hockey.lt | 2018 m. balandžio 23 d. 13:54 |
![]() ![]() |
Antroji dvikova - su istoriniu varžovu
Keturių natūralizuotų ukrainiečių netekę rumunai mėgins mesti iššūkį Lietuvos ledo ritulininkams.
Pergale startavusi „mūsų svajonių komanda“ jau šiandien susidurs su nauju iššūkiu – Rumunijos rinktine, kuri dar pernai varžėsi IIA divizione. Nors būsimi oponentai pirmąją čempionato dieną turėjo kur kas daugiau problemų, nei jie tikėjosi, ši rinktinė ir mače su ukrainiečiais įrodė, kad ji gali būti labai pavojinga. Jūsų dėmesiui, šiandienos varžovų apžvalga.
Rumunijos pasiekimai pasaulio pirmenybėse:
Geriausias pasirodymas: 7 vieta elitiniame divizione (1947 metais)
Praėjusių metų pasirodymas: 1 vieta IIA divizione
Rumunijos rinktinė turi gilią ledo ritulio istoriją. Pirmą kartą vykusi į pasaulio čempionatą dar 1931 metais, ji iš viso elitiniame divizione varžėsi aštuonis kartus. Septynis kartus ši rinktinė tarp elito kovojo 1931-1947 metais, per kuriuos ir pasiekė savo geriausią pasirodymą – 7 poziciją, o paskutinį kartą tarp stipriausių planetos rinktinių jie buvo patekę 1977 metais, kai jiems nepavyko išsaugoti vietos šiame divizione.
Po minėtų pirmenybių prasidėjo rumunų kritimas į žemesnį lygį, po kurio jiems iki šiol nepavyko atsitiesti. Nutolusi nuo elitinių komandų, Rumunijos nacionalinė ekipa nuo 2000 metų nuolatos keliavo tarp I ir II divizionų, o situacija nepasikeitė iki šiol. Užpernai palikę IB divizioną, pernai rumunai laimėjo IIA diviziono kovas ir vėl palypėjo laipteliu aukštyn.
Lietuva prieš Rumuniją
Oficialios tarpusavio dvikovos: 12 mačų – 6 rumunų pergalės , 5 lietuvių laimėjimai, 1 lygiosios. Įvarčių santykis 41:42 varžovų naudai.
Paskutinė akistata: Lietuva 5:1 Rumunija (2016 metais)
Nuo pirmosios Lietuvos bei Rumunijos dvikovos prasidėjo ir lietuvių istorija pasaulio čempionatuose – būtent su šios šalies rinktine buvo sužaistos pirmosios oficialios Lietuvos ledo ritulio rinktinės rungtynės. 1938 metų planetos pirmenybėse mūsų šalies atstovai iškovojo netikėtą pergalę 1:0, taip išplėšdami ir pirmąją pergalę savo šalies istorijoje.
Nepaisant pergalės pirmosiose rungtynėse, vėliau tarpusavio dvikovose pranašumas priklausė rumunams, kurie mūsų šalies atstovams nepralaimėjo penkių mačų iš eilės – tris metus iš eilės triumfuodami C diviziono batalijose (1997 metais – 7:3, 1998 metais – 9:3, 1999 metais – 5:2) o I divizione kartą sužaisdami lygiosiomis bei kartą iškovodami pergalę (2000 metais – 5:5, 2003 metais – 3:1).
Nesėkmių seriją lietuviai nutraukė 2005 metų čempionate, kuris buvo išskirtinis dėl to, kad jame pirmą kartą rinktinės marškinėlius vilkėjo Dainius Zubrus, kuris solidžiai prisidėjo prie mūsų šalies atstovų pergalės 5:0. Nors vėliau rumunai dar du kartus palaužė mūsų rinktinę (2012 metais – 6:5, o 2013 metais – 2:1), paskutines dvi tarpusavio akistatas laimėjo lietuviai.
2014 metų pirmenybėse Vilniuje dar kartą rinktinės marškinėlius užsivilkęs D. Zubrus atliko net 4 rezultatyvius perdavimus, o rinktinė laimėjo 5:2, o po dviejų metų lietuviai su varžovais susitvarkė ir be jo pagalbos, laimėdami mačą 5:1.
Nors per bendrą tarpusavio istoriją pranašumą turi rumunai, šios dienos rungtynėse Lietuvos pergalės atveju įsivyrautų lygybė, kurios tikėsis ir visi „Žalgirio“ arenoje susirinkę šeimininkų gerbėjai.
Kokią komandą atsivežė rumunai?
Vidutinis varžovų amžius: 23,9 metai (Lietuvos rinktinės – 26,8 metai)
Vidutinis varžovų ūgis: 180,2 cm (Lietuvos rinktinės – 186,3 cm)
Vidutinis varžovų svoris: 78,1 kg (Lietuvos rinktinės – 86,1 kg)
Debiutantų skaičius: 5 (Lietuvos rinktinės – 1)

Nors praėjusiais metais rumunai pasiekė savo tikslą ir laimėjo IIA divizioną, šiemet jie į čempionatą atsiveža naujai suburtą rinktinę. Pokyčiai rinktinėje prasidėjo nuo trenerio: kanadietį Martiną Lacroiksą pakeitė slovakas Julius Penzesas, kuris iš savo pirmtako perėmė ne tik rinktinės, tačiau ir prezentacinės rumunų „ASC Corona Brasov“ komandos vairą.
Naujasis rinktinės treneris ėmėsi pokyčių ir rinktinės sudėtyje: į čempionatą buvo pakviesti devyni naujokai, iš kurių keturi - natūralizuoti ukrainiečiai. Visgi, pasidomėjus jų natūralizacijos procesu paaiškėjo, jog jie pažeidė griežtas IIHF taisykles ir visi šie ledo ritulininkai buvo išsiųsti namo dar prieš pirmąsias kovas.
Būtent natūralizuoti žaidėjai turėjo įnešti patirties į savo naujosios šalies rinktinės žaidimą. Kartu su Slovakijoje gimusiu vartininku Patricku Polcu, tik natūralizuoti ukrainiečiai buvo peržengę savo 30-metį. Vietiniai Rumunijos žaidėjai yra gerokai jaunesni ir nė vienas iš jų nėra vyresnis nei 27-erių metų amžiaus.
Rumunijos rinktinės pagrindas sudarytas iš dviejų komandų: „ASC Corona Brasov“ rinktinėje turi 10 atstovų, o „SC Csikszereda“ – 4. Abi šios ekipos varžėsi Vengrijos pirmenybėse, kuriose abu šie klubai žengė į pusfinalį. Šioje rinktinėje bus vos du legionieriai, tačiau ir jie taip pat žaidė Vengrijos čempionate, kuriame iš viso varžėsi 16 iš 18 jų sudėtyje likusių rumunų žaidėjų. Likę du šios rinktinės atstovai rungtyniavo Rumunijos pirmenybėse.
Iki šiol neaišku, ar rumunams bus suteikta teisė papildyti savo sudėtį ir jei jie gaus tokį leidimą, kada jie sulauktų papildymo, tad prieš būsimą dvikovą iki šiol išlieka klausimų apie tai, kokią sudėtį gali turėti rumunai.
Pavojingiausi varžovų ginklai ir kur priešininkai pažeidžiami
Rumunijos rinktinė stengiasi žaisti technišką ir komandinį ledo ritulį: atakas jie dažniausiai kuria ne individualiais reidais, tačiau aštriais ritulio perdavimais. Dauguma šios rinktinės žaidėjų kartu žaidžia ir klube, tad vienas kitą puikiai pažįsta ir jų tarpusavio supratimas padeda jiems žinoti, kur vienoje ar kitoje situacijoje atsidurs jų komandos draugas ir kur jam reikia pasiųsti ritulį.
Į vartus šios rinktinės žaidėjai meta tik gavę tam progą, o rumunų žaidime retai galima išvysti situacijų, kai mesti galintis ledo ritulininkas rinktųsi ieškoti dar geresnės galimybės ir vietoje metimo pasirinktų perdavimą. Visgi, neretai tokiais smūgiais pramušti varžovų vartininkus nėra lengva, o tai matėme ir pirmosiose rungtynėse, kai visus rumunų metimus neutralizavo Ukrainos rinktinės vartus gynęs Sergejus Gaidučenka.
Didžiausia rumunų problema tapo netikėtas keturių žaidėjų pašalinimas iš pirmenybių. Jei rumunams nebus leista pakeisti šių ledo ritulininkų naujais žaidėjais, išlaikyti greitą žaidimą jiems gali tapti labai sunku. Turėdama vos 16 žaidėjų ši rinktinė yra priversta žaisti trimis penketukais, o žaidžiant prieš keturis penketus į aikštę galinčias mesti ekipas, rungtynių pabaigoje varžovai neretai jaučiasi šviežesni ir turintys daugiau jėgų, o patiems rumunams gali jų nebeužtekti norint stabdyti didesnį žaidėjų pasirinkimą turinčius ledo ritulininkus.
Rumunijos rinktinėje nėra aukštų ir tvirtų gynėjų, tad kartais jie susiduria su didelėmis problemomis bandydami sustabdyti galingus varžovų puolėjus. Nors smulkesni gynėjai ganėtinai sėkmingai tvarkosi su priešininkų greitomis atakomis, stumdytis prie vartų, ar stabdyti įsibėgėjusį puolėją, jiems ne visada pavykta sėkmingai.
Atsiliepti rumunams gali ir tarptautinių mačų patirties trūkumas. Daugiau nei pusė šios rinktinės žaidėjų pirmą kartą žaidžia IB divizione, tad jiems tai yra nauja patirtis. Nors rumunai savo patirties trūkumą stengiasi kompensuoti įdedama energija, sunkiais momentais jiems gali pritrūkti šaltakraujiškumo, o mačo eiga labai lengvai gali pasisukti ne šios rinktinės naudai.
Varžovų lyderiai ir pavojingiausi žaidėjai
Namo išsiuntus keturis rinktinėje turėjusius žaisti ukrainiečius, rumunų ekipoje nebeliko garsių vardų, kurių karjeros pasiekimai gerokai išsiskirtų iš jų kolegų.
Pavojingiausias iš rinktinėje likusių puolėjų – Roberto Gliga. Rumunų kapitonas būdamas vos 24-erių metų amžiaus yra labiausiai patyręs savo rinktinės žaidėjas, kuris į priekį veda ne tik savo rinktinę, tačiau ir „ASC Corona Brasov“ klubą. Šis ledo ritulininkas iš pažiūros yra bene tvirčiausias rumunų atstovas, tad į savo rinktinės žaidimą jis gali įnešti kiek kitokių ginklų nei jo komandos draugai.
Daugybę problemų aukštiems varžovams gali pridaryti kitas puolėjas – Csenadas Fodoras. Mažas (171 cm), tačiau techniškas ir landus gynėjas neretai apibėga savo aukštesnius priešininkus, o atsidūrus už jo nugaros pavyti šio žaidėjo gali ir nebepavykti. Mače su Ukraina 27-erių metų žaidėjas sudrebino vartų konstrukciją, o progų pasižymėti jis veikiausiai turės ir likusiose pirmenybių rungtynėse.
Rumunų gynybos grandyje itin aktyvus atakose bando būti geriausiu pirmo mačo žaidėju pripažintas Hugo Gecse. Pirmajame mače 23-ejų metų ledo ritulininkas atliko daugiausiai smūgių iš savo komandos (6), o tai itin stebinti neturėtų: didžiąją savo karjeros dalį jis praleido puolėjo pozicijoje. Visgi, šiame čempionate rumunai jaučia gynėjų trūkumą, o į šią poziciją buvo atitrauktas būtent H. Gecse, kuris gynėjo darbo pirmiausia paragavo atstovaudamas „SC Csikszereda“ ekipai.
Įdomiausi faktai ir pastebėjimai prieš būsimą dvikovą:
Lietuvos ir Rumunijos akistata buvo pirmoji dvikova ir visoje mūsų šalies ledo ritulio istorijoje, o tuo pačiu tai buvo ir pirma pergalė;
Per savo rinktinės istoriją rumunai keturis kartus varžėsi ir žiemos olimpinėse žaidynėse, o geriausias jų pasiekimas – 1976 metais iškovota septinta vieta;
Geriausiai prieš rumunus iš lietuvių per visą istoriją sekėsi Dainiui Zubrui: jis ne tik laimėjo abi savo akistatas su šios šalies atstovais, tačiau ir per šias akistatas pelnė vieną įvartį bei atliko net 5 rezultatyvius perdavimus;
2014 metų rungtynėse Vilniuje prieš Rumuniją Arnoldas Bosas atliko pirmą ir iki šiol vienintelį „hat-tricką“ atstovaujant Lietuvos rinktinei pasaulio čempionate;
Rumunijos rinktinėje rungtyniauja net trys broliai Biro: vyriausias brolis Otto turėtų dirbti gynyboje, o broliai dvyniai Matyasas ir Gergo įrašyti į komandos puolimo grandį. Visgi jie visi trys yra žaidę tiek gynėjų, tiek puolėjų grandyje;
Jaunius Jasinevičius 2016 metų rungtynėse su Rumunija atliko rezultatyvų perdavimą, o tai jam buvo iki šiol vienintelis taškas planetos pirmenybių metu;
Prieš pirmąsias rungtynes rumunai ne savo noru liko su trumpiausia sudėtimi čempionate – keturi šios rinktinės žaidėjai buvo ne savo noru išsiųsti namo dėl pažeistų žaidėjų natūralizacijos taisyklių.
Rumunijos pasiekimai pasaulio pirmenybėse:
Geriausias pasirodymas: 7 vieta elitiniame divizione (1947 metais)
Praėjusių metų pasirodymas: 1 vieta IIA divizione
Rumunijos rinktinė turi gilią ledo ritulio istoriją. Pirmą kartą vykusi į pasaulio čempionatą dar 1931 metais, ji iš viso elitiniame divizione varžėsi aštuonis kartus. Septynis kartus ši rinktinė tarp elito kovojo 1931-1947 metais, per kuriuos ir pasiekė savo geriausią pasirodymą – 7 poziciją, o paskutinį kartą tarp stipriausių planetos rinktinių jie buvo patekę 1977 metais, kai jiems nepavyko išsaugoti vietos šiame divizione.
Po minėtų pirmenybių prasidėjo rumunų kritimas į žemesnį lygį, po kurio jiems iki šiol nepavyko atsitiesti. Nutolusi nuo elitinių komandų, Rumunijos nacionalinė ekipa nuo 2000 metų nuolatos keliavo tarp I ir II divizionų, o situacija nepasikeitė iki šiol. Užpernai palikę IB divizioną, pernai rumunai laimėjo IIA diviziono kovas ir vėl palypėjo laipteliu aukštyn.
Lietuva prieš Rumuniją
Oficialios tarpusavio dvikovos: 12 mačų – 6 rumunų pergalės , 5 lietuvių laimėjimai, 1 lygiosios. Įvarčių santykis 41:42 varžovų naudai.
Paskutinė akistata: Lietuva 5:1 Rumunija (2016 metais)
Nuo pirmosios Lietuvos bei Rumunijos dvikovos prasidėjo ir lietuvių istorija pasaulio čempionatuose – būtent su šios šalies rinktine buvo sužaistos pirmosios oficialios Lietuvos ledo ritulio rinktinės rungtynės. 1938 metų planetos pirmenybėse mūsų šalies atstovai iškovojo netikėtą pergalę 1:0, taip išplėšdami ir pirmąją pergalę savo šalies istorijoje.
Nepaisant pergalės pirmosiose rungtynėse, vėliau tarpusavio dvikovose pranašumas priklausė rumunams, kurie mūsų šalies atstovams nepralaimėjo penkių mačų iš eilės – tris metus iš eilės triumfuodami C diviziono batalijose (1997 metais – 7:3, 1998 metais – 9:3, 1999 metais – 5:2) o I divizione kartą sužaisdami lygiosiomis bei kartą iškovodami pergalę (2000 metais – 5:5, 2003 metais – 3:1).
Nesėkmių seriją lietuviai nutraukė 2005 metų čempionate, kuris buvo išskirtinis dėl to, kad jame pirmą kartą rinktinės marškinėlius vilkėjo Dainius Zubrus, kuris solidžiai prisidėjo prie mūsų šalies atstovų pergalės 5:0. Nors vėliau rumunai dar du kartus palaužė mūsų rinktinę (2012 metais – 6:5, o 2013 metais – 2:1), paskutines dvi tarpusavio akistatas laimėjo lietuviai.
2014 metų pirmenybėse Vilniuje dar kartą rinktinės marškinėlius užsivilkęs D. Zubrus atliko net 4 rezultatyvius perdavimus, o rinktinė laimėjo 5:2, o po dviejų metų lietuviai su varžovais susitvarkė ir be jo pagalbos, laimėdami mačą 5:1.
Nors per bendrą tarpusavio istoriją pranašumą turi rumunai, šios dienos rungtynėse Lietuvos pergalės atveju įsivyrautų lygybė, kurios tikėsis ir visi „Žalgirio“ arenoje susirinkę šeimininkų gerbėjai.
Kokią komandą atsivežė rumunai?
