Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. kovo 29 d. 09:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kasmet – vis nauji iššūkiai

„Dar turime kur eiti į priekį", - teigė LTOK Olimpinio švietimo direkcijos vadovė V.Balsytė, jau svarstanti kitų metų Olimpinio švietimo forumo temas.

Forume vyko daug diskusijų.
Vytauto Dranginio nuotr.
Forume vyko daug diskusijų.
   
Kaune ketvirtą kartą buvo surengtas Olimpinio švietimo forumas, kuriame dalyvavo apie daigiau nei 400 trenerių, mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų pedagogų, savivaldybių atstovų.

Viena šio renginio organizatorių, LTOK Olimpinio švietimo direkcijos direktorė Vita Balsytė pasidžiaugė, kad renginys turi nuolatinius dalyvius, jų įvairių projektų narius, su kuriais nuolat bendraujama  ir kurie iki šiol dalyvavo visuose keturiuose Olimpinio švietimo forumuose.

„Jie jau gyvena su mumis ir mūsų ritmu. Tačiau matėme ir nemažai naujų veidų,  dalyvių geografija buvo labai plati. Tai ypač džiugino“, - sakė V.Balsytė.  

Kaip vertinate šių metų forumą, kurio tema buvo „Visi skirtingi, bet stiprūs kartu“?
Kasmet nėra lengva sugalvoti temą, kurią renginio metu nagrinėjame, taip pat sukurti struktūrą, kuri būtų naudinga ir įdomi pedagogams, treneriams, kitiems forumo dalyviams. 
 
Mūsų laukė nemažas iššūkis. Galvodami apie forumo pagrindinę temą, atsižvelgiame į tai, kokie yra poreikiai ir kokia gali būti tos temos nauda dalyvausiantiems žmonėms. 

Buvo šiek tiek neramu, ar mūsų pasirinkta tema „Visi skirtingi, bet stiprūs kartu“ sudomins susirinkusiuosius, gal salėje bus žmonių, kurie nedirba su neįgaliaisiais ir ta tema jiems neaktuali. Tačiau mūsų nerimas nepasiteisino.  

Forumas sutraukė apie 430 dalyvių, susidomėjimas buvo didelis, netgi anksčiau numatyto laiko turėjome baigti registraciją, nes norintieji jau nebetilpo. 

Forumą vertinu teigiamai. Aišku, tobulėti visą laiką yra kur. Vertindami pernykštį forumą, žiūrėjome, kaip šiemet jį būtų galima organizuoti geriau ir įdomiau. 

Pakeitėme šiemetinio forumo struktūrą. Vyko daugiau diskusijų, buvo daugiau pranešėjų. Džiaugiamės, jog sulaukėme gerų atsiliepimų. 

Renginys buvo naudingas, buvo galima pasirinkti vienus ar kitus pranešimus, diskusijas. Žmonės tai galėjo rinktis jau renginio metu. Tarkime, pasiklausius vienos diskusijos pusę valandos, buvo galima nueiti pasiklausyti kitos. 

Ar nebuvo per didelis krūvis: renginys prasidėjo 10 val. ir baigėsi apie 17 valandą, gal ateityje forumą reikėtų organizuoti dvi dienas?
Apie tai galvojame ir svarstome. Tačiau jeigu renginys vyktų dvi dienas, iškiltų nemaža dalyvių apgyvendinimo problema. 
 
Mūsų renginys yra nemokamas, dauguma jo dalyviai – pedagogai. Žinant jų nedideles pajamas, pedagogai susidurtų su problema važinėti pirmyn ir atgal. 

Todėl mūsų tikslas – per vieną dieną organizuoti renginį, kuris duotų  maksimalią naudą ir kad jis dalyviams nebūtų finansine našta.  

Kurie pranešimai jums buvo patys įdomiausi?
Buvau viena tų, kuri sudarė programą, todėl, manau, visi pranešimai, kuriuos skaitė Didžiosios Britanijos, Etiopijos, Prancūzijos ir Lietuvos lektoriai, buvo įdomūs. 
 
Džiaugiamės, kad šiemet prie mūsų renginio prisijungė sporto šakų federacijos, diskusijose dalyvavo treneriai. 

Man asmeniškai didžiausią įspūdį paliko ekspertės iš Didžiosios Britanijos Kat Southwell pranešimas. 

Didžioji Britanija yra viena pasaulio sporto lyderių, ten didelis dėmesys skiriamas ir didžiajam, ir masiniam sportui, ir neįgaliesiems sportininkams. Britų patirtis mūsų auditorijai buvo labai svarbi.
 
