sport24,ru, sportas.info | 2018 m. gegužės 14 d. 10:48 |
![]() ![]() |
„Čia nėra jokių povandeninių srovių“
„Trakų“ legionierius D. Bilialetdinovas: apie lietuviškus pieno produktus, kibinus, įšventinimą į riterius, jėgos futbolą Lietuvoje, kvietimą į Indiją.
![]() |
„Trakai“ A lygoje kol kas žaidžia banguotai. Nenusisekė jiems ir pastarojo savaitgalio rungtynės su Vilniaus „Žalgiriu“. Principiniam varžovui trakiškiai vėl pralaimėjo. Šį sykį 0:1.
Vienas „Trakų“ komandos lyderių, buvęs Anglijos Premier lygos ir Rusijos rinktinės žaidėjas Dinijaras Bilialetdinovas su sport24.ru žurnalistu kalbėjosi dar prieš šias rungtynes. Tačiau jau tada teigė, kad jo komanda išbarstė neplanuotai daug taškų.
Dalį D. Bilialetdinovo interviu, kur kalbama apie Lietuvą, pateikiame sportas.info skaitytojams.
Jūsų tėvas, treneris Rinatas Bilialetdinovas viename interviu kalbėjo: Dinijaras, žaisdamas Lietuvoje, jaučia tikrą malonumą. Tiesa?
Šiaip aš čia užsiimu vien futbolu. Čia nėra jokių povandeninių srovių ar akmenų. Viskas priklauso tik nuo tavęs paties.
Net kai žaidžiate per pūgą, kaip pernai spalį su „Jonava“?
Visko nutinka. Pirmas 25 minutes sniego nebuvo. Po to pridrėbė. Buvo labai šalta.
Prisimenate baisesnes sąlygas?
Būdavo įvairiai. Pamenu Kubanės tvankumą, kai nebuvo kuo kvėpuoti. Arba tą taurės finalą per siaubingą karštį, kai kojos degė, o jų pirštai sušuto iki kraujų... O kai su „Lokomotiv“ žaidėme prieš „Sevilla“, dėl šalčio buvo galvojama rungtynes atšaukti. Buvo 16 ar 17 žemiau nulio.
Lietuvos čempionatas – tai maži stadionai. Kuris jų labiausiai nustebino?
Tas, kuriame žaidžia „Trakai“, yra skirtas vien futbolui. Yra ir didesnių stadionų, bet jie – su bėgimo takeliais. Beje, nežinau dėl ko, bet čia yra viena problema – dirbtinės aikštės nėra šildomos. Tiesa, sezono pradžioje „Trakai“ tris ar keturis turus žaidžia manieže. Šis – šiek tiek didesnis nei Jekaterinburgo „Ural“.
Sakoma, kad lietuviai – kieti vyrukai. Spiria per kojas labai smagiai...
Čia apskritai jėgos futbolo lyga. Smulkių, neprisitaikiusių prie jos vaikinų nėra. Tokių šioje lygoje išgyvena vienetai.
Pravertė jūsų Anglijos pirmenybių patirtis?
Anglijoje – šiek tiek kitas tempas. Ten aš per mėnesį supratau, kad jeigu tu nepasirengęs susidūrimams, tave tiesiog sutraiškys. Čia irgi tai per kojas gausi, tai korpusu nustums. Tokia čempionato specifika. Lietuvoje rungtyniauja labai daug užsieniečių, bet visi jie žaidžia šiuo stiliumi. Kad ir Kauno „Stumbras“. Jų sudėtyje iš vienuolikos žaidėjų - dešimt portugalų. Tie vaikinai techniškesni, bet vis vien kieti. Nėra šioje lygoje paprasta. Čia kiekvienas gali įveikti kiekvieną.
Dėl to „Trakai“ žaidžia taip banguotai?
Mes surinkome gerokai per mažai taškų. Traiškėme „Stumbrą“, tie paskutinėmis minutėmis išlygino. Prieš „Žalgirį“ pirmavome 2:0 ir rezultatas galėjo būti 5:0. Pralaimėjome 2:3. Dėl vaikiškų klaidų. Taip išbarstėme nemažai taškų. Todėl dabar svarbiausia – pataisyti padėtį turnyro lentelėje. Kita užduotis bus Europos lyga. Startuosime birželio pabaigoje, tad pradinis etapas bus sunkesnis, nei kiti. Gal mums teks Gibraltaras, Farerų salos ar koks nors Kosovas? Būtų ekstremali išvyka.
Dėl tokios egzotikos išties vertėjo pasirinkti „Trakus“.
Tai aišku. Juk tai įdomu, nes aš tose šalyse niekada nebuvau. Pernai „Trakai“ nukeliavo gana toli, vos iki „Milan“ neištempė. Nors mūsų komanda – jauna. Gal penki - dvidešimtmečiai.
Kokie jų planai? Išvykti į Lenkiją ar Rusiją?
Iš Lietuvos futbolininkas net į JAV yra išvykęs. Reikia tik pasižymėti. Ypač jei tau 20-23. Juk visi jie turi Europos Sąjungos pasus.
Kai jūs atvykote į „Trakus“, čia jau žaidė jūsų senas pažįstamas iš „Lokomotiv“ laikų Deividas Česnauskis. Jis turėjo kokios nors įtakos jūsų perėjimui?
Kai apie užėjo kalba apie "Trakus", aš pirmiausia jam paskambinau. Sakė: „Skubiai atvažiuok“. Atvažiavau tą dieną, kai komanda žaidė su būsimąja čempione „Sūduva“. Ryte pasirašiau sutartį, vakare jau buvau stadione. Pirmavome 2:1, vieną žaidėją pašalino ir pralaimėjome 2:3. Aš supratau, kad čia linksma. Komandos ne šiaip sau spardo kamuolį, o stengiasi žaisti futbolą. Pažiūrėjau į „Sūduvą“ – mažiausias metro devyniasdešimties. Pagalvojau, kad į neblogas ir specifines pirmenybes atvykau.
Pagrindinė jūsų sutikimo atvykti į Lietuvą priežastis?
Paskambino treneris. Ir aš daug negalvojau. Tiesiog norėjau išbandyti gyvenime kažką naujo.
Koks yra Olegas Vasilenka kaip treneris?
Nežinau, kur jis mokėsi, bet jis labai rimtai analizuoja. O kai ne viskas sekasi, analizuoja trigubai daugiau. Ir bando surasti išeitis. Jis tiesiog pasinėręs į futbolo filosofiją.


Ką pasakojate apie Lietuvą, sugrįžęs į Maskvą?
Maskva – miestas, panašus į didžiųjų Europos šalių sostines-didmiesčius. Ir Vilniaus su Maskva nėra kaip lyginti. Bet visko Vilniuje yra pakankamai.
Bet yra ir ko trūksta?
Taip. Šeimos šalia. Žmona dažnai atskrenda, bet vaikai, deja, buvo tik kelis kartus. Vyresnysis lanko CSKA futbolo mokyklą, tenai negalima daug treniruočių praleisti. Jaunesniajam – pasiruošimo užsiėmimai. Žodžiu, darbas verda.
O visa kita čia yra. Nori – parduotuvė, nori – parkas. Ir kamščių nėra, gali važinėti pirmyn-atgal. Kartą esu kamštyje 15 minučių stovėjęs. Tas čia yra daug. Jaukus gražus miesto centras, kuriame gali pasivaikščioti. Vaikštai ir kaifuoji. Čia labai komfortiškas gyvenimas. Ir nėra mentaliteto skirtumų: žmonių charakteris panašus. Yra daug atvykėlių iš Ukrainos, iš Baltarusijos. Ir nėra problemų, kad tu – iš Rusijos. O iki Maskvos nuo čia, kaip iš Kazanės – valanda ir penkiolika minučių skrydžio.
Tiesa, rugsėjį, spalį ir lapkritį čia buvos siaubingas oras. Kažkoks rūkas, drėgmė. Saulę mačiau gal keturis kartus. Bet dabar čia yra kur kas šilčiau.
Šalia Vilniaus yra Trakai. Ten yra pilis – tris metus jie buvo Lietuvos sostine. Mažas miestelis su gražiais ežerais pateko į Europos gidą. Kinų turistų čia atvyksta autobusai.
„Trakai“ turi su miestu ką nors bendro, ar tik pavadinimą?
Ten žaidžia mūsų antroji komanda. Be to Trakuose mus įšventino – įdomi buvo ceremonija. Joje dalyvavo miesto merė ir du Seimo nariai. Viskas vyko senovinėje tvirtovės, kuri šiaip jau yra muziejus, salėje. Mums davė baltus marškinius su „Trakų“ emblemomis, įteikė ordinus su juostelėmis. Klubo prezidentas mus šventino kalaviju.
Vadinasi, jūs – riteris?
Trakų. Mano laiduotojas – O. Vasilenka. Nežinau, kokiame klube dar galima tai patirti. Linksma ir savita. Klubas yra naujas, egzistuoja dešimt metų, tik penkis iš jų – stipriausioje lygoje. Situacija, aišku buvo keista, buvo svarbu išlaikyti rimtį ir nenusijuokti. Taigi mūsų klubo ir Trakų miesto santykis – tiesioginis. Galiu vaikščioti į Trakų pilies muziejų nemokamai.
Kaip vietiniai patiekalai?
Pamėgau kibinus. Tai tešla su mėsa vidury. Panašu į beliašą. Visada perku toje pačioje parduotuvėje. Atsinešu namo, po septynių-dešimties minučių šildymo užsitepu grietinės – galima pirščiukus aplaižyti.
Dar patiko įvairios interpretacijos su kopūstais, labai skanūs pieno gaminiai. Nuo jų tapau tiesiog priklausomas. Pusryčiams dabar – tik kefyras arba jogurtas. Kai buvau grįžęs į Maskvą, žmonos paprašiau, kad nupirktų kefyro. Lyg ir patį geriausią nupirko, bet kažkoks ne toks. Nepabaigiau.
Naudojatės Lenkijos ir Vokietijos artumu?
Ne. Štai į Minską važiavau. Nuo čia – trys valandos. Puikus miestas, viskas, kaip pas mus. Švarus, stikliniai pastatai, daug žalumos. Sovietinis, bet tuo pat metu komfortabilus. Ir kainos parankios.
Beje, apie kainas. Žiemą jūs atsisakėte siūlymo žaisti Norvegijoje dėl pragyvenimo brangumo tenai?
Tai viena priežasčių. Antra – norvegai tolimesni mūsų mentalitetui. Čia aš daugmaž viską suprantu. Nesvarbu, kad bendrauju ne rusų, o anglų kalba. O ir lietuviškai kai ką suprantu. Bet kad kardinaliai pakeistum savo gyvenimą, kai tau 33-eji, turėtum gauti labai gerą pasiūlymą. Tokio neturėjau. O norvegų pirmenybės – ne pačios stipriausios. Jei jų čempionai žaistų su Lietuvos čempionais, tikrai neaišku kurie laimėtų. Tokiomis sąlygomis tikrai nesinorėjo viską pradėti nuo nulio.
Gal buvo ir egzotiškesnių variantų?
Taip. Vienas anglas siūlė vykti į Indijos lygą. Bet aš tam kol kas nesu pasirengęs.
Tenai karts nuo karto vyksta Alessandro del Piero ir Nicolas Anelka.
Na jeigu būtų labai jau viliojantis pasiūlymas metelius-kitus tenai dar pakentėčiau. Bet kol kas aš žadu žaisti „Trakuose“.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.