Vidutinis varžovų amžius: 23,9 metai (Lietuvos rinktinės – 26,8 metai)
Vidutinis varžovų ūgis: 180,2 cm (Lietuvos rinktinės – 186,3 cm)
Vidutinis varžovų svoris: 78,1 kg (Lietuvos rinktinės – 86,1 kg)
Debiutantų skaičius: 5 (Lietuvos rinktinės – 1)

Nors praėjusiais metais rumunai pasiekė savo tikslą ir laimėjo IIA divizioną, šiemet jie į čempionatą atsiveža naujai suburtą rinktinę. Pokyčiai rinktinėje prasidėjo nuo trenerio: kanadietį Martiną Lacroiksą pakeitė slovakas Julius Penzesas, kuris iš savo pirmtako perėmė ne tik rinktinės, tačiau ir prezentacinės rumunų „ASC Corona Brasov“ komandos vairą.
Naujasis rinktinės treneris ėmėsi pokyčių ir rinktinės sudėtyje: į čempionatą buvo pakviesti devyni naujokai, iš kurių keturi - natūralizuoti ukrainiečiai. Visgi, pasidomėjus jų natūralizacijos procesu paaiškėjo, jog jie pažeidė griežtas IIHF taisykles ir visi šie ledo ritulininkai buvo išsiųsti namo dar prieš pirmąsias kovas.
Būtent natūralizuoti žaidėjai turėjo įnešti patirties į savo naujosios šalies rinktinės žaidimą. Kartu su Slovakijoje gimusiu vartininku Patricku Polcu, tik natūralizuoti ukrainiečiai buvo peržengę savo 30-metį. Vietiniai Rumunijos žaidėjai yra gerokai jaunesni ir nė vienas iš jų nėra vyresnis nei 27-erių metų amžiaus.
Rumunijos rinktinės pagrindas sudarytas iš dviejų komandų: „ASC Corona Brasov“ rinktinėje turi 10 atstovų, o „SC Csikszereda“ – 4. Abi šios ekipos varžėsi Vengrijos pirmenybėse, kuriose abu šie klubai žengė į pusfinalį. Šioje rinktinėje bus vos du legionieriai, tačiau ir jie taip pat žaidė Vengrijos čempionate, kuriame iš viso varžėsi 16 iš 18 jų sudėtyje likusių rumunų žaidėjų. Likę du šios rinktinės atstovai rungtyniavo Rumunijos pirmenybėse.
Iki šiol neaišku, ar rumunams bus suteikta teisė papildyti savo sudėtį ir jei jie gaus tokį leidimą, kada jie sulauktų papildymo, tad prieš būsimą dvikovą iki šiol išlieka klausimų apie tai, kokią sudėtį gali turėti rumunai.
Pavojingiausi varžovų ginklai ir kur priešininkai pažeidžiami
Rumunijos rinktinė stengiasi žaisti technišką ir komandinį ledo ritulį: atakas jie dažniausiai kuria ne individualiais reidais, tačiau aštriais ritulio perdavimais. Dauguma šios rinktinės žaidėjų kartu žaidžia ir klube, tad vienas kitą puikiai pažįsta ir jų tarpusavio supratimas padeda jiems žinoti, kur vienoje ar kitoje situacijoje atsidurs jų komandos draugas ir kur jam reikia pasiųsti ritulį.
Į vartus šios rinktinės žaidėjai meta tik gavę tam progą, o rumunų žaidime retai galima išvysti situacijų, kai mesti galintis ledo ritulininkas rinktųsi ieškoti dar geresnės galimybės ir vietoje metimo pasirinktų perdavimą. Visgi, neretai tokiais smūgiais pramušti varžovų vartininkus nėra lengva, o tai matėme ir pirmosiose rungtynėse, kai visus rumunų metimus neutralizavo Ukrainos rinktinės vartus gynęs Sergejus Gaidučenka.
Didžiausia rumunų problema tapo netikėtas keturių žaidėjų pašalinimas iš pirmenybių. Jei rumunams nebus leista pakeisti šių ledo ritulininkų naujais žaidėjais, išlaikyti greitą žaidimą jiems gali tapti labai sunku. Turėdama vos 16 žaidėjų ši rinktinė yra priversta žaisti trimis penketukais, o žaidžiant prieš keturis penketus į aikštę galinčias mesti ekipas, rungtynių pabaigoje varžovai neretai jaučiasi šviežesni ir turintys daugiau jėgų, o patiems rumunams gali jų nebeužtekti norint stabdyti didesnį žaidėjų pasirinkimą turinčius ledo ritulininkus.
Rumunijos rinktinėje nėra aukštų ir tvirtų gynėjų, tad kartais jie susiduria su didelėmis problemomis bandydami sustabdyti galingus varžovų puolėjus. Nors smulkesni gynėjai ganėtinai sėkmingai tvarkosi su priešininkų greitomis atakomis, stumdytis prie vartų, ar stabdyti įsibėgėjusį puolėją, jiems ne visada pavykta sėkmingai.
Atsiliepti rumunams gali ir tarptautinių mačų patirties trūkumas. Daugiau nei pusė šios rinktinės žaidėjų pirmą kartą žaidžia IB divizione, tad jiems tai yra nauja patirtis. Nors rumunai savo patirties trūkumą stengiasi kompensuoti įdedama energija, sunkiais momentais jiems gali pritrūkti šaltakraujiškumo, o mačo eiga labai lengvai gali pasisukti ne šios rinktinės naudai.
Varžovų lyderiai ir pavojingiausi žaidėjai
Namo išsiuntus keturis rinktinėje turėjusius žaisti ukrainiečius, rumunų ekipoje nebeliko garsių vardų, kurių karjeros pasiekimai gerokai išsiskirtų iš jų kolegų.
Pavojingiausias iš rinktinėje likusių puolėjų – Roberto Gliga. Rumunų kapitonas būdamas vos 24-erių metų amžiaus yra labiausiai patyręs savo rinktinės žaidėjas, kuris į priekį veda ne tik savo rinktinę, tačiau ir „ASC Corona Brasov“ klubą. Šis ledo ritulininkas iš pažiūros yra bene tvirčiausias rumunų atstovas, tad į savo rinktinės žaidimą jis gali įnešti kiek kitokių ginklų nei jo komandos draugai.
Daugybę problemų aukštiems varžovams gali pridaryti kitas puolėjas – Csenadas Fodoras. Mažas (171 cm), tačiau techniškas ir landus gynėjas neretai apibėga savo aukštesnius priešininkus, o atsidūrus už jo nugaros pavyti šio žaidėjo gali ir nebepavykti. Mače su Ukraina 27-erių metų žaidėjas sudrebino vartų konstrukciją, o progų pasižymėti jis veikiausiai turės ir likusiose pirmenybių rungtynėse.
Rumunų gynybos grandyje itin aktyvus atakose bando būti geriausiu pirmo mačo žaidėju pripažintas Hugo Gecse. Pirmajame mače 23-ejų metų ledo ritulininkas atliko daugiausiai smūgių iš savo komandos (6), o tai itin stebinti neturėtų: didžiąją savo karjeros dalį jis praleido puolėjo pozicijoje. Visgi, šiame čempionate rumunai jaučia gynėjų trūkumą, o į šią poziciją buvo atitrauktas būtent H. Gecse, kuris gynėjo darbo pirmiausia paragavo atstovaudamas „SC Csikszereda“ ekipai.
Įdomiausi faktai ir pastebėjimai prieš būsimą dvikovą:
Lietuvos ir Rumunijos akistata buvo pirmoji dvikova ir visoje mūsų šalies ledo ritulio istorijoje, o tuo pačiu tai buvo ir pirma pergalė;
Per savo rinktinės istoriją rumunai keturis kartus varžėsi ir žiemos olimpinėse žaidynėse, o geriausias jų pasiekimas – 1976 metais iškovota septinta vieta;
Geriausiai prieš rumunus iš lietuvių per visą istoriją sekėsi Dainiui Zubrui: jis ne tik laimėjo abi savo akistatas su šios šalies atstovais, tačiau ir per šias akistatas pelnė vieną įvartį bei atliko net 5 rezultatyvius perdavimus;
2014 metų rungtynėse Vilniuje prieš Rumuniją Arnoldas Bosas atliko pirmą ir iki šiol vienintelį „hat-tricką“ atstovaujant Lietuvos rinktinei pasaulio čempionate;
Rumunijos rinktinėje rungtyniauja net trys broliai Biro: vyriausias brolis Otto turėtų dirbti gynyboje, o broliai dvyniai Matyasas ir Gergo įrašyti į komandos puolimo grandį. Visgi jie visi trys yra žaidę tiek gynėjų, tiek puolėjų grandyje;
Jaunius Jasinevičius 2016 metų rungtynėse su Rumunija atliko rezultatyvų perdavimą, o tai jam buvo iki šiol vienintelis taškas planetos pirmenybių metu;
Prieš pirmąsias rungtynes rumunai ne savo noru liko su trumpiausia sudėtimi čempionate – keturi šios rinktinės žaidėjai buvo ne savo noru išsiųsti namo dėl pažeistų žaidėjų natūralizacijos taisyklių.
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.