Kartu džiaugiamės ir mūsų pranešėjų pasisakymais, jie visi skatino žmones judėti. Įdomus buvo programos „Krepšinio galia“ koordinatoriaus Armino Vareikos, pasidalijusio savo darbo patirtimi Zimbabvėje, pranešimas.

Mums daug padeda ir įdomūs buvo mokymų vadovų Donato Petkausko ir Nerijaus Miginio pranešimai. 

Savo pranešimą pristatė ir Kauno kolegijos Sporto vadybos katedros vedėjas Andrius Brusokas, kuris kalbėjo apie vieną europinį integruoto futbolo projektą. 

Visiems patiko ir trys diskusijos bei 11 pranešimų, kuriuos pristatė universitetų, mokyklų, darželių  pedagogai. 

Turėjome puikius moderatorius, savo srities specialistus Ritą Stankevičiūtę ir Robertą Petrauską. 


Kas daugiausiai buvo akcentuojama diskusijose? 
Kiekviena diskusija atitiko pagrindinę temą. Buvo diskutuojama su sportininkais, ekspertais, su kuriais buvo galima giliau paliesti galimybes, kaip sportą panaudoti integruojant į visuomenę žmones, kurie mažiau sportuoja ar nėra fiziškai aktyvūs.
 
Buvo kalbama apie tai, kaip gauti finansavimą. „Decathlon Lietuva“ vadovas prancūzas Nicolas Fogola kalbėjo apie tai, kaip įmonėms svarbu finansuoti socialų sportą.
 
Vyko diskusija su treneriais, kurie buvo skirtingų sričių ir pažiūrų. Jie kalbėjo apie trenerio ir pedagogo vaidmenį įtraukiant žmones į sportą. 

Tai buvo ketvirtasis LTOK Olimpinio švietimo direkcijos organizuojamas forumas, ar jis buvo pats sunkiausias?
Pats sunkiausias ta prasme, kad pirmą kartą buvo tiek daug dalyvių ir pranešėjų, diskusijų. 
 
Tačiau mes, ketvirtą kartą organizuodami šį renginį, jau įgijome nemažai patirties, reaguojame į situacijas, dalyvių poreikius. 

Mes vertiname kiekvieną renginį, prašome dalyvių, kad jie pareikštų savo nuomonę apie renginį. Tik baigę vieną forumą, jau pradedame galvoti apie kitą. Labai džiaugiamės, kad mums visą laiką padeda kolegos iš LTOK. 

Kaip dešimtbalėje sistemoje įvertintumėte šį forumą?
Visą laiką kritiškai vertinu kiekvieną savo darbą. Nors renginys ir pavyko, jį tikriausiai vertinčiau aštuonetu.  
 
Jeigu jį įvertinčiau devynetu ar dešimtuku, tai nebūtų kur tobulėti. Dabar eiti į priekį turime kur. 

Ko forume jums nepavyko padaryti?
Paskutinę dieną vyko sportininkų diskusija, kurioje dalyvavo Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius, kiokušin karatė atstovė Rūta Brazdžionytė ir lengvaatletis Tomas Bardauskas. 
 
Pastaruosius du sportininkus pakvietėme tik iš vakaro. Mat toje diskusijoje turėjo dalyvauti buvę irkluotojai Donata Karalienė ir Jevgenijus Šuklinas, tačiau dėl objektyvių priežasčių jie negalėjo atvykti. Tačiau džiugu, jog išgelbėjo kiti sportininkai, kurie puikiai sudalyvavo ir tie, kas klausėsi diskusijos, išgirdo įdomių įžvalgų.  
 
Prasitarėte, kad, baigus vieną forumą, pradedate rengtis kitam. Gal jau aišku kitų metų renginio pagrindinė tema?
Turiu kelias mintis, tačiau reikia palaukti dalyvių apklausos rezultatų. Jie turėtų  įvertinti šiemetinį forumą ir, gal būt, pasiūlys rekomendacijų ateities temoms. 
 
Turime daug renginių, skirtų fiziniam aktyvumui ir ugdymui per sportą, tačiau tenka konstatuoti, jog mūsų vaikai, jaunimas ir suaugę žmonės nėra pakankamai fiziškai aktyvus. 

Manau, kad kitąmet būtų galima apie tai diskutuoti, turėtų būti orientuojamasi į mokyklas ir ikimokyklines įstaigas.      

Aktyviems reikia būti ne tik per kūno kultūros pamokas ar per pratybas, bet nuolat. Tas sėdimasis mūsų gyvenimo būdas turi keistis: fiziškai aktyvūs turi būti ne tik vaikai, bet ir mokytojai. 
  
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas