Lina Daugėlaitė 2010 m. kovo 8 d. 13:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Renginys pagal įtempto siužeto scenarijų

Deviso taurės turnyrą, savaitgalį vykusį Vilniuje, patys organizatoriai vertina dešimčia balų iš dešimties galimų

Iš kairės) D.Mockus, R.Grušas ir R.Vaiginas liko patenkinti teniso švente
Alfredo Plidžio nuotr.
Iš kairės) D.Mockus, R.Grušas ir R.Vaiginas liko patenkinti teniso švente

Pasibaigus Deviso taurės turnyrui, kurį 3:2 laimėjo Lietuvos tenisininkų komandą, įveikusi britus, klausti apie įspūdžius jau buvo banalu - iškovota pergalė pranoko lūkesčius ir visus iki vieno tą vakarą stebėjusius teniso kovas "SEB arenoje" apėmė euforjija. "Nerealu", - spindėjo lietuvių veidai 
"Nerealu", - turbūt negalėjo patikėti ir pajuodę britai, kurie buvo atvykę parsivežti į savo tėvynę pergalės...
 
„Visada sakiau, kad mūsų galimybės laimėti prieš britus – 50 ir 50. Laimėjo tie, kurie tą dieną buvo geriausi. Iš tiesų dar sunku pasakyti, kas įvyko. Žaidėm su britais – teniso šalies atstovais! Neįtikėtina ir labai gera. Be abejo, didžiausią įspūdį paliko paskutinis mačas, kuris lėmė viską“, - jau po galutinės pergalės, šiek tiek atslūgus emocijoms, sakė Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas. Kokios prezidento mintys apie ateitį? „Artimiausi planai – užbaigti šį turnyrą, nes pagal reglamentą dar labai daug reikia padaryti – paraštyi ataskaitas, siųsti nuotraukas ir t. t. Ir, žinoma, reikia ruoštis mačui su Airija liepos mėnesį. Reikia, kad atslūgtų ši euforija, o tada jau galvosime toliau“.

Darius Mockus, Lietuvos teniso sąjungos garbės prezidentas: „Britų mes nebuvome matę, bet aš esu matęs mūsų žaidėjus ir nuoširdžiai tikėjau, kad jie gali laimėti. Mačas buvo kupinas dramos ir tai tikrai renginys, dėl kurio buvo verta ateiti, pabūti, išgyventi tas emocijas. Ričardas įrodė ir parodė, tai ką jis moka ir gali, jis patvirtino savo brandaus žaidėjo ir kovotojo klasę - to negali vadinti nustebinimu. O nustebino mūsų jaunimo sužaistas dvejetas ir tai, ką pademonstravo Laurynas, laimėdamas lemiamą kovą. Gali būti labai geras žaidėjas ir labai daug ką mokėti, bet kai yra milžiniška įtampa ir kai savo sugebėjimus reikia įrodyti aukšto lygio varžybose, tai yra truputį daugiau nei vien mokėti žaisti – dar reikalingas tikro kovotojo charakteris. Šis mačas patvirtino, kad mūsų tenisininkai tikri kovotojai ir labai trokštantys laimėti".
 
 

 

Svarstydamas, kas davė postūmį Lietuvos teniso plėtrai, D.Mockus sakė, jog visada gyvenime susipina kelios aplinkybės: "Milžinišką postūmis yra tai, kad mes turime žaidėjus, į kuriuos gali lygiuotis aibė ateinančių naujų žmonių – nuo mėgėjų iki vaikų. Ričardo nuopelnas, kad jis pradėjo laimėti pasaulyje – tai neįkainuojama vertybė teniso plėtrai Lietuvoje. Ir taip sutapo, kad kažkas dar investuoja į sporto bazes, kažkas – į renginius – visa tai dera tik kartu. Esu dalyvavęs viename iš Europos federacijos susirinkimų, jame vokiečiai skundėsi, kad jų šalyje labai sumažėjo teniso populiarumas, o šveicarai gyrėsi, kad teniso populiarumas šalyje išaugo penkis kartus – kol vokiečiai turėjo super žaidėją Borisą Beckerį, tenisas buvo populiarus, Šveicarai dabar turi teniso genijų Roger Federerį, todėl tenisas pas juos ir populiarus. Mes dabar turime jauną augančią ir labai įdomią kartą su kovingais žaidėjais".
 

Pasklaustas, ar tikėjosi pilnutėlių tribūnų, D.Mockus sakė, jog šiuo klausimu jis buvo atsargus: "Šis renginys buvo pirmasis, kai už tenisą Lietuvoje teko mokėti pinigus. Mums reikėjo sukviesti žmones, be to, reikėjo jiems suteikti vilties ir tikėjimo – niekas neateina pažiūrėti, kaip muša saviškius, ir tuo pačiu paimti pinigus. Be to, pirmą kartą teniso mačus transliavo televizija. Turėjome labai daug iššūkių. Esu labai dėkingas ir Remigijui Balžekui, ir mūsų kovotojams, kurie kovėsi kaip liūtai ir padarė renginį pagal aukščiausios įtampos dramos scenarijų. Kai rezultatas buvo 2:2, jau sakiau, kad programa maksimum įvykdyta, o tai, kad vyrai išplėšė pergalę – superpremija. Buvo įdomus renginys ir tuo labai džiaugiuosi".
 

D.Mockus nesitiki, kad šis renginys atsipirks: "Pernai darėme panašų renginį, kuris buvo nemokamas, bet tada buvo kiek kitas kokybinis reikalavimas. Dabar kilstelėjome kartelę aukštyn, biudžetas buvo kokius tris kartus didesnis. Žinojome, kad tai bus subsidijuojamas renginys ir per daug nekvaršinome sau dėl to galvos. Be to, norėjome atsijoti tikruosius teniso mylėtojus - tuos, kurie tikrai vertina tenisą ir kelia didesnius reikalavimus. Manau, mus pavyko, iš 10 balų vertinu 10-čia. Ne visada taip gyvenime būna".

Beje, varžybų vyr. teisėjas Stephane‘as Apostolou iš Prancūzijos įvertinino organizacinį Lietuvos teniso sąjungos darbą devynetu dešimties balų skalėje.
 

 Iš kairės) D.Mockus, R.Grušas ir R.Vaiginas liko patenkinti teniso švente

Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas