nėra, nėra labai įdomu“, – dalijosi įspūdžiais V.Kvietkauskas tebevykstant R.Berankio kovai su Jamesu Wardu. Visas tris dienas praleidęs "SEB arenoje", prognozuoti mačo pabaigą pašnekovas bandė diplomatiškai: „Pažiūrėjus į rodiklius, turėtų laimėti Didžioji Britanija, pasižiūrėjus, kaip klostosi žaidimas, įvertinus savų sirgalių pagalbą, norėtųsi tikėti, kad laimėsime mes". LPOK prezidentas prisiminė ir neįgaliųjų kovą tarp Lietuvos ir britų tenisininkų, įvykusią dar prieš šį mačą: „Pralaimėjome labai smarkiai, tačiau mūsų tenisininkai daro didelę pažangą – taip, kaip darė pažangą žaidimo metu mūsų dvejetas. Tenisas tarp neįgaliųjų ypač populiarus, bet ne Lietuvoje. Lietuvoje turime septynis sportininkus. Labai padeda Lietuvos teniso sąjunga, „SEB arena“ leidžia tris kartus per savaitę nemokamai treniruotis, atsirado rėmėjų, kurie nupirko vežimėlius, nes jie specialūs ir labai brangūs, susidomėjo tarptautinė teniso sąjunga – viskas vyksta tokiais tempais, kad per dvejus metus, viliuosi, mūsų sportininkams pavyks pasiekti tokį lygį,  jog galėsime dalyvauti parolimpinėse žaidynėse Londone“.
 
 
 

Zigmantas Balčytis, europarlamentaras. „Nemanau, kad mano įspūdžiai gali skirtis nuo visų sirgalių, esančių čia. Matot, net užkimęs esu. Iš tikrųjų fantastika – šitas žaidimas parodė, kad mes, Lietuva, turime labai stiprią teniso komandą. Turime gerą perspektyvą ir ją reikia plėtoti. Labai įdomi buvo dvejetų kova – nesvarbu, kad mūsų jaunimas pralaimėjo. Pralaimėjo patirčiai, bet jie turi labai dideles perspektyvas ateityje. Pati geriausia, matyt, šios dienos R.Berankio kova su pirmąja britų rakete“, - sakė europarlamentaras dar neprasidėjus paskutiniam susitikimui.
 

Šarūnas Marčiulionis, buvęs krepšininkas, olimpinis čempionas: „Puiku, kad galime organizuoti tokį turnyrą. Atvažiavo rimta britų rinktinė, tad aišku, kad žmonių entuziazmas ne be reikalo. Su tokiom bazėm, kokias turime, ir su tokių žmonių, kaip Darius Mockus, iniciatyva vaikai gali tobulėti ir rezultatus matome šiandien. Ričardas žaidžia puikiai. Žiūrėjau abudu Ričardo mačus. Antrasis buvo spartesnis, kietesnis. Aukšta klasė. Tai žaidėjas su labai stabilia psichologija – mane tai itin žavi, nes tokio amžiaus tenisininkai paprastai būna dar labai karšti“.
 

Žilvinas Šilgalis, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas. „Turnyras pavykęs, Lietuva labai gerai pasirodė, aš pats asmeniškai nesitikėjau tokio žaidimo. Žiūrovai turėtų būti labai patenkinti. Žiūrint į ateitį, Lietuva turi labai neblogas perspektyvas, rezultatai turėtų augti. O R.Berankis tikrai šaunuolis. Pagal kovą ir pagal intrigą didžiausią įspūdį paliko pirmasis R.Berankio susitikimas – įtampa prikaustė visų dėmesį. Antrosios kova pradžia taip pat buvo įtempta, bet paskui R.Berankis perėmė iniciatyvą ir nugalėjo. Tikrai pelnytai nugalėjo“, – dar prieš lemiamą L.Grigelio kovą kalbėjo pašnekovas.
 

Ritas Vaiginas, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius: „Emocijos puikios. Tai aukšto lygio varžybos. D. Britanija – teniso šalis, vien ką Vimbldono turnyras reiškia. Antra, pasižiūrėkime į atmosferą, tvyrančią arenoje visas tris dienas – pilna žiūrovų, suprantančių tenisą. Mūsų jaunų tenisininkų pasirodymą, nežiūrint, koks bus galutinis rezultatas, vertinu tik teigiamai. Apibendrindamas galiu pasakyti, kad tai didelis žingsnis Lietuvos teniso plėtrai visoje šalyje. Be abejo, didžiausią įspūdį paliko R.Berankio žaidimas. Ir publika turbūt daugiausia atėjo jo pasižiūrėti. Dvi skirtingo kovos: jeigu pirmą dieną reikėjo žaisti penkis setus, tai šiandien užteko trijų, bet ir pirmą, ir antrą dieną Ričardo pasirodymai sukėlė daug emocijų ir didžiulį pasitenkinimą“. Daug emocijų arenoje išgyvenęs R.Vaiginas, šypsojosi: „Jaučiuosi kaip futbolo varžybose. Tai išties įdomi ir priverčianti įsijausti sporto šaka“. Buvęs futbolininkas per dvi dienas, kai stebėjo Lietuvos tenisininkų kovas pačioje arenoje, sulaukė ne vieno pasiūlymo pradėti žaisti tenisą pats. Ar pradės? „Nežinau“, - vienos sporto šakos į kitą keisti neskuba.

Gediminas Kirkilas, Seimo narys. „Visas tris dienas arenoje, nuo pradžios iki pabaigos, išskyrus tai, kad negalėjau pabūti paskutiniame dvejetų mačo sete, nes anūkės gimtadienis. Įspūdžiai patys geriausi. Panašių turnyrų užsienyje esu matęs, bet Lietuvoje – ne. Turiu pasakyti, kažkoks fantastiškas savaitgalis – su draugais, su kolegomis, su tais, su kuriais žaidžiame. O man ir dar keletui žmonių, kurie čia taip pat stebi šį turnyrą, ypač malonu, nes teko prisidėti ir prie arenos statybos, ir prie R.Berankio karjeros. Be to, mes šiandien žaidžiame prieš teniso tėvynę. Jeigu mes šiandien laimėtume, net jeigu ir nelaimėtume – rezultatas 2:3 (britų naudai) – Lietuvai jau būtų pergalė. O jeigu laimėtume, būtų išvis neįtikėtina. Pirmiausia mane nustebino mūsų komandos žaidimas. Didžiausias įspūdis – R.Berankio žaidimas, jis tikras profesionalas, techniškas, labai greitas, turi fantastišką reakciją, be to, moka išdėlioti žaidimą. L.Grigelis nustebimo pirmiausia puikiais padavimais, bet, pasirodo, jis turi ir charakterį kaip tikras lietuvis. Kad prisirinko pilna arena, man nėra labai nuostabu. Ko gero, dar keli tokie turnyrai ir mes jau galėtume žrengti teniso turnyrus „Siemens“ arenoje. Jeigu bus mūsų tenisininkų ir tenisininkių pasiekimų, bus ir žiūrovų", - įpusėjus lemiamai L.Grigelio kovai kalbėjo G.Kirkilas


Